forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 00:24:53

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
658482 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej  (Przeczytany 206525 razy)
Edyta
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #20 : 2008-08-26, 16:36:56 »

Nie wsadzam wszystkich do "jednego wora" .




Weź sobie porównaj Ziobrę do Pudziana, a wyjdzie na to, że można na sobie trochę mięśni nosić i być lubianym.


I odwrotnie;można nie nosić na sobie "rzeźby" i być lubianym-także nie będę porównywała żadnego Ziobry z Pudzianem i to Ty sobie przeczytaj włsanego posta(nawet kilka razy) przed wysłaniem  Smile
Zapisane
monika s.
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #21 : 2008-08-26, 17:53:40 »

wg mnie cwiczenia siłowe sa to cwiczenia które maja na celu budowe i /lub utrzymanie miesni na okreslonym pozimoie, ktore służa rozbudowie muskulatury, wzrostowi siły , rzeźba też tu sie zalicza ale przy cwiczeniach stricte siłowych przede wszystkim rosnie sie pod wzgledem miesniowym, przy rzexbie na ogół stosuje sie aeroby/interwały/i inne rodzaje treningu raczej tlenowego, cwiczenia siłowe w trakcie redukcji mają spowodowac ze utrata miesni bedzie jak najmniejsza, dlatego na redukcji bez cw. siłowych traci sie dużo miesni, cwiczenia siłowe powoduja ze spadki sa mniejsze - tak to mniej wiecej to widze (bez słownika)

dla mnie cwiczenia siłowe to cwiczenia z ciezarami, cwiczenia po ktorych jest dosc mocno csie zmeczonym, po ktorych ma sie znacznie przyspieszony metabolizm, po ktorych wzrasta zapotrzebowanie na energie, po których rosna miesnie a sylwetka (jesli dieta jest z deficytem na - ) sie rzeźbi....

nie jestem fanka miesniaków z siłowni ale i jakos szczegolnie nie gustuje wi chuderlakach,  rozumie ze nie każdy może posiadac ladna sylwetke z muskulatura, nie kazdy ma na to czas, mozliwosci, ochote, predyspozycje genetyczne etc
osobiscie  pracuje gł w biurze przed kompem a czas i ochote na sport mam ZAWSZE rano, chce byc sprawna (było troche przejsc w życiu), miec wysportowanai zadbana sylwetke, miec dużo siły i ZDROWIE, jednak nie kpie z tych ktorzy ponad wszystko chcą BYĆ WIELCY , za głupote uważam przede wszystkim doping w sporcie,
faceci za wszelka cene chca miec miesnie i robic wrażenie na kobietach ale przeciez  i my kobiety chcemy byc atrakcyjne  i robimy wiele w tym kierunku 

w przyszłosci bede wdzieczna za jakies konstruktywne wypowiedzi w temacie i moze dało by się bez ironicznych pustych tresci ?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #22 : 2008-08-26, 18:08:04 »

Fajni są ludzie,którzy proste rzeczy komplikują .
Jest tutaj na Forum "adampio",który też pracuje i pływa  po pracy,czy tam przed pracą,nie ważne .Ważne jest to,że jakoś potrafi robić to na DO i nie robi z tego jakichś sensacji.
A tu wpada jeden z drugim i pytają jak tu dostosować DO do własnych wyczynów sportowych,tak jakby mieli budować nieprzymierzając  piramidy własnoręcznie .Nie przesadzajmy ludzie.Wysiłek fizyczny jest czymś normalnym.Myslicie ,że kopanie rowów,to jest wytchnienie od pracy fizycznej?I co? Taki człowiek nie może być na DO,bo by łopaty nie podniósł?
Nie macie pojęcia jaki nasi przodkowie wykonywali wysiłek ? I jak myślicie,czym się żywili? Liściami z drzew?
To tyle w temacie,bo mnie zaczyna to smieszyć  Very Happy
Zapisane
monika s.
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #23 : 2008-08-26, 19:27:03 »


rowów długo nie pokopiesz na marnym wikcie, poza siłą przy duzym wysiłku jesli nie masz odpowiedniego zabezbieczenia w formie stosownego pokarmu, organizm spala miesnie, a im ich masz mniej tym masz mniej siły do tego kopania rowów

jest cos takiego jak PALEODIETA
czym sie żywili wiadomo dla wszystkich

widze Edyta że jesteś nieprzychylnie nastawiona do (no własnie kogo ?) nowych osób/dziewczyn/osób z wyższym wyksztalceniem/osób cwiczacych wiecej niz przecietny Kowalski/osob ktore maja jaks wiedze i moga cos sensownego napisac/, nie wiem ale  byc moze jestes głodna i stad te mocne słowa, gwałtownosc , szyderstwo na każdym kroku ?
jakikolwiek masz powód , mysle że lepiej nie wypowiadac sie w temacie w ktorym nic wartosciowego wniesc  nie mozesz, chyba że szydzenie z innych daje ci siłe na przeżycie na nst dzien/tydzien

pozdrwiam
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #24 : 2008-08-26, 19:45:58 »

(...) widze Edyta że jesteś nieprzychylnie nastawiona (...)

Monika, nie bież tego do siebie i nie szukaj klucza, Edyta lubi się poszarpać czasami z każdym na tym forum, bycie nowym albo płeć nie mają tu większego znaczenia. W sumie bezpieczniej jest się posprzeczać wirtualnie niż w barze gdzie strony pozostają w fizycznym zasięgu. Smile

To jak, sprawdziłaś co Ci nie pasuje w zasadach podanych w linku:
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80

???
Zapisane
monika s.
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #25 : 2008-08-26, 19:50:31 »

strasznie drobna czcionka, chyba wzrok strace, ale spróbuje przeczytac

dzieki Laughing
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #26 : 2008-08-26, 19:50:57 »


widze Edyta że jesteś nieprzychylnie nastawiona do (no własnie kogo ?) nowych osób/dziewczyn/osób z wyższym wyksztalceniem/osób cwiczacych wiecej niz przecietny Kowalski/osob ktore maja jaks wiedze i moga cos sensownego napisac/, nie wiem ale  byc moze jestes głodna i stad te mocne słowa, gwałtownosc , szyderstwo na każdym kroku ?
jakikolwiek masz powód , mysle że lepiej nie wypowiadac sie w temacie w ktorym nic wartosciowego wniesc  nie mozesz, chyba że szydzenie z innych daje ci siłe na przeżycie na nst dzien/tydzien

pozdrwiam

W sumie ciekawe posty piszesz i tak trafnie analizujesz psyche człowieka!
Tak jestem głodna,byłam dziś trochę na żebrach pod kościołem,ale to nie niedziela ,gdzie mozna coś więcej dostać.
Poszperałam trochę po smietnikach,ale znalazłam puste puszki po konserwach i  kromke chleba ,ale co tu dużo mówić-silniejszy wygrywa-mąż rzucił się na mnie i mi odebrał.Jeden gość mnie przegonił,bo powiedział,że to jest jego teren i on tylko może grzebać w tych smietnikach,dostałam "szczała" i musiałam się zabierać.
Może jutro będę miała więcej szczęścia .
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #27 : 2008-08-26, 19:52:55 »

sumie bezpieczniej jest się posprzeczać wirtualnie niż w barze gdzie strony pozostają w fizycznym zasięgu. Smile




Nareszcie coś treściwego przeczytałam  Very Happy  Very Happy  Very Happy  Laughing
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #28 : 2008-08-26, 20:35:27 »

strasznie drobna czcionka, chyba wzrok strace, ale spróbuje przeczytac
dzieki Laughing

W każdej przeglądarce jest opcja by zignorować wielkość czcionki co pomaga.
Rozdzielczość monitora też nie powinna przekraczać 1024x768 dla 15’’ bo szkoda oczu.
Co z tego, że więcej widać jak nie widać. Smile

Tu jest obrazek jak to zrobić dla starej wersji Internet Explorera.
http://www.filesharefree.com/651074
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #29 : 2008-08-26, 20:37:23 »

ERRATA

ma być:
Rozdzielczość monitora też nie powinna przekraczać 1024x768 dla 17 cali bo szkoda oczu.
Zapisane
przemo
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #30 : 2008-08-26, 21:26:08 »

Chyba w żadnym sporcie nie ma takiej wszechstronności jaka moze dać siłownia. Dlaczego sie niby nie nadaje ZO do sportów siłowych, dlatego ze człowiek na tej diecie nie robi sie masywny? Na ZO ma sie mała mase ale to nie oznacza ze nie mozna podnosić ciezarów ktore beda duzymi jak na osobe ważaca 70kg. Co z tego ze ten "wielkolud" na weglowodanach bedzie podnosił ponad 100kg skoro oprócz podziwu i respektu dla jego wymiarów jego waga na codzien 99% bedzie przeszkadzac i utrudniac mu poruszanie sie a nie dodawać szybkośc, zwinność.

Moje BTW przy wadze 68kg: 45gB, 180gT, 100gW
Jak widac białka wcale nie potrzeba wiele mimo ze mieśnie co drugi dzien na calym ciele zostaja "uszkodzone" i bez problemu sie regeneruja.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #31 : 2008-08-26, 21:39:58 »

Na ZO ma sie mała mase ale to nie oznacza ze nie mozna podnosić ciezarów ktore beda duzymi jak na osobe ważaca 70kg.

Świetny post! Wiesz dlaczego? Bo wszystko "siedzi" w głowie(w mózgu) . Moje ciekawe spostrzeżenia na temat tego,że nie potrzebne jest czasami ćwiczenie,zeby być w czyms dobrym.Rok temu próbowałam się nauczyć pewnej sztuczki na rolkach i za cholerę nie mogłam-noga mi "uciekała",nie mogłam utrzymac równowagi.Dałam sobie spokój,ale wciąż o tym myslałam,wyobrażałam sobie,jakby to zrobić i niebywałe jest to,ze w tym roku załozyłam rolki i z miejsca zrobiłam ta sztuczkę!A przeciez jej nie ćwiczyłam!
No,dla mnie to "cudzowna" rzecz,cudowne zjawisko!Tłumaczę to tym,że mój mózg się tego nauczył  Cool Smile
A dziś pierdzielnełam przy innej kombinacji-sama sobie podwadziłam nogę  Razz
Zapisane
monika s.
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #32 : 2008-08-26, 21:49:22 »

Moje BTW przy wadze 68kg: 45gB, 180gT, 100gW

troche mało mi sie tego zdaje wszystkiego poza ww, ja tyle mniej wiecej (+/- raczej+) jadłam dotychczas (kcal) , ale jak widze DO jest raczej niskokaloryczna, cóż jak sie chce życ dłużej... ale tak od razu nie da sie przestawic na drastyczna zmiane np B 110 - B-ponizej 50 , T- u mnie jest zawsze na poziomie powyzej 100g, ww - od 30-40 -50g
spróbuje sukcesywnie zmniejszac podaż B , z ww i T nie ma problemu , nie moge tak od razu zejsc ponizej 70g B jak dotychczas jadłam powyzej 100g - umarłabym z głodu (Tłuszcz mnie srednoi syci )

reasumujac:
 spróbuje zmniejszyc B do ok 1g na kg wagi docelowej poczatkowo wychodzac od wielkosci 70 g z dnia na dzen zmniejszajac tak żeby organizm sie powoli przestawił, a pozniej sie zobaczy
ww beda na poziomie 0,8 na 1kg wagi docelowej
t - do syta czyli powyzej 100 g , mysle że bedzie to ok 140 g, jak zmniejsze B to pewnie zwieksze T
btw 1;2,5;0,8

dziekuje za informacje, pozdrwiam i  dobranoc
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #33 : 2008-08-26, 22:05:22 »

Skoro taki z Ciebie żarłok,to proponuję polowanie z dzidą na lesną zwierzynę-bedzie i wysiłek fizyczny i żarcie-celowo piszę żarcie ,żeby nie było ,że nie znam innych słów  Smile
Zapisane
przemo
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #34 : 2008-08-26, 22:20:03 »

Cytuj

troche mało mi sie tego zdaje wszystkiego poza ww, ja tyle mniej wiecej (+/- raczej+) jadłam dotychczas (kcal) , ale jak widze DO jest raczej niskokaloryczna, cóż jak sie chce życ dłużej... ale tak od razu nie da sie przestawic na drastyczna zmiane np B 110 - B-ponizej 50 , T- u mnie jest zawsze na poziomie powyzej 100g, ww - od 30-40 -50g
spróbuje sukcesywnie zmniejszac podaż B , z ww i T nie ma problemu , nie moge tak od razu zejsc ponizej 70g B jak dotychczas jadłam powyzej 100g - umarłabym z głodu (Tłuszcz mnie srednoi syci )

Cytuj

Musisz najpierw przebudowac organizm, zaczynałem od 70gB, 250gT, 80gW, po kilku miesiacach samo sie stopniowo obnizyło. Po przebudowie nie dość ze "jedziesz" szybciej to jeszcze mniej "paliwa" potrzeba, tak jakby silnik po remoncie.

Tez nie wierzyłem w tak mała ilosc białka ale wiesz mi jesli wszystko inne organizm dostaje na "tacy" i nic nie musi sam wytwarzac tak sie obniza BTW a energii przybywa bo zamiast wykonywac niepotrzebna prace to kalorie ida na to co potrzeba.
Trzymaja złota proporcje, nie kombinuj ustalanie sobie składników według swojego widzimisie i po czasie wszystko sie obnizy.
Zapisane
monika s.
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #35 : 2008-08-27, 05:59:59 »

Cytuj

Musisz najpierw przebudowac organizm, zaczynałem od 70gB, 250gT, 80gW, po kilku miesiacach samo sie stopniowo obnizyło. Po przebudowie nie dość ze "jedziesz" szybciej to jeszcze mniej "paliwa" potrzeba, tak jakby silnik po remoncie.

Tez nie wierzyłem w tak mała ilosc białka ale wiesz mi jesli wszystko inne organizm dostaje na "tacy" i nic nie musi sam wytwarzac tak sie obniza BTW a energii przybywa bo zamiast wykonywac niepotrzebna prace to kalorie ida na to co potrzeba.
Trzymaja złota proporcje, nie kombinuj ustalanie sobie składników według swojego widzimisie i po czasie wszystko sie obnizy.

Cytuj

czyli od 1:3,5:1,1  - napisz ile wtedy ważyłeś

Edyta  - tak, jestem żarłokiem, fakt, zw. jak trafia sie darmowa wyżerka, do niedawna potrafiłam zjesc jednorazowo 6 kotletów z warzywami (kolacja w formie bufetu, ale wtedy cwiczyłam po 2-3h dziennie- w trakcie urlopu zagranicą + piłam wino ktore pomagalo mi to mieso przetrawic, a jadłam wowczas 4-5x dziennie i nie tylko to mieso na kolacje, nie liczyłam wowczas BTW i kcal, jadłam wg apetytu, a był spory)- oczywiscie nie ma sie czym chwalic a raczej jest sie czego wstydzic, TRZEBA MI W KONCU ZMNIEJSZYC-SKURCZYC ŻOŁĄDEK  inaczej za rok-2 bede ważyc 60kg (obecnie waże ok 54kg przy 162 wzrostu), teraz przynajmniej mniej bede wydawac na  Żarcie  Laughing  i to mis ie podoba Laughing

przemo -  ja juz zmniejszam znacznie  B pewien czas temu - wychodzac od 800 g miesa + dodatki zeszłam do 400g miesa + dodatki, dzisiaj zmniejsze na 200g + dodatki (w tym całe jaja, szkoda mi wyrzucac białek, przynajmniej na razie) chociaz moze dam jednak ten 1 g na kg- spróbuje ułożyc wg "złotej reguły" i tak zjesc dzisiaj

to obnizenie to spadek metabolizmu, zmnijszenie zap. energ. ktore zawsze przy obnizerniu kcal wystepuje dlatego jak ktos sie odchudza to po pewnym czasi przestaje chudnac na okreslonej wielkosci kcal, adaptacja zawsze po pewnym czasie nastepuje, z cwiczeniami jest podobnie , po pewnym czasie juz nas nie meczy to co wczesniej powodowalo oblewanie sie potem
co do kalori sprawdziłam na sobie że licza sie bezwzglednie, moge nie tyc jedzac 2000-2500 a nawet 3000 ale musze przy tym duzo cwiczyc, przy zmniejszeniu ruchu do 60min dziennie po pewnym czasie (np 2ty-1miesiac) nastepuje wzrost wagi np o 0,5-1kg , lubie eksperymentowac Laughing tak jak i jesc, ale rozumie że czesciej choruje  sie z przekarmienia niż z głodu, przez pewien czas jadłam intuicyjnie i jak sobie kiedys podliczyłam wychodziło mi powyzej 3000 kcal - ale moze to tyle pisania o przeszłosci , teraz skupie sie na terazniejszosci

a i : sęk w tym że ja lubie pokombinować Laughing ale pokombinuje w Twoim kierunku tj BTW

biore sie za układanie diety

dzieki za pomoc , pozdrwiam
Zapisane
monika s.
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #36 : 2008-08-27, 06:16:26 »

i tak sie zastanawiam nad tym Białkiem, nie należe do osób zdrowych, od dziecka mam powiekszona śledzione a DO zainteresowałam sie po przeczytaniu pewnego arty w internecie którey wskazywał DO jako własciwa przy problemach z śledzina-trzustka, zalecał rozgrzewanie od wewnatrz organów, o dt ego czasu jem włascie wszystko na ciepło, rozgrzewac od srodka narzady, miałam miec nawet usnunieta w tym roku ale wyniki mi sie poprawiły

jak myslicie przyjac wielkosc dla osoby zdrowej czy chorej ? chcialabym tez zrzucic nieco balastu w formie FETU Laughing
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #37 : 2008-08-27, 10:18:53 »

... chcialabym tez zrzucic nieco balastu w formie FETU Laughing

No nie dziwię się  Very Happy Mam tyle samo wzrostu co Ty,ale ważę o kilka kg. mniej .
60kg to ważyłam jak byłam w ciąży i było to dla mnie duże obciążenie-głównie chodzi o kręgosłup .
Także ćwicz,dziewczyno,ćwicz,bo jak się zapuścisz to po Tobie  Razz  Smile


Zapisane
przemo
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #38 : 2008-08-27, 16:54:43 »

Cytuj


czyli od 1:3,5:1,1  - napisz ile wtedy ważyłeś


Jak byłem wychudzony, wazyłem 64kg. Wegli na siłownie potrzeba ja dla mnie wiecej ale to przez obciażanie CUN jesli sie ktos tak ostro nie cwiczy nie potrzeba tyle.

Jesz tyle miesa bo tłuszczu jesz za mało, tez kiedys popełniałem ten bład bo wydawało mi sie ze duzo białka to wieksze mieśnie, tymczasem wiekszość była wykorzystywana na cele energetyczne i bardzo obciazała mi organizm jak pozniej sie o tym przekonałem zwiekszajac tłuszcz bo miałem wiecej energi.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #39 : 2008-08-27, 17:15:14 »

i tak sie zastanawiam nad tym Białkiem, nie należe do osób zdrowych, od dziecka mam powiekszona śledzione a DO zainteresowałam sie po przeczytaniu pewnego arty w internecie którey wskazywał DO jako własciwa przy problemach z śledzina-trzustka, zalecał rozgrzewanie od wewnatrz organów, o dt ego czasu jem włascie wszystko na ciepło, rozgrzewac od srodka narzady, miałam miec nawet usnunieta w tym roku ale wyniki mi sie poprawiły

jak myslicie przyjac wielkosc dla osoby zdrowej czy chorej ? chcialabym tez zrzucic nieco balastu w formie FETU Laughing

Monika s. jak zglebisz wiedze o DO/ZO bedziesz wiedziala jakie masz "przyjac wielkosci".
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 18 zapytaniami.