forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 20:20:34

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
658472 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Prasa
| | |-+  Mięso wieprzowe
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Mięso wieprzowe  (Przeczytany 148528 razy)
zbynek
Go


Email
Mięso wieprzowe
« : 2008-08-08, 22:30:37 »

Mięso wieprzowe jako komponent diety

 „Problemy współczesnej hodowli i produkcji świń”
dr inż. Tadeusz Blicharski*
dr inż. Anna Hammermeister
cytat :
Prowadzona od wielu lat systematyczna praca hodowlana mająca na celu poprawę mięsności u świń przyniosła wyraźne efekty w postaci zwiększenia zawartości mięsa w tuszy przy równoczesnym obniżeniu otłuszczenia. Od wielu lat panuje jednak powszechne przekonanie o niekorzystnym wpływie mięsa wieprzowego na zdrowie człowieka.
Propagowane są opinie, że jego udział w diecie powinien być ograniczony, bowiem przyczyniania się do wzrostu zachorowań na choroby nowotworowe, układu krążenia i wzrost poziomu tzw. „złego cholesterolu” (frakcja LDL).
Wbrew tym opiniom wieprzowina jest najczęściej spożywanym rodzajem mięsa w Polsce. Struktura spożycia mięsa wskazuje, że przedkładamy wieprzowinę nad drób czy wołowinę, przy marginalnym znaczeniu mięsa innych gatunków zwierząt. Statystyczny mieszkaniec naszego kraju zjada 39 kg wieprzowiny w ciągu roku, co stanowi około 60-70 % ogólnego spożycia mięsa. Prognozy MRiRW na rok 2010 przewidują wzrost tego spożycia do 45 kg.

Mięso jest dla człowieka źródłem aminokwasów egzogennych, bez których nie mogą powstawać w organizmie własne białka. Białka roślinne (nawet soja) nie są w stanie dostarczyć wszystkich aminokwasów egzogennych potrzebnych człowiekowi do prawidłowego funkcjonowania. Koćwin-Podsiadła (2006) podaje, że człowiek ma ograniczoną zdolność do wytwarzania aminokwasu tauryny, który nie występuje w świecie roślin. I chociaż nie jest on wykorzystywany do produkcji białka, to bierze udział w jego przemianach. Tauryna odpowiada między innymi za prawidłowe funkcjonowanie serca a jej niedobór prowadzi do zwyrodnienia mięśnia sercowego.
Argumentem przytaczanym przez przeciwników stosowania diety mięsnej jest zbyt wysoka zawartość tłuszczu i związanego z nim poziomu cholesterolu. Okazuje się jednak, że wieprzowina zawiera mniej cholesterolu niż np. mięso kaczki domowej, udka kurczaka czy indyka.
Zaskakujące wyniki badań przeprowadzonych w Austrii przytacza Żak (2006). W 40 osobowej grupie zdrowych ludzi, w wieku od 20-60 lat zastosowano dietę z wykorzystaniem mięsa wieprzowego z polędwicy i szynki. Przez 2 miesiące, 3 razy w tygodniu podawano tym osobom po 120-150g wieprzowiny na osobę. Okazało się, że po 60 dniowej diecie, w przypadku kobiet, nie stwierdzono statystycznie istotnego zwiększenia poziomu ogólnego cholesterolu we krwi. Po szczegółowej analizie okazało się, że poziom dobrego cholesterolu - HDL wykazywał trend do podwyższania się, natomiast tzw. złego - LDL do obniżania się.
Bardziej widoczny trend w tym kierunku zaobserwowano u mężczyzn. W tej grupie wykazano obniżenie się ogólnego poziomu cholesterolu we krwi o 5,21% co zostało potwierdzone jako statystycznie wysoko istotne. Stwierdzono także redukcję o 15,81% cholesterolu frakcji LDL. W odniesieniu do cholesterolu HDL, podobnie jak u kobiet zaobserwowano trend do podwyższania jego poziomu. Ponadto zaobserwowano wzrost poziomu cynku we krwi i witaminy B1. Podobne badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych potwierdziły wyniki badań Austriaków.


http://www.ipmt.waw.pl/content/File/Blicharski.pdf
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Mięso wieprzowe
« Odpowiedz #1 : 2008-08-28, 15:11:15 »

Miałam okazję spotkać tego lata ludzi,którzy są przekonani,że od mięsa się tyje.Jak mówiłam im,ze ja i moja rodzina jemy codziennie mięso,to widziałam,ze powstrzymywali  od śmiechu widząc,że my nie jesteśmy wcale otłuszczeni,a wprost przeciwnie.Pewnie myśleli,że opowiadam jakieś bajki .Mówiłam im,że jadamy mięso,jajka itd.- w sumie mało ilościowo ,ale treściwie.Może ich przekonanie o wpływie miesa na tycie bierze się stad,że sami jedzą mięso,ale do tego mięsa dodają ziemniarów,chleba i innych pierdół i dlatego są otyli.
Zaznaczam,że w tych rozmowach z tymi ludźmi nie ja pierwsza schodziłam na temat jedzenia ,ale oni -ciekawe dlaczego?  Very Happy     
Zapisane
Dario Ronin
Go


Email
Odp: Mięso wieprzowe
« Odpowiedz #2 : 2010-01-31, 09:17:13 »

Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Mięso wieprzowe
« Odpowiedz #3 : 2010-01-31, 12:25:18 »

Wczoraj/30.01/ w teleekspresie piekna dziewczyna przekazala informację , że wieprzowina zwiększa zapotrzebowanie na seks. Jako przykład podała siebie.
Może ktoś znajdzie link do tej audycji i poda ją w całości.
Za póżno włączyłem tv.
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Mięso wieprzowe
« Odpowiedz #4 : 2010-01-31, 13:34:52 »

Proszę bardzo, wiadomość ok. 4 min. Smile  http://www.tvp.info/teleexpress/wideo/30012010-1700 
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Mięso wieprzowe
« Odpowiedz #5 : 2010-01-31, 13:46:41 »

Dziękuję - i znów optymalni na topie...
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Mięso wieprzowe
« Odpowiedz #6 : 2010-01-31, 13:51:49 »

Proszę bardzo, wiadomość ok. 4 min. Smile  http://www.tvp.info/teleexpress/wideo/30012010-1700 


a nie masz strony bez oplat technicznych, Opal?
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Mięso wieprzowe
« Odpowiedz #7 : 2010-01-31, 19:02:16 »

Adampio, nie rozumiem  Rolling Eyes To jest darmowy przekaz z oryginalnej strony teleexpressu.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Mięso wieprzowe
« Odpowiedz #8 : 2010-01-31, 19:14:35 »

Mi też nie działa, alejasięnieznam.. Rolling Eyes Wink
Zapisane

Opal
Go


Email
Odp: Mięso wieprzowe
« Odpowiedz #9 : 2010-01-31, 19:25:55 »

Sprawdziłam jeszcze raz i wszystko pięknie działa. Musicie mieć jakiś niezaktualizowany program do odtwarzania.
Radzę ściągnąć nowszą wersję Smile
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Mięso wieprzowe
« Odpowiedz #10 : 2010-01-31, 19:29:11 »

Mnie chodzi i na 32 i na 64bit  Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Mięso wieprzowe
« Odpowiedz #11 : 2010-01-31, 19:37:33 »


A gdzie klikacie?
Zapisane

admin
Go


Email
Odp: Mięso wieprzowe
« Odpowiedz #12 : 2010-01-31, 19:53:22 »

Nigdzie, bo się samo uruchamia, po kliknięciu na link podany tu przez "Opal".
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Mięso wieprzowe
« Odpowiedz #13 : 2010-01-31, 19:55:43 »

No to u mnie jest coś nie tak. Jutro córy komputer będzie naprawiany - to i mój przejrzy facet.
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Mięso wieprzowe
« Odpowiedz #14 : 2010-01-31, 21:27:40 »

U mnie też się otworzyło  Smile 
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Mięso wieprzowe
« Odpowiedz #15 : 2010-01-31, 21:32:01 »


Może trzeba mieć jakiś specjalny program.. Rolling Eyes
Zapisane

jerzy555
Go


Email
Odp: Mięso wieprzowe
« Odpowiedz #16 : 2010-01-31, 22:40:24 »

oglądałem ten link z teleexpresem i tam obok tego ekranika jest napisane że trzeba mieć legalną kopię windowsa.
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Mięso wieprzowe
« Odpowiedz #17 : 2010-01-31, 22:45:36 »

Wymagania techniczne
--------------------------------------------------------------------------------

System operacyjny:
Legalna wersja Windows XP/SP2, 2003, Vista oraz odtwarzacz Windows Media Player v10 (wraz z zalecanymi aktualizacjami) lub v11
Przeglądarka:
Internet Explorer 6 lub nowszy, Firefox 2 lub nowszy, Safari 3
Łącze internetowe:
W przypadku oglądania filmu online (streaming) łącze o minimalnej rzeczywistej przepustowości 512 kb/s.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Mięso wieprzowe
« Odpowiedz #18 : 2010-02-01, 16:43:55 »


Ja natomiast otrzymuje taka wiadomosc:

Aby obejrzeć ten program należy wnieść opłatę techniczną.
Opłata wynosi 12 złotych za dostęp na 30 dni lub 120 złotych za dostęp na rok. Umożliwia ona oglądanie wszystkich materiałów wideo na tvp.pl i tvp.info (oprócz treści premium i materiałów niedostępnych ze względów licencyjnych w tym rozgrywek EuroBasket 2009) nieograniczoną ilość razy. Inne treści na tvp.pl i tvp.info, w tym program tv, informacje o programach, zdjęcia, ankiety, quizy są dostępne bezpłatnie. Uzyskanie dostępu do treści premium pozostaje bez zmian i nie wymaga dodatkowego wniesienia opłaty technicznej.
Jak wnieść opłatę techniczną?

I mam opdatowane driwery i wszystkie oryginalne programy

Zapisane
Sandman80
Go


Email
Odp: Mięso wieprzowe
« Odpowiedz #19 : 2010-02-01, 16:50:46 »


Ja natomiast otrzymuje taka wiadomosc:

Aby obejrzeć ten program należy wnieść opłatę techniczną.
Opłata wynosi 12 złotych za dostęp na 30 dni lub 120 złotych za dostęp na rok. Umożliwia ona oglądanie wszystkich materiałów wideo na tvp.pl i tvp.info (oprócz treści premium i materiałów niedostępnych ze względów licencyjnych w tym rozgrywek EuroBasket 2009) nieograniczoną ilość razy. Inne treści na tvp.pl i tvp.info, w tym program tv, informacje o programach, zdjęcia, ankiety, quizy są dostępne bezpłatnie. Uzyskanie dostępu do treści premium pozostaje bez zmian i nie wymaga dodatkowego wniesienia opłaty technicznej.
Jak wnieść opłatę techniczną?

I mam opdatowane driwery i wszystkie oryginalne programy



może po prostu dlatego że jesteś zagranicą
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 20 zapytaniami.