forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 17:31:51

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
658453 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  nerwica lękowa - czy są wśród was przypadki wyleczenia na ZO?
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: nerwica lękowa - czy są wśród was przypadki wyleczenia na ZO?  (Przeczytany 16717 razy)
cust999
Go


Email
nerwica lękowa - czy są wśród was przypadki wyleczenia na ZO?
« : 2008-08-24, 22:21:10 »

Witam
Niestety pomimo, ze jestem juz kilka miesięcy na ZO nadal doskwiera mi bardzo silna nerwica, która objawia się znacznym poddenerwowaniem, biciem-kołotaniem serca (bez przerwy). NAdmienię, ze miałem robione badania (w tym EKG) i wszystko idealnie.
Czy jest ktoś na tym  forum ktoś komu pomogło  żywienie niskowęglowodanowe? A jak tak to po jakim czasie i z jakim skutkiem?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: nerwica lękowa - czy są wśród was przypadki wyleczenia na ZO?
« Odpowiedz #1 : 2008-08-24, 22:25:10 »

A w jakich sytuacjach objawia się to poddenerwowanie?.Czy są jakieś określone sytuacje?Jakies przeżycia czy coś w tym rodzaju?
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: nerwica lękowa - czy są wśród was przypadki wyleczenia na ZO?
« Odpowiedz #2 : 2008-08-24, 22:34:22 »

Witam
Niestety pomimo, ze jestem juz kilka miesięcy na ZO nadal doskwiera mi bardzo silna nerwica, która objawia się znacznym poddenerwowaniem, biciem-kołotaniem serca (bez przerwy). NAdmienię, ze miałem robione badania (w tym EKG) i wszystko idealnie.
Czy jest ktoś na tym  forum ktoś komu pomogło  żywienie niskowęglowodanowe? A jak tak to po jakim czasie i z jakim skutkiem?
masz jadlospis niestety zle ustawiony.
Jezeli chcesz,to podziel sie z nami co i ile jadasz,wtedy bedzie latwiej cos podpowiedziec.
Silna nerwica moze byc spowodowana uczuleniem na pewne produkty spozywcze.
Moze byc spowodowana brakiem magnezu,potasu, lub witaminy  B kompleks,lub innych.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: nerwica lękowa - czy są wśród was przypadki wyleczenia na ZO?
« Odpowiedz #3 : 2008-08-24, 22:37:53 »

masz jadlospis niestety zle ustawiony.


Alinko!!! Jesteś niesamowita!  Razz     
Pozdrawiam najmocniej jak tylko mogę  Very Happy
Zapisane
cust999
Go


Email
Odp: nerwica lękowa - czy są wśród was przypadki wyleczenia na ZO?
« Odpowiedz #4 : 2008-08-24, 22:46:40 »

Hej
No niestety miałem też robione badanie krwi m.in. na potas i magnez - wszystko w normie (niestety)
Moje przykładowe menu sniadanie: zoltka 6 szt. białka 2 szt., masło 50 gram, 1 cebula i 1 pomidor (po 100 g). Takie sniadanie jem prawie codziennie. Na obiad: ziemniaki 100 g, inne warzywa 150 g, masło 50g, mieso ok. 150 g. Czasami 2-3 kostki czekolady. Stosunek BTW mniej wiecej to 1/2,6/0,8. Aha mam 184 cm wzrostu, i ważę  80 kg, wiek 30 lat....
Moja nerwica jest związana z pracą, pomimo że nie jest ona jakoś szczególnie stresująca to mając wrodzone predyspozycje jestem strasznie znerwicowany. Czy ktoś tak miał???
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: nerwica lękowa - czy są wśród was przypadki wyleczenia na ZO?
« Odpowiedz #5 : 2008-08-24, 23:18:58 »

Ciekawe jakby tak w Polsce wybuchła wojna ,co jest całkiem mozliwe w dzisiejszych czasach i wzięli by Cie na wojne,to ciekawe czy wtedy byłbyś znerwicowany,czy tez wyleczyłbyś sie z nerwicy lekowej i myslałbys o tym co zrobić ,żeby przezyć.Pomysl o ludziach ,którzy stracili domy,dzieci,rodziny na wojnie .Co by daleko nie szukać,to weźmy sytuacje Gruzji.Takie nerwice jak my tutaj mamy, to są tak naprawdę nerwice "urojone" .
Myślę ,że powinieneś się zgłosić jako wolontariusz do Afganistanu,a po paru godzinach,jak nie paru minutach  tam spędzonych wyleczysz się całkowicie z tej Twojej nerwicy lękowej i docenisz jakie wiedziesz tytaj spokojne życie, pozbawione prawdziwego lęku.
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: nerwica lękowa - czy są wśród was przypadki wyleczenia na ZO?
« Odpowiedz #6 : 2008-08-24, 23:29:32 »

Edytko!
Zachowalas sie jak prawdziwy "lekarz". Wypisz mu jeszcze skierowanie do psychiatry.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: nerwica lękowa - czy są wśród was przypadki wyleczenia na ZO?
« Odpowiedz #7 : 2008-08-24, 23:40:07 »

Edytko!
Zachowalas sie jak prawdziwy "lekarz". Wypisz mu jeszcze skierowanie do psychiatry.
Psychiatra odpada.Nie będę pisała dlaczego ,bo jest późno i trzeba iść spać.

Nie ma obaw.Jak w Polsce kiedyś wybuchnie wojna,to nie będzie tego typu nerwic lękowych.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: nerwica lękowa - czy są wśród was przypadki wyleczenia na ZO?
« Odpowiedz #8 : 2008-08-24, 23:42:56 »

Co by dużo nie filozofować.Człowiek jest nerwowy ,jak jest głody.Nie zapominajmy,że człowiek to drapieznik,mięsożerca,a nie krowa żrejąca trawę.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: nerwica lękowa - czy są wśród was przypadki wyleczenia na ZO?
« Odpowiedz #9 : 2008-08-25, 00:42:33 »

... mając wrodzone predyspozycje jestem strasznie znerwicowany.

Pisząc to masz na mysli,że Twoja mama ma nerwice lub ktoś inny z Twojej najbliższej rodziny?
Nie wiem kto Ci wmówił o wrodzonych predyspozycjach do nerwicy,ale są to bzdety.Czegoś takiego nie ma.
Zapisane
cust999
Go


Email
Odp: nerwica lękowa - czy są wśród was przypadki wyleczenia na ZO?
« Odpowiedz #10 : 2008-08-25, 21:52:21 »

Edyto na wojnę nie pójdę bo jestem niezdolny heheh raz a po drugie moje poglądy są sprzeczne
nich bawią się w to inni.Smile Powiem tylko tak -  łatwo mówić jak tego piekła (związanego z tą chorobą) nie przeszło...
Wiesz dałem ten temat bo liczę że ktoś się odezwie jak to odżywianie działa przy nerwicach, neurastenii, w ksiązkach JK jest wiele wzmianek o leczeniu wymienionych przypadłości
A ja chciałem poznać tylko jednego wyleczonego................... tylko jednego.... .
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: nerwica lękowa - czy są wśród was przypadki wyleczenia na ZO?
« Odpowiedz #11 : 2008-08-25, 22:04:35 »

Powiem tylko tak -  łatwo mówić jak tego piekła (związanego z tą chorobą) nie przeszło...


A ja powiem tak-nikt nie wie,co kto przeżył .Jesli się nie jest w skórze danego człowieka,a nie jest się,to nie możemy mówić,że wiemy,jak ta osoba czuje się, nawet wtedy ,gdybyśmy nie wiem jak byli empatyczni.
Poznasz osobę,bo niby dlaczego nie? Nie wiem,czy będzie to osoba po takich przeżyciach jak Twoje,ale na pewno bedzie to osoba z własnymi przezyciami.
Świat jest tak skonstruowany,że jesli Ty pomagasz innym,to i Tobie ktoś udzieli pomocy.

PS.Kiedyś byłam taka załamana,byłam u lekarza,a lekarz widząc moją minę powiedział :"żyj dziewczyno,śmiej się" ,pomyslałam wtedy ,to samo co Ty napisałeś,a co ja zacytowałam : "łatwo mu mówić" ,a dziś wiem ,że miał rację.
Powodzenia.Żyj,śmiej się,a na pewno nie zginiesz!  Smile
Zapisane
cust999
Go


Email
Odp: nerwica lękowa - czy są wśród was przypadki wyleczenia na ZO?
« Odpowiedz #12 : 2008-08-25, 22:17:27 »

DZIĘKI - powiem tylko tak: SPRÓBUJĘ Smile Pozdrawiam
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: nerwica lękowa - czy są wśród was przypadki wyleczenia na ZO?
« Odpowiedz #13 : 2008-08-25, 22:41:51 »

cust999,

nastrój na DO się nie załamuje, zaświadczam. Lęków też nie ma. Przerobiłam tego wcześniej dosyć, żeby wiedzieć co to jest. Proszę pilnować zawartości talerza i będzie dobrze.  Jak się z czym organizm upora, to się zastanawiamy, czy to co wcześniej jest realem, czy może snem jedynie. Ja jestem coraz silniejsza, każdemu (boleśnie) doświadczonemu życzę takiej zmiany. Spodziewam się ich więcej zresztą, bo czemu nie?

Powodzenia życzę !
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: nerwica lękowa - czy są wśród was przypadki wyleczenia na ZO?
« Odpowiedz #14 : 2008-08-29, 11:34:30 »

Cytuj
Witam
Niestety pomimo, ze jestem juz kilka miesięcy na ZO nadal doskwiera mi bardzo silna nerwica, która objawia się znacznym poddenerwowaniem, biciem-kołotaniem serca (bez przerwy). NAdmienię, ze miałem robione badania (w tym EKG) i wszystko idealnie.
Czy jest ktoś na tym  forum ktoś komu pomogło  żywienie niskowęglowodanowe? A jak tak to po jakim czasie i z jakim skutkiem?

Ja to przechodzilem.
Ile masz lat?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: nerwica lękowa - czy są wśród was przypadki wyleczenia na ZO?
« Odpowiedz #15 : 2008-08-29, 11:40:33 »

Cytuj
Witam
Niestety pomimo, ze jestem juz kilka miesięcy na ZO nadal doskwiera mi bardzo silna nerwica, która objawia się znacznym poddenerwowaniem, biciem-kołotaniem serca (bez przerwy). NAdmienię, ze miałem robione badania (w tym EKG) i wszystko idealnie.
Czy jest ktoś na tym  forum ktoś komu pomogło  żywienie niskowęglowodanowe? A jak tak to po jakim czasie i z jakim skutkiem?

Ja to przechodzilem.
Ile masz lat?

Jeszce pare pytan:

1. kto tae nerwice skonstatowal ? Lekarz czy internet
2. Czy te objawy o ktorych piszesz wystepuja tylko w stanie spoczynku, rozluznienia czy tez jak jestes aktywny, zajety
3. Pijesz alkochol
4. masz prace stresujaca?
5. Jaki jestes znak zodiaku?

Ja sie z nerwice wyleczylem. Nie wiem czy dieta, choc diete zaczalem 4 lata temu a objawow nerwicy nie mam od 2 lat. Jak  odpowiesz mi na powyzsze pytania, bede moze mogl Ci pomoc
Zapisane
cust999
Go


Email
Odp: nerwica lękowa - czy są wśród was przypadki wyleczenia na ZO?
« Odpowiedz #16 : 2008-08-30, 11:11:07 »

Wiec tak
Mam 30 lat, nerwice zdiagnozował lekarz, uprzednio miałem zrobione masę badań lekarskich - wszystko w porządku. Co ciekawe jak byłem na urlopie nie było mowy o nerwicy, dopiero jak wróciłem do pracy. Choć nie jest to jakaś super stresująca pracka, co mnie dziwi. Znak zodiaku - rak. Alkoholu w zasadzie nie piję - czasami jakies piwko:) POZRAWIAM
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: nerwica lękowa - czy są wśród was przypadki wyleczenia na ZO?
« Odpowiedz #17 : 2008-08-30, 11:43:22 »

Choć nie jest to jakaś super stresująca pracka, co mnie dziwi.

No właśnie! I tu tkwi problem.Jakbyś miał robote z prawdziwego zdarzenia,to nie byłoby mowy o żadnej nerwicy,a tu taka pracka,że nie wiadomo,czy ją olać,czy dalej do niej chodzić.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: nerwica lękowa - czy są wśród was przypadki wyleczenia na ZO?
« Odpowiedz #18 : 2008-08-30, 11:49:36 »

Cust999 - śmietany nie pijesz codziennie?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: nerwica lękowa - czy są wśród was przypadki wyleczenia na ZO?
« Odpowiedz #19 : 2008-08-30, 11:52:34 »

Placki ziemniaczane codziennie lub frytki 1-2x dziennie (poza rotacją produktów mlecznych co 7 dni=zamiana masła na smalec/słoninę) w kilka dni prawdopodobnie dały by rady nerwicy. Przydatna dla Ciebie byłaby cała dobowa ilość węglowodanów w ziemniakach (jak je lubisz).
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.026 sekund z 17 zapytaniami.