forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 00:52:06

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
660290 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Sól w D.O.-czym zastąpic
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 12 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Sól w D.O.-czym zastąpic  (Przeczytany 120286 razy)
brzeti
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #20 : 2008-08-30, 10:09:17 »

Edyta!
Cieszę się, że zauważasz niezwykłą wagę regularnych badań. To gwarancja zachowania zdrowia dla całej rodziny Exclamation

Pozdrowienia i powodzenia w terapii!
Zapisane
Adiqq
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #21 : 2008-08-30, 11:09:47 »

Jurek, ja na początku też używałem soli, ale z czasem przestała mi być już tak potrzebna, teraz dosalam tylko niektóre potrawy np. móżdzek,podroby,czasami rosół...wszystko jest kwestią przywyczajenia Smile
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #22 : 2008-08-30, 11:25:59 »

Uwazam że temat jaki założyłem odnośnie zmniejszenia szkodliwych oddziałowań SODU w soli kuchennej,jest zasadny .A sól która znalazłem w aptece jest tego przykladem
Jurku temat soli jak najbardziej zasadny Wink choć o szkodliwości to już mniej  Cool zasada jest taka Wink im gorzej się odżywiasz tym więcej soli potrzebujesz  Shocked  a sól która znalazłeś jest tylko potwierdzeniem "niewidzialnej ręki rynku" ;P
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #23 : 2008-08-30, 11:33:52 »

Edyta!
Cieszę się, że zauważasz niezwykłą wagę regularnych badań. To gwarancja zachowania zdrowia dla całej rodziny Exclamation

Pozdrowienia i powodzenia w terapii!

A Ty, to kto?bo nie znam .Jakie badania,jaka terapia,jaja gwarancja zdrowia,jaka cała rodzina?
Byłabym wdzięczna za przybliżenie tematu  Cool
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #24 : 2008-08-30, 11:45:07 »

Uwazam że temat jaki założyłem odnośnie zmniejszenia szkodliwych oddziałowań SODU w soli kuchennej,jest zasadny .A sól która znalazłem w aptece jest tego przykladem
Jurku temat soli jak najbardziej zasadny Wink choć o szkodliwości to już mniej  Cool zasada jest taka Wink im gorzej się odżywiasz tym więcej soli potrzebujesz  Shocked  a sól która znalazłeś jest tylko potwierdzeniem "niewidzialnej ręki rynku" ;P


Byc może ale ja juz siedem lat na DO i napewno niezbyt wiele ale potrzebuję soli,a jeżeli tą sól policzysz w wszystkich artykułach jakie sie zjada
to jednak jest jej sporo
To czy nie jest wskazane zastosowac tą sól ze zmniejszona ilością SODU Ja nigdzie nie napisałem ze powinno sie zjadac sól jezeli ktoś jej nie potrzebuje
 to oczywiście po co się zmuszac.
Jednak sa i tacy jak ja, którzy uwielbiaja wszystkie przyprawy ich smak działa bezbłędnie,nie zmienia to chyba Diety
Niewiem w jakim celu miałbym zrezygnowac z tych smaków np. mięsa bez soli i przypraw.
Jestem zupełnie pewien ze jest spora grupa stosujących DO ,ale ma takie lub inne schorzenia w których włąsnie zmiana stosowania tej soli daje efekty
np. cisnieniowcy,choroby krążeniowe,choroby nerek itp.Czy dla nich wszystkich tez byś powiedział że żle stosują swoje menu.Nie zauważyłem nigdzie aby
 spożycie soli było przeciwwskazaniem do DO.a ta niewidzialna ręka gdzie kupiłem tę sól to przecież pisałem że kupiłem w APTECE.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #25 : 2008-08-30, 11:51:44 »



Zastanawia mnie po co wchodzicie w temat który Was nie interesuje.Zrozumcie że sa tacy którym
Takie wiadomosci,są potrzebne,otwieraja temat i widza jakieś głupawe odpowiedzi ,nie mające nic


Ja Ci napisze po co są takie takie tematy,mianowicie po to ,zeby komplikować życie i po to,zeby ludzie wpadali w nerwice lękowe.
Bo jest taki jeden z drugim,który dodaje do potraw szczypte soli i ta szczypta nigdy w życiu jemu by nie zaszkodziła,ale przeczyta jakieś głupawe wypowiedzi na temat szkodliwości "szczypty" soli ,i zaczyna się w jego życiu "jatka" .Nagle wywala całą sól do kosza,a potem wertuje neta w poszukiwaniu cudownej soli.Znalazł,kupuje ,przywożą mu ,otwiera ,próbuje i co? ROZCZAROWANIE-to nie ta sól o której marzył i znów latanie po aptekach tym razem za tą cudowną solą i znów rozczarowanie itd.-niekończąca się historia ,a raczej histeria.
Pozdrawiam  Very Happy
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #26 : 2008-08-30, 12:17:45 »

Niewiem w jakim celu miałbym zrezygnowac z tych smaków np. mięsa bez soli i przypraw.

You are completely misundestending in your mind Wink  it's sign that You commit suicide by your diet  Sad Bear says some thing about coffin's cover  Shocked he right  Sad
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #27 : 2008-08-30, 12:26:44 »

You are completely misundestending in your mind Wink  it's sign that You commit suicide by your diet  Sad Bear says some thing about coffin's cover  Shocked he right  Sad

Can You translate it on Polish? Please. It's Polish language forum.
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #28 : 2008-08-30, 12:33:25 »

No I can't ;P it was intended
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #29 : 2008-08-30, 12:36:08 »

Kangur.Sławek pochodzi z "hameryki" i jeszcze niezbyt umie pisać w języku polskim.Jak nie wie jak trafić do publiczności,to musi użyć swej "angielszczyzny" będąc pewnym ,że zostanie przez wszystkich w pełni zrozumiany .
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #30 : 2008-08-30, 12:37:15 »

Acha. Zapomnialam wkleić  :


                                                                                      Wink
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #31 : 2008-08-30, 12:40:29 »

http://www.ajcn.org/cgi/content/abstract/88/2/392 - "geny" Wink tłumaczą wszystko najlepiej!. A na "geny" nie ma siły!  Cool
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #32 : 2008-08-30, 12:45:28 »

A ja myślałem że na układy nie ma rady Wink
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #33 : 2008-08-30, 13:33:14 »

A na "geny" nie ma siły!  Cool

A propo tych genów,to czy słyszeliście,czy czytaliście o Projekcie Matuzalem?
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #34 : 2008-08-30, 13:46:48 »

Jurku.
Czy twoje miasto to jest Nowa Sol?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #35 : 2008-08-30, 13:50:52 »

Szczypta soli jeszcze nikomu przedwczesnie nie zamknęła wieka trumny.Co innego gdybyśmy tej soli dawali ze trzy łyżki stołowe do talerza zupy,ale w innym przypadku?....
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #36 : 2008-08-30, 13:57:22 »

Słyszeliśmy. Równie dobry sposób zarabiania na życie dla "genów"  Wink, jak wszczepianie w mięśnie brunatnej tkanki tłuszczowej na odchudzanie, albo komórek macierzystych myszy w ludzką tkankę mózgową w celu uzupełnienia ubytków, albo... ogólnie GMO.
W każdym razie lepiej w tych czasach, że tak zarabiają, niż na wojnie ABC  Confused
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #37 : 2008-08-30, 14:36:44 »

Szczypta soli jeszcze nikomu przedwczesnie nie zamknęła wieka trumny.Co innego gdybyśmy tej soli dawali ze trzy łyżki stołowe do talerza zupy,ale w innym przypadku?....

A jeśli komuś ta szczypta szkodzi,to najlepiej niech nie jada,ani takiej soli,ani "cudownych soli" ,bo po co sobie komplikować życie i szkodzić sobie....
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #38 : 2008-08-30, 14:57:06 »


W każdym razie lepiej w tych czasach, że tak zarabiają ....           

Taki sposób zarabiania też mi sie nie podoba,no ale co zrobić ?                   
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Sól w D.O.-czym zastąpic
« Odpowiedz #39 : 2008-08-30, 15:13:41 »

Szczypta soli jeszcze nikomu przedwczesnie nie zamknęła wieka trumny.Co innego gdybyśmy tej soli dawali ze trzy łyżki stołowe do talerza zupy,ale w innym przypadku?....

A jeśli komuś ta szczypta szkodzi,to najlepiej niech nie jada,ani takiej soli,ani "cudownych soli" ,bo po co sobie komplikować życie i szkodzić sobie....

Przyjmij  życzenia długiego życia ,bez chorób i aby Tobie te informacje nigdy nie były potrzebne.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 12 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 17 zapytaniami.