forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 08:15:57

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
658488 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Mój Początek + parę pytań
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Mój Początek + parę pytań  (Przeczytany 14823 razy)
ifar
Go


Email
Mój Początek + parę pytań
« : 2008-08-09, 19:16:39 »

Hehe.

O tej diecie dowiedziałem się w szkole.

Pani powiedziała, na następny dzień przygotujcie parę diet, między innymi dietę Kwaśniewskiego.
Pomyślałem sobie, aha, to pewnie jest zupka prezydencka, na kapuście, ta paskudna, na której już paręnaście razy byłem i po prostu nią rzygałem.

Mam 175 cm wzrostu, moje wahania wagowe to od 80 do 85kg. Mam 18 lat. Moja waga jest stanowczo zbyt wysoka. W wakacje obiecałem sobie, że będę się żywił tylko dietetycznie. Zupa kapuściana, żywiłem się nią przez 2 tygodnie. Schudłem około 5 kilogramów. Niestety potem się nie mogłem opanować i tyle utyłem Smile Oto moja silna wola. Ćwiczyłem też przez wakacje aerobiczną szóstkę Wejdera, lecz po 15 dniu umarłem. Teraz zrobiłem sobie sztangę i wyciskam dla zdrowia. Oto moje jedyne ćwiczenie.

Aha, i właśnie podczas tej lekcji biologii dowiedziałem się o tej całej dziwnej diecie. I na prawdę nie chce mi się wierzyć w to, że będę chudł żrąc bez opamiętania majonez z jajami na smalcu! To jest dziwne. Jestem na biol chemie, za bardzo nie uważałem na lekcjach, więc nie wiem, czy węglowodany nie są niezbędne do przyłączania się tłuszczu, ale ok.

Wierzę Wam, dlatego jutro zaczynam tę tłustą dietę.
Mówicie, że nie możecie się przemóc, żeby przejść na tę dietę, bo to zbyt wielkie wyrzeczenie. Dlatego nie wiem, czy mówimy o tym samym, bo wg mniej jeść tłusto to żaden problem, a nawet przyjemność.


I tutaj nasuwa się parę pytań.

1) Czy, i ile schudliście stosując tę dietę, i ile już na niej żyjecie?
2) Czy bolała Was trzustka lub wątroba od tłustego jedzenia?
3) Czy to prawda, że mogę jeść tyle tłustego, na ile mam ochotę? Mogę zjeść tyle smalcu z jajecznicą pomieszaną z majonezem na kolację, ile mi wlezie? I nie utyję? Nawet na kolację?
4) Czy mogę zrobić takie połączenie: dużo pokrojonej cebuli, jajecznica, smalec (lub olej) i to smażmy? Czy cebula się nie nadaje?
5) Czy mogę zupełnie wykluczyć jakiekolwiek węglowodany, czy to może mi zaszkodzić. Bo widzę w jadłospisach, że są np. chlebki z marmoladą, ziemniaczki na smalcu, itp? Czy mogę zrezygnować z jakichkolwiek węglowodanów? Przykładowo, zamiast tego jeść witaminy?
6) Czy muszę mieć jakiś okres przejściowy? Żeby wypłukać węglowodany? Czy mogę od jutra żreć od razu tłuste ile wlezie?
7) Czy można pić dużo wody mineralnej? Czy jej nadmiar spowolni chudniecie?



Mam nadzieję, że znajdziecie czas na odp...
POZDRAWIAM!!
Zapisane
przemo
Go


Email
Odp: Mój Początek + parę pytań
« Odpowiedz #1 : 2008-08-09, 19:49:00 »

Tak dobrze myslisz ta dieta to sama przyjemnosc.. i zaden problem, sadzac jednak po pytaniach ktore zadałes musisz jednak troche wiecej poczytac na jej temat bo w szkole jak wszedzie indziej umieszczono ten model zywienia miedzy innymi "dietami cud".
Na poczate moze:
Tak mozesz jesc tłusto ile wlezie ale polecam jednak na sniadanie najwiecej a wraz z upływem dnia tłuszczu coraz mniej i bez zadnego okresu przejsciowego. Z weglowodanów nie rezygnuj a juz napewno nie zestepuje ich "witaminami". Wody Ci sie odechce duzo pic jak tłuszczu bedzie wystarczajaco duzo.

Poczytaj troche bo jesli tego nie zrobisz to mozesz robic duzo błędów w trakcie
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Mój Początek + parę pytań
« Odpowiedz #2 : 2008-08-09, 20:46:37 »

Witaj Ifar,
dobrze trafiłeś, z pewnością schudniesz i z czasem dojdziesz do swojej optymalnej wagi, czyli ok. 75 kg
i to bez cierpień restrykcji dietetycznych  Smile

Polecam obowiązkową lekturę, która Ci bardzo wiele wyjaśni:
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80

Polecam również poznanie wartości produktów spożywczych wg tabel ułożonych przez dr. Kwaśniewskiego, bo faktyczna wartość poszczególnych produktów w diecie optymalnej jest odwrotnie propocjonalna do zawartości węglowodanów i wprost proporcjonalna do zawartości tłuszczów, co jest kompletnym odwróceniem zaleceń oficjalnej dietetyki. I tego się trzeba nauczyć, ale WARTO...  Cool

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=76
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=77
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=78

Gratuluję wyboru  Smile
Zapisane
ifar
Go


Email
Odp: Mój Początek + parę pytań
« Odpowiedz #3 : 2008-08-09, 23:16:16 »

Dzięki za odpowiedź oraz linki do cennych stron. Moja babcia jest starszą dietetyczką z zawodu i się złapała za głowę, jak usłyszała, co mam zamiar zrobić. Ma dużo książek, gdzie znajdują się wszystkie produkty, w których są opisane ich składniki odżywcze. Więc jakoś dam rade uniknąć węglowodanów.
Zapisane
adosb
Go


Email
Odp: Mój Początek + parę pytań
« Odpowiedz #4 : 2008-08-11, 07:29:17 »

Jedna ogólna uwaga, na  ŻO nie "żre się bez opamiętania", je się tylko tyle aby zaspokoić głód, ale na początku ten mechanizm bywa zawodny z uwagi na wcześniejsze przyzwyczajenia do jedzenia większych ilości, więc trzeba ważyć i liczyć.
Zapisane
ifar
Go


Email
Odp: Mój Początek + parę pytań
« Odpowiedz #5 : 2008-08-11, 11:19:33 »

TZN?  Cool

Żre się bez opamiętania, to tylko taka przenośnia zastosowana przeze mnie.

Przykładowo dzisiaj na śniadanie smażę sobie właśnie taką jajecznicę:
1 jajko
3 duże cebule
1/3 kiełbasy
1/10 kostki smalcu
Uwielbiam cebulę, nie ma co

Cebula w 100gramach ma: 1,4g białka 0,4 tłuszczów 6,9 g węglowodanów - co mnie niepokoi.

Robię dobrze, czy źle?
Zapisane
adosb
Go


Email
Odp: Mój Początek + parę pytań
« Odpowiedz #6 : 2008-08-11, 12:44:19 »

jeżeli powinieneś ważyć ok 75kg, to możesz zjeść ok. 60g węglowodanów, więc dopóki tego nie przekraczasz nie ma cię co niepokoić
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Mój Początek + parę pytań
« Odpowiedz #7 : 2008-08-11, 13:14:50 »

6 lat na diecie Kwaśniewskiego (19 sierpnia 2002 zaczęłam).
JK obalił dotychczasowy mit o żywieniu.

Wykreśl owoce z jadłospisu, a zjadaj tylko warzywa gotowane to nigdy nie przedawkujesz węglowodanów.
Cebula jest super i czosnek też. Ja uwielbiam frytki (na smalcu)  i placki ziemniaczne wg Kwaśniewskiego.

Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Mój Początek + parę pytań
« Odpowiedz #8 : 2008-08-11, 13:23:34 »

Moja babcia jest starszą dietetyczką z zawodu i się złapała za głowę....
Moja córka w szkole przerabiała piramidę żywienia człowieka i pyta mnie co jest najważniejsze więc ja mówię białko i tak narysowała piramidę z produktami białowymi na samym dole i ...  dostała jedynkę od pani.
Długo musiałam jej tłumaczyć dlaczego tak jest.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Mój Początek + parę pytań
« Odpowiedz #9 : 2008-08-11, 13:30:40 »

jeżeli powinieneś ważyć ok 75kg, to możesz zjeść ok. 60g węglowodanów, więc dopóki tego nie przekraczasz nie ma cię co niepokoić

No dobra Adosb, a jak myslisz co sie stanie gdy blednie (np niepozorny blad oszacowania wagi naleznej o 10%) oszacujesz swoja wage,
i zastosujesz do tego swoja interpretacje DO i swoje wykonanie tej interpretacji
obarczone fatalnymi  letalnymi- smiertelnymi bledami???  Shocked Shocked Shocked 

Zapisane
adosb
Go


Email
Odp: Mój Początek + parę pytań
« Odpowiedz #10 : 2008-08-11, 13:40:20 »

jeżeli powinieneś ważyć ok 75kg, to możesz zjeść ok. 60g węglowodanów, więc dopóki tego nie przekraczasz nie ma cię co niepokoić

No dobra Adosb, a jak myslisz co sie stanie gdy blednie (np niepozorny blad oszacowania wagi naleznej o 10%) oszacujesz swoja wage,
i zastosujesz do tego swoja interpretacje DO i swoje wykonanie tej interpretacji
obarczone fatalnymi  letalnymi- smiertelnymi bledami???  Shocked Shocked Shocked 



nie zajmuję się takimi kwestiami
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Mój Początek + parę pytań
« Odpowiedz #11 : 2008-08-11, 13:49:49 »

...nie zajmuję się takimi kwestiami...

Jak to sie nie zajmujesz? Shocked Shocked Shocked

A to, to co???

jeżeli powinieneś ważyć ok 75kg, to możesz zjeść ok. 60g węglowodanów, więc dopóki tego nie przekraczasz nie ma cię co niepokoić

Nie badz zaklamany  Cool
Wyraznie operujesz tzw. "waga nalezna" i do niej odnosisz swoje "interpretacje"
Wiec co to za pisanie, ze sie "nie zajmujesz takimi kwestiami" Cool Razz

 
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Mój Początek + parę pytań
« Odpowiedz #12 : 2008-08-11, 14:12:08 »

TZN?  Cool

Żre się bez opamiętania, to tylko taka przenośnia zastosowana przeze mnie.

Przykładowo dzisiaj na śniadanie smażę sobie właśnie taką jajecznicę:
1 jajko
3 duże cebule
1/3 kiełbasy
1/10 kostki smalcu
Uwielbiam cebulę, nie ma co

Cebula w 100gramach ma: 1,4g białka 0,4 tłuszczów 6,9 g węglowodanów - co mnie niepokoi.

Robię dobrze, czy źle?

M
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Mój Początek + parę pytań
« Odpowiedz #13 : 2008-08-11, 14:19:53 »

TZN?  Cool

Żre się bez opamiętania, to tylko taka przenośnia zastosowana przeze mnie.

Przykładowo dzisiaj na śniadanie smażę sobie właśnie taką jajecznicę:
1 jajko
3 duże cebule
1/3 kiełbasy
1/10 kostki smalcu
Uwielbiam cebulę, nie ma co

Cebula w 100gramach ma: 1,4g białka 0,4 tłuszczów 6,9 g węglowodanów - co mnie niepokoi.

Robię dobrze, czy źle?

Wylicz jeszcze ile w całej tej jajecznicy było  B-T-W  bo myślę ze tylko Nasz niedżwiadek potrawi z tego co podałeś wyliczyc ile to jest te 3 duze cebule,1/10 kostki 1/3 kiełbasy,powiem inaczej w/g mnie to te 1/3 kiełbasy może byc równiez i 1kg a te 3szt cebul mogą miec również i ponad 1kg.Wiem że Grizli znajdzie na to wytłumaczenie bo jest dzisiaj aktywny ,musiał zjeśc odpowiedni posiłek
Zapisane
ifar
Go


Email
Odp: Mój Początek + parę pytań
« Odpowiedz #14 : 2008-08-11, 18:33:17 »

OD wczoraj żywię się.

3 duże cebule, to maksymalnie 500g czyli 34,5g weglowodanow, 4g błonika 7g białka 2gramy tłuszów, 155mg wapnia, 180mg fosforu, 2mg zelaza, 205 j.m. wit A, 0,150mg wit B1m 0,150wit B2, 1,00mg PP i 30mg wit C, to na tyle, żeby zaspokoić Waszą ciekawość.

Mam książki z takimi rozpiskami produktów, bo jak już wcześniej napisałem, babuszka jest dietetyczką z zawodu.

Ale dzisiaj na śniadanie zjadłem tę jajecznicę, nigdy w życiu nie dodawałem tak dużo tłuszczu! Potem bolał mnie brzuch po tym, bulgotało mi w nim i mam do teraz wzdęcia, odbija mi się i czuję się mocno przeżarty i do tej pory od śniadanie nie zżarłem nic oprócz wody, i nic nie zeżrę, bo nie mam ochoty.

Czy to normalne?

Czyli jeżeli chcę ważyć 75kg, to muszę się stosować do jakiegoś wzoru? Jakiego?
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Mój Początek + parę pytań
« Odpowiedz #15 : 2008-08-12, 00:26:08 »

OD wczoraj żywię się.

3 duże cebule, to maksymalnie 500g czyli 34,5g weglowodanow, 4g błonika 7g białka 2gramy tłuszów, 155mg wapnia, 180mg fosforu, 2mg zelaza, 205 j.m. wit A, 0,150mg wit B1m 0,150wit B2, 1,00mg PP i 30mg wit C, to na tyle, żeby zaspokoić Waszą ciekawość.

Mam książki z takimi rozpiskami produktów, bo jak już wcześniej napisałem, babuszka jest dietetyczką z zawodu.

Ale dzisiaj na śniadanie zjadłem tę jajecznicę, nigdy w życiu nie dodawałem tak dużo tłuszczu! Potem bolał mnie brzuch po tym, bulgotało mi w nim i mam do teraz wzdęcia, odbija mi się i czuję się mocno przeżarty i do tej pory od śniadanie nie zżarłem nic oprócz wody, i nic nie zeżrę, bo nie mam ochoty.

Czy to normalne?

Czyli jeżeli chcę ważyć 75kg, to muszę się stosować do jakiegoś wzoru? Jakiego?

hehe koń  by się uśmiał z twojej diety

dam ci dobrą rade

zanim cokolwiek  będziesz kombinował poczytaj

Jan  Kwaśniewski - żywienie Optymalne
dostaniesz w księgarni za 23 zł
Zapisane
ifar
Go


Email
Odp: Mój Początek + parę pytań
« Odpowiedz #16 : 2008-08-12, 01:54:36 »

Prosiłem tylko o odpowiedź, jaki stosunek ma być. Tak trudno o odpowiedź??? Shocked
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Mój Początek + parę pytań
« Odpowiedz #17 : 2008-08-12, 07:28:28 »

Prosiłem tylko o odpowiedź, jaki stosunek ma być. Tak trudno o odpowiedź??? Shocked

gybyś czytał to byś  podstawowych pytań  nie zadawał
B/T/W
1 / 2,5-3,5/0,8
tylko jedna uwaga
B - 1g na  1 kg wagi należnej
ma być to białko  najlepsze, pełnowartościowe  najlepiej przyswajalne,  pochodzące z produktów naturalnych , niezdenaturowane  i  nie nafaszerowane  jak śmieci  w oszołomach
Zapisane
ifar
Go


Email
Odp: Mój Początek + parę pytań
« Odpowiedz #18 : 2008-08-12, 11:58:09 »

A jakie mogą być następstwa nie dostosowania całkowitej proporcji?

To znaczy, jeżeli zjem mniej białka w stosunku do tłuszczów, albo odwrotnie, ale nie przekraczając dobowego maksimum?

Przykładowo obliczyłem, że mam zjeść dziennie:
75bialka/262tluszczow/60weglowodanow

A zjadłbym 40białka/200 tłuszczów/130 węglowodanów
albo
75 białka/100tłuszczów/10 węglowodanów

Może to zachwiać mój metabolizm? Zawsze trzeba jeść według proporcji, czy tego chcę czy nie?
Proszę o odp. Książki kupować nie będę, bo szkoda mi kasy.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Mój Początek + parę pytań
« Odpowiedz #19 : 2008-08-12, 12:15:44 »

...Może to zachwiać mój metabolizm? Zawsze trzeba jeść według proporcji, czy tego chcę czy nie?
Proszę o odp. Książki kupować nie będę, bo szkoda mi kasy...

I oto mamy pelny obraz "PROBLEMU" Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Moze to, a moze tamto, ALE!!!:

"Książki kupować nie będę, bo szkoda mi kasyShocked Shocked Shocked

I tutaj wlasnie jest "pies pogrzebanyCrying or Very sad

Chcem byc zdrowy, ale "za darmoche"
i nawet na ksiazke mnie szkoda,
oto filozofia "narodaCrying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 17 zapytaniami.