forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 10:15:07

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
659893 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Pomóżcie, nie wiem jak stosować dietę.
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Pomóżcie, nie wiem jak stosować dietę.  (Przeczytany 17609 razy)
aga291988
Go


Email
Pomóżcie, nie wiem jak stosować dietę.
« : 2008-08-24, 23:47:17 »

Witam:) Dietę Dr Kwasniewskiego chce zastosować z jednego powodu, mianowicie, Jestem szczupłą dziewczyną ważę 60 kg przy wzroscie 162 cm- moja waga utrzymuję się, jednak jeszcze pół roku temu ważyłam 50 kg, więc przytyłam dość znacznie. Moja cała rodzina od strony ojca, miala jeden problem, gwałtowne tycie w wieku 20 lat- i ja tez w takim wieku jestem. Nie przejmowałabym się gdyby tłuszczyk rozkładał się równomiernie, na całym ciele-niestety jest inaczej osiada tylko w okolicach talii, wyglądam coraz śmieszniej ze szczuplutkimi nogami rączkami, niewielkimi piersiami i okrągłym brzuszkiem, nieraz w pracy smieja sie i pytaja czy jestem w ciąży.


Próbowałam różnych diet- nie były one dla mnie,bowiem jestem zwoleniczką tłustych pokarmów, zawsze lubiłam to co tłuste, nawet szynki wychudzonej do ust nie wzięłam- wiadomo jednak jadłam również słodkie i raczej węglowodanów nie ograniczałam również- z nich jestem jednak w stanie zrezygnować.


Problem polega na tym przy wzroscie 162 cm i wadze 60 kg nie wiem jak i ile jeść. WIem że soli nie można używać, co z innymi przyprawami, na necie jest dużo informacji jednak nie ma konkretów. Pytam Was drodzy forumowicze- bo jesteście już weteranami. Pomóżcie!!! ( i proszę napisać prosto, nie proporcjami bo ich nie rozumiem)

Ponadto, gdybym mogla prosić o jakieś rady na sam początek jak prawidlówo stosować dietę-czego się wystrzegać i czy jest szansa żę dieta zapobiegnie dalszemu tyciu. Trzy obowiązują mnie tylko 3 posiłki dziennie, czy można jeść więcej? Czy jest jakiś zamiennik chleba?
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Pomóżcie, nie wiem jak stosować dietę.
« Odpowiedz #1 : 2008-08-25, 00:46:03 »

Pomóżcie!!! ( i proszę napisać prosto, nie proporcjami bo ich nie rozumiem)

Agatko!
Najpierw musisz sie zapoznac z definicjami jak w kazdym przedmiocie. Zebysmy sie rozumieli. Te definicje i fachowe teksty znajdziesz tu na necie. Ja wole ksiazke. Na twoim miejscu (zrobilem to) kupilbym jedna z Ksiazek na temat tago odzywiania. Zapoznaj sie najpierw z teoria. A to forum z pewnoscia Ci pomoze.
Otylosc nie jest dziedzicza. Dziedziczna jest kuchnia.
Zapisane
Diana
Go


Email
Odp: Pomóżcie, nie wiem jak stosować dietę.
« Odpowiedz #2 : 2008-08-27, 08:04:46 »

Witam,
tez chcialabym poprosic o pare wskazowek dotyczacych stosowania diety... Od kilku tygodni czytam rozne materialy. Rozmawiam z moim partnerem o diecie - jego ojciec ma cukrzyce, wiec dieta moze nam wszystkim pomoc, i wspolnie zastanawiamy sie nad ZO. Zanim zdecyduje sie na kupno ksiazki, poprosze o odpowiedz na jedno dreczące pytanie.
Moje pytanie dotyczy proporcji bialka, tluszczu i weglowodanow - czy kazdy posilek musi odpowiadac tym proporcjom ?? Czy bilans dzienny powiniem wyjsc zgodny z zalozeniami, a poszczegolne posilki nie?

Co w takim razie z kawa z mlekiem - mozna stosowac tluste mleczko do kawy - czy musze do kawy cos zjesc, zeby miec wlasciwe B:T:W? - w pracy wypijam 2-4 kaw z mlekiem.

Jest to pierwsze pytanie, ktore mnie dreczy Smile pewnie pojawia sie kolejne - prosze o odpowiedz.
Diana

Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Pomóżcie, nie wiem jak stosować dietę.
« Odpowiedz #3 : 2008-08-27, 12:06:43 »

calodzienny BTW jest wazne.
a do kawy najlepsz jest smietana 38 %, ktora tez powinna byc wliczona w dzienne BTW
Zapisane
chris
Go


Email
Odp: Pomóżcie, nie wiem jak stosować dietę.
« Odpowiedz #4 : 2008-08-27, 23:35:18 »

Witam,

Moje pytanie dotyczy proporcji bialka, tluszczu i weglowodanow - czy kazdy posilek musi odpowiadac tym proporcjom ?? Czy bilans dzienny powiniem wyjsc zgodny z zalozeniami, a poszczegolne posilki nie?

Co w takim razie z kawa z mlekiem - mozna stosowac tluste mleczko do kawy - czy musze do kawy cos zjesc, zeby miec wlasciwe B:T:W? - w pracy wypijam 2-4 kaw z mlekiem.

Jest to pierwsze pytanie, ktore mnie dreczy Smile pewnie pojawia sie kolejne - prosze o odpowiedz.
Diana




Witam,jak wyzej liczymy BTW w bilansie calodziennym,nie poszczegolne posilki.
kawa i smietanka tez.

W ksiazkach drKwasniewskiego oprocz zasad DO,znajdziesz odpowiedzi na te pytania,
jak postepowac w roznych chorobach (jest duzo materialu dla cukrzykow)poczytaj a podjecie decyzji
powinno byc ulatwione,po co sie dreczyc. Confused

pozd
krzysztof
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Pomóżcie, nie wiem jak stosować dietę.
« Odpowiedz #5 : 2008-08-28, 00:40:04 »

W ksiazkach drKwasniewskiego oprocz zasad DO,znajdziesz odpowiedzi na te pytania,
.............

Zeby nie meczyc nowicjuszy ksiazkami, to ja proponowalbym na poczatek Ksiazke Kucharska JK. A dalsze inwestowanie w wiedze pozostawilbym zainteresowanym. Taka ksiazka w kuchni to wiecej niz srebrna zastawa.
Zapisane
Adiqq
Go


Email
Odp: Pomóżcie, nie wiem jak stosować dietę.
« Odpowiedz #6 : 2008-08-28, 08:46:23 »

calodzienny BTW jest wazne.
a do kawy najlepsz jest smietana 38 %, ktora tez powinna byc wliczona w dzienne BTW

nie zgodze sie z tobą adamie...do kawy najlepsza jest...kawa Smile
jak ja dawałem do kawy smietanke, to potem zawsze zostawało mi jakies jedzenie...ktorego nie zjadłem bo byłem najedzony (z powodu tej śmietany) A tak mam już taką wprawę, że jak przyrządzam sobie posiłki, to idealnie mi starcza Smile
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Pomóżcie, nie wiem jak stosować dietę.
« Odpowiedz #7 : 2008-09-01, 21:09:17 »

Aga, przyprawy ok.
Benzoesany i glutaminiany - warto się wystrzegać (we wszystkich dietach).
Dieta zapobiega tyciu.
Można zjeść nawet 6 posilków (np. pomidory, kabanosy, jajko, placek ziemniaczany, ogórek) - są to zamienniki chleba.
T - około 75g/dobę, wyznacz sobie dawkę, która Cię zaspokaja. Może to być początkowo 100g/dobę. Przez pierwsze 3 dni diety (u młodych ludzi) możesz mieć ZDECYDOWANIE wieksze dobowe zapotrzebowanie na TŁUSZCZ, nie przejmuj się. Jedz. I tak i tak schudniesz.
W - około 40-50g/dobę - raczej w warzywach (pomidory, ogórki, cebulowe, sałata).
Ja DO zaczęłam poznawać od strony monodiety. Jadłam same jaja lub same frytki lub samą zupę lub sam boczek na posiłek. Obiad -  jako zestawienie BTW, choć chyba częściej jestem w monodiecie.

Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Pomóżcie, nie wiem jak stosować dietę.
« Odpowiedz #8 : 2008-09-02, 16:33:51 »

Cytuj
nie zgodze sie z tobą adamie...do kawy najlepsza jest...kawa
jak ja dawałem do kawy smietanke, to potem zawsze zostawało mi jakies jedzenie...ktorego nie zjadłem bo byłem najedzony (z powodu tej śmietany) A tak mam już taką wprawę, że jak przyrządzam sobie posiłki, to idealnie mi starcza

Zgadzam sie z Toba, tylko, ze ja jem dwa razy dziennie okolo 07.00 i okolo 17.30, wiec w okolicach lunchy wypije sobie kakao na smietanie albo kawe ze smietana.
Na moim talerzu nie pozostaje nic !!!!
Zapisane
marysia3003
Go


Email
Odp: Pomóżcie, nie wiem jak stosować dietę.
« Odpowiedz #9 : 2008-09-02, 22:03:58 »

a jak  jest z niewielka iloscia sacharyny do kakao?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Pomóżcie, nie wiem jak stosować dietę.
« Odpowiedz #10 : 2008-09-02, 22:14:59 »

a jak  jest z niewielka iloscia sacharyny do kakao?

sacharyna, aspartam i wszytkie substancje temu podobne  sa gorsze od cukru
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Pomóżcie, nie wiem jak stosować dietę.
« Odpowiedz #11 : 2008-09-03, 09:19:05 »

Jak człowiek ma ociupinkę rozumu,to może z niego skorzystać i poszukać sobie jakichś informacji o sacharynie(jeśli nic o niej wczesniej nie wiedział).
Jeśli jednak nie dysponuje tą ilością rozumu,ani żadną inną wówczas są stawiane głupie pytania .Tylko proszę mi nie pisac,że kto pyta nie błądzi,bo pytania tez trzeba umieć stawiać,żeby potem móc uzyskać mądrą odpowiedź  Cool
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Pomóżcie, nie wiem jak stosować dietę.
« Odpowiedz #12 : 2008-09-03, 18:19:38 »

Aga, przyprawy ok.
Benzoesany i glutaminiany - warto się wystrzegać (we wszystkich dietach).
Dieta zapobiega tyciu.
Można zjeść nawet 6 posilków (np. pomidory, kabanosy, jajko, placek ziemniaczany, ogórek) - są to zamienniki chleba.
T - około 75g/dobę, wyznacz sobie dawkę, która Cię zaspokaja. Może to być początkowo 100g/dobę. Przez pierwsze 3 dni diety (u młodych ludzi) możesz mieć ZDECYDOWANIE wieksze dobowe zapotrzebowanie na TŁUSZCZ, nie przejmuj się. Jedz. I tak i tak schudniesz.
W - około 40-50g/dobę - raczej w warzywach (pomidory, ogórki, cebulowe, sałata).
Ja DO zaczęłam poznawać od strony monodiety. Jadłam same jaja lub same frytki lub samą zupę lub sam boczek na posiłek. Obiad -  jako zestawienie BTW, choć chyba częściej jestem w monodiecie.


czyzby lekarce o to chodzilo:
..."Jadło i picie są źródłem energii życiowej. Różne substancje mają różne , niekiedy całkowicie przeciwstawne natury. Bezmyślne łączenie potraw, będące skutkiem nieznajomości ich natury, zakłóca naturalny rytm pracy narządów wewnętrznych, co w krótkim czasie prowadzi do groźnych następstw. Tak więc ci, którzy pragną żyć w dobrym zdrowiu, muszą starannie unikać takich błędów.
                                                                                     /Chia Ming/
moze lekarka prowadzac  monodiete zasegurowala sie tym: Razz

"Dlaczego niewłaściwie dobrane produkty mogą szkodzić zamiast dostarczać potrzebnej energii ?

           Wyobraźmy sobie nasz tradycyjny polski obiad kotlet schabowy z ziemniakami. Nasz żołądek otrzymuje porcję białka zwierzęcego (mięso), aby skutecznie go strawić musi  wydzielać pepsynę. Wiadomo, że pepsyna może działać jedynie w środowisku  kwaśnym w obecności kwasu solnego. Teraz wyobraźmy sobie, że właśnie zjedliśmy ziemniaka lub kawałek chleba lub jakikolwiek inny produkt zawierający węglowodany lub skrobię, już w czasie jego przeżuwania do śliny wydzielana jest ptialina i inne enzymy o odczynie zasadowym. Aby skrobia została strawiona musi w żołądku panować środowisko zasadowe.
        Możemy sobie wyobrazić co dzieje się w żołądku, kiedy dochodzi do jednoczesnego trawienia białka i skrobi. Kwaśne i zasadowe soki trawienne wydzielane są jednocześnie i szybko się neutralizują, pozostawiając w żołądku słaby, wodnisty roztwór, który nie jest w stanie należycie strawić białka, ani skrobi. Ponieważ w przewodzie pokarmowym obecne są bakterie dochodzi do rozkładu białka i fermentacji skrobi.
        I właśnie rozkład i fermentacja są główną przyczyną wszelkiego rodzaju dolegliwości układu trawiennego  takich jak gazy, zgaga, kurcze żołądka, wzdęcia zaparcia, cuchnący stolec, krwawienie hemoroidów, zapalenie okrężnicy itp. Rezultatem źle dobranych połączeń pokarmowych są inne objawy zaliczane do symptomów alergii takie jak : wysypka, pokrzywka, bóle głowy, mdłości ich powodem jest przedostanie się toksycznych produktów rozkładu i fermentacji do krwi."
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Pomóżcie, nie wiem jak stosować dietę.
« Odpowiedz #13 : 2008-09-03, 21:25:19 »

kodar, bardzo madra analiza. Ale o co tu naprawde chodzi?
Chodzi  Ci chodzi o srodowisko w ktorymk moj pokarm bedzie trawiony?
Chodzi Ci o to, ze jak jem chleb to wytwaza moj organizm inne srodowisko?
Co w przypadku, kiedy nie jem chleba?
I jeszcze jedno....nie nadmienilas tych 200 gr tluszczu, ktore zjadamy dziennie!


srodowisko- czytaj flora bakteryjna

czy czegos tu nie zrozumialem?
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Pomóżcie, nie wiem jak stosować dietę.
« Odpowiedz #14 : 2008-09-03, 21:46:59 »

...moze lekarka prowadzac  monodiete zasegurowala sie tym: Razz...

Lekarka to naprawde "mocny zawodnik"  Razz
Ona sie tak sugeruje od szkoly podstawowej "tym" co przeczyta i widzi.  Cool

Przez to, moze tak naprawde przyslowiowego "krolika" wyciagac i z prawego
i z lewego rekawa, a nawet z nogawek Razz Razz Razz

Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Pomóżcie, nie wiem jak stosować dietę.
« Odpowiedz #15 : 2008-09-04, 11:47:31 »

kodar, bardzo madra analiza. Ale o co tu naprawde chodzi?
Chodzi  Ci chodzi o srodowisko w ktorymk moj pokarm bedzie trawiony?
Chodzi Ci o to, ze jak jem chleb to wytwaza moj organizm inne srodowisko?
Co w przypadku, kiedy nie jem chleba?
I jeszcze jedno....nie nadmienilas tych 200 gr tluszczu, ktore zjadamy dziennie!


srodowisko- czytaj flora bakteryjna

czy czegos tu nie zrozumialem?

Adam....lekarka tez jest na monodiecie i tez jada tluszcz wiec wniosek nalezaloby wyciagnac samemu. Laughing Razz
Zapisane
marysia3003
Go


Email
Odp: Pomóżcie, nie wiem jak stosować dietę.
« Odpowiedz #16 : 2008-09-05, 12:21:53 »

zapytalem jak jest z sacharyną do kakao, wiec uscisle: raz na tydzien, dwa, kubek, a pytam o sacharyne, bo uzywa sie jej minimalne ilosci, a wole jej smak od aspartamu, chyba ze lepiej uzyc: cukru czy miodu, tak jak ostatnio zacząłem ocet uzywac w duzych ilosciach, a na mysl o soku grejfrutowym-slina  mi ciekni, to moze jednak mi cos w tej diecie brakuje [Panią Edyte uprzejmie prosze o nie komentowanie, mego pytania], bylbym wdzieczny za podpowiedz,
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Pomóżcie, nie wiem jak stosować dietę.
« Odpowiedz #17 : 2008-09-05, 12:30:00 »

 Smile Marysiu fajnie ,że mnie prosisz,ale czemu miałabym nie skomentować posta,jak akurat coś wiem na ten temat? 
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Pomóżcie, nie wiem jak stosować dietę.
« Odpowiedz #18 : 2008-09-05, 12:38:47 »

Ja se moge skomentować,ale przecie Ty nie musisz czytać,no nie?  Smile 

Sacharyny,tak jak aspartamu nie nalezy używać,bo wbrew temu co sądzi Adam ,mogą wywołać niepożadane skutki w naszym organizmie.
Mianowicie Adam sądzi,ze jak sie dobrze odzywiasz to takie cosik jak kancerogeny ,nie mają wpływu na powstawanie nowotworów  Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Pomóżcie, nie wiem jak stosować dietę.
« Odpowiedz #19 : 2008-09-05, 12:46:28 »

O aspartamie można było sobie obejrzać film -polecam wszystkim.

Nie mniej jednak wklejam info o tym słodziku ,jakie znalazłam w necie;

"...aspartam może wywoływać raka, ślepotę, migrenę, zaburzenia w życiu seksualnym czy niekontrolowaną agresję podobną do objawów ADHD. Aspartam to neurotoksyna, zawierająca szkodliwy alkohol metylowy, który wątroba zamienia w formaldehyd, kancerogenny gaz stosowany powszechnie do produkcji klejów, żywic czy materiałów wybuchowych."

http://www.wegetarianie.pl/Article324.html
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 17 zapytaniami.