forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 09:36:58

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
659891 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  nerwica lękowa - czy są wśród was przypadki wyleczenia na ZO?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] Do dou Drukuj
Autor Wtek: nerwica lękowa - czy są wśród was przypadki wyleczenia na ZO?  (Przeczytany 16804 razy)
kangur
Go


Email
Odp: nerwica lękowa - czy są wśród was przypadki wyleczenia na ZO?
« Odpowiedz #20 : 2008-08-30, 11:56:46 »

Hej
No niestety miałem też robione badanie krwi m.in. na potas i magnez - wszystko w normie (niestety)
Moje przykładowe menu sniadanie: zoltka 6 szt. białka 2 szt., masło 50 gram, 1 cebula i 1 pomidor (po 100 g). Takie sniadanie jem prawie codziennie. Na obiad: ziemniaki 100 g, inne warzywa 150 g, masło 50g, mieso ok. 150 g. Czasami 2-3 kostki czekolady. Stosunek BTW mniej wiecej to 1/2,6/0,8. Aha mam 184 cm wzrostu, i ważę  80 kg, wiek 30 lat....
Moja nerwica jest związana z pracą, pomimo że nie jest ona jakoś szczególnie stresująca to mając wrodzone predyspozycje jestem strasznie znerwicowany. Czy ktoś tak miał???

Spotkales osobe , ktora to przerabiala. Sproboj wycofac maslo ze swojej diety.  Zamien maslo na smalec  lub loj. Jesli masz wszytkie wyniki OK, to dlaczego mowisz 'niestety". Nie ma wrodzonych predyspozycji do nerwicy. Predyspozycja jest kuchnia.
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: nerwica lękowa - czy są wśród was przypadki wyleczenia na ZO?
« Odpowiedz #21 : 2008-08-30, 12:02:50 »

Hej
No niestety miałem też robione badanie krwi m.in. na potas i magnez - wszystko w normie (niestety)
Moje przykładowe menu sniadanie: zoltka 6 szt. białka 2 szt., masło 50 gram, 1 cebula i 1 pomidor (po 100 g). Takie sniadanie jem prawie codziennie. Na obiad: ziemniaki 100 g, inne warzywa 150 g, masło 50g, mieso ok. 150 g. Czasami 2-3 kostki czekolady. Stosunek BTW mniej wiecej to 1/2,6/0,8. Aha mam 184 cm wzrostu, i ważę  80 kg, wiek 30 lat....
Moja nerwica jest związana z pracą, pomimo że nie jest ona jakoś szczególnie stresująca to mając wrodzone predyspozycje jestem strasznie znerwicowany. Czy ktoś tak miał???

Spotkales osobe , ktora to przerabiala. Sproboj wycofac maslo ze swojej diety.  Zamien maslo na smalec  lub loj. Jesli masz wszytkie wyniki OK, to dlaczego mowisz 'niestety". Nie ma wrodzonych predyspozycji do nerwicy. Predyspozycja jest kuchnia.

Ewo!
 Pisalismy w ty samym czasie na tym watku. Podobne odpowiedzi. Nie wiedzialem kto to pisze.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: nerwica lękowa - czy są wśród was przypadki wyleczenia na ZO?
« Odpowiedz #22 : 2008-08-30, 15:32:36 »

Cytuj
Placki ziemniaczane codziennie lub frytki 1-2x dziennie (poza rotacją produktów mlecznych co 7 dni=zamiana masła na smalec/słoninę) w kilka dni prawdopodobnie dały by rady nerwicy. Przydatna dla Ciebie byłaby cała dobowa ilość węglowodanów w ziemniakach (jak je lubisz).

Prawde mowiac, to byly wlasnie placki, ktore jadlem od momentu kiedy tu na forum zaczeto mowic o zbawiennych tego posilku wlasciwosciach. Jadlem je czesto.
Jak powiedzialem, nie wiem czy to dieta pomogla czy tez nastawienie psychiczne. Niemniej jednak bardzo szybko objawy nerwicy u mnie minely.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: nerwica lękowa - czy są wśród was przypadki wyleczenia na ZO?
« Odpowiedz #23 : 2008-08-30, 15:42:32 »

Wiec tak
Mam 30 lat, nerwice zdiagnozował lekarz, uprzednio miałem zrobione masę badań lekarskich - wszystko w porządku. Co ciekawe jak byłem na urlopie nie było mowy o nerwicy, dopiero jak wróciłem do pracy. Choć nie jest to jakaś super stresująca pracka, co mnie dziwi. Znak zodiaku - rak. Alkoholu w zasadzie nie piję - czasami jakies piwko:) POZRAWIAM

Dziwi mnie troche to, ze miales objawy w momencie kiedy byles aktywny. Poniewaz "granice" miedzy swiadomoscia i podswiadamoscia sa w tym momencie zamkniete. Natomiast dzieje sie odwrotnie w momencie spoczynku, gdzie granice miedzy osobowoscia, swiadomoscia i poswiadomoscia sa "otwarte". Wowczas najmniejsza blachostka staje sie wielka sprawa/problemem, ukucie w klatce piersiowej powoduje natychmiastowa arytmie, kolatanie serca, mamy wrazenie ze to juz nasze ostatnie chwile. Im intensywniej o tym myslimy tym gorzej sie czujemy........juz prawie umieramy.

A poniewaz jestes rakiem wiec takie rzeczy wplywaja na twoje samopoczucie strasznie latwo.

No chyba, ze jak Edyta mowi, u Ciebie jest tak, ze w pracy wypoczywasz natomiast w domu sie stresujesz.....taka mozliwosc jest  !!!!

Yrlopy tez potrafia byc stresujace, zwlaszcz, ze jestes raptus i nienawidzisz jak nie idzie po Twojej mysli, jezeli nie daj Boze ktos zmieni to co juz wieczorem dnia poprzedniego wszystko zaplanowales. 
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: nerwica lękowa - czy są wśród was przypadki wyleczenia na ZO?
« Odpowiedz #24 : 2015-03-31, 11:34:16 »

 Very Happy
Od cebuli, to ponoć nie tylko nerw się w sobie kuli. Wink
...
Zapisane
Strony: 1 [2] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.052 sekund z 18 zapytaniami.