forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 21:10:33

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
659883 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Obgryzanie paznokci
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Obgryzanie paznokci  (Przeczytany 7164 razy)
sewero
Go


Email
Obgryzanie paznokci
« : 2008-08-20, 22:14:42 »

Halo wszyskim.

znow mam problem. Moj prawie 7 letni syn od okolo 2 miesiecy zaczal obgryzac paznokcie. Okropnie to wyglada. Kupilam juz specjalny lakier ale to nic nie pomaga. Dzis obiecalam mu ze jak nie bedzie caly dzien obgryzal dostanie zabawke. Udalo sie ale strasznie sie meczyl ciagle zaciskal dlonie by tego nie robic. Jak patrzy na swoje paznokcie to placze bo nie chce takich miec.
Jak mam mu pomoc ? Moze brakuje mu czegos w pozywieniu?
Czytalam ze w ten sposob dzieci rozladowjuja napiecia. On bardzo przezywal ostatnie dni w przedszkolu, rozstanie z kolegami i kolezankami. Jak opowiada to ma lzy w oczach.
Pomozcie mi! Moze trzeba mu magnezu albo czegos innego?
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Obgryzanie paznokci
« Odpowiedz #1 : 2008-08-21, 14:17:11 »

Halo wszyskim.

znow mam problem. Moj prawie 7 letni syn od okolo 2 miesiecy zaczal obgryzac paznokcie. Okropnie to wyglada. Kupilam juz specjalny lakier ale to nic nie pomaga. Dzis obiecalam mu ze jak nie bedzie caly dzien obgryzal dostanie zabawke. Udalo sie ale strasznie sie meczyl ciagle zaciskal dlonie by tego nie robic. Jak patrzy na swoje paznokcie to placze bo nie chce takich miec.
Jak mam mu pomoc ? Moze brakuje mu czegos w pozywieniu?
Czytalam ze w ten sposob dzieci rozladowjuja napiecia. On bardzo przezywal ostatnie dni w przedszkolu, rozstanie z kolegami i kolezankami. Jak opowiada to ma lzy w oczach.
Pomozcie mi! Moze trzeba mu magnezu albo czegos innego?
Masz rację, obgryzanie paznokci to problem emocjonalny. Myślę, że brakuje mu właśnie atmosfery przedszkola. Tam był ciągle czymś zajęty - zabawą z dziećmi, zajęciami organizowanymi przez nauczycielkę. W domu , siłą rzeczy nie jesteś w stanie cały czas się nim zajmować. Warto jednak tak zorganizować mu dzień, aby nie miał czasu na obgryzanie paznokci. Lakier czy przypominanie mogą jeszcze nasilić objawy. Może po wakacjach, jak pójdzie do szkoły przestanie obgryzać paznokcie.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Obgryzanie paznokci
« Odpowiedz #2 : 2008-08-22, 00:36:50 »

Nie ma co wyolbrzymiać problemu, nie jeden w stresie obżerający się pączkami lub sięgający po papierosy chciałby TYLKO obgryzać paznokcie.

Pójdzie do szkoły to nadmiar nowych wrażeń na pewno go od tego niewinnego nałogu odciągnie.
Cool
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Obgryzanie paznokci
« Odpowiedz #3 : 2008-08-22, 10:41:09 »



Pójdzie do szkoły to nadmiar nowych wrażeń na pewno go od tego niewinnego nałogu odciągnie.
Cool


A jak zacznie obgryzać paznokcie u nóg,albo co gorsza obgryzać paznokcie innym osobom,albo co jeszcze gorsza obgryzać palce?
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Obgryzanie paznokci
« Odpowiedz #4 : 2008-08-22, 18:12:22 »

Przyjemnie jest lekceważyć cudzy problem?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Obgryzanie paznokci
« Odpowiedz #5 : 2008-08-22, 18:50:19 »

Tu nikt nie lekceważy cudzego problemu,a na pewno nie lekceważy obgryzania paznokci,bo to może zakończyć się kalectwem,a po drugie paznokcie chyba nie są optymalne?
A po trzecie,jak ktoś zjada te paznokcie,to oszczędza na jedzeniu.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Obgryzanie paznokci
« Odpowiedz #6 : 2008-08-22, 18:53:48 »

Może zamiast swoich paznokci zjadać,to kupić paczke tipsów i sobie obgryzać?
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Obgryzanie paznokci
« Odpowiedz #7 : 2008-08-24, 23:34:19 »

syn jest optymalny. ostatnio ciagle chcial weglowodanow . Mowil mama daj mi cos slodkiego. Zjada prawie 80 gram weglowodanow i jeszcze cos slodkiego. Dziwne bylo to dla mnie. Zmierzylam mu ciala ketonowe byly 2 krzyzyki. czyli jeszcze za malo weglowodanow. wycisnelam mu sok z pomaranczy. rano cial ketonowych nie bylo. Czyli musi zjadac ok 100 gram. Ma 21 kg i 128 cm wzrostu. Duzo tych wegli. I wiecie co sie stalo. Przestaje obgryzac paznokcie.
Jak ta dieta optymalna jest madra. Organizm sam sobie reguluje.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Obgryzanie paznokci
« Odpowiedz #8 : 2008-08-31, 13:09:17 »

mój też obgryza paznokcie. A ma tylko 6 lat. Fajna ta obserwacja z tymi węglowodanami. Ostatnio też miał za dużo B a za mało W a ja tego nie zauważyłam. Ale jak byliśmy na urlopie i chciał sok nawet 2 razy dziennie to go dostał. Chyba się przekonuję,że jego prośby na Weglowodany są zasadne. No może poza słodyczami. Ale wiecie co już nawet o chleb nie prosi nawet jak widzi tatę który go je. Dlatego jak poprosił o bułkę to nawet dałam mu ją do zjedzenia bo już długo nie jadł nic ze zbożowych.
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Obgryzanie paznokci
« Odpowiedz #9 : 2008-09-18, 22:31:11 »

ja dzieciom daje weglowodanow tyle o ile prosza. staram sie by byly to wegle optymalne. czesto pieke paczki z przepisu pani Teresy Szczepanek. sa pyszne. od czasu do czasu daje chleb zwykly.
jak dzieci prosza o slodycze to nie znaczy ze chca slodycze. One chca weglowodany. Sproboj im je dac ale nie jako slodycze a inne zobaczysz ze ochota na slodycze im przejdzie
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Obgryzanie paznokci
« Odpowiedz #10 : 2008-09-19, 20:18:18 »

Sewero a jaki jest ten przepis na pączki. Zamieść jak możesz w kuchni optymalnej, będzie też dla innych. Dziękuję bardzo z góry.  Smile Smile
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Obgryzanie paznokci
« Odpowiedz #11 : 2008-09-19, 20:26:52 »

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=97
Cytuj
100 g zawiera:  B - 6,3 T - 35,8 W - 29,8   
 B : T : W = 1 : 5,7 : 4,7
PROCES  PRODUKCJI  PĄCZKÓW:
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Obgryzanie paznokci
« Odpowiedz #12 : 2008-09-19, 20:29:55 »

Ten to znam dziękuję bardzo. Myślałam,że sewero zna jakiś podobny ale jednak inny bo pisał,że to przepis Teresy Szczepanek. Pączki mozna robić na różne sposoby i poznać wiele smaków. Pączki z przepisu, które podałeś też są smaczne. Kiedyś robiłam też pączki tureckie choć są pewnie mniej optymalne.
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Obgryzanie paznokci
« Odpowiedz #13 : 2008-09-23, 22:48:40 »

To te same paczki ktore sa powyzej. Ja dostalam przepis bedac na wczasach optymalnych w Ustroniu. Pani Teresa zamiescila ten przepis w swojej ksiazeczce: "Prawda o zywieniu optymalnym"
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Obgryzanie paznokci
« Odpowiedz #14 : 2008-10-01, 14:14:21 »

Mieliscie racje. Syn poszedl do szkoly i problem sie rozwiazal. Paznokci nie obgryza.
No i zaoszczedzilam bo nie musialm kupic tipsow by je obgryzal.
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 17 zapytaniami.