forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-23, 08:14:19

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
660172 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Do p. dr Ewy
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Do p. dr Ewy  (Przeczytany 21509 razy)
minimax
Go


Email
Odp: Do p. dr Ewy
« Odpowiedz #20 : 2008-09-02, 09:43:32 »

http://www.nutritiondata.com/facts/vegetables-and-vegetable-products/2391/2 -smiec jak nie wiem co. Jedynie robaki podnoszą wartosc odzywcza!
Zapisane
adamgraza
Go


Email
Odp: Do p. dr Ewy
« Odpowiedz #21 : 2008-09-02, 10:33:30 »

zgadzam się z wypowiedzią  Edyty, pozdrawiam i Zyczę smacznego kalafiora
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Do p. dr Ewy
« Odpowiedz #22 : 2008-09-02, 10:50:08 »


To zależy jak i kto go spożywa.Jak spozywa go człowiek,który umie jeść,to z kalafiora będzie smaczny dodatek do dań mięsnych.Pychota  Smile
A jeśli będzie go spożywał "śmieć" ,to kalafior niestety stanie się śmieciem  Sad
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Do p. dr Ewy
« Odpowiedz #23 : 2008-09-02, 11:26:43 »

zgadzam się z wypowiedzią  Edyty, pozdrawiam i Zyczę smacznego kalafiora

Również pozdrawiam  Smile .
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Do p. dr Ewy
« Odpowiedz #24 : 2008-09-02, 11:34:00 »

Przepis na śmiecia/rak go też nie lubi/:

Obgotować różyczki niedużego smiecia, następnie opanierować w żółtkach i zmielonych orzechach- smażyć na złoty kolor/wypije min 10-12 żóltek/, ...poezja...jak mawia Makłowicz.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Do p. dr Ewy
« Odpowiedz #25 : 2008-09-02, 11:45:09 »

Przypuszczam ,że minimax ma jakieś lęki przed kalafiorem.Dla mnie może go nie jeść,dla mnie może chodzić po smietnikach lub na żebry(to jego wybór).
Nie wiem,czy orientujecie się ,czy sa może jakieś terapie,coby one pomogły w przypadku "vegetablelęków"?
Zapisane
adamgraza
Go


Email
Odp: Do p. dr Ewy
« Odpowiedz #26 : 2008-09-02, 13:21:10 »

Myślę że terapia    ale    naprawdę  prawdziwa  tkwi tylko    w   DO.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Do p. dr Ewy
« Odpowiedz #27 : 2008-09-02, 13:26:11 »

Chodzi o to,aby "manimax" przestał bać się warzyw,a w szczególności kalafiora .
Tak sobie myślę,że ludzie są róźnie "zakręceni"-jedni jedliby same warzywa,a drudzy wprost przeciwnie  Smile .
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Do p. dr Ewy
« Odpowiedz #28 : 2008-09-03, 09:27:49 »

Czyżby minimaxa zeżarł kalafior? Razz
Kalafior ma wielkie oczy  Cool tak samo jak strach  Smile
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Do p. dr Ewy
« Odpowiedz #29 : 2008-09-03, 15:17:19 »

100 gr rozgotowanego kalafiora i rozbeltanego z 5 -ma zotlkami, usmazonego na 50 gr slonony i usmazonego w formie placka/omleta, a na kiniec posmarowanego 100 gr tzatziki.....to dopiero pychota !!!!!
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Do p. dr Ewy
« Odpowiedz #30 : 2008-09-04, 00:14:56 »

Zjadłem dziś kalafiora duszonego nad żeberkiem wieprzowym, po uduszeniu dodałem kostkę masła i pogniotłem lekko by kalafior lepiej wchłonął masło i wywar z żeberka, do smaku papryka ostra w proszku.

Idealnie byłoby mieć kalafior z własnego ogródka.

Trzeba sobie zdawać sprawę, że jarzyny to głównie brudna woda. Brudna bo zawiera nawozy, pestycydy i pewnie jakiś oprysk finalny by długo ładnie się prezentowały na półce w sklepie.

Można jako źródło węglowodanów zamiast jarzyn po prostu słodzić kawę lub popijać piwko, ale tylko jeśli nie mamy problemu z małą objętością pokarmu i skokami poziomu cukru we krwi.

Owoce to dopiero są zarobaczone, wystarczy potrzymać je kilka dni w ciepłym miejscu pod przykryciem i zobaczyć co wyleci. Podobno to właśnie jaja owadów zawarte w owocach utrzymują wegetarian nietabletkowych przy życiu, jako jedyne dla nich źródło witaminy B12.

Jest jeszcze opcja węglowodanów z mleka, ale to oznacza także zawarte w nim kiepskie białko, może serwatka byłaby rozwiązaniem.
Cool
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Do p. dr Ewy
« Odpowiedz #31 : 2008-09-04, 10:34:50 »

Nie kombinujta ludzie,a będzie dobrze,bo wiecie przecie nie od dziś,że "co się polepszy,to sie popieprzy" .
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Do p. dr Ewy
« Odpowiedz #32 : 2008-09-04, 11:48:00 »


Jest jeszcze opcja węglowodanów z mleka, ale to oznacza także zawarte w nim kiepskie białko, może serwatka byłaby rozwiązaniem.
Cool
Mam przed soba serwatke w proszku z Nowej Zelandii.

Sklad na 100g:
Energy 1666kJ
Protein 84.5g
Fat total 5.5g
-saturated 5g
Carbohydrates  5g
-sugars(laktose) 5g
Sodium 300mg
Calcium 380mg

Kupilem w sklepie dla sportowcow. Zastanawiam sie jak to uzyc w nastepnym dniu mlecno-rotacyjnym.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Do p. dr Ewy
« Odpowiedz #33 : 2008-09-04, 11:52:50 »

to nie macie serwatki w stanie naturalnym??
serwatke mozna chyba tylko wypic albo dodac do nalesnikow,albo do sernika,albo namoczyc w niej mieso,by skruszalo albo nalac do kapieli Razz
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Do p. dr Ewy
« Odpowiedz #34 : 2008-09-04, 12:09:18 »

to nie macie serwatki w stanie naturalnym??
serwatke mozna chyba tylko wypic albo dodac do nalesnikow,albo do sernika,albo namoczyc w niej mieso,by skruszalo albo nalac do kapieli Razz
Syriusz moze miec z wlasnych krowek, a ja bardzo tesknilem za swieza serwartka i znalazlem tylko te wproszku. Nie ma smaku prawdziwej swiezej serwatki. A taka mam ochote na maslanke , albo serwatke.
Maslanke probowalem kiedys pic. Ale to pomyje a nie maslanka. Serwatki w zadnym sklepie nie znalazlem. Pamietam w PRL-u jakas mleczarnia wylala serwatke do strumyka, trujac wszyskie ryby i nie tylko. Podobno zostala ukarana. Ale to bylo przelozenie pieniedzy z prawej kieszeni do lewej.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Do p. dr Ewy
« Odpowiedz #35 : 2008-09-04, 12:15:43 »

A taka mam ochote na maslanke , albo serwatke.


Kurcze.Szkoda mi sie Ciebie zrobiło  Smile Nie ma u Was nigdzie maślanki w sklepach??? U nas stoją na sklepowych półkach.
Chociaż jakiś naturalny jogurt dla zaspokojenia chęci ,tak jednorazowo  Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Do p. dr Ewy
« Odpowiedz #36 : 2008-09-04, 12:17:38 »

Acha,maslanka to pomyje ,to może ten naturalny jogurt?
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Do p. dr Ewy
« Odpowiedz #37 : 2008-09-04, 13:13:40 »

Acha,maslanka to pomyje ,to może ten naturalny jogurt?
Yogurt tez mam w proszku. Wole ten z proszku, bo jest swiezy i smaczniejszy. Z tych ze sklepu to najlepszy jest "Greek Style Yougurt". Zeby te w proszku "odlaktozili" to byloby O.K.
Nie slodzone zawieraja 3,2% laktozy i 2% galaktozy. Niektore slodzone i z "naturalnymi smakami" maja wegli az 15%. Taki proszek zalewa sie woda w puszce i wstawia sie do specjanego termosu z zagotowana woda na 6 godzin. Produkt nowozelandzki.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Do p. dr Ewy
« Odpowiedz #38 : 2008-09-04, 13:35:29 »

Acha,maslanka to pomyje ,to może ten naturalny jogurt?
Yogurt tez mam w proszku. Wole ten z proszku, bo jest swiezy i smaczniejszy. Z tych ze sklepu to najlepszy jest "Greek Style Yougurt". Zeby te w proszku "odlaktozili" to byloby O.K.
Nie slodzone zawieraja 3,2% laktozy i 2% galaktozy. Niektore slodzone i z "naturalnymi smakami" maja wegli az 15%. Taki proszek zalewa sie woda w puszce i wstawia sie do specjanego termosu z zagotowana woda na 6 godzin. Produkt nowozelandzki.
a jak mozna prosze ja ciebie tworzyc wyroby mleczne bez laktozy???to wyjdzie zawsze tylko twor chemiczny Sad
Zapisane
Syriusz
Go


Email
Odp: Do p. dr Ewy
« Odpowiedz #39 : 2008-09-04, 14:38:36 »

kangur, nie doje zadnej krowy ale jedna powinna ocielic sie w najblizszych tygodniach, wtedy pogadamy. Obecnie z mlecznych jadam tylko maslo z ALDI. Reszta nie smakuje mi. Jak bede doil to bede mial wszystko swoje. Maslo i maslanka byly perfekt a ser tez dobry bo smietany wtedy nie zbieralem. Natomiast serwatke w calosci wylewalem kurom.
Kalafiory wyrosly mi ogromne i tylko na kurzym nawozie, rozcienczonym woda. Musilem pomrozic troche bo za duzo ich wyroslo.
pozdrawiam
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 17 zapytaniami.