forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 11:30:43

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Alergie
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Alergie  (Przeczytany 13441 razy)
MarCia
Go


Email
Alergie
« : 2008-08-22, 15:35:54 »

Witam,
przeszukałam forum, ale mojego problemu nie znalazłam. Otóż na DO jest obecnie moja mama z bratem. Chciałabym się do nich przyłączyć, lecz mam wielki problem - alergię. Jestem uczulona na praktycznie wszystko - mleko, mięso kurze i wieprzowe, niektóre owoce, żółtko kurze - wiele by wymieniać. Od 17 lat żywię się na sałacie, rzodkiewce, kluskach... Alergia objawia się bardzo różnie: puchnięcie, wysypki, stany poddenerwowania. Nie biorę leków. Mam teraz dylemat, bo obawiam się, że jak zjem coś na co jestem uczulona alergia da po sobie znać.. Słyszałam, że ŻO usówa problem jakim jest alergia, tylko jak uniknąć efektów ubocznych?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Alergie
« Odpowiedz #1 : 2008-08-22, 15:48:29 »

Słyszałam, że ŻO usówa problem jakim jest alergia, tylko jak uniknąć efektów ubocznych?

Mowa o efektach ubocznych ŻO? Jeśli tak, to chciałabyś ich uniknąć?Ja tam nie,bo efektem ubocznym ŻO jest samo zdrowie!
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Alergie
« Odpowiedz #2 : 2008-08-22, 15:56:49 »

tylko jak uniknąć efektów ubocznych?

przede wszystkim przeczytać dowolna książkę doktora Kwaśniewskiego lub przynajmniej zaznajomic się ze stroną http://www.dr-kwasniewski.pl/ . Tak w mega skrócie - ŻO nie jest lekarstwem aby miały się ujawnić jakiekolwiek efekty uboczne to prawidłowy sposób zaopatrywania swój organizm w niezbedne składniki (budulec, energia) Wink
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Alergie
« Odpowiedz #3 : 2008-08-22, 17:04:18 »

Cytuj
Jestem uczulona na praktycznie wszystko - mleko, mięso kurze i wieprzowe, niektóre owoce, żółtko kurze


To pozostaje ci starożytny pierwowzór diety optymalnej "dla kapłanów Izraela". Znanym faktem jest, że baranina jest najmniej alergennym mięsem. Również najzdrowsze w obecnych czasach wątroby, serca czy nerki to z jagnięcia. Cool

Co do owoców, mleka i żółtek to marketowy chłam można sobie spokojnie odpuścić, ale spróbój jeszcze wiejskich jaj wybiegowych tzw "zerówek", te nie powinny uczulać.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Alergie
« Odpowiedz #4 : 2008-08-22, 17:35:50 »

Witam,
przeszukałam forum, ale mojego problemu nie znalazłam. Otóż na DO jest obecnie moja mama z bratem. Chciałabym się do nich przyłączyć, lecz mam wielki problem - alergię. Jestem uczulona na praktycznie wszystko - mleko, mięso kurze i wieprzowe, niektóre owoce, żółtko kurze - wiele by wymieniać. Od 17 lat żywię się na sałacie, rzodkiewce, kluskach... Alergia objawia się bardzo różnie: puchnięcie, wysypki, stany poddenerwowania. Nie biorę leków. Mam teraz dylemat, bo obawiam się, że jak zjem coś na co jestem uczulona alergia da po sobie znać.. Słyszałam, że ŻO usówa problem jakim jest alergia, tylko jak uniknąć efektów ubocznych?
przede wszystkim zacznij jesc tluszcz,wyrzuc kluchy i inne makarony,naturalnie to  wszystko ,co ma w swym skladzie zboza i mleko jak rowniez cytrusy.
Jadaj te produkty z listy J.Kwasniewskiego na ktore masz ochote i te ktore lubisz.
Jadaj jeden rodzaj bialka na dzien,kazdego dnia inaczej,inne bialko i pamietaj posilek ma smakowac.
Alergia minie bezpowrotnie jezeli pozostaniesz na DO. Razz
Wiecej znajdziesz tutaj na Forum Smile
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Alergie
« Odpowiedz #5 : 2008-08-22, 19:49:28 »

Jadaj jeden rodzaj bialka na dzien,kazdego dnia inaczej,inne bialko i pamietaj posilek ma smakowac.

ja wiem, że to nie do mnie, ale zaintrygowało mnie to Wink
mozesz cos wiecej na temat napisać?
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Alergie
« Odpowiedz #6 : 2008-08-22, 20:15:00 »

Jadaj jeden rodzaj bialka na dzien,kazdego dnia inaczej,inne bialko i pamietaj posilek ma smakowac.

ja wiem, że to nie do mnie, ale zaintrygowało mnie to Wink
mozesz cos wiecej na temat napisać?
a co cie interesuje???a najbardziej?? Razz
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Alergie
« Odpowiedz #7 : 2008-08-22, 20:32:28 »

a co cie interesuje???a najbardziej?? Razz

no te białko co to każdego dnia inne Wink
może jakis przykład? Smile
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Alergie
« Odpowiedz #8 : 2008-08-22, 22:00:59 »

a co cie interesuje???a najbardziej?? Razz

no te białko co to każdego dnia inne Wink
może jakis przykład? Smile
masz ochote na jajko to jesz  np.jajko z majonezem,a nie smazone na boczku albo na szynce;moze byc jajecznica  smazone na sloninie,
w innym  dniu masz ochote  na karkowke,to jadasz tego dnia tylko wieprzowine,boczek,podgardle;
masz ochote na ser,to jadasz w tym dniu wszystkie inne produkty,ktore w swym skladzie zawieraja mleko,itd.itp Razz


Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Alergie
« Odpowiedz #9 : 2008-08-22, 22:12:38 »

to takiego kotleta mielonego już nie mogę? Sad
albo omlecika na masełku Sad
ech trudna jest ta dieta Sad
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Alergie
« Odpowiedz #10 : 2008-08-22, 22:20:59 »

to takiego kotleta mielonego już nie mogę? Sad
albo omlecika na masełku Sad
ech trudna jest ta dieta Sad
alez mozesz,jezeli  jestes mniej zasmiecony albo  nic  ci nie dolega.
Modyfikacje dotycza tych,ktorzy bedac na diecie nie wyleczyli chorob. Razz
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Alergie
« Odpowiedz #11 : 2008-08-22, 23:31:32 »

Modyfikacje dotycza tych,ktorzy bedac na diecie nie wyleczyli chorob. Razz

biedni Ci wszyscy, którzy nie rozumieją generalnej zasady i głównych zaleceń JK Sad
i najgorsze, że to nie jest ich wina! Sad
widocznie nie każdemu pisane?  Rolling Eyes
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Alergie
« Odpowiedz #12 : 2008-08-30, 17:30:48 »

Znanym faktem jest, że baranina jest najmniej alergennym mięsem.

Dokładnie. Słonina też nie powinna Ci krzywdy wyrządzić. Jak tolerujesz boczek, karczek, ziemniaki?
Zapisane
Teresz
Go


Email
Odp: Alergie
« Odpowiedz #13 : 2018-01-23, 13:19:43 »

Przy testach z krwi wyszło igg  lekko podwyższone na żółtko jaja czyli 10 a norma jest do 8
Czy można dalej normalnie zjadać żółtka na tej diecie?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Alergie
« Odpowiedz #14 : 2018-01-23, 17:42:18 »

Takie testy można sobie wsadzić w rabatkę. Very Happy
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 20 zapytaniami.