forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 17:32:37

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
660325 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Pomóżcie, nie wiem jak stosować dietę.
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Pomóżcie, nie wiem jak stosować dietę.  (Przeczytany 16625 razy)
aga291988
Go


Email
Pomóżcie, nie wiem jak stosować dietę.
« : 2008-08-24, 23:45:11 »

Witam:) Dietę Dr Kwasniewskiego chce zastosować z jednego powodu, mianowicie, Jestem szczupłą dziewczyną ważę 60 kg przy wzroscie 162 cm- moja waga utrzymuję się, jednak jeszcze pół roku temu ważyłam 50 kg, więc przytyłam dość znacznie. Moja cała rodzina od strony ojca, miala jeden problem, gwałtowne tycie w wieku 20 lat- i ja tez w takim wieku jestem. Nie przejmowałabym się gdyby tłuszczyk rozkładał się równomiernie, na całym ciele-niestety jest inaczej osiada tylko w okolicach talii, wyglądam coraz śmieszniej ze szczuplutkimi nogami rączkami, niewielkimi piersiami i okrągłym brzuszkiem, nieraz w pracy smieja sie i pytaja czy jestem w ciąży.


Próbowałam różnych diet- nie były one dla mnie,bowiem jestem zwoleniczką tłustych pokarmów, zawsze lubiłam to co tłuste, nawet szynki wychudzonej do ust nie wzięłam- wiadomo jednak jadłam również słodkie i raczej węglowodanów nie ograniczałam również- z nich jestem jednak w stanie zrezygnować.


Problem polega na tym przy wzroscie 162 cm i wadze 60 kg nie wiem jak i ile jeść. WIem że soli nie można używać, co z innymi przyprawami, na necie jest dużo informacji jednak nie ma konkretów. Pytam Was drodzy forumowicze- bo jesteście już weteranami. Pomóżcie!!! ( i proszę napisać prosto, nie proporcjami bo ich nie rozumiem)Very Happy

Ponadto, gdybym mogla prosić o jakieś rady na sam początek jak prawidlówo stosować dietę-czego się wystrzegać i czy jest szansa żę dieta zapobiegnie dalszemu tyciu. Trzy obowiązują mnie tylko 3 posiłki dziennie, czy można jeść więcej? Czy jest jakiś zamiennik chleba?
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Pomóżcie, nie wiem jak stosować dietę.
« Odpowiedz #1 : 2008-08-26, 00:37:09 »


Próbowałam różnych diet- nie były one dla mnie,bowiem jestem zwoleniczką tłustych pokarmów, zawsze lubiłam to co tłuste, nawet szynki wychudzonej do ust nie wzięłam- wiadomo jednak jadłam również słodkie i raczej węglowodanów nie ograniczałam również- z nich jestem jednak w stanie zrezygnować.


Ponadto, gdybym mogla prosić o jakieś rady na sam początek jak prawidlówo stosować dietę-czego się wystrzegać i czy jest szansa żę dieta zapobiegnie dalszemu tyciu. Trzy obowiązują mnie tylko 3 posiłki dziennie, czy można jeść więcej? Czy jest jakiś zamiennik chleba?

można by żec że wiesz czego potrzebujesz i co masz robić

1.musisz ograniczyć węglowodany
to jest  unikać słodyczy, przetworów zbożowych, chleba, makaronów, kasz,
owoców,napojów owocowych,  coca coli i podobnych
 ograniczyć ziemniaki
a przede wszystkim  unikać żywności  przemysłowo produkowanej, przetworzonej
2. podstawą  powinny być jaja (żółtka) mięso, raz w tygodniu wątróbka i ryba,
 smalec, masło, podroby, salcesony, pasztety, galareta ,
 tłuste zupy na wywarze warzywno mięsnym (  na kościach ), rosół
, sery, śmietana w niewielkich ilościach,  bo ponoć pci nadobnej nabiał zbytnio nie służy
warzywa, kiszone ogórki, kapusta
orzechy, słonecznik, migdały.
3. chleb na początku zastąpić plackami serowo jajecznymi, piec chleb orzechowy

ograniczać się nie musisz, jesteś  jeszcze w fazie dojrzewania
 po takim żarciu apetyt się sam wyreguluje
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Pomóżcie, nie wiem jak stosować dietę.
« Odpowiedz #2 : 2008-08-26, 01:07:53 »

Proszę przeczytać uważnie przed każdym posiłkiem:
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80

Zakupić trzeba też jedną z książek dr Jan Kwaśniewskiego. Aby znaleźć więcej ciekawych sugestii.

>jak prawidłowo stosować dietę.
Zgodnie z zasadami: http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80

>czego się wystrzegać.
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80

 >i czy jest szansa ze dieta zapobiegnie dalszemu tyciu.
Jest taka pewność, jeśli zastosujesz się do wszystkich zasad
 
>Czy obowiązują mnie tylko 3 posiłki dziennie.
Nie ma zdefiniowanej ilości posiłków. Na ŻO głodnieje się bardzo powoli, więc jada się bardziej przy sposobności (np. po powrocie z pracy do domu) niż o określonych porach.

>Czy można jeść więcej?
Więcej niż do syta nie można, mniej niż do syta nie należy, będziesz jadła więcej tłuszczu niż dotychczas co zapewni uczucie trwałego zaspokojenia głodu, mniej za to węglowodanów i białka roślinnego.


>Czy jest jakiś zamiennik chleba?
Jest ale to raczej ciekawostka. Bardziej politycznie jest zjeść całego kalafiora z masełkiem, lub sporą porcję ziemniaków ze skwarkami lub boczkiem niż cierpieć głód po małej kromeczce chleba nawet bardzo „zoptymalizowaniego”
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=19

Powtórzę raz jeszcze:
Przed posiłkiem przeczytać:
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80
 a będzie dobrze.

Są pewne dania „bezpieczne” na których możesz oprzeć się na początku:

1) Żółtka sadzone na smalcu.
2) Kalafior duszony polany masłem.
3) Karkówka wieprzowa duszona.
4) Ziemniaki gniecione ze smalcem lub masłem (tłuszczu ile wlezie – aż będą ociekać).

Zapomnij o chlebie z czymś. Posiłek to ma być mięso lub żółtka lub żółty ser z czymś, najlepiej duszonymi jarzynami. Sok pomidorowy lub koncentrat można dodawać do smaku.


Pozdrawiam serdecznie,
Adam

PS Napisz co lubisz, a znajdzie się jakiś rozwiązanie w optymalnych przepisach jak to przyrządzić.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Pomóżcie, nie wiem jak stosować dietę.
« Odpowiedz #3 : 2008-08-26, 04:20:14 »

A no i nie pomyśl sobie, że Kuchnia Optymalna to tylko takie monotonne żółtka i wieprzowina (choć jakże monotonne jest jedzenie chleba codziennie brrrrr).
Masz trochę czasu i pieniędzy to możesz pokusić się o coś wykwintnego.
Więcej przepisów w dziale Kuchnia Optymalna.
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?board=8.0


2 duże filety z kaczki z białą, grubą skórą z jednego boku ułożyć na desce i przekroić każdy w środku (od strony mięsa) wzdłuż długości na dwóch trzecich. Szczelinę wypełnić należy świeżymi zwiniętymi liśćmi mięty i spiąć rozcięcie drewnianymi wykałaczkami nakłuwając filet z jednej i drugiej strony szczeliny, tak, by wykałaczka tkwiła w mięsie jak igła.

Następnie filety przyrumienić na ogrzanej patelni i smażyć na małym ogniu bez przykrycia, odwracając co 6 minut, co najmniej przez 35 minut dla każdego filetu. Posolić i popieprzyć do smaku.

Podawać z ziemniakami i kwaśną śmietaną (zamiast sosu) udekorowaną listkami mięty.
Zapisane
helena
Go


Email
Odp: Pomóżcie, nie wiem jak stosować dietę.
« Odpowiedz #4 : 2008-10-01, 12:25:52 »

Mam podobny problem...Baardzo chcę stosować dietę ale nie bardzo wiem jaki reżim sobie narzucić. Z przepisów dr Kwaśniewskiego robię placki jajeczno serowe, kluski, orzechy włoskie. Wybrałam te produkty, bo wyczytałam, że wymagany stosunekB"T:W jest właściwy. Nie jem chleba, mało ziemniaków. Ale tak naprawdę nie wiemn na czym ma polegać stosowanie wagi kuchennej. Jak wyliczyłam moja optymalna waga to 53 - czy w związku z tym ilość białka w ciągu dnia to... no właśnie ile? Skoro mogę jeść kiedy chcę to jak mam to rozumieć - czy tylko proporcje są ważne? Pomóżcie, proszę pięknie...
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Pomóżcie, nie wiem jak stosować dietę.
« Odpowiedz #5 : 2008-10-01, 12:46:12 »

Ale tak naprawdę nie wiemn na czym ma polegać stosowanie wagi kuchennej. Jak wyliczyłam moja optymalna waga to 53 - czy w związku z tym ilość białka w ciągu dnia to... no właśnie ile?

Witaj.
W ważeniu raczej Ci nie pomogę,bo nie ważę,ale napiszę Ci tyle,że trudno przez internet "ustalić" komuś zapotrzebowanie jego organizmu na białko.
To jest bardzo trudne,bo po prostu nie znamy Twojego organizmu ,a nie dobrze jest zjadać tego białka za duzo, jak i za mało (zarówno jego niedobór,jak i nadmiar jest szkodliwy)

Mogę Ci polecić w sumie ciekawy watek ;

http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=2377.0
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Pomóżcie, nie wiem jak stosować dietę.
« Odpowiedz #6 : 2008-10-01, 12:51:32 »

Mam podobny problem...Baardzo chcę stosować dietę ale nie bardzo wiem jaki reżim sobie narzucić. Z przepisów dr Kwaśniewskiego robię placki jajeczno serowe, kluski, orzechy włoskie. Wybrałam te produkty, bo wyczytałam, że wymagany stosunekB"T:W jest właściwy. Nie jem chleba, mało ziemniaków. Ale tak naprawdę nie wiemn na czym ma polegać stosowanie wagi kuchennej. Jak wyliczyłam moja optymalna waga to 53 - czy w związku z tym ilość białka w ciągu dnia to... no właśnie ile? Skoro mogę jeść kiedy chcę to jak mam to rozumieć - czy tylko proporcje są ważne? Pomóżcie, proszę pięknie...

Adam319 dobrze radzi.
Najpierw troche teorii, wiec wjdz na jeden z ponizej podanych przez Adama linkow, poczytaj. Tam Dr JK podaje dokladnie jak, z czym i ile razy!!!
Zapisane
helena
Go


Email
Odp: Pomóżcie, nie wiem jak stosować dietę.
« Odpowiedz #7 : 2008-10-01, 13:32:33 »

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Rzeczywiście, początkująca powinna prześledzić jak najwięcej literatury... A ja zamówiłam książki a listonosza ani widu ani słychu, dlatego jestem tak zniecierpliwiona. Zanim, po urlopie wrócę do pracy chciałabym ustalić swoje dzienne menu. Ale widzę, że w necie wiedzy dostatek. Pozdrawiam - początkująca (uparta, z mocną motywacją i sporą nadwagą...)
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Pomóżcie, nie wiem jak stosować dietę.
« Odpowiedz #8 : 2008-10-01, 13:42:55 »

A ja zamówiłam książki...

No i to jest podstawa,bo widzisz jeden może Tobie tutaj zalecić "30gbiałka" ,drugi "40g" itd.,a na pewno nikt dokładnie tego nie wie,bo to zalezy od wielu czynników.
Powodzenia!
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Pomóżcie, nie wiem jak stosować dietę.
« Odpowiedz #9 : 2008-10-01, 13:57:58 »

A ja zamówiłam książki...

...a na pewno nikt dokładnie tego nie wie,bo to zalezy od wielu czynników...

No i do tego, jak jeszcze dojdzie "sluchanie swojego organizmu"  Shocked Shocked Shocked
przepraszam!!! "przez ignoranta" to niestety mozna i "emerytury nie doczekac"  Razz Razz Razz

A szkoda!!!  Shocked Bo cale zycie sie "haruje" na utrzymanie "darmozjadow" i "konfidentow"
a smierc zabiera szanse na "nasze pieniadze" ktore ida do "piachu"  Cool Razz

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Pomóżcie, nie wiem jak stosować dietę.
« Odpowiedz #10 : 2008-10-01, 14:12:46 »

Nie "słuchanie swojego organizmu"  tylko "słuchanie podszeptów swojego organizmu"  

Ja cały czas sie zastanawiam nad tym ,jak ktoś sobie wyliczy,wymierzy posiłek zapewniający wszystkie potrzebne skł.pok. w "dokładnie obliczonych" ilościach ,to czy ta osoba musi to wszystko zjeść?A np. jak jej się nie chce ,to czy zostawi na talerzu resztę?Czy własnie musi zjeść,bo inaczej nic nie bedzie wiadomo?
A jak zostawi tą reszte,to potem oddziela to wszystko, co zostało na talerzu i "mierzy" na nowo ile zostało?  Razz
Potem odejmuje to co zostało ,od "poczatkowej całosci" i wtedy wiadomo ile się zjadło?  Cool Jak to jest?   Razz
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Pomóżcie, nie wiem jak stosować dietę.
« Odpowiedz #11 : 2008-10-01, 14:24:39 »

Nie "słuchanie swojego organizmu"  tylko "słuchanie podszeptów swojego organizmu"   

Ja cały czas sie zastanawiam nad tym ,jak ktoś sobie wyliczy,wymierzy posiłek zapewniający wszystkie potrzebne skł.pok. w "dokładnie obliczonych" ilościach ,to czy ta osoba musi to wszystko zjeść?A np. jak jej się nie chce ,to czy zostawi na talerzu resztę?Czy własnie musi zjeść,bo inaczej nic nie bedzie wiadomo?
A jak zostawi tą reszte,to potem oddziela to wszystko, co zostało na talerzu i "mierzy" na nowo ile zostało?  Razz
Potem odejmuje to co zostało ,od "poczatkowej całosci" i wtedy wiadomo ile się zjadło?  Cool Jak to jest?   Razz

Mysle, ze "opuscilismy" obszar wiadomosci "bezplatnych" za przyslowiowa "darmoche"

Po prostu chcemy zyc do 120 -160 lat i "okradac" innych przez "pobieranie emerytury"
przez okres dodatkowych 40-80 lat(czego zlodzieje z ZUS nie przewidywali)
to musimy "zainwestowac w mozliwosc DLUGIEGO ZYCIA w ZDROWIU"!!! Cool

Inaczej bedzie tak jak z pewnym "spawaczem i torbaczem" !!!  Razz Razz Razz Razz
Nie wspominajac o "skrecajacym dlugopisy w Chinach" !!!!  Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz

Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Pomóżcie, nie wiem jak stosować dietę.
« Odpowiedz #12 : 2008-10-01, 16:42:07 »

Dlaczego grizzly jesteś takim materialistą. Przecież dobrą informację można uzyskać również za darmo. Trzeba tylko umieć odróżnić ziarna od plew. Od czegóż są książki internet czy zdrowy rozsądek. Zresztą normalny, życzliwy człowiek, jeśli nic go to nie kosztuje to  podzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą z innymi zainteresowanymi. Tak, że nie zgadzam się, że każda informacja kosztuje.
Nie martwiłabym się też, tym, że starsi emeryci będą okradać innych, żyjąc dłużej. Na tym przecież polega system ubezpieczeń społecznych. Można z niego nie korzystać i nie utrzymywać długowiecznych.
A jak Ty niby widzisz inwestycję w możliwość długiego życia w zdrowiu? Gdzie i ile trzeba zapłacić
Nie "słuchanie swojego organizmu" tylko "słuchanie podszeptów swojego organizmu"



Mysle, ze "opuscilismy" obszar wiadomosci "bezplatnych" za przyslowiowa "darmoche"

Po prostu chcemy zyc do 120 -160 lat i "okradac" innych przez "pobieranie emerytury"
przez okres dodatkowych 40-80 lat(czego zlodzieje z ZUS nie przewidywali)
to musimy "zainwestowac w mozliwosc DLUGIEGO ZYCIA w ZDROWIU"!!! Cool

Inaczej bedzie tak jak z pewnym "spawaczem i torbaczem" !!! Razz Razz Razz Razz
Nie wspominajac o "skrecajacym dlugopisy w Chinach" !!!! Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz


Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Pomóżcie, nie wiem jak stosować dietę.
« Odpowiedz #13 : 2008-10-01, 18:34:12 »


A jak Ty niby widzisz inwestycję w możliwość długiego życia w zdrowiu?

Takie info to chyba nie za "darmoche"   Cool
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Pomóżcie, nie wiem jak stosować dietę.
« Odpowiedz #14 : 2008-10-01, 19:51:19 »


A jak Ty niby widzisz inwestycję w możliwość długiego życia w zdrowiu?

Takie info to chyba nie za "darmoche"   Cool

Edytko Ty i Grizli juz wiecie i otrzymaliście recepte na długowiecznośc.Będziecie życ wiecznie,czego Wam życzę. Very Happy Very Happy
Zapisane
Polinka86
Go


Email
Odp: Pomóżcie, nie wiem jak stosować dietę.
« Odpowiedz #15 : 2008-10-01, 20:09:03 »

Hej!!!
Jestem studentka IV roku Dietetyki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Obecnie piszę pracę inżynierską na temat: Ocena żywieniowa wybranych diet alternatywnych. W swojej pracy zajmuję się Żywieniem Optymalnym,Dietą South Beach, Dietą  Montignaca, Dietą Grup krwi. W związku z czym poszukuje grupy 10 osób, które stosują jedna z wyminionych diet i  zgodziłyby się przez okres 7 dni zapisywac co spożywają w ciągu dnia. Byłabym wdzięczna za okazane zainteresowanie i pomoc, osoby chętne proszę o kontakt na adres paulina.nowaczyk86@gmail.com
Pozdrawiam:)
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Pomóżcie, nie wiem jak stosować dietę.
« Odpowiedz #16 : 2008-10-01, 23:09:49 »

Hej!!!........ W związku z czym poszukuje grupy 10 osób, które stosują jedna z wyminionych diet i  zgodziłyby się przez okres 7 dni zapisywac co spożywają w ciągu dnia. Byłabym wdzięczna za okazane zainteresowanie i pomoc, osoby chętne proszę o kontakt na adres paulina.nowaczyk86@gmail.com
Pozdrawiam:)

Misiu!
Nie widze twego komentarza na te "darmoche"
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Pomóżcie, nie wiem jak stosować dietę.
« Odpowiedz #17 : 2009-06-21, 20:53:34 »

śmietana w niewielkich ilościach,  bo ponoć pci nadobnej nabiał zbytnio nie służy


sorry że "grzebnęłam sobie"  Very Happy i wyniuchałam.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

ali czy wiesz coś, czego ja nie wiem?  Sad Laughing
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Pomóżcie, nie wiem jak stosować dietę.
« Odpowiedz #18 : 2009-06-21, 22:40:58 »

śmietana w niewielkich ilościach,  bo ponoć pci nadobnej nabiał zbytnio nie służy


sorry że "grzebnęłam sobie"  Very Happy i wyniuchałam.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

ali czy wiesz coś, czego ja nie wiem?  Sad Laughing
coś kiedyś było  że śmietana ma właściwości glukogenne
  kobiety narzekały że nie potrafią zgubić wagi
bierze się to stąd zapewne że większość stosuje śmietanę przetworzoną 
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Pomóżcie, nie wiem jak stosować dietę.
« Odpowiedz #19 : 2009-06-21, 22:42:58 »

śmietana w niewielkich ilościach,  bo ponoć pci nadobnej nabiał zbytnio nie służy


sorry że "grzebnęłam sobie"  Very Happy i wyniuchałam.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

ali czy wiesz coś, czego ja nie wiem?  Sad Laughing
coś kiedyś było  że śmietana ma właściwości glukogenne
  kobiety narzekały że nie potrafią zgubić wagi
bierze się to stąd zapewne że większość stosuje śmietanę przetworzoną 

aa no tak, lekarka coś o tym wspominała.... Smile
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 17 zapytaniami.