forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 22:22:53

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
658481 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej  (Przeczytany 206523 razy)
monika s.
Go


Email
proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« : 2008-08-25, 20:42:16 »

serdecznie witam wszystkich optymalnych Very Happy

mam pytanie jakie proporcje BTW i kcal proponowalibyscie dla osoby aktywnej sportowo (uprawiam sport min 6 x w tygodniu po ok 60 min) ???

czytałam wszystkie ksiazki o Żo ale w żadnej nie znalazlam info na temat ile zwł. Białka dla osoby cwiczacej,

mam na celu poprawe zdrowia,samopoczucia no i przydało by sie zrzucić troche  FEtu 

mysłaałam o czyms takim (w trakcie redukcji) :

B -  1,5 g na kg masy doceleowej
W - 0,8 na kg masy doceleowej
T - minimum 2 g  na kg masy doceleowej

kalorycznosc na poziomie 1800 lub 1700 lub 1600

dotychczas (do dzisaij ) odżywiałam sie z dosc duza iloscia B (ok 2-2,5 na kg masy ogólnej) mała iloscia WW (ok 30-100g) i srednia lub duza T (powyzej 100 np 150-200 moze i wiecewj) , kalorie liczylam tylko czasami , ale raczej bylo to powyzej 2000kcal moze 3000 czasmi nawet sie trafilo,  przez ostatnie ok 0,5 roku jadłam to co chciałam i tyle ile mi sie chciało ale poniewaz przesadzalam z B troche sie zaksawasilam (pije teraz proszek zasadowy + jem wiecej warzyw) to mam zamiar ustalic jakas konkretna diete z odpowiednimi proporcjami BTW  na ktrej schudne ok 5 lub wiecej kg  (mysle ze do 45-48) a pozniej utrzymam mase na pożadanym poziomie

zwyklam jesc B w kazdym posilku  i nie wiem czy bede syta jedzac same warzywa +  czy nie strace miesni jedzac mało B oraz czy metabolizm nie zwolni na tak niskobialkowej diecie ??

czy liczy sie Białko roslinne do bilansu dziennego?

czy posilki musza byc dobrze zbilansowane pod wzgl btw czy istotny jest tylko bilans dzienny?

czy mozna w kazdym posiku dac B  i jeskli tak to czy po równo ???


od jutra postanowilam sprobowac w/w ilosci i wyszlo mi:

wielkosc planowana / to co w rzeczywistosci wyszlo z diety
B- 68 / 73
t- 134 / 140
ww- 36/ 38
kcal- 1700 / 1690

mam nadzieje ze nie bede głodna Sad

w sumie pytan jest wiecej ale jak narazzie chyba wystarczy

jesli ktos moze mi odpowiedziec to bede wdzieczna za pomoc
pozdrwiam
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #1 : 2008-08-25, 20:48:31 »



...zwyklam jesc B w kazdym posilku  i nie wiem czy bede syta jedzac same warzywa....


Very Happy
To nie jest "vegan jihad" i tutaj nikt nikomu nie każe jeść samych warzyw.
Zapisane
monika s.
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #2 : 2008-08-25, 20:52:36 »

tak ale jak sie ma do dyspozycji np tylko 68 g B to jeszcze mozna to jakosc (od biedy)  podzielic na 3x ale przy mniejszej ilosci to juz nie bardzo (bardzo lubie mieso ) , normalnie dawalam po minimum 20 g -30 jednorazowo, max 40 g (ale to skrajnosc)
pozd
Zapisane
PanMC
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #3 : 2008-08-25, 23:26:12 »

Jeżeli ćwiczysz  na siłowni to zapomni o DO ja to przechodziłem i wiem ze  nie da rady tak się odżywiać i ćwiczyć . Chodzi  mi o zasady DO. Coś tam można pozmieniać ale to już nie będzie to. Można wytrzymać jakiś czas ale na dłuższą metę to daj se spokój. Szukałem tak jak ty tematów o tym ale jak sam za uwarzyłeś niewiele tego jest.
pozdrawia
Zapisane
PanMC
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #4 : 2008-08-25, 23:33:39 »

Jeżeli ćwiczysz  na siłowni to zapomni o DO ja to przechodziłem i wiem ze  nie da rady tak się odżywiać i ćwiczyć . Chodzi  mi o zasady DO. Coś tam można pozmieniać ale to już nie będzie to. Można wytrzymać jakiś czas ale na dłuższą metę to daj se spokój. Szukałem tak jak ty tematów o tym ale jak sam za uwarzyłeś niewiele tego jest.
pozdrawia

teraz dopiero  zauwarzyłem  że jesteś dziewczyną ale to nie zmienia faktu
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #5 : 2008-08-26, 00:06:11 »

O tak.Zapomnijcie o DO jesli ćwiczycie,bo DO to same warzywa ze śladową ilością białka zwierzęcego.Na takiej diecie nie bedziecie mogli unieść własnego buta na nodze,a co dopiero mówić o jakimś poważniejszym wyczynie . Nikt tutaj na Forum nie uprawia żadnego sportu,siedzimy przy kompach i objadamy się sałatą ,kalarepą,brukwią,soją,wyką i ryżem dmuchanym.Od święta Admin rzuci hasło,że mamy teraz wszyscy odejść od kompa i możemy zjeść pół skrzydełka z kurczaka,ale to tak jak piszę-nie zdarza się to często.Niekiedy wolno nam zjeść skórę ze świńskich odnóży ,ale na to.... to trzeba sobie zapracować.
Zapisane
PanMC
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #6 : 2008-08-26, 00:20:45 »

O tak.Zapomnijcie o DO jesli ćwiczycie,bo DO to same warzywa ze śladową ilością białka zwierzęcego.Na takiej diecie nie bedziecie mogli unieść własnego buta na nodze,a co dopiero mówić o jakimś poważniejszym wyczynie . Nikt tutaj na Forum nie uprawia żadnego sportu,siedzimy przy kompach i objadamy się sałatą ,kalarepą,brukwią,soją,wyką i ryżem dmuchanym.Od święta Admin rzuci hasło,że mamy teraz wszyscy odejść od kompa i możemy zjeść pół skrzydełka z kurczaka,ale to tak jak piszę-nie zdarza się to często.Niekiedy wolno nam zjeść skórę ze świńskich odnóży ,ale na to.... to trzeba sobie zapracować.

Bla bla bla
 nie jestem ptrzeciwnikiem zywienia opt. ale do np. podnoszenia ciężarów to to jedzenie nie sprawdza się i tyle. Paniusiu jak sama nie doświadczysz tego to proponuje by się nie udzielać w temacie.  Byłem na DO jakiś czas i znam jej zalety, ale niestety nie jest to lek na wszystko. Tak aprawda.
Pozdrawiam
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #7 : 2008-08-26, 00:27:56 »

Jak się biega to nawet można posmarować język pasztetową lub śmietanką. Smile

(...)
Przed biegiem - czasem zjadam około 50-60g pasztetowej lub parę łyków śmietanki, ale jest to uzależnione od samopoczucia, a nie z potrzeby. Dziś nie mam ochoty na nic(...).
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #8 : 2008-08-26, 00:36:07 »

(...) Byłem na DO jakiś czas. (...)

Słowo „byłem” oznacza w kontekście ŻO: „niedokładnie” i/lub „za krótko”.
Przynajmniej wiesz co zrobić gdy zachorujesz i medycyna współczująco rozłoży ręce.
Cool

PS To kiedy ŻO się nie sprawdza? (poza przypadkiem psychologicznej blokady motywacji jego stosowania).
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #9 : 2008-08-26, 00:36:35 »


Bla bla bla
 nie jestem ptrzeciwnikiem zywienia opt. ale do np. podnoszenia ciężarów to to jedzenie nie sprawdza się i tyle. Paniusiu jak sama nie doświadczysz tego to proponuje by się nie udzielać w temacie.  Byłem na DO jakiś czas i znam jej zalety, ale niestety nie jest to lek na wszystko. Tak aprawda.
Pozdrawiam

Ble,ble ble.
Temat wątku to nie: "siłownia a DO" ,a ty chłopcze od razu zakladasz ,że ćwiczenia to tylko dźwiganie ciężarów.
Rozumiem,że twój świat krecić się może tylko wokół siłowni,ale pojmij ,że są jeszcze inne sposoby uprawiania sportu.
Jak sam nie doświadczysz tego,to proponuje by się nie udzielać w temacie.Taka prawda.  Smile
Zapisane
PanMC
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #10 : 2008-08-26, 01:04:00 »

(...) Byłem na DO jakiś czas. (...)

Słowo „byłem” oznacza w kontekście ŻO: „niedokładnie” i/lub „za krótko”.
Przynajmniej wiesz co zrobić gdy zachorujesz i medycyna współczująco rozłoży ręce.
Cool

PS To kiedy ŻO się nie sprawdza? (poza przypadkiem psychologicznej blokady motywacji jego stosowania).

trzy lata, pewnie mało ale co tam zaznaczam jeszcze raz nie jesem przeciwnikiem. Nie sprawdza się przy ćwiczeniach siłowych.pozdrawiam serdecznie
Zapisane
PanMC
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #11 : 2008-08-26, 01:10:52 »


Bla bla bla
 nie jestem ptrzeciwnikiem zywienia opt. ale do np. podnoszenia ciężarów to to jedzenie nie sprawdza się i tyle. Paniusiu jak sama nie doświadczysz tego to proponuje by się nie udzielać w temacie.  Byłem na DO jakiś czas i znam jej zalety, ale niestety nie jest to lek na wszystko. Tak aprawda.
Pozdrawiam

Ble,ble ble.
Temat wątku to nie: "siłownia a DO" ,a ty chłopcze od razu zakladasz ,że ćwiczenia to tylko dźwiganie ciężarów.
Rozumiem,że twój świat krecić się może tylko wokół siłowni,ale pojmij ,że są jeszcze inne sposoby uprawiania sportu.
Jak sam nie doświadczysz tego,to proponuje by się nie udzielać w temacie.Taka prawda.  Smile

Spoko. Zycze zdrowia.
Zapisane
monika s.
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #12 : 2008-08-26, 05:12:12 »

sie zrobiło Very Happy

cwicze siłowo ale nie regularnie, obecnie raczej tylko trening aerobowy/aerobowo-interwalowy ale docelowo mam zamiar wrocic do schematu: 3x siłowy, reszta aero/interwały czy cus (dopiero po pełnej adaptacji jak sadze )

tak wlasciwie to probuje stworzyc własna komplilacje diet:dr g. ellisa,  ldr utza, dr kwasniewskiego - szukam czegos pomiedzy tym wszystkim
moge wic powiedziec ze moja dieta to obecnie niskoweglowodanowa, chce obnizyc troche pozimo Białka a zwiekszyc Tłuszcz tylko tak sie zastanawiam czydam rade na tak niskim poziomie Białka jak ten o ktorym tu piszecie,
zmina proporcji na te wymienione  wyzej to i tak b. dużo jak na mnie, wydaje mi sie że przetestuje na sobie tę zmniejszona ilosc B i zobacze jak bedzie, istotne jest JAK DUZA  ILOSC BIAŁKA JEST DOZWOLONA PRZY TŁUSTYM ŻYWIENIU ? TAK ŻEBY bIAŁKO NIE SZKODIZŁO (nadmiar zmienia sie przeciez w wegle),
z Wwglami nie mam problemu , dostarczam je wylacznie z warzyw juz od dosc dawna


reasumujac: jestem na niskoweglowodanowej, traktuje tę diete jako odżywianie na całe życie (bez wzgledu na cel), cwicze , chce i bede cwiczyc, poszukuje wlasciwych proporcji dla siebie

przetestuje wiec w fazie redukcji cos w tym rodzajku:
B-70
w-40
t-140
ewentualnie po wiekszym wysilku dam cos wiecej

pozdrwiam
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #13 : 2008-08-26, 05:34:31 »

Będzie najprościej jak poszukasz sprzeczności pomiędzy tym co chcesz zrobić, a zasadami podanymi tutaj:

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80

Jest tu kilku wirtuozów klawiatury, którzy bardzo dbają o przekazanie swoich myśli i odczuć wylewnie w stanie surowym, ale możesz też na pewno liczyć na bardziej klasyczne posty.
Cool

Na pierwszy rzut oka widać, że z ilością B:T:W nie będziesz miała zasadniczych problemów, kluczem będzie jakość B i T i stąd dla bezpieczeństwa warto by uwzględnić średnio 3 żółtka w diecie dziennie. Bialko jaja (to przezroczyste) to oczywiście odpad i obciążenie organizmu.
Różnica więc totalna, czy białko z białka czy z żółtka.
Cool
Zapisane
monika s.
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #14 : 2008-08-26, 06:29:35 »

Będzie najprościej jak poszukasz sprzeczności pomiędzy tym co chcesz zrobić, a zasadami podanymi tutaj:

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80

Jest tu kilku wirtuozów klawiatury, którzy bardzo dbają o przekazanie swoich myśli i odczuć wylewnie w stanie surowym, ale możesz też na pewno liczyć na bardziej klasyczne posty.
Cool

Na pierwszy rzut oka widać, że z ilością B:T:W nie będziesz miała zasadniczych problemów, kluczem będzie jakość B i T i stąd dla bezpieczeństwa warto by uwzględnić średnio 3 żółtka w diecie dziennie. Bialko jaja (to przezroczyste) to oczywiście odpad i obciążenie organizmu.
Różnica więc totalna, czy białko z białka czy z żółtka.
Cool


poczytam jak wroce z pracy Very Happy

troche mi szkoda tego Białka z jaja, ehhhh , czy to naprawde śmieć ????

niskoweglowa trzymam od ok 0,5 roku tylko raczej w wersji kulturystycznej i z drobnymi epizodami w postaci czekolady mlecznej (ale walcze z tym nałogiem i mam zamiar go wyeliminowac na zawsze, zreszta przez kilka lat wogole nie jadlam słodyczy tylko pozniej  ni z tego ni z owego dalam sie skusic i ...- ale dam rade w koncu ten FET na brzuchu jej zawdzieczam a to wcale nie jest takie pożadane przeze mnie)

obecnie planuje n adzis jadlospi (w sumie tak jadam na ogól tylko zmniejsze porcje miesa i jajek tzn Bialka) s:

8 rano
jajca 3 ( a potrafilam zjesc kiedys 4-5 szt :lol:n )
tluszcz- smalec/ maslo
oliwa z oliwek
warzywa - np  szpinak, parpyka // inne zielone głównie

13-obiad ( czasmi nie ma kiedy zjesc i jem 1-2 h pozniej )
miesko
warzywa
tłuszczyk j.w.

17-18 - kolacja
miesko + tłuszcz / jesli na sniadanie bylo miecxho to tu jajaca na twardo  + tłuszcz (byc moze tu dam jeszcze warzywa )

wczesniej jadlam 5x dziennie po 20-30 g B na posilek - znacznie wzrosla masa miesniowa + tłuszczowa,
na 3x dziennie przestawilam sie ok  1 miesiac temu, tak mi bardziej odpowiada,

ide cwiczyc i do pracy

pozdrwiam  Wink

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #15 : 2008-08-26, 12:40:34 »

sie zrobiło Very Happy

cwicze siłowo ale nie regularnie, obecnie raczej tylko trening aerobowy/aerobowo-interwalowy ale docelowo mam zamiar wrocic do schematu: 3x siłowy, reszta aero/interwały czy cus (dopiero po pełnej adaptacji jak sadze )


Każde wykonywane ćwiczenie jest ćwiczeniem siłowym . Może to być zarówno ścieranie ścierą podłogi,poprzez mycie szyb samochodów stojących na czerwonym świetle,a na pchnięciu kulą kończąc.No chyba ,że chodzi o taką gimnastykę,która polega na lezeniu brzuchem do góry na kanapie.To już raczej nie nalezy do ćwiczeń siłowych jeśli nie weźmiemy pod uwagę energi włozonej  na podstawowe procesy przemiany materii.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #16 : 2008-08-26, 13:38:39 »

(...) Każde wykonywane ćwiczenie jest ćwiczeniem siłowym. (...)

„Ćwiczenia siłowe” to skrót od „ćwiczenia kształtujące zdolności siłowe”.
Jak chcesz polemizować ze sportowcami to lepiej wciągnij używany przez nich słownik – bo się nie dogadacie. Smile

http://www.maraton.home.pl/ksztal_zdol.htm
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #17 : 2008-08-26, 13:42:56 »


 Nie sprawdza się przy ćwiczeniach siłowych.

Niech zgadne.Tobie chodzi o tzw. rzeźbe i zeby ją utrzymać,to musisz zjeść ze 2 kg filetów z kurczaka.Tak?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #18 : 2008-08-26, 13:51:37 »


Jak chcesz polemizować ze sportowcami to lepiej wciągnij używany przez nich słownik – bo się nie dogadacie. Smile


Acha.Zatem sportowiec to taki człowiek,który siedzi i zajmuje się wyszukiwaniem słówek w słowniku.
To ja Tobie powiem tak.Już lepszy pozytek z człowieka jest wtedy,kiedy jego praca ( wysiłek fizyczny) ma wpływ na kształtowanie dobra dla całego gatunku ,a marny jest pozytek z "napompowanych kolesi" dzwigających bez sensu jakieś "stopy metali". Wyslij takiego na wojne,to zginie zanim zacznie się bronić ,bo nie ma w nim cech "drapieżnika".     
Jak myslisz Adam;dlaczego teraz jest mnóstwo sklepów z odżywkami dla tych ....sportowców?
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #19 : 2008-08-26, 16:30:02 »

Myślę, że mogłabyś przeczytać posta przed wysłaniem i zastanowić się jaki jest jego wpływ na kształtowanie dobra dla całego gatunku.

Weź sobie porównaj Ziobrę do Pudziana, a wyjdzie na to, że można na sobie trochę mięśni nosić i być lubianym.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 18 zapytaniami.