forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 15:38:24

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
658450 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej  (Przeczytany 206514 razy)
adam319
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #60 : 2008-08-28, 19:39:35 »

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #61 : 2008-08-28, 20:05:11 »

Adam po co dajesz te linki na inny wątek? Piszesz ,że "rwiemy sobie włosy"(ja tak nie uważam) -dając ten link czyzbyś nas zachęcał do "rwania tych włosów" na innym wątku?
Gdybyś był taki dobry za jakiego się uważasz,to chyba dążyłbys do tego abyśmy sobie tych "włosów nie rwały",czyż nie,a Ty na odwrót-zapraszasz nas na ring-oj nie ładnie,niegrzeczny chłopczyk  Confused   
Zapisane
monika s.
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #62 : 2008-08-28, 20:47:06 »

mam kolejne pytanie:
czy ważne jest aby zachowac odpowiednie  BTW w każdym posiłku dnia czy liczy sie tylko BTW całego dnia ?

chodzi mi o to że gdybym zjadła z rana np 1:  3-3,5: 0,6 a na obiad 1: 2,5 : 0, 4 a na  kolacje np 1: 1,5  : 04 to czy tak może byc jesli dzienne BTW miesci sie w normie 1 : 2,5 - 3, 5 : 0,5

i w jaki sposób mam sie zorientowac ze zjadam jednorazowo za dużo Tłuszczu ?
wiem że po nadmiarze B chce mi sie słodkiego... a co z tłuszczem ?

pozdrwiam
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #63 : 2008-08-28, 21:01:54 »

wtrace sie na sekunde w temat "dla osob cwiczacych", poniewz uwazam , ze cwicze. Nie,nie zawodowo, amatorsko!!! Plywam 6 dni w tygodniu, po godzinie intensywnego plywania...i do dzis nie zmienilem w mojej diecie "stosunku" BTW....jade caly czas na B:0,8 T do 3,5 W moze troche wiecej jak B max:70 i ....mam sie dobrze. Dlatego pytanie: po co, co- kol- wiek- zmie- niac? Czy niewystarczaja nam lata pracy czlowieka, ktory juz to wymyslil i powiedzial, ze jezeli....

Drugi watek..., pewnie sie naraze paru osoba..... ale jezeli idzie poczatkujacy optymalny do lekarza "optymalnego" i ten mu proponuje BTW: 100: 160: 90 to czy to jest  optymalne? Czy jest to ponownie  "powtorka z rozrywki"? . Czyli, ze mozna isc do pirwszego lepszego dunskiego lekarza, ktory na bole zatokowe da pamol!!!

Dziwie sie troche naszym prekursorom tego forum, ze nie reaguja. Ale coz.......to tez umrze. Mam na mysli forum w pelnym tego slowa znaczeniu. "SAMI DACIE SOBIE RADE"!!! Ale to nie jest slogan, ktorego Dr. Kwasniewski byl zwolennikiem. Poniewaz Pan dr. KWASNIEWSKI mowil, ze chcialby aby polacy jako pierwsi odczuli dobra tej diety!!! Byc moze, ale to forum nie jest tego przykladem i tu nalezaloby sie wsparcie.

Zaczyna sie dziac, tak jak w podrzednej placowce slozby zdrowia. I to jest niepokojace. Chcielismy diete - mamy diete !!!! A teraz radzta sobie jak chceta? No mam nadzieje, ze tak nie bedzie!!!!!!!!!!!!


Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #64 : 2008-08-28, 21:05:14 »


i w jaki sposób mam sie zorientowac ze zjadam jednorazowo za dużo Tłuszczu ?
wiem że po nadmiarze B chce mi sie słodkiego... a co z tłuszczem ?

pozdrwiam

No nie mogę się powstrzymać  Very Happy

Wiesz ,że po nadmiarze B chce Ci się słodkiego,a skąd u licha my tutaj mamy wiedzieć czego Ci się zachce po nadmiarze tłuszczu? Może Ci się zachce chodzić po linie,skakać na "bandzi" ,może zachce Ci się latać motolotnią,a może poprostu będzie Ci się chciało szydełkować bądź układać scenariusze  Smile

PS.Moniko nie przejmuj się mną  Very Happy Taka już jestem i wiedz ze nie mam nigdy złych intencji  Smile
Pozdrawiam !  Smile

PS2.Słyszałaś o kalkulatorze,którym posługują się optymalni na poczatku, kiedy jeszcze nie mogą "ufać" swojemu organizmowi?
Może napisz do Morgano,to On Ci pomoże

Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #65 : 2008-08-28, 21:05:58 »

Cytuj
mam kolejne pytanie:
czy ważne jest aby zachowac odpowiednie  BTW w każdym posiłku dnia czy liczy sie tylko BTW całego dnia ?

chodzi mi o to że gdybym zjadła z rana np 1:  3-3,5: 0,6 a na obiad 1: 2,5 : 0, 4 a na  kolacje np 1: 1,5  : 04 to czy tak może byc jesli dzienne BTW miesci sie w normie 1 : 2,5 - 3, 5 : 0,5

i w jaki sposób mam sie zorientowac ze zjadam jednorazowo za dużo Tłuszczu ?
wiem że po nadmiarze B chce mi sie słodkiego... a co z tłuszczem ?

pozdrwiam  
 
 


Czy kiedykolwiek przeczytalas jedna z ksiazek, ktora napisal Pan dr. Kwasniewski?

Czy w ogole zadalas sobie trod i przeczytac pare postow na tym f o r u m?

Chyba nie.

Poczytaj. Przeczytaj i zacznij zadawac pytania, OK?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #66 : 2008-08-28, 21:08:47 »

No nareszcie "adampio" napisałeś  Very Happy A wspominałam tutaj o Tobie ,żeby nie było ,że nie wiem,że pływasz       Very Happy
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #67 : 2008-08-28, 21:10:21 »

Cytuj
Wiesz ,że po nadmiarze B chce Ci się słodkiego,a skąd u licha my tutaj mamy wiedzieć czego Ci się zachce po nadmiarze tłuszczu


Edyta, tu tylko moze byc mowa o braku sexu!!! Co ty nato ?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #68 : 2008-08-28, 21:12:04 »

Cytuj
że pływasz       

Bo tak bylo, dopiero co wrocilem, pogalem z zona i jetsem na necie. Czytam, czytaaaaaam i wlasnym oczom nie wierze.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #69 : 2008-08-28, 21:14:44 »

Cytuj
żeby nie było

lubie tej fomy przkazy. przeciez wiedzialas, ze jestem na basenie!!!!
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #70 : 2008-08-28, 21:34:56 »

mam pytanie: czy teraz moge zjesc jablko?
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #71 : 2008-08-28, 21:42:45 »

mam kolejne pytanie:
czy ważne jest aby zachowac odpowiednie  BTW w każdym posiłku dnia czy liczy sie tylko BTW całego dnia ?

chodzi mi o to że gdybym zjadła z rana np 1:  3-3,5: 0,6 a na obiad 1: 2,5 : 0, 4 a na  kolacje np 1: 1,5  : 04 to czy tak może byc jesli dzienne BTW miesci sie w normie 1 : 2,5 - 3, 5 : 0,5

Moment połknięcia nie jest momentem wchłonięcia przez organizm składników odżywczych.
Chodzi tu raczej o pewne uśrednienie. Ważne jest by w żadnym momencie organizm nie odczuwał braku składników odżywczych, na który musiałby reagować uruchomieniem zastępczych szlaków metabolicznych.

Ważne więc nie tyle co i kiedy się zje ale co mamy w jelitach.

Przypomnę więc, że wyliczanie wszystkiego w gramach nie jest najlepszą metodą. Najlepiej trzymać się proporcji (powiedzmy w rozliczeniu dwudniowym a nawet trzydniowym), a starać się „jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia”. Organizm powinien być zaopatrzony na tyle by nie odczuwać „wilczego” głodu nawet 24 godziny po ostatnim posiłku, ale też nie powinien być zaopatrzony za bardzo by nie przekroczyć wagi xx+10% gdzie xx jest wzrostem wyrażonym w centymetrach minus 100.

Np. dla wzrostu 160cm przesada to waga ciała powyżej 167kg.

Używanie proporcji ŻO by utrzymać masę ciała poniżej naturalnej, zwłaszcza kierowanie się w tym celu kalkulatorem musi się skończyć kryzysem niedoborowym.

Pamiętajmy, że wysiłek fizyczny może być zdrowy tylko wtedy gdy metabolizm działa normalnie, a nie naruszając zapasy na czarną godzinę.

(...)
tu jest dokładna odpowiedź:  http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80
cyt: "2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia."
Jeśli połączy się to z GENERALNĄ zasadą Żywienia Optymalnego - nie ma pomyłek. No chyba, że ktoś zrozumie, że "Kwaśniewski zaleca 30 albo 72". W takim przypadku najlepiej nie podejmować diety "optymalnej"...

Cool
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #72 : 2008-08-28, 21:44:16 »

Cytuj
Wiesz ,że po nadmiarze B chce Ci się słodkiego,a skąd u licha my tutaj mamy wiedzieć czego Ci się zachce po nadmiarze tłuszczu


Edyta, tu tylko moze byc mowa o braku sexu!!! Co ty nato ?

Tak Adam, tak !  Very Happy
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #73 : 2008-08-28, 21:48:08 »

no wlasnie. Tu w tym temacie, nie ma o czym "goworic"
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #74 : 2008-08-28, 21:49:23 »

mam pytanie: czy teraz moge zjesc jablko?

Adam(adampio) jak dziś jeździłam na rolkach i trochę się spociłam ,to powinnam zjeść jeszcze jedno jajko ,czy nie?
Chodzi mi o to,żebym zanadto nie straciła masy mięśniowej,bo co by chłopaki powiedzieli,wszak muszę/ chcę się im przypodobać.Tipsy tipsami,ale umieśnione uda robią lepsze wrażenie ,szczególnie wtedy jak się nie łączą . Może powinnam zwiekszyć ilość zjadanego schabu? Wiesz,bardzo zalezy mi na tych udach  Smile
Proszę o odpowiedź Ciebie adampio i znawców tematu,a nie trolli  Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #75 : 2008-08-28, 21:58:18 »

Acha. jeszcze jedno.Jutro mam przerzucić fure węgla,bo chłopy mają przywiść,a mój chłop z kolei nie chce przerzucać,bo mówi,że se rece zniszczy.
Czy powinnam z rana przed zrzucaniem napiś sie setke? I czy powinnam zjeść wiency słoniny?
A dziś z rana musiałam wydoić krowy u sąsiada,bo sąsiadka musiała jechać do sondu kucić sie z innym sasiadem ło miedze .Tych krów było az pińć.To cy powinnam wypić  litr śmietany wincy niz zwykle?Dodom,ze dziś świnie moje były bardzo dokucliwe i sie troche rozzłościłam,to cy powinnam zjeść wiency łoju koziego,żeby zneutralizować ten stres? Prosza bardzo ło łotpowiedź znawców tematu  Smile
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #76 : 2008-08-28, 21:58:35 »

mam pytanie: czy teraz moge zjesc jablko?

Adam(adampio) jak dziś jeździłam na rolkach i trochę się spociłam ,to powinnam zjeść jeszcze jedno jajko ,czy nie?
Chodzi mi o to,żebym zanadto nie straciła masy mięśniowej,bo co by chłopaki powiedzieli,wszak muszę/ chcę się im przypodobać.Tipsy tipsami,ale umieśnione uda robią lepsze wrażenie ,szczególnie wtedy jak się nie łączą . Może powinnam zwiekszyć ilość zjadanego schabu? Wiesz,bardzo zalezy mi na tych udach  Smile
Proszę o odpowiedź Ciebie adampio i znawców tematu,a nie trolli  Smile

Edytko odp.na pirwsze pytanie...jajak nie sa dla Ciebie sa dla nas:::::!!!!! odpowiedz, zidze znasz, zmaz jest na diecie,,,heheheheehhe
masy miesniowej nie stracisz jedzac zoltko, konieczie korze, chec na sex pozostanie!!!
a te nowe numry na rolkach sie nauczysz....jezeli tylko bedziesz chciala!!!!

A tak poza tym, Ty i umiesnione uda, Edytko, .....!!!! Umiesnione uda, na Slasku z Twoimi udami........nie dopowiem, ja gorol z Olczy.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #77 : 2008-08-28, 22:09:32 »

chec na sex pozostanie!!!


Tak.To jest nojwożnijesze w życiu kazdego normalnego człowieka.bardzo mi na ty chęci zalezy,nie chca jij stracić.Beda jadła pińć rano i z wieczora ze czy ,bo nie chca ,żeby mnie mój chłop zostawił dla inny ,bo wisz jakie so chłopy.Wyśta wszyscy po jednych pińądzach !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #78 : 2008-08-28, 22:26:46 »

Cytuj
po jednych pińądzach !!!!!!!!!!!!!!!!!!


ZAPOMNIJ
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: proporcje BTW dla osoby ćwiczacej
« Odpowiedz #79 : 2008-08-28, 22:50:16 »

 Very Happy Nie Adam,tak  nie jest.Kto jest mądry ten będzie mądrze postępował,a kto głupi,te będzie głupi postepował  Smile
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 18 zapytaniami.