forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-02, 00:59:11

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
660830 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 28 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: t0mat0
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Sól w D.O.-czym zastąpic
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Sól w D.O.-czym zastąpic  (Przeczytany 120731 razy)
jurek46
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #120 : 2008-09-02, 00:34:30 »

Cytuj
[author=grizzly

Jurek co ty tak pesymistycznie, ze niby juz nikt niczego
nie "zniesie" Cool

Co do korzysci to pamietaj, ze rowniez wazne jest to
czego Ty nie jestes w stanie zobaczyc,
a co bez przerwy sie zmienia w twoich organellach komorkowych, komorkach, tkankach
i narzadach.

Grizli zaraz godzina duchów sie zacznie czy nie możesz pisac ciekawiej w moich komórkach jest problem z którego ciężko się wychodzi ale gdybym
nie wierzył ze i tym razem mi się uda to bym tego nie robił tylko skorzystał bym z zimnego chgirurga z tytułem profesora,którego mi podsówasz.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #121 : 2008-09-02, 00:49:05 »

...czy nie możesz pisac ciekawiej w moich komórkach jest problem z którego ciężko się wychodzi ale gdybym
nie wierzył ze i tym razem mi się uda to bym tego nie robił tylko skorzystał bym z zimnego chgirurga z tytułem profesora,którego mi podsówasz...

Jurek  Razz  Nie przesadzaj, jestem zyczliwie nastawiony do Twojej osoby,
dobrze o tym wiesz  Cool

To, ze akurat Ciebie chce przekonac "do zmiany"
inwestowania, to wynika wylacznie z mojej wielkiej sympatii do Twojej osoby. Cool

Doskonale o tym wiesz!!!  Cool


Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #122 : 2008-09-02, 08:19:50 »

...czy nie możesz pisac ciekawiej w moich komórkach jest problem z którego ciężko się wychodzi ale gdybym
nie wierzył ze i tym razem mi się uda to bym tego nie robił tylko skorzystał bym z zimnego chgirurga z tytułem profesora,którego mi podsówasz...

Jurek  Razz  Nie przesadzaj, jestem zyczliwie nastawiony do Twojej osoby,
dobrze o tym wiesz  Cool

To, ze akurat Ciebie chce przekonac "do zmiany"
inwestowania, to wynika wylacznie z mojej wielkiej sympatii do Twojej osoby. Cool

Doskonale o tym wiesz!!!  Cool

Dzięki za wyrazy życzliwości choc są one nieraz dośc dosadne,ale dziękuje za zrozumienie.



Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #123 : 2008-09-02, 08:20:25 »

...czy nie możesz pisac ciekawiej w moich komórkach jest problem z którego ciężko się wychodzi ale gdybym
nie wierzył ze i tym razem mi się uda to bym tego nie robił tylko skorzystał bym z zimnego chgirurga z tytułem profesora,którego mi podsówasz...

Jurek  Razz  Nie przesadzaj, jestem zyczliwie nastawiony do Twojej osoby,
dobrze o tym wiesz  Cool

To, ze akurat Ciebie chce przekonac "do zmiany"
inwestowania, to wynika wylacznie z mojej wielkiej sympatii do Twojej osoby. Cool

Doskonale o tym wiesz!!!  Cool

Dzięki za wyrazy życzliwości choc są one nieraz dośc dosadne,ale dziękuje za zrozumienie.



Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #124 : 2008-09-02, 08:58:53 »


Jurek  Razz  Nie przesadzaj, jestem zyczliwie nastawiony do Twojej osoby,
dobrze o tym wiesz  Cool

To, ze akurat Ciebie chce przekonac "do zmiany"
inwestowania, to wynika wylacznie z mojej wielkiej sympatii do Twojej osoby. Cool

Doskonale o tym wiesz!!!  Cool




Wątpię w to,ze na Forum znalazła by się osoba,która byłaby nieżyczliwa dla Jurka.Przecież jesteśmy ludźmi.
Zapisane
Moonka85
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #125 : 2008-09-05, 22:36:33 »

jeśli dużo solisz to najprawdopodobniej brakuje ci jakiś mikroelementów tak gdzieś wyczytałam
musisz coś robić nie tak w diecie-tak mi się wydaje.
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #126 : 2008-09-05, 23:40:43 »

musisz coś robić nie tak w diecie-tak mi się wydaje.
Wykreowalismy nowa diete. DIETA-TAK
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #127 : 2008-09-06, 11:13:39 »

musisz coś robić nie tak w diecie-tak mi się wydaje.
Wykreowalismy nowa diete. DIETA-TAK

kANGUR by może że moje problemy z brakiem możliwości odwodnienia swojego organizmu,pomimo stosowania DO można będzie znależc
w" Diecie Tak"Bo ja w pełni moge się zgodzic z tym co pisze Monka85 ,że przyczyną moze byc brak mikroelementów ,chociaż jak już pisałem, tylko nikt nie chce tego zauważyc,ze nie brak a nadmiar sodu,może tez byc tego  powodem. Stosuję ta nowa sól w swojej kuchni, odzuciłem wszystkie,no moze prawie wszystkie artykuły żywnościowe, w których może byc w skladzie sól stolowa.Staram sie używac tylko tej soli o zmniejszonej zawartosci Sodu a z dodatkiem Potasu i Magnezu.
Nie będę twierdił że własnie od  dnia zastosowania tej soli, z dnia na dzień obrzęki znikaja,stosuje coraz mniej leków moczopędnych,jestem dobrej myśli
a To jak pisała Edyta i Bea jest najważniejsze.Ja też tak myślę "Wiara czyni cuda"
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #128 : 2008-09-06, 12:56:24 »

musisz coś robić nie tak w diecie-tak mi się wydaje.
Wykreowalismy nowa diete. DIETA-TAK

Kangur widzę,że dopisuje Ci poczucie humoru  Very Happy
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #129 : 2008-09-06, 13:00:41 »


chociaż jak już pisałem, tylko nikt nie chce tego zauważyc,ze nie brak a nadmiar sodu,może tez byc tego  powodem.

No mój drogi Jurku, a ja ? Ja zauważyłam! Przecie zadałam pytanie co sie dzieje ,jak zjemy coś bardzo słonego.I co sód "w tym momencie" "robi" w organizmie.  Cool
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #130 : 2008-09-06, 15:59:49 »


chociaż jak już pisałem, tylko nikt nie chce tego zauważyc,ze nie brak a nadmiar sodu,może tez byc tego  powodem.

No mój drogi Jurku, a ja ? Ja zauważyłam! Przecie zadałam pytanie co sie dzieje ,jak zjemy coś bardzo słonego.I co sód "w tym momencie" "robi" w organizmie.  Cool


Pani Profesor odpowiadam na pytanie ,nadmiar Sodu jest jednym z czynników nadciśnienia,chorób krążeniowych,oraz utrzymania równowagi kwasowej-Zasadowej organizmu,
a co zatym idzie może byc przyczyna zatrzymywania wody w organiżmie.Czy odpowiedż jest zadawalająca i jaki otrzymam stopień Very Happy
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #131 : 2008-09-06, 17:02:56 »

jeśli dużo solisz to najprawdopodobniej brakuje ci jakiś mikroelementów tak gdzieś wyczytałam
musisz coś robić nie tak w diecie-tak mi się wydaje.
ja czytalm z kolei,ze to nadmiar eglowodanow w diecie wzmaga zapotrzebowanie na sol  Question
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #132 : 2008-09-06, 17:45:02 »

jeśli dużo solisz to najprawdopodobniej brakuje ci jakiś mikroelementów tak gdzieś wyczytałam
musisz coś robić nie tak w diecie-tak mi się wydaje.
ja czytalm z kolei,ze to nadmiar eglowodanow w diecie wzmaga zapotrzebowanie na sol  Question

Jeżeli tak by było to jednak w moim wypadku nadmiar węglowodanów nie wchodzi w grę,w moim menu weglowodany nie przekraczają  50-60 gr
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #133 : 2008-09-06, 19:53:26 »


chociaż jak już pisałem, tylko nikt nie chce tego zauważyc,ze nie brak a nadmiar sodu,może tez byc tego  powodem.

No mój drogi Jurku, a ja ? Ja zauważyłam! Przecie zadałam pytanie co sie dzieje ,jak zjemy coś bardzo słonego.I co sód "w tym momencie" "robi" w organizmie.  Cool


Pani Profesor odpowiadam na pytanie ,nadmiar Sodu jest jednym z czynników nadciśnienia,chorób krążeniowych,oraz utrzymania równowagi kwasowej-Zasadowej organizmu,
a co zatym idzie może byc przyczyna zatrzymywania wody w organiżmie.Czy odpowiedż jest zadawalająca i jaki otrzymam stopień Very Happy

No nie powiem,abym była bardzo zadowolona z odpowiedzi (ale nie przejmuj sie,zwykle trudno mnie w tych kwestiach zadowolić  Cool ).
Mocna trójka na zachete  Cool
Nadmiar czegokolwiek w organizmie jest niezdrowy.Nadmiar sodu wiąże płyny w organizmie zwiększając uczucie pragnienia,następstwem tego sa między innymi obrzęki-tak dzieje się w przypadku,kiedy niewydolne są nerki ,kiedy nerki funkcjonują prawidlowo wtedy nadmiar sodu usuwany jest między innymi z moczem.
Organizm ludzki nie potrzebuje dużo sodu.Spokojnie to zapotrzebowanie na sód można pokryć spozywając pokarmy bogate w ten pierwiastek-dlatego kiedy ja nie soliłam swoich potraw około półtora roku nie miałam zaniżonego poziomu sodu we krwi,a w prost przeciwnie-górna granica normy.Ludzie soląc swoje potrawy czesto przekraczają dzienne zapotrzebowanie swojego organizmu na sód.
Gdy np. przyjmuje ktoś leki moczopedne musi uwazać,aby nie doszło do zbyt dużej utraty sodu w organizmie przez wydalanie go z  moczem .
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #134 : 2008-09-06, 20:32:42 »

Spokojnie to zapotrzebowanie na sód można pokryć spozywając pokarmy bogate w ten pierwiastek...

...do których wcześniej dodano sól i nie ma potrzeby ich dosalać ponownie.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #135 : 2008-09-06, 22:33:05 »

...Jeżeli tak by było to jednak w moim wypadku nadmiar węglowodanów nie wchodzi w grę,w moim menu weglowodany nie przekraczają  50-60 gr...

Gdy sie takie cos czyta to tylko "plakac" sie chce
bo widac jak Jurek bladzisz Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #136 : 2008-09-06, 22:40:04 »

...Jeżeli tak by było to jednak w moim wypadku nadmiar węglowodanów nie wchodzi w grę,w moim menu weglowodany nie przekraczają  50-60 gr...

Gdy sie takie cos czyta to tylko "plakac" sie chce
bo widac jak Jurek bladzisz Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad



A ja myslę inaczej,czuje sie powoli lepiej .Ale może oświeć mi droge skoro bładze Very Happy
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #137 : 2008-09-06, 23:09:41 »

A ja myslę inaczej,czuje sie powoli lepiej .Ale może oświeć mi droge skoro bładze Very Happy

Jurku!
On Cie nagania pod ktoras brame z klasztoru.
Zapisane
Moonka85
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #138 : 2008-09-07, 14:22:56 »

W jednym z artykułów Kwaśniewskiego przeczytałam że ludzie na diecie optymalnej
nie potrzebują dosalać potraw,co ciekawe ja czytałam gdzieś że dosala się tylko w począ-
-tkowym okresie stosowania diety,Jurek skoro bardzo lubisz sól to oznacza to tylko jedno
że nie przestawiłeś się jeszcze w pelni na DO.A przeczytałeś "Dietę Optymalną"?
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #139 : 2008-09-07, 17:58:15 »

W jednym z artykułów Kwaśniewskiego przeczytałam że ludzie na diecie optymalnej
nie potrzebują dosalać potraw,co ciekawe ja czytałam gdzieś że dosala się tylko w począ-
-tkowym okresie stosowania diety,Jurek skoro bardzo lubisz sól to oznacza to tylko jedno
że nie przestawiłeś się jeszcze w pelni na DO.A przeczytałeś "Dietę Optymalną"?


Monka my wałkujemy ten temat juz przez parę stron,a Ty wchodzisz w środku dyskusji
i powiedziec chcesz że siedem lat u mnie trwa przestrajanie,zauwaz ze ja o tym pisałem.
pisałem równiez dlaczego musze zmniejszyc ilośc Sodu w organiżmie ,sól jest jednym z ogniwek
aby tego dokonac,dlatego zmieniłem tę małą ilośc ale jednak jak się weżmie globalnie to w soli tego Sodu jest najwiecej.A więc znalazłem sól o małej zawartości Sodu z potasem,i magnezem.
Ale juz o tym pisałem .Nie pisz więcej bo ja nie uwierze ze nie stosujesz soli wogóle.Wiem że dr.pisze że optymalni soli potrzebuja znikome ilości,ale zauważ ze jednak potrzebują.
A jak weżmiesz książkę kucharska dr.Kwaśniewskiego to zauważysz ze przy każdym posiłku jest podana szczypta soli do smaku tak jak komu organizm podpowiada. Czy teraz jest juz jasne,Ty stosujesz tyle ja może troche mniej ale te trochę dla mnie tez stanowi róznicę.
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.048 sekund z 17 zapytaniami.