forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-15, 06:14:28

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
657468 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Wódka, Piwo, Wino
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Wódka, Piwo, Wino  (Przeczytany 101047 razy)
^ToM^
Go


Email
Odp: Wódka, Piwo, Wino
« Odpowiedz #20 : 2008-12-18, 22:19:22 »

Witam.
Tak się nudziłem i sobie przeglądałem tabele odżywcze.
I z nich wynika, że wódka ma 0 węglowodanów, 0 białka i 0 tłuszczów. A piwo chociaż jest bardzo kaloryczne, to wcale nie ma tak wiele węglowodanów. Gdzieś czytałem, że piwo, to prawie to samo co chleb. Ale to chyba brednie, bo w 100ml piwa ciemnego jest około 8g węglowodanów, to wcale nie jest aż tak wiele.
Wino wytrawne też ma niewiele węglowodanów.
Ok, czyli jak wódka ma zero węglowodanów, to można ją pić bez umiaru i nic się z dietą nie stanie? Czy jak zwykle źle rozumuję?

Zwykla czysta nie ma wegli. Weglowodany ma jedynie wino, piwo i wodka kolorowa.
Wodka jest oczywiscie paliwem, bo jest to alkohol, ktory daje sie utlenic. Jednak problem w tym, iz czlowiek nie potrafi z C2H5OH uzyskac energii mechanicznej a jedynie cieplną.
Stad, czeste picie, klin, po klinie klin itd czesto prowadzi do smierci w skutek zatrzymania akcji serca z powodu braku wlasnie odpowiedniej energii.
To ze żule spod budki zyja wynika z faktu, ze oni pija glownie piwo oraz wino patkiem pisane a oba te produkty maja sporo weglowodanow, z ktorych od biedy przez jakis czas sie zyje.
Gdyby pili wylacznie wodke, smierc przyszla by bardzo szybko;)
pozdrawiam
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Wódka, Piwo, Wino
« Odpowiedz #21 : 2008-12-18, 22:57:29 »

Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Wódka, Piwo, Wino
« Odpowiedz #22 : 2008-12-19, 03:47:38 »

a jakiś "admin" pisał po próżnicy tak...

Mol etanolu to około setka wódki, a więc pół literka to 5x17 moli ATP=85moli ATP - a na tej ilości ATP - biega się półmaraton.

i tak

W wątrobie dehydrogenaza alkoholowa utlenia etanol do aldehydu octowego z uwolnieniem jednej cząstki NADH i dwóch jonów wodorowych (po utlenieniu na łańcuchu oddechowym daje to około 7,5 cząsteczki ATP), następnie aldehyd octowy przez dehydrodenazę aldehydową utleniany jest do kwasu octowego oczywiście z kolejnym uwolnieniem jednej cząsteczki NADH i dwóch jonów wodorowych, z kwasu octowego to jeden krok do acetylo-CoA - wystarczy "oderwać" jeden atom tlenu! i już wiecie, że od alkoholu też można utyć?, oczywiście - gdy pija się go w odpowiedniej ilości i z odpowiednią proporcją BTW, bo NADH i protony wodorowe wprawdzie się utlenią, ale nadmiar acetylo-CoA może być przerobiony albo na tłuszcz, albo na cholesterol, albo na ciała ketonowe w zależności co się bardziej w danej chwili opłaca. Oczywiście - jeden warunek - wątroba nie może być marska Rolling Eyes
A więc policzmy: 2 x 7,5 ATP + 1 ATP z cyklu cytrynowego i 9 ATP z utlenienia NAD i FAD - i to tylko z jednej cząsteczki etanolu!
Kalorie nigdy nie są "puste". Puste jest przeważnie zupełnie coś innego Wink

i na koniec:

A użyj sobie licząc 1g alkoholu za 1,5 g (niech będzie 2g - dla uptroszczenia rachunków) węglowodanów i dużego błądu nie zrobisz. Cool

Wink Razz
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Wódka, Piwo, Wino
« Odpowiedz #23 : 2008-12-19, 06:19:43 »

Rozproszona informacja nie dociera do ludzi. Skomasowana jest łatwiejsza do przyswojenia. To właśnie dzięki skomasowaniu informacji JK umożliwił powstanie DO. Tutaj na forum jest sporo informacji, ale niestety porozrzucanych po różnych wątkach. Doceniam więc inicjatywę _flo do uporządkowania forum.
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Wódka, Piwo, Wino
« Odpowiedz #24 : 2008-12-19, 14:08:24 »

bardzo dziekujem... ale...
chyba mnie z kims pomyliles... moze z adamem319?

Very Happy
czuj łój!
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Wódka, Piwo, Wino
« Odpowiedz #25 : 2008-12-19, 14:27:03 »

...do uporządkowania forum...

Jakos Daniel Twoje "wyobrazenie uporzadkowania"
przywodzi na mysl "symetrie rodem z Nekropolis"  Cool Razz

Przy akompaniamencie "Trab jerychonskich" wyjacych
o nadchodzacej "Apokalipsie" i sprawdzajacego "Mierniczego Boga"  Shocked Shocked Shocked Cool

Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Wódka, Piwo, Wino
« Odpowiedz #26 : 2008-12-19, 14:31:49 »

ojej, cos misio dzisiaj w zlym humorze
wszystkim dogryza po kolei
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Wódka, Piwo, Wino
« Odpowiedz #27 : 2008-12-19, 14:36:02 »

...ojej...

 Razz Nobo My tu "pitu pitu"
a "emerytura coraz mniejsza" moze byc Cool Razz

Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Wódka, Piwo, Wino
« Odpowiedz #28 : 2008-12-19, 14:51:51 »

Przy akompaniamencie "Trab jerychonskich" wyjacych
o nadchodzacej "Apokalipsie" i sprawdzajacego "Mierniczego Boga"  Shocked Shocked Shocked Cool

 Razz Confused
sam wiesz jak to jest misiek z diagnozowaniem pacjentow przez internet - ryzykowne hobby
tak wiec, powiem ci, ze owszem, czekam na ten Wielki Dzien, Dzien Konca i Poczatku od dwoch lat...
i jakos sie doczekac nie moge...
takze... grrrr!
trzaslo maslo!
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Wódka, Piwo, Wino
« Odpowiedz #29 : 2008-12-19, 18:32:12 »


tak wiec, powiem ci, ze owszem, czekam na ten Wielki Dzien, Dzien Konca i Poczatku od dwoch lat...
i jakos sie doczekac nie moge...



Członkowie jakiej to religii czekają od dwóch lat  na ten Wielki Dzień ?  Razz
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Wódka, Piwo, Wino
« Odpowiedz #30 : 2008-12-20, 00:37:02 »

no nie wiem, moze wyznawcy boga Ksiezyc, boga regularnosci
Zapisane
martyna opty
Go


Email
Odp: Wódka, Piwo, Wino
« Odpowiedz #31 : 2009-05-01, 23:35:22 »

Ile weglowodanów jest w takim najzwyklejszym polskim piwie?czy ktoś może wie,bo zastanawiam sie czy po wypiciu jednej puszki np. żu....a(tego z puszczy)-(nie chce żeby posądzono mnie o reklame Very Happy)można jeszcze zjeśc jakiejś węgle?
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: Wódka, Piwo, Wino
« Odpowiedz #32 : 2009-05-02, 01:26:17 »

W 1 puszce ok 20g W
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Wódka, Piwo, Wino
« Odpowiedz #33 : 2009-05-02, 09:53:05 »

Ile weglowodanów jest w takim najzwyklejszym polskim piwie?czy ktoś może wie,bo zastanawiam sie czy po wypiciu jednej puszki np. żu....a(tego z puszczy)-(nie chce żeby posądzono mnie o reklame Very Happy)można jeszcze zjeśc jakiejś węgle?


2,5 gr w 100 gr

im mocniejsze tym wiecej np w 7% piwie jest juz 4,5  gr weglowodanow w 100 gr piwa
Zapisane
Ruler
Go


Email
Odp: Wódka, Piwo, Wino
« Odpowiedz #34 : 2009-05-02, 13:53:36 »

Czy uwazacie wieczorne piwko jako dobry sposob na uzupelnienie weglowodanow?
Zapisane
timonek
Go


Email
Odp: Wódka, Piwo, Wino
« Odpowiedz #35 : 2009-05-02, 14:40:37 »

Czy uwazacie wieczorne piwko jako dobry sposob na uzupelnienie weglowodanow?
Wieczorne piwko jest dobre na wywołanie raka.
Zapisane
Ruler
Go


Email
Odp: Wódka, Piwo, Wino
« Odpowiedz #36 : 2009-05-02, 16:08:45 »

Czy uwazacie wieczorne piwko jako dobry sposob na uzupelnienie weglowodanow?
Wieczorne piwko jest dobre na wywołanie raka.

co?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Wódka, Piwo, Wino
« Odpowiedz #37 : 2009-05-03, 09:01:11 »

Czy uwazacie wieczorne piwko jako dobry sposob na uzupelnienie weglowodanow?
Wieczorne piwko jest dobre na wywołanie raka.


A jek pisales tego posta to tez byles po czyms rakotworczym?
Zapisane
daniol
Go


Email
Odp: Wódka, Piwo, Wino
« Odpowiedz #38 : 2009-05-12, 23:25:37 »

Czy uwazacie wieczorne piwko jako dobry sposob na uzupelnienie weglowodanow?
Wieczorne piwko jest dobre na wywołanie raka.

cos ci sie pomylilo nigdy nie udalo mi sie zlapac raka na piwo
Zapisane
wiktor
Go


Email
Odp: Wódka, Piwo, Wino
« Odpowiedz #39 : 2009-06-01, 01:22:40 »

  Witam wszystkich zaniepokojonych spożywaniem C2H5OH pod różnymi postaciami i stężeniami procentowymi. Oczywiście wszyscy wiemy jakie jest zdanie drJ.K. ,to nie tajemnica. Chcę podzielić się swoimi spostrzeżeniami w tej " narodowej " sprawie. No ,cóz wypada przyznać się bez bicia ,że będą to doświadczenia własne z tym  " niecnotą " alkoholem. Otóż, pozwoliłem sobie swego czasu na spraktykowanie co warte jest żo w starciu z dużymi i powtarzalnymi dawkami naszego napoju narodowego.  Nie jest to oczywiście powód do dumy , nie ,żeby czasami mnie ktoś źle nie zrozumiał.  Dziś wiem ,że gdyby nie uporczywe pałaszowanie wszelkich tłustości to bym tego nicka nie pisał ,leżąc 1,5 m pod pow.ziemi. To nie żarty.  Po raz kolejny potwierdzam , że Nasz Doktor i jego superdieta to największe odkrycie wszechczasów.  Na szczęście dla mnie ten okres w życiu już minął , chociaż oficjalna medycyna twierdzi, że tacy jak ja nadal są alkoholikami.  Nie wiem jak to z tym do końca jest ,ale teraz też czasmi wypiję najlepiej polską znaną "W.....ą " ,czasami whisky,brandy, piwa już nie piję , wino, czasami Porto 20%.  Ale do czego zmierzam, teraz nie mam już do tego takiego " ciągu", mogę ale nie muszę i zawsze pod moje tłustości jak nazywam wiecie co .  Nawet jak wypiję ,ale to już rzadko ,dość dużo (są takie okazje w naszym narodzie, nie bójmy się tego),to faktycznie na drugi dzień nie mam tzw,"zespołu dnia drugiego" (zw.kacem) , owszem jest znaczne zapotrzebowanie na wodę zimną i taka tylko piję-mineralną lekko lub niegazowaną a potem moja ulubiona jajeczniczka na boczusiu,smalczyku lub masełku z niewielka ilością cebulki.  Wiecie ?, to pomaga , bo przeważnie jestem " ździebko" glodny.  Inni zastanawiaja się jak to możliwe, czasami tlumaczę ale zrozumienie jest pobieżne. Wiem ,że pewnie niektórzy będą czuli niesmak co do tego co tu piszę ,ale pozwoliłem sobie na refleksję ,swego rodzaju katharzis sam przed sobą i przy okazji przed wami,  których pozdrawiam serdecznie i zapraszam do dyskusji na temat który moim skromnym zdaniem jest ważny i ciekawy.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 18 zapytaniami.