forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 09:59:38

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660358 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  ból brzucha - wątroby
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: ból brzucha - wątroby  (Przeczytany 35549 razy)
ifar
Go


Email
ból brzucha - wątroby
« : 2008-08-20, 15:46:04 »

Mam pytanie.

Od dłuższego czasu miewam bóle brzucha po zjedzeniu tłustego jedzenia.

Tzn, po tym jak zjadłem było dobrze. Dopiero po niecałej godzinie zaczął mnie boleć brzuch. Tak jakby lekkie kłucie w prawym bogu. Ale po maksymalnie 10 minutach ustępował.

Lecz dzisiaj przeszło to wszelkie wyobrażenie.
Po śniadaniu zaczął mnie boleć brzuch. I to taki ból nie bardzo do zniesienia. I boli mnie od rana cały czas i źle się z tym czuję.

Powiem tylko, że wcześniej na zwykłym żywieniu gdy zjadłem jajecznicę na głębokim tłuszczu, to wówczas też mnie bolał brzuch przez cały dzień. Wydawało mi się, że to wątroba, bo prawo bok.

Ale na diecie Kwaśniewskiego nie powinien mnie boleć ten brzuch, dlatego nie wiem co jest nie tak.

Tylko nie mówcie mi, żebym szedł do lekarza bo i tak nie pójdę, co powiem? Panie doktorze, brzuszek mnie boli???
Zapisane
ifar
Go


Email
Odp: ból brzucha - wątroby
« Odpowiedz #1 : 2008-08-20, 16:14:19 »

Już było 10 wyświetleń, a nikt się nie wypowiedział!!! Brzuch mnie boli, a czasami ból staje się nie do zniesienia!
Ta dieta jest zła, przeciez to jest logiczne, że gdy będzie się żarło tłuste żarcie, to wątroba wysiądzie!
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: ból brzucha - wątroby
« Odpowiedz #2 : 2008-08-20, 16:21:54 »

Ta dieta jest zła, przeciez to jest logiczne, że gdy będzie się żarło tłuste żarcie, to wątroba wysiądzie!

Już odpowiadam:
z "naukowego" punktu widzenia - jest to logiczne!, ale biochemicznie - niemożliwe! Wink
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: ból brzucha - wątroby
« Odpowiedz #3 : 2008-08-20, 16:22:44 »

(...)  przecież to jest logiczne, że gdy będzie się żarło tłuste żarcie, to wątroba wysiądzie!

To jest nawet mniej logiczne od stwierdzenia, że  nogi wysiadają od chodzenia, a oczy od patrzenia. Nieużywane organy się zamulają, warto więc używać i nerki i wątrobę i mózg.

Chyba wiesz co robić – idź do lekarza, może to nie najlepsze rozwiązanie na dłuższą metę, ale jak powiesz, że nie chcesz jeść tłustych rzeczy to będzie miła atmosfera.
Cool
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: ból brzucha - wątroby
« Odpowiedz #4 : 2008-08-20, 16:26:05 »

Moim skromnym zdaniem,najadł ,żeby nie powiedzieć  nażarł się "kolega"  tłuszczu i brzuszek boli .
Zdrowe jedzenie nie polega na obżeraniu się.Człowiek powinien jeść raz dziennie ,treściwie i do roboty! Razz
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: ból brzucha - wątroby
« Odpowiedz #5 : 2008-08-20, 16:26:44 »

Ból nie sprzyja logicznemu myśleniu. Trzeba czytać książki doktora Kwaśniewskiego, a jak to mało to i Biochemię Harpera. Mnie w okolicy wątroby bolał brzuch często przed DO, a potem jeszcze raz, gdy mi woreczek oczyszczał się z kamyka i drugi - z przeciwnej strony, gdy mi szedł kamień z lewej nerki. Pogotowie zaaplikowało mi zastrzyki przeciwbólowe i nospę. Cierpiałam niewyobrażalnie 0,5 doby.

Wizyta u lekarza może jest wskazana dla określenia przyczyny bólu. Jeśli będzie badał, a nie wróżył z sufitu.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: ból brzucha - wątroby
« Odpowiedz #6 : 2008-08-20, 16:55:31 »

...Tylko nie mówcie mi, żebym szedł do lekarza bo i tak nie pójdę, co powiem? Panie doktorze, brzuszek mnie boli???...

Wlasnie to powinienes powiedziec, ale "likorz rodzinny" ze wzgledu na "kolaboracje z NFZ"
prawdopodobnie nie zdiagnozuje prawidlowo.  Crying or Very sad
Konieczne bedzie zastosowanie "protokolu obronnego" (
ratujacego przed jatrogennymi skutkami "selekcji negatywnej" w tzw. SZ
Cool

 
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: ból brzucha - wątroby
« Odpowiedz #7 : 2008-08-20, 17:08:28 »

ifar napisał:
Cytuj
Powiem tylko, że wcześniej na zwykłym żywieniu gdy zjadłem jajecznicę na głębokim tłuszczu, to wówczas też mnie bolał brzuch przez cały dzień. Wydawało mi się, że to wątroba, bo prawo bok.

Z żywieniem człowieka już tak jest - albo dieta z dużą ilością węglowodanów i małą ilością tłuszczu, albo odwrotnie. Zjadanie obu składników w podobnych ilościach wątrobie szkodzi. Gdybyś czytał dr. Kwaśniewskiego to byś to wiedział.

Cytuj
Ale na diecie Kwaśniewskiego nie powinien mnie boleć ten brzuch, dlatego nie wiem co jest nie tak.

To prawda, że na diecie Kwaśniewskiego brzuch nie boli, a wątroba ma się dobrze.

Cytuj
Tylko nie mówcie mi, żebym szedł do lekarza bo i tak nie pójdę, co powiem? Panie doktorze, brzuszek mnie boli???

Przeczytaj, co m.in. o takich objawach napisał dr Kwaśniewski:
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: ból brzucha - wątroby
« Odpowiedz #8 : 2008-08-20, 18:22:31 »

Mam pytanie.

Od dłuższego czasu miewam bóle brzucha po zjedzeniu tłustego jedzenia.

Tzn, po tym jak zjadłem było dobrze. Dopiero po niecałej godzinie zaczął mnie boleć brzuch. Tak jakby lekkie kłucie w prawym bogu. Ale po maksymalnie 10 minutach ustępował.

Lecz dzisiaj przeszło to wszelkie wyobrażenie.
Po śniadaniu zaczął mnie boleć brzuch. I to taki ból nie bardzo do zniesienia. I boli mnie od rana cały czas i źle się z tym czuję.

Powiem tylko, że wcześniej na zwykłym żywieniu gdy zjadłem jajecznicę na głębokim tłuszczu, to wówczas też mnie bolał brzuch przez cały dzień. Wydawało mi się, że to wątroba, bo prawo bok.

Ale na diecie Kwaśniewskiego nie powinien mnie boleć ten brzuch, dlatego nie wiem co jest nie tak.

Tylko nie mówcie mi, żebym szedł do lekarza bo i tak nie pójdę, co powiem? Panie doktorze, brzuszek mnie boli???
Witam
Przede wszystkim nie napisales, czy stosujesz DO.
Piszesz "bol brzucha", pozniej "po prawej stronie".
Moim zdaniem, kazdy znajacy anatomie czlowieka powinien wiedziec co go boli.
Wazny jest poczatek bolu, pozniej promieniuje na wszystko.
Jak po prawej stronie pod zebrami i jestes niedawno na DO, i jeszcze nie stosujesz jej dokladnie, to moim zdaniem sa to kamienie zolciowe. Jak dostaniesz kolki watrobowej, to po 3 ataku juz bedziesz wiedzial. Trwa krotko, ale tak silny, ze nie liczysz czasu i piszesz testament.  Mija rownie szybko.
Jak po prawej stronie i nizej,  to wyrostek robaczkowy, - bardzo grozne podobno.
Jak po prawej stronie po zebrami, blizej splotu slonecznego, i po pol godzinie od jedzenia - to wrzody na dwunastnicy./Pomaga alkohol, przed jedzeniem i w trakcie./
O bolach z tylu po lewej lub prawej nie bede pisal, bo to nie "brzuch"
Zostaje jeszcze trzustka, po lewej pod zebrami, ale nie zdarzylo mi sie.
Co Ci zostaje? Chyba DO, bo DO nie boli. Jezeli boli to trzeba zrobic konieczne badania, na kamienie, na wrzody.
Pozdr
maf
Zapisane
ifar
Go


Email
Odp: ból brzucha - wątroby
« Odpowiedz #9 : 2008-08-20, 18:26:45 »

Wiem wiem wiem, czytałem, jestem w maturalnej klasie na profilu biologiczno chemicznym, i wiem, że w wątrobie są rozbijane długie łańcuchy polipeptydowe tłuszczów, tylko przy obecności węglowodanów.

Niestety nie udało mi się kupić tej pierwszej książki, gdzie jest Pani Lekarka, ponieważ ktoś mnie przelicytował 2 sekundy przed końcem aukcji.

Kupiłem książkę na allegro, lecz dojdzie dopiero za jakiś czas.

Wiem, że nie powinno się jeść węglowodanów.

Dlatego ograniczyłem ich ilość do minimum. Nie jem owoców. Nie piję soków owocowych. Jem tylko mięso. Mięso niekiedy z jedną cebulą średnią. I wcale się nie obżeram. Nie muszę, jeść dużo, bo bym nie zmieścił. Na pewno jem o połowę mniej tłuszczu niż na moją wagę przykazano, bo więcej nie jestem w stanie zjeść bo mnie mdli.
Schudłem już 4kg, co mnie cieszy niezmiernie. Jednak brzuch boli. Możliwe, że to nerki, i ćmi od pleców, ale w moim wieku odkładający się szczawian wapnia w nerkach? Od czego? Bardzo byłoby to dziwne, gdybym miał kamice nerkową. Niby mam takie objawy, ale to byłoby dziwne.
Dlatego martwię się nad moim zdrowiem.

Dlaczego nie chcę iść do lekarza. Bo wiem, że mój lekarz pierwszego kontaktu powie: "Rafałku, mniej tłuszczu jeść, to nic dziwnego, że Cię brzuszek boli. Co? Jesz tylko tłuszcz? Przecież będziesz mieć niedobory!".

Wcześniej może wyraziłem się niezbyt jasno, bo wtedy bolał mnie mocno brzuch, teraz ból ustępuje.
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: ból brzucha - wątroby
« Odpowiedz #10 : 2008-08-20, 18:32:18 »

Dodam
Zrob sobie USG brzucha w prywatnej klinice.Kosztuje chyba 25 zl /bez skierowania/. Teraz moze troche wiecej. Tylko nie mow gosciowi , ze cie cos boli. Zbada ci nery, watrobe, prostate. To takie wstepne bezinwazyjne badanie. Jak masz zlogi w watrobie, czy tez w pecherzyku zolciowym, to wykaze.
Pozdr
maf
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: ból brzucha - wątroby
« Odpowiedz #11 : 2008-08-20, 18:39:48 »


Dlaczego nie chcę iść do lekarza. Bo wiem, że mój lekarz pierwszego kontaktu powie: "Rafałku, mniej tłuszczu jeść, to nic dziwnego, że Cię brzuszek boli. Co? Jesz tylko tłuszcz? Przecież będziesz mieć niedobory!".

Wcześniej może wyraziłem się niezbyt jasno, bo wtedy bolał mnie mocno brzuch, teraz ból ustępuje.
Poczytaj artykuly i przepisy optymalne na mojej stronie. Link jest chyba w mojej ikonce po lewej.
Pozdr
maf
Zapisane
zdrowa
Go


Email
Odp: ból brzucha - wątroby
« Odpowiedz #12 : 2008-08-20, 19:00:53 »

Już było 10 wyświetleń, a nikt się nie wypowiedział!!! Brzuch mnie boli, a czasami ból staje się nie do zniesienia!
Ta dieta jest zła, przeciez to jest logiczne, że gdy będzie się żarło tłuste żarcie, to wątroba wysiądzie!

TO NIE ŻRYJ TŁUTEGO ZACIA I PO SPRAWIE!

 PROSTE NIE?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: ból brzucha - wątroby
« Odpowiedz #13 : 2008-08-20, 19:02:29 »


Zrob sobie USG brzucha w prywatnej klinice.Kosztuje chyba 25 zl /bez skierowania/.
Pozdr
maf


25 zł to sie płaciło,ale może 20 lat temu.Teraz płaci sie 100zł (przynajmniej tyle bierze lekarz do którego ja od czasu do czasu chodzę ,ale przynajmniej wiem za co płace ).
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: ból brzucha - wątroby
« Odpowiedz #14 : 2008-08-20, 19:28:58 »



25 zł to sie płaciło,ale może 20 lat temu.Teraz płaci sie 100zł (przynajmniej tyle bierze lekarz do którego ja od czasu do czasu chodzę ,ale przynajmniej wiem za co płace ).
Widzisz, to jest wlasnie pierdol o ktorym pisalem w innym watku. To ma byc do "pochichrania"?
Przeciez wyraznie napisalem, 25 zl lub troche wiecej, za badanie USG, nie za wizyte u lekarza specjalisty. Bo za wizyte sie placi 100 lub 150, a badanie i tak musisz dodatkowo zaplacic. Sprawdzilem specjalnie dla Ciebie cennik w Certusie:USG jamy brzusznej -  65 zl.
W wyniku badania otrzymujesz opis i tam wyraznie bedzie napisane co jest grane. Zeby to odczytac nie potrzeba specjalisty.
Z kolei na "specjaliste" jest tez inny "myk", zeby zaplacil to NFZ na ktory place skladki.
Pozdr
maf
ps oczywiscie przyczepisz sie, ze 25 to nie 65. A moze 25 z hakiem/troche wiecej/ to juz moze byc 65?
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: ból brzucha - wątroby
« Odpowiedz #15 : 2008-08-20, 19:34:12 »

Jak po prawej stronie i nizej,  to wyrostek robaczkowy, - bardzo grozne podobno.

CHYBA dobrze zdiagnozowane --marsz do lekarza im wczesniej tym lepiej! --jak diagnoze potwierdzi --stol operacyjna Cie nie ominie!

TU SOBIE POCZYTAJ http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?action=search2
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: ból brzucha - wątroby
« Odpowiedz #16 : 2008-08-20, 19:37:59 »

Sprawdzilem specjalnie dla Ciebie cennik w Certusie:USG jamy brzusznej -  65 zl.


Tam gdzie ja chodzę wyraźnie pisze w cenniku: USG jamy brzusznej 100zł (między innymi USG jamy brzusznej).
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: ból brzucha - wątroby
« Odpowiedz #17 : 2008-08-20, 19:39:57 »

TU SOBIE POCZYTAJ http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?action=search2
 
Co nie tak.

Do okienka "Szukaj" napisz haslo "woreczek robaczkowy"
 
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: ból brzucha - wątroby
« Odpowiedz #18 : 2008-08-20, 19:43:58 »



Tam gdzie ja chodzę wyraźnie pisze w cenniku: USG jamy brzusznej 100zł (między innymi USG jamy brzusznej).

Ceny sa rozne, przypuszczam, ze gdybym poszukal, to znalazlbym tansze badanie. Oczywiscie USG mozna chyba wykonac bezplatnie ze skierowania lekarza rodzinnego w panstwowym kolchozie. Ale ja nie wierze w panstwowa "sluzbe" zdrowia. Poza tym, ja placisz to nie czekasz.
Pozdr
maf
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: ból brzucha - wątroby
« Odpowiedz #19 : 2008-08-20, 20:02:36 »

Jak po prawej stronie i nizej,  to wyrostek robaczkowy, - bardzo grozne podobno.

CHYBA dobrze zdiagnozowane --marsz do lekarza im wczesniej tym lepiej! --jak diagnoze potwierdzi --stol operacyjna Cie nie ominie!

TU SOBIE POCZYTAJ http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?action=search2
Hana, tak bardzo nie strasz tym stolem operacyjnym. Trzeba tylko trafic do dobrej kliniki, zeby nie spieprzyli roboty.
Diagnoza faktycznie moze byc prawidlowa, w tak mlodym wieku kamienie raczej sie nie zdarzaja, "slepa kiszka" tak, ale moga byc to rowniez wrzody /klasa maturalna, stres/.
Dlatego najpierw zdiagnozowac, pozniej wybrac klinike. Prywatne kliniki maja podpisane umowy z NFZ, nic nie placisz a obsluga jest w klasie 5 gwiazdkowej.
Mam troche doswiadczen, takze sprzed DO, pisalem chyba kiedys o tym.
Pozdr
maf
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 17 zapytaniami.