forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-23, 12:29:43

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660189 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Sól w D.O.-czym zastąpic
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 12 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Sól w D.O.-czym zastąpic  (Przeczytany 120273 razy)
jurek46
Go


Email
Sól w D.O.-czym zastąpic
« : 2008-08-29, 11:58:40 »

Otwiram nowy temat odnośnie stosowania przypraw w pierwszej kolejności porozmawiajmy o soli
Dr.Kwasniewski pisze ze optymalni wszystkie potrawy czyja jako słone i nie stosują soli.
Niewiem czy wszyscy Ci co piszą,tak odczówają ten smak,ale myślę że są i tacy jak ja,którzy dosalaja potrawy
Z innych względów musze zmniejszyc w organiżmie zawartośc Sodu a więc rozpoczęłem poszukiwania czym mogę zastąpic ten smak
bo go lubię inaczej smakuja mi porawy ,
Znalazłem w internecie artykuł który chyba może odpowiadac moim potrzebą ,proszę również o podanie innych możliwości.


cyt.Kala Namak - Czarna Sól
   

Jest to specjalny rodzaj soli bogatej w minerały:  wapnia, patasu, magnezu, sodu, jodu, żelaza. Jest to sól kamienna pochodzenia wulkanicznego, koloru różowo-szarego i ma charakterystyczny siarkowy posmak (gotowanego jajka). Weganie używają jej do nadania niektórym potrawom smaku jajka.

W Ajurwedzie Kala Namak polecana jet dla osób z wysokim ciśnieniem i na diecie małosolnej, gdyż zawiera niewielką ilość sodu. Polecana jest także na problemy z trawieniem.

Na Wschodzie podawana jest często przed głównym daniem jako przystawka - posypany plasterek swieżego imbiru.
Dodawana jest do sałatek owocowych, sałatek ze świeżych warzyw (np.ogórki w jogurcie, sałata), frytek.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #1 : 2008-08-29, 12:05:07 »

Mozna zastosowac kapary, ktore sa naturalnym zrodlem soli.
Poza tym, ja na poczatku jedzenia bez soli, dodawalem do jajecznicy curry, ktore jest troche slone a poza tym zdrowie dla mozgu.

Jest jeszcze mrowie innych przypraw, ktorymi mozemy oszukac nasz jezyk, ale do tego swiadomosc musi isc w parze, swiadomosc tego, ze sol podnosi cisnienie,i ze generalnie to nie sol, tylko srodek solny bez jakichkolwiek wartosci.

Sol to jedzono w 14 wieku. Wowczas spozycie roczne na czlowieka bylo okolo 16 kg. Nikt na cisnienie tetniczne nie nazekal i ludzie mieli po 2 metry i w barach i wysokosci. Ale wowczas jedzono SOL


Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #2 : 2008-08-29, 14:18:47 »

a  duzo pieprzu nie wystarcza??
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #3 : 2008-08-29, 16:38:23 »

Mam pomysł na wątek konkurencyjny i równie mądry jak ten .Temat watku brzmiałby "Czym zastąpić wode???!!!-pomóżcie!!!" .

Mam pytanko;po co zastępować sól,jeśli ona nie używana w nadmiarze nie szkodzi,a nawet "szczypta" soli jest dobra dla organizmu?
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #4 : 2008-08-29, 17:17:29 »

...a nawet "szczypta" soli jest dobra dla organizmu?...

A nawet lzy sa slone,  nie wspominam
o innych "plynach ustrojowych" Cool Razz - kto smakowal ten wie Shocked Shocked Shocked

No i ta sol we krwi to jest straszne po prostu,
ile jest tam tej soli jest Razz No i glukoza jest Razz- to juz jest straszne bo to weglowodan jest!!!

A moze by tak to "rotacja" zalatwil   Razz

Kodar? Co ty na to? Razz

Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #5 : 2008-08-29, 17:39:26 »

Mam pomysł na wątek konkurencyjny i równie mądry jak ten .Temat watku brzmiałby "Czym zastąpić wode???!!!-pomóżcie!!!" .

Mam pytanko;po co zastępować sól,jeśli ona nie używana w nadmiarze nie szkodzi,a nawet "szczypta" soli jest dobra dla organizmu?

Jak Widzisz sa i tacy którym bez solenia jest za słone ,ale ja poprostu lubie ten smak.
jesteś zdrowa nic Tobie nie dolega ale jak kiedyś sama pisałaś nie wszyscy jesteśmy jednacy.
Ale dla zainteresowanych podaje ze juz kupiłem w aptece "SÓL Niskosodową wysoko magnezowa"
Podaję opis.
Sól dietetyczna niskosodowa "MAGDISOL"-jodowana z dodatkiem magnezu-jest środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia
żywieniowego. Zastępująca tradycyjną sól kuchenną.
Przeznaczenie dla osób,których dieta wymaga ograniczonego spożycia sodu.Niezastąpiona także w diecie uzupełniającej niedobory potasu,jodu i magnezu
Dodaje sie do potraw w ilościach odpowiadających soli kuchennej.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #6 : 2008-08-29, 17:45:43 »


o innych "plynach ustrojowych" Cool Razz - kto smakowal ten wie Shocked Shocked Shocked




Widze,że jesteś "znafcom" tematu ,a nie jakimś trolem,dlatego mam takie pytanie ,bo mam problem,a w zasadzie nie ja tylko mój "mąsz".
W jego płynach ustrojowych wyczułam kiedyś sól,bardzo sie tym zmartwiłam,ale oczywiscie jemu nic nie powiedzialam,ale on i tak się cos domyślił po moim zachowaniu.
Nie wiem jak mu "pomuc".Czy powinnam zmodyfikować mu diete?Może jada za dużo chrupków kukurydzianych?Czy mogę mu dawać piwo bezalkoholowe?
Zaznaczyć chce,bo to moze sie przydać,że od 3 tygodni rotuje flipsy z "jogobelom".
Jak bedzie "potszeba" ,to napisze jego dadłospis z trzech ostatnich dni.
Dziekuje z góry za porade.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #7 : 2008-08-29, 17:51:17 »



Jak Widzisz sa i tacy którym bez solenia jest za słone .

Bo Ty nie musisz solić.W produktach spozywczych ,które kupujemy w sklepie sól już jest dodana.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #8 : 2008-08-29, 17:54:34 »

a  duzo pieprzu nie wystarcza??

Nie "rozumim" to co tera??? Razz

Pieprzyc rotacje? Cool Razz

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #9 : 2008-08-29, 18:00:47 »


Sól dietetyczna niskosodowa "MAGDISOL"-

Jurku,a co z tą Twoją solą himalajską?
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #10 : 2008-08-29, 18:05:15 »

...ale ja poprostu lubie ten smak...

Mam dla ciebie pomysl:
Dawniej byly modne "tabakierki"
moze teraz nosic ze soba "slona wode"
i jak przyjdzie "ochota" to na lyzeczke "troche"
i siup w ten ..... dziob. Cool Razz

A moze zrobic "rewolucje" i do wszystkiego
dodawac "Tabasco" Cool

Zapisane
wielki krzy
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #11 : 2008-08-29, 18:50:08 »


Zawsze lubiłem słony smak ,nie tylko w kuchni Very Happy

"OGÓREK" bez soli się żle kisi. Laughing
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #12 : 2008-08-29, 18:59:44 »

 Ty "zbereźniku" jeden !To nie jest wątek o kiszeniu ogórka !  Razz
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #13 : 2008-08-29, 20:06:40 »

no i po raz kolejny musze powiedziec, ze sie  rozczarowalem. ludzie sa nie do przyjecia. po prostu , koncze temat, ludzie sa nie do przyjecia.  ppppponownie mnie olali. coz moge powiedziec....gleba, bez soliiii jak ja zjesc? chyba posypie dobrze pieprzem. A jezeli nie to naucze sie paru sztuczek i juz!!!!
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #14 : 2008-08-29, 20:09:46 »

 Laughing Very Happy
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #15 : 2008-08-29, 21:04:27 »

no i po raz kolejny musze powiedziec, ze sie  rozczarowalem. ludzie sa nie do przyjecia. po prostu , koncze temat, ludzie sa nie do przyjecia.  ppppponownie mnie olali. coz moge powiedziec....gleba, bez soliiii jak ja zjesc? chyba posypie dobrze pieprzem. A jezeli nie to naucze sie paru sztuczek i juz!!!!

Olali, popieprzyli i posolili
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #16 : 2008-08-29, 21:54:53 »

no i po raz kolejny musze powiedziec, ze sie  rozczarowalem. ludzie sa nie do przyjecia. po prostu , koncze temat, ludzie sa nie do przyjecia.  ppppponownie mnie olali. coz moge powiedziec....gleba, bez soliiii jak ja zjesc? chyba posypie dobrze pieprzem. A jezeli nie to naucze sie paru sztuczek i juz!!!!

Olali, popieprzyli i posolili

i wyrolowali.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #17 : 2008-08-30, 00:21:23 »

 [author=kangur]

Zastanawia mnie po co wchodzicie w temat który Was nie interesuje.Zrozumcie że sa tacy którym
Takie wiadomosci,są potrzebne,otwieraja temat i widza jakieś głupawe odpowiedzi ,nie mające nic
wspólnego z tematem od tak poprostu aby sobie popisac,i zamydlać temat.
A najgorsze jest to że niektórzy próbuja pokazac swoją  wysoką kulturę,a nie widza jak ona wygląda w oczach
czytającego.Czy nie lepierj jest stanąc przed lustrem i w nie spojrzeć, i zapytac,co widac w lustrzanym  odbiciu.
Cytuj
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #18 : 2008-08-30, 00:51:29 »

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=79
Cytuj
„Niepotrzebna jest sól kuchenna. Dodatku soli potrzebuje bydło, kozy i owce. Drapieżniki jej nie potrzebują.”

Pytanie czym zastąpić sól jest tak samo dobrze postawione jak pytanie czym zastąpić alkohol. Należy się nią po prostu nie przejmować i starać się omijać.

Jeśli już mamy koniecznie ochotę na coś słonego to robi to się tak:

Kawałek karkówki wieprzowej dusimy na patelni pod przykryciem na minimalnym ogniu bez żadnych dodatków smakowych. W pierwszej kolejności od mięsa oddzieli się wywar, a następnie ulegnie on odparowaniu. Ważne by temperatura grubego dna patelni nigdy nie przekraczała 120 stopni Celsjusza. Odparowujący wywar zgęstnieje (ale jeszcze powinien być płynny). Mięso jest wtedy gotowe, a polane tym wywarem będzie w smaku bardzo słone, tak bardzo, że warto na wszelki wypadek mieć pod ręką pomidora.

Nie ma co robić religii z unikania soli, od czasu do czasu ogórek kiszony lub śledzik na pewno nie zaszkodzi.
Cool
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #19 : 2008-08-30, 09:30:49 »

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=79
Cytuj
„Niepotrzebna jest sól kuchenna. Dodatku soli potrzebuje bydło, kozy i owce. Drapieżniki jej nie potrzebują.”

Pytanie czym zastąpić sól jest tak samo dobrze postawione jak pytanie czym zastąpić alkohol. Należy się nią po prostu nie przejmować i starać się omijać.

Jeśli już mamy koniecznie ochotę na coś słonego to robi to się tak:

Kawałek karkówki wieprzowej dusimy na patelni pod przykryciem na minimalnym ogniu bez żadnych dodatków smakowych. W pierwszej kolejności od mięsa oddzieli się wywar, a następnie ulegnie on odparowaniu. Ważne by temperatura grubego dna patelni nigdy nie przekraczała 120 stopni Celsjusza. Odparowujący wywar zgęstnieje (ale jeszcze powinien być płynny). Mięso jest wtedy gotowe, a polane tym wywarem będzie w smaku bardzo słone, tak bardzo, że warto na wszelki wypadek mieć pod ręką pomidora.

Nie ma co robić religii z unikania soli, od czasu do czasu ogórek kiszony lub śledzik na pewno nie zaszkodzi.
Cool

Czy jajecznicę tez odparowujesz ,a wątróbkę tez a serca, ja niestety nawet w tak zrobionej karkówce  nie czuje tego słonego smaku
widocznie jezeli tak jest, a nie wzyscy to odczówają,tzn. że nie wszyscy jesteśmy jednakowi.A tego  pomidora to też jesz bez soli
A ten ogórek kiszony to u  Ciebie jest kiszony na wywarze,a śledzik to jest prosto z odłowu, czy tez użyto to niego soli i to w bardzo dużym stężeniu.
Adam jeżeli są tacy optymalni jak ja, którzy aby zjeśc musza to odpowiednio przyżądzic ,dodac różnych przypraw ale i soli to w/g Ciebie oni nie są juz optymalni
czy mozna to podciągnąc pod stwierdzenie Dr. Kwasniewskiego ze nie wszyscy tez jesteśmy jednacy.
Uwazam że temat jaki założyłem odnośnie zmniejszenia szkodliwych oddziałowań SODU w soli kuchennej,jest zasadny .A sól która znalazłem w aptece jest tego przykladem
właśnie polecana jest dla dietetyków,nadciśnieniowców wszystkich z chorobami serca,i krązenia.Napewno nie do najadania się nią ale do stosowania w zamian za sól kuchenną
tą ze sklepu z dużą dawką SODU.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 12 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 17 zapytaniami.