forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 17:20:52

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
660427 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Do p. dr Ewy
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Do p. dr Ewy  (Przeczytany 21520 razy)
krynia
Go


Email
Do p. dr Ewy
« : 2008-08-21, 09:49:34 »

Jestem na diecie JK 10 la. Jest ok, ale od kilku lat mam język "oparzony" i szczypiący. Kilka lat temu w miesięczniku "Optymalni" spotkałam się z opisem podobnej przypadłości, ale nie propowano wówczas żadnego leczenia. Proszę o pomoc.
Zapisane
krynia
Go


Email
Odp: Do p. dr Ewy
« Odpowiedz #1 : 2008-08-21, 09:53:10 »

na diecie JK 10 lat*
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Do p. dr Ewy
« Odpowiedz #2 : 2008-08-21, 10:14:18 »

Jestem na diecie JK 10 la. Jest ok, ale od kilku lat mam język "oparzony" i szczypiący. Kilka lat temu w miesięczniku "Optymalni" spotkałam się z opisem podobnej przypadłości, ale nie propowano wówczas żadnego leczenia. Proszę o pomoc.
podaj prosze, swoje ulubione  produkty ,ile i co jadasz,moze jadlospis z kilku ostatnich dni??? Smile
Zapisane
Krystyna
Jr. Member
**
wiadomoci: 649


Odp: Do p. dr Ewy
« Odpowiedz #3 : 2008-08-21, 16:39:44 »

Pani dr. Ewo mam ten sam problem. Ktoś mi podpowiedział, że to może być brak witamin z grupy B.
Zjadłam 2 opakowania witaminy B-complex, ale to nie przyniosło żadnego skutku. Proszę o sugestię co może być przyczyną?
                                    Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedż
                                                                                Krystyna
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Do p. dr Ewy
« Odpowiedz #4 : 2008-08-21, 23:07:21 »

Napisz jadłospis z 3 ostatnich dni.
Rzeczywiście coś z "cukrogennymi" jest nie tędy, bo też umieszczam to w grupie "braki witaminy B" i nie leczę tego witaminą B.
Albo pijesz słodką śmietanę codziennie, albo dodajesz mąki do produktów i jadasz ją codziennie/co drugi dzień. Wygląda mi na to pierwsze.
Nadwaga?
Zapisane
Krystyna
Jr. Member
**
wiadomoci: 649


Odp: Do p. dr Ewy
« Odpowiedz #5 : 2008-08-22, 11:18:36 »

Muszę przyznać rację p. doktor Ewie, rzeczywiście od jakiegoś czasu jadam więcej nabiału.
Kupuję na targowisku bardzo dobry twaróg, masło oraz śmietanę. która ma chyba zawartość tłuszczu około 50%. Śmietanę z jagodami, truskawkami i innymi owocami jadam prawie codziennie.
Mąkę jadam sporadycznie. Mam ustalone przez lekarza BTW 60-150-50 i staram się utrzymywać w tych granicach.Od małego dziecka byłam otyła i nie udało mi się schudnąć na żadnej diecie {a wypróbowałam ich wiele}Dopiero na DO schudłam w ciągu pierwszego roku 30 kg, ale pozostało jeszcze około 15 kg nadwagi z którą już się pogodziłam.Mój przykładowy jadłospis; Śniadanie jajecznica na słonince jedna kromka chlebka z ziaren b/mąki z masłem plasterek salcesonu, pomidorek.dla odmiany galaretka mięsna lub twarożek ze śmietaną. Obiad 100-150 g mięsa, podrobów lub ryby z warzywami czasem 100g ziemniaka. Czasami gotuję na wywarze zupę jarzynową z wkładką mięsną zabielaną  śmietaną. Aby uzupełnić węglowodany teraz latem często owoce jagodowe ze śmietaną, czasami kawałek gorzkiej czekolady. Na ŻO jestem od 8 lat, jestem emerytką prowadzę spokojny tryb życia. Codziennie staram się spacerować około 1 godz.Myślę, że już wystarczy tych wynurzeń.
                                        Dziękuję za odpowiedż, pozdrawiam Krystyna
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Do p. dr Ewy
« Odpowiedz #6 : 2008-08-30, 17:39:04 »

Przed kilkoma miesiącami robiłam lipidogram oto wyniki:
 Cholesterol całk.   290
 LDL                    133
 HDL                   140
 Trig.                    64
 Wiem że ogólny jest podwyższony. Czy takie wyniki mogą być?
 Mam 61 lat, Na ZO od maja 2000r.

Proponuję zastosować rotację rotację produktów mlecznych- jadać je co 7-10 dni. Najpierw zacznie się obniżać waga, potem zacznie się normalizować LDL i HDL.
Zawsze się tak dzieje u optymalnych.
W schudnięciu pomaga zachowanie T ok. 1,5g/kg/dobę.
Zapisane
carver
Go


Email
Odp: Do p. dr Ewy
« Odpowiedz #7 : 2008-08-31, 06:10:51 »

 Przed kilkoma miesiącami robiłam lipidogram oto wyniki:
 Cholesterol całk.   290
 LDL                    133
 HDL                   140
 Trig.                    64
 Wiem że ogólny jest podwyższony. Czy takie wyniki mogą być?
 Mam 61 lat, Na ZO od maja 2000r.
Cytuj

Proponuję zastosować rotację rotację produktów mlecznych- jadać je co 7-10 dni. Najpierw zacznie się obniżać waga, potem zacznie się normalizować LDL i HDL.
Zawsze się tak dzieje u optymalnych.
W schudnięciu pomaga zachowanie T ok. 1,5g/kg/dobę.
Cytuj
Droga Pani Doktor, po raz pierwszy po stosowaniu rotacji produktow mlecznych nie bylo nieprzyjemnych zdazen w toalecie i z zadowoleniem musze Pania poinformowac, ze moja sytuacja zdrowotna sukcesywnie sie poprawia za co Pani serdecznie dziekuje Very Happy
Serdecznie Pania Pozdrawiam
Tomasz Michalik
Chicago
Zapisane
carver
Go


Email
Odp: Do p. dr Ewy
« Odpowiedz #8 : 2008-08-31, 06:12:06 »

 Przed kilkoma miesiącami robiłam lipidogram oto wyniki:
 Cholesterol całk.   290
 LDL                    133
 HDL                   140
 Trig.                    64
 Wiem że ogólny jest podwyższony. Czy takie wyniki mogą być?
 Mam 61 lat, Na ZO od maja 2000r.
Cytuj

Proponuję zastosować rotację rotację produktów mlecznych- jadać je co 7-10 dni. Najpierw zacznie się obniżać waga, potem zacznie się normalizować LDL i HDL.
Zawsze się tak dzieje u optymalnych.
W schudnięciu pomaga zachowanie T ok. 1,5g/kg/dobę.
Cytuj

Droga Pani Doktor, po raz pierwszy po stosowaniu rotacji produktow mlecznych nie bylo nieprzyjemnych zdazen w toalecie i z zadowoleniem musze Pania poinformowac, ze moja sytuacja zdrowotna sukcesywnie sie poprawia za co Pani serdecznie dziekuje Very Happy
Serdecznie Pania Pozdrawiam
Tomasz Michalik
Chicago
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Do p. dr Ewy
« Odpowiedz #9 : 2008-08-31, 06:43:02 »

Co dalej z tym czerwonym "poparzonym" jezykiem. Jest taki przypadek tutaj równiez/8 lat D.O./. Eliminacja mlecznych nic nie dała, zwiekszenie ilości białka tylko pogorszyło sprawe. Jak był czerwony pasek na srodku języka tak jest. Sugeruje tym razem , przez tydzien, zmniejszenie białka do 30 gram-zobaczymy. Gdzies na necie przeczytałem ,ze to niedokrwistość...czyzby??????
Narazie krwista kaszanka i wątróbka poszła w ruch.
Zapisane
Krystyna
Jr. Member
**
wiadomoci: 649


Odp: Do p. dr Ewy
« Odpowiedz #10 : 2008-08-31, 08:00:00 »

P. Ewo dziękuję za odpowiedż. Postaram się zastosować. O rezultatach postaram się napisać.
                                   
                                                           Pozdrawiam Krystyna
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Do p. dr Ewy
« Odpowiedz #11 : 2008-08-31, 09:07:08 »

Co dalej z tym czerwonym "poparzonym" jezykiem.

Dla mnie tej osobie trzeba zweryfikować schemat zbóż (może bardzo lubi piwo, może codziennie co drugi dzień dodaje coś z mąki, jak nie - to osoba wyglada na mięsojada).
Można zatem zastosować 1 -3 dni zestaw jaja/ziemniaki/słonina w wersji optymalnej (warto obniżać LDL dawką odchudzającą T) i obserwować.
Poszłabym torem nadmiar białka ... ale tego mięsnego.
Jak coś nie tak - napisz jej jadłospis z 3 dni.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Do p. dr Ewy
« Odpowiedz #12 : 2008-08-31, 09:10:49 »

Kaszanka jest jęczmienna. Może być źródłem W na DO, wg mnie 1x na 7-14 dni. Jak człowiek stary i schorowany to 1 x na 14 dni, jak w lepszym stanie i młodszy 1 x 7 dni. Zboża zawsze uszkadzają. Im częściej się je - tym bardziej podstępnie rozwija się choroba. Tłuszcze tylko w pewnym stopniu niwelują ich szkodliwe działanie.
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Do p. dr Ewy
« Odpowiedz #13 : 2008-08-31, 11:05:50 »

Dzięki P.Ewo- ustaliłem z klientką od jutra eksperymentalne 3 dni zółtkowo ziemniaczane/placki/. Powiadomię o sukcesie.
Zapisane
barja
Go


Email
Odp: Do p. dr Ewy
« Odpowiedz #14 : 2008-09-01, 18:01:06 »

Kaszanka może być gryczana.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Do p. dr Ewy
« Odpowiedz #15 : 2008-09-01, 21:11:56 »

Sprawdzałam bezglutenowe "wynalazki" (ryż, kukurydza, proso, gryka) - łatwo tym przedawkować W.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Do p. dr Ewy
« Odpowiedz #16 : 2008-09-01, 21:17:40 »

Dla mnie kasza gryczana jest o niebo smaczniejsza niż ziemniaki- odkąd pamietam z talerza wyjadałam mięso,jakąś surówkę,a ziemniary wywalałam kurom  Laughing  Very Happy     
Teraz mam taki okres,że nie jadam ani ziemniaków,ani kaszy gryczanej i przestałam lubieć kalafior,gdy zauważyłam na nim jakieś robactwo,podczas mycia .
Zostały mi ogórki i fasolka,którą wcześniej zamroziłam .
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Do p. dr Ewy
« Odpowiedz #17 : 2008-09-02, 09:01:39 »

aaaaaaby pozbyc sie robactwa z kalafiora , brokuła , nalezy różyczki tychże wykąpać w wodzie z octem. Wypłynie wszystko co żywe , o ile jest , oczywiscie.
Zapisane
minimax
Go


Email
Odp: Do p. dr Ewy
« Odpowiedz #18 : 2008-09-02, 09:26:56 »

ale przecie robactwo podnosi zdecydowanie wartosc odzywcza tych smieci!
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Do p. dr Ewy
« Odpowiedz #19 : 2008-09-02, 09:35:56 »

Nie popadaj w jakiś obłęd minimax i nie nazywaj kalafiora smieciem,bo to staje się groteskowo śmieszne.
Coniektórzy mają tutaj bardzo ograniczoną wyobraźnie i jak ktoś napisze,że jada kalafiora,zje jogurt grecki,to nie ma innej opcji jak ta,że te produkty są podstawą wyżywienia tego,który o tym pisze. W umysłach takich ludzi niestety nie ma "obszaru" odpowiadającego za szersze postrzeganie,bo czy tak trudno jest pojąć ,że ten nieszczęsny kalafior jest dodatkiem do mięska np. wieprzowego i wtedy takie robactwo ,które się na nim znajduje jest zupełnie zbędne?
No chyba,że faktycznie tacy ludzie nie jadają mięsa z dodatkiem kalafioru,tylko sam kalafior ,to wtedy jak najbardziej takie robactwo jest dla nich wręcz zbawienne  Smile
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 19 zapytaniami.