forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 15:15:18

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
658450 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Trudne początki
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Trudne początki  (Przeczytany 40860 razy)
adosb
Go


Email
Odp: Trudne początki
« Odpowiedz #40 : 2008-08-25, 10:36:50 »

... albo wspomniane piwko Wink
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Trudne początki
« Odpowiedz #41 : 2008-08-25, 10:39:49 »

No oczywiście.Ja już wspomniałam ,że piwo jest dla osób zdrowych,a nie chorych  Very Happy
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Trudne początki
« Odpowiedz #42 : 2008-08-25, 10:43:15 »

Dodam,jeszcze że piwo jednak przestaje później smakować.
Może ludzie na poczatku piją z przyzwyczajenia ,to samo jest z jabłkami itp .
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Trudne początki
« Odpowiedz #43 : 2008-08-25, 10:45:34 »

M. sokol, rosoły, woda, nisko- lub bezwęglowodanowe płyny (zupy, herbaty, zioła). Prosi się o pomidory, ogórki, cebulę (lub inne cebulowe), chrzan, kapustne, rzepy, rzodkiewki, sałata, seler...    Co lubisz.
Ja jestem przeciwnikiem chleba z otrębami i orkiszowego i innych glutenowych wynalazków. Do zbóż bezglutenowych mam mniej negatywne nastawienie. Nie polecam ich dorosłym.
Zapisane
m.sokol1
Go


Email
Odp: Trudne początki
« Odpowiedz #44 : 2008-08-25, 10:50:47 »

Dziękuję za rady.Najgorsze jest to ,że jeszcze myślę o słodyczach i owocach.mam nadzieję ,że niedługo przestanę myśleć o jedzeniu. Very Happy
Pozdrawiam
Zapisane
adosb
Go


Email
Odp: Trudne początki
« Odpowiedz #45 : 2008-08-25, 10:54:41 »

Dziękuję za rady.Najgorsze jest to ,że jeszcze myślę o słodyczach i owocach.mam nadzieję ,że niedługo przestanę myśleć o jedzeniu. Very Happy
Pozdrawiam

a ja o słodyczach nie przestałem myśleć, przy czym zaznaczam że nawet przed ŻO jadałem ich mało, no chyba że ktoś przede mną postawił, na ŻO zastąpiłem je po prostu słodyczami optymalnymi i moje potrzeby są w tym zakresie zaspokojone z nawiązką, jadam jednak ich mało bo nie chce mi się ich robić
Zapisane
m.sokol1
Go


Email
Odp: Trudne początki
« Odpowiedz #46 : 2008-08-25, 11:14:26 »

Ja na razie próbuję opracowac jakiś jadłospis  w miare prosty,z produktów ,które lubię .Duzo czytam na temat Żo i nie mam czasu na przyrządzanie bardziej skomplikowanych potraw.ale jak juz wpadnę w rytm  ,sądzę ,że pomyśle nad jakimis smakołykami optymalnymi.Na razie koncentruje sie na mojej dużej nawadze.
Mam tez w rodzinie chorego ojca-dializowanego-ale niestety nie sądzę ,ze go przekonam do Żo,a szkoda. Sad
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Trudne początki
« Odpowiedz #47 : 2008-08-25, 11:14:57 »

Dziękuję za rady.Najgorsze jest to ,że jeszcze myślę o słodyczach i owocach.mam nadzieję ,że niedługo przestanę myśleć o jedzeniu. Very Happy
Pozdrawiam

A może by tak trufle Daniela? Dobrze rugują ochotę na słodycze. Jak Ci smutno to zjedz czekoladę (z orzechami?). Na DO wszystko się ustabilizule i znika potem ochota na czekoladę. Owoc (jak jestes młoda) też poprawia nastrój. Się nie przejmuj  Smile. Najważniejsze jest wsparcie. Szukaj go. Jak go nie ma zostaje ... przyroda, spacer, sport, ksiązka - to co sprawia radość.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Trudne początki
« Odpowiedz #48 : 2008-08-25, 11:15:50 »

Przeczytaj ostatnie posty Hana - proponuje bardzo proste i dobre posilki.
Zapisane
m.sokol1
Go


Email
Odp: Trudne początki
« Odpowiedz #49 : 2008-08-25, 11:20:54 »

CZytam wszystkie nowe posty.Hana wybrała dobre proste produkty ,które lubie.Czy stosunek 100 g B-150 g T-i 50 g W  bedzie dla mnie odpowiedni??
Aktualna waga 82 ,wzrost 168 ,chce dojśc do wagi 65 kg
Zapisane
martyna opty
Go


Email
Odp: Trudne początki
« Odpowiedz #50 : 2008-08-26, 15:23:07 »

bardzo prosze o odpowiedź czy dopuszczalna jest aby zjeśc chociaż dwie kostki pełnomlecznej czekolady dziennie?jestem też ciekawa czy w miare upływu stosowania żo apetyt na słodycze zanika?mam takie dni że nie czuje w ogule ochoty na słodycze a czasem jest taki dzień że w mojej głowie "siedzi"myśl żeby zjeśc batonika i cały dzień ze sobą walcze żeby tego nie zrobic czuje sie wtedy jak narkoman na głodzie
Zapisane
martyna opty
Go


Email
Odp: Trudne początki
« Odpowiedz #51 : 2008-08-26, 15:29:56 »

obecnie jestem na etapie kiedy często muszę walczyc ze sobą z pokusami, to ciężka walka ale mam silną wole.Kiedy jest mi ciężko i mam ochote zjeśc coś niedozwolonego wtedy biore do ręki książkę dr.Kwaśniewskiego i setny raz ją czytam i uwierzcie że przechodzi.Wiem że początki są zawsze trudne,mam znajomego który na diecie jest już 5 lat i dzięki temu że go znam wiem że można pokonac pokusy.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Trudne początki
« Odpowiedz #52 : 2008-08-26, 23:24:01 »

bardzo prosze o odpowiedź czy dopuszczalna jest aby zjeśc chociaż dwie kostki pełnomlecznej czekolady dziennie?jestem też ciekawa czy w miare upływu stosowania żo apetyt na słodycze zanika?mam takie dni że nie czuje w ogule ochoty na słodycze a czasem jest taki dzień że w mojej głowie "siedzi"myśl żeby zjeśc batonika i cały dzień ze sobą walcze żeby tego nie zrobic czuje sie wtedy jak narkoman na głodzie
odp.znajdziesz  w postach LEKARKI,jak wyzej Razz
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Trudne początki
« Odpowiedz #53 : 2008-09-07, 20:36:29 »

M.sokol1,
B - z jaj - ok. 4 jaja/8 żółtek; jak zjesz wiecej/mniej - nie ma sprawy.
T - ok 90g/dobę; jak zjesz więcej - najwyżej będziesz wolniej chudła.
W - ok. 50g/dobę (pomidory, ogórki, sałata, cebula, kapustne, seler, rzepa, cukinia, ziemniak) .

Na zachcianki mam sok pomidorowy, kiszonki, łyżeczkę smalcu ze skwarkami, ogórka zielonego...
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Trudne początki
« Odpowiedz #54 : 2017-11-23, 12:39:03 »

Na początku było... trudno, ale jak widać dokoła, udało się:
http://przystaneknauka.us.edu.pl/artykul/odkryto-brakujace-ogniwo-w-chemii-poczatkow-zycia
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Trudne początki
« Odpowiedz #55 : 2018-01-29, 18:13:11 »

Prawo Murphy'ego mówi, że jeśli coś może się wydarzyć, to się zdarzy. Very Happy
Ciekawy pomysł na powstanie życia:
https://przekroj.pl/nauka/fizyk-stworzyl-nowa-teorie-zycia-natalie-wolchover-quantama
Zapisane
Radomiak
Go


Email
Odp: Trudne początki
« Odpowiedz #56 : 2018-01-29, 18:33:18 »

Prawo Murphy'ego mówi, że jeśli coś może się wydarzyć, to się zdarzy. Very Happy
Ciekawy pomysł na powstanie życia:
https://przekroj.pl/nauka/fizyk-stworzyl-nowa-teorie-zycia-natalie-wolchover-quantama
Dlatego ludzie w totka grają, ino "większa" większość za krótko żyje. Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Trudne początki
« Odpowiedz #57 : 2018-01-29, 18:37:39 »

 Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Trudne początki
« Odpowiedz #58 : 2018-01-29, 18:38:10 »

Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: Trudne początki
« Odpowiedz #59 : 2018-01-30, 15:25:13 »

Prawo Murphy'ego mówi, że jeśli coś może się wydarzyć, to się zdarzy. Very Happy
Ciekawy pomysł na powstanie życia:
https://przekroj.pl/nauka/fizyk-stworzyl-nowa-teorie-zycia-natalie-wolchover-quantama
Dlatego ludzie w totka grają, ino "większa" większość za krótko żyje. Wink

 Laughing
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 20 zapytaniami.