forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 22:08:23

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
658480 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Wódka, Piwo, Wino
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Wódka, Piwo, Wino  (Przeczytany 101732 razy)
ifar
Go


Email
Wódka, Piwo, Wino
« : 2008-08-27, 21:46:47 »

Witam.

Tak się nudziłem i sobie przeglądałem tabele odżywcze.

I z nich wynika, że wódka ma 0 węglowodanów, 0 białka i 0 tłuszczów. A piwo chociaż jest bardzo kaloryczne, to wcale nie ma tak wiele węglowodanów. Gdzieś czytałem, że piwo, to prawie to samo co chleb. Ale to chyba brednie, bo w 100ml piwa ciemnego jest około 8g węglowodanów, to wcale nie jest aż tak wiele.
Wino wytrawne też ma niewiele węglowodanów.

Ok, czyli jak wódka ma zero węglowodanów, to można ją pić bez umiaru i nic się z dietą nie stanie? Czy jak zwykle źle rozumuję?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Wódka, Piwo, Wino
« Odpowiedz #1 : 2008-08-27, 22:50:40 »



Ok, czyli jak wódka ma zero węglowodanów, to można ją pić bez umiaru i nic się z dietą nie stanie? Czy jak zwykle źle rozumuję?

A czego oczekujesz po diecie? Co ma się jej stać ? To raczej z Tobą bedzie licho np. będzie Cię brzuch bolał, no i bedziesz wszystko źle rozumował  .
Zapisane
chris
Go


Email
Odp: Wódka, Piwo, Wino
« Odpowiedz #2 : 2008-08-27, 22:54:25 »

Witam.

Tak się nudziłem i sobie przeglądałem tabele odżywcze.


Ok, czyli jak wódka ma zero węglowodanów, to można ją pić bez umiaru i nic się z dietą nie stanie? Czy jak zwykle źle rozumuję?

Witam,tak sobie rozmyslam i doszlem do wniosku ze mozna wodke pic bez umiaru i nic z dieta sie nie stanie.
Problem bylby jak by drKwasniewski pil bez umiaru i nie mial czasu i ochoty na prace Laughing oj duzy problem.

pozd
krzysztof
Zapisane
ifar
Go


Email
Odp: Wódka, Piwo, Wino
« Odpowiedz #3 : 2008-08-27, 23:12:24 »

Hehe, no w sumie macie rację Wink Dobrze, że dr. Kwaśniewski jest taki wspaniały i się nie stosuje do tej wódy Wink

Więc zabawę czas zacząć Smile
Zapisane
Ruler
Go


Email
Odp: Wódka, Piwo, Wino
« Odpowiedz #4 : 2008-08-27, 23:36:37 »

napisz jak było,
ja od jakiegoś czasu nie mam ochoty na wódkę... piwko czesto wieczorem sie zdarza ale jakos od wódki to mnie odrzuca. Staż w do to jakieś poł h może niespełna ale co zauważyłem, jak juz sie przemogę i zacznę tą wódę lać w siebie bo to najgorzej zacząć ti na drugi dzień mam o wiele łagodniejszego niż przed stosowaniem diety lub wcale nie mam kaca  Cool
Zapisane
adosb
Go


Email
Odp: Wódka, Piwo, Wino
« Odpowiedz #5 : 2008-08-28, 08:44:33 »

Witam.

Tak się nudziłem i sobie przeglądałem tabele odżywcze.

I z nich wynika, że wódka ma 0 węglowodanów, 0 białka i 0 tłuszczów. A piwo chociaż jest bardzo kaloryczne, to wcale nie ma tak wiele węglowodanów. Gdzieś czytałem, że piwo, to prawie to samo co chleb. Ale to chyba brednie, bo w 100ml piwa ciemnego jest około 8g węglowodanów, to wcale nie jest aż tak wiele.
Wino wytrawne też ma niewiele węglowodanów.

Ok, czyli jak wódka ma zero węglowodanów, to można ją pić bez umiaru i nic się z dietą nie stanie? Czy jak zwykle źle rozumuję?

Zawartość węglowodanów w piwie bywa różna, zależy to od głębokości odfermentowania brzeczki piwnej, w przemysłowych piwach jest to ok 3%, w piwach domowych może być więcej, można to zmierzyć tzw. areometrem. Czerwonego wina wytrawnego i wódki nigdy nie liczyłem w ogóle, pijąc póki miałem ochotę, z dietą nic nie było.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Wódka, Piwo, Wino
« Odpowiedz #6 : 2008-08-28, 16:20:16 »

... i zacznę tą wódę lać w siebie bo to najgorzej zacząć ti na drugi dzień mam o wiele łagodniejszego niż przed stosowaniem diety lub wcale nie mam kaca  Cool


Gratulacje! Niesamowite osiągnięcie! Masz jakieś dyplomy w tej konkurencji? Jakieś puchary?  Smile
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Wódka, Piwo, Wino
« Odpowiedz #7 : 2008-08-28, 16:58:28 »

Witam.

Tak się nudziłem i sobie przeglądałem tabele odżywcze.

I z nich wynika, że wódka ma 0 węglowodanów, 0 białka i 0 tłuszczów. A piwo chociaż jest bardzo kaloryczne, to wcale nie ma tak wiele węglowodanów. Gdzieś czytałem, że piwo, to prawie to samo co chleb. Ale to chyba brednie, bo w 100ml piwa ciemnego jest około 8g węglowodanów, to wcale nie jest aż tak wiele.
Wino wytrawne też ma niewiele węglowodanów.

Ok, czyli jak wódka ma zero węglowodanów, to można ją pić bez umiaru i nic się z dietą nie stanie? Czy jak zwykle źle rozumuję?
  Boczek tez ma zero wegli i inne tez -. czyli mozna  Laughing Laughing
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Wódka, Piwo, Wino
« Odpowiedz #8 : 2008-08-28, 20:10:59 »

ifar wywolal temat niesamowicie polski. pic albo nie pic? oto jest pytanie. I kazdy, ktory sie urodzil polakiem stoi przed tym dylematem. stoi, ale przez piec minut po czym stwierdza, ze lepiej sie napic anizeli sie od tego powstrzymac. lecz nagle konsternacja iwielki dylemat: czy moge pic bedac na diecie optymalnej?
DR Kwasniewski pisze, ze tak !!!!!!!!!!!!!!!!! 20 gr dziennie jest wystarczajace. ale nie, my drazymy i szykamy alternatyw....tych z lat 70-tych.....i nagle ifar znalazl rozwiazanie; przeciez w wodce nie ma nic BTW 0:0:0 czyli mozna pic. I nagle tanczy sie do tej dobrej muzyki ifara, ktory nudzac sie odkryl szczyt gory lodowej, ktory w posce nazywa sie alkocholizmem.
DLACZEGO NIE ZYJEMY POWITRZEM, w tym tez stosunek BTW jest rowny ZERU.

iDE SIE UCHLAC......................mam jeszcze litr smietany
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Wódka, Piwo, Wino
« Odpowiedz #9 : 2008-08-28, 21:52:31 »

 Laughing  Laughing  Laughing Adam! widzę,że dopisuje Ci humor.A co? Nie można się śmiać?  Laughing
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Wódka, Piwo, Wino
« Odpowiedz #10 : 2008-08-28, 21:59:44 »

Laughing  Laughing  Laughing Adam! widzę,że dopisuje Ci humor.A co? Nie można się śmiać?  Laughing


Edytko, mozna, i mam nzdzieje, ze tak sie dzieje.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Wódka, Piwo, Wino
« Odpowiedz #11 : 2008-08-28, 22:13:44 »

Chwila na refleksje.W zyciu są chwile radosne i smutne(oby tych bylo jak najmniej) .Nie zawsze nasze chwile radosne pokrywaja sie z chwilami radosnymi innych.
W  zyciu tak jest,że jedni płaczą ,drudzy się śmieją,a potem na odwrót.Gdybym była kiedyś smutna,i chciała żeby ktos,kto akurat ma radosne chwile,był smutny ,to byłabym egoistką.Chyba zrozumiale napisałam ,nie?   Very Happy
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Wódka, Piwo, Wino
« Odpowiedz #12 : 2008-08-28, 22:24:45 »

Chwila na refleksje.W zyciu są chwile radosne i smutne(oby tych bylo jak najmniej) .Nie zawsze nasze chwile radosne pokrywaja sie z chwilami radosnymi innych.
W  zyciu tak jest,że jedni płaczą ,drudzy się śmieją,a potem na odwrót.Gdybym była kiedyś smutna,i chciała żeby ktos,kto akurat ma radosne chwile,był smutny ,to byłabym egoistką.Chyba zrozumiale napisałam ,nie?   Very Happy

Edytko, jak zwykle napislas madrosc zyciowa.!!!
Jezeli ktos komus cos, ewentualnie nikt nikomu nic, to sprawa jesst do wyjasnieia.


A wracajac do Twojego punktu wyjscia: tak, bylabys egoistka. Aczkolwiek kazdy ma prawo do swoich slabostek. Ale gdybym odwrocil meritum sprawy......to jakie uczucia bede mogl oczekiwac od Ciebie?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Wódka, Piwo, Wino
« Odpowiedz #13 : 2008-08-28, 22:32:00 »

Pono wszyscy są egoistami,jedni mniej ,jedni więcej.
Napisze tak;jak ktoś nie jest wobec mnie "cacy" (tak w realu) ,to obiecuję sobie,że jak przyjdzie czas,to ja też nie będę "cacy" wobec tego kogoś.
Przychodzi ten czas,a ja nie potrafię być wobec tego kogoś "nie cacy".tak mam .Nie potrafię i już.Zawsze jest mi szkoda nawet najwiekszego łajdaka,nie wiem dlaczego tak się dzieje.Może znawca tematu jakiś będzie wiedział,tylko nie jakiś troll  Very Happy
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Wódka, Piwo, Wino
« Odpowiedz #14 : 2008-08-29, 11:24:42 »

Cytuj
Nie potrafię i już

Jest to pewien rodzaj supresji ( stlumienia).
Jak spotkasz osobe, ktora dle Cie bie nie byla cacy, twoj mechanizm obronny nakazuje Ci ominac dany temat, ktory moglby byc , no powiedzmy nie na miejscu. Czyli stwierdzenie typu: "nie nie pomoge Ci, poniewaz ostatni zrobiles to, czy tamto "

Pogadaj z mama a Ona Ci duzo wytlumaczy.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Wódka, Piwo, Wino
« Odpowiedz #15 : 2008-08-30, 12:44:24 »

Gdzieś czytałem, że piwo, to prawie to samo co chleb. Ale to chyba brednie, bo w 100ml piwa ciemnego jest około 8g węglowodanów,

To nie są brednie, poza węglowodanami są jeszcze inne związki w piwie.
Z punktu widzenia alergologii piwo to prawie to samo co chleb.
Nietolerancja zbóż prawie zawsze wiąże sie z nietolerancją piwa.
Nadużywający piwo to dla mnie zawsze diagnostycznie osoby obciążone w wywiadzie nadużywaniem zboż.
Diagnostycznie potem pytam o reakcje krzyzowe na inne  rośliny (zaczynam od baldaszkowatych...)
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Wódka, Piwo, Wino
« Odpowiedz #16 : 2008-09-20, 22:19:59 »

Tu po części jest odpowiedź na watpliwości  co a alkohol. Myślę,że ciekawie napisane. Poniżej wklejam tekst. Całość to dyskusja na forum. Najlepiej wpisać w google kaloryczność alkoholu albo podobnie. Z jakiegoś powodu BTW alkoholu nie było badane albo uważane było nieistotne z punktu widzenia naukowców choćby z IŻZ czy jak to się zwie.
Z tego co pamiętam  z notki o dr. Lutz on lubił wypijać drinka i wliczał tę ilość W do dziennej dawki albo podliczali go na forum dobradieta.pl bo chyba tam też był na ten temat wątek.

http://www.sfd.pl/Czy_alkohol_tuczy_-t305818.html

Chyba jakieś węgle jednak ten alkohol ma, ziemniaki, zboża, cukier zależy od rodzaju trunku.
Zapisane
ziutek
Go


Email
Odp: Wódka, Piwo, Wino
« Odpowiedz #17 : 2008-12-18, 14:34:12 »

czysty alkohol (spiritus) nie ma węgli, jak pisze JK, alkohol spalany jest w trochę podobny sposób jak tłuszcz, daje energię

proszę zobaczyć tych z pod budki z piwem, co oni jedzą, stale narąbani i żyją, skąd biorą energię ? z C2H5OH
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Wódka, Piwo, Wino
« Odpowiedz #18 : 2008-12-18, 16:02:07 »

Gdzieś czytałem, że piwo, to prawie to samo co chleb. Ale to chyba brednie, bo w 100ml piwa ciemnego jest około 8g węglowodanów,

To nie są brednie, poza węglowodanami są jeszcze inne związki w piwie.
Z punktu widzenia alergologii piwo to prawie to samo co chleb.
Nietolerancja zbóż prawie zawsze wiąże sie z nietolerancją piwa.
Nadużywający piwo to dla mnie zawsze diagnostycznie osoby obciążone w wywiadzie nadużywaniem zboż.
Diagnostycznie potem pytam o reakcje krzyzowe na inne  rośliny (zaczynam od baldaszkowatych...)
nie jestem  smakoszem piwa.Widzac,jak  wiele osob  osoby narodowy trunek  Niemcow pije jak wode,to przestalam sie dziwic,ze statystyczny Niemiec chleba  zjada rocznie 87 kg. Confused
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Wódka, Piwo, Wino
« Odpowiedz #19 : 2008-12-18, 17:37:40 »



proszę zobaczyć tych z pod budki z piwem, co oni jedzą, stale narąbani i żyją, skąd biorą energię ? z C2H5OH

Zaiste imponujące  Idea Zastanawiam sie czy czasem nie spróbować  Idea
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 18 zapytaniami.