forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-19, 10:36:02

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
657728 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  UWAGA PILNE. Mleko i jego prztwory
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: UWAGA PILNE. Mleko i jego prztwory  (Przeczytany 222803 razy)
zenon
Go


Email
Odp: UWAGA PILNE. Mleko i jego prztwory
« Odpowiedz #20 : 2008-09-14, 14:06:13 »

 OK, sprawa jest chyba prostsza niz myslalem.

 Filmiki sa na youtube:
 Nabial:
 http://www.youtube.com/watch?v=kJKLXqeY3lQ

 http://www.youtube.com/watch?v=x7-v4HNlIGs

 Wedliny:
 http://www.youtube.com/watch?v=m0Z_C0C59JI

 http://www.youtube.com/watch?v=BC7gijwTUXU

 Tu pisza jak to sciagnac i ewentualnie przekonwertowac na
 avi:
 http://downtube.eu

 Trzeba tak powklejac powyzsze youtubowe linki.
 Czy to dziala to nie wiem bo nie sprawdzalem (mam predkosc
 neta jak przez modem).

Poprzedni post prosze skasowac lub wykropkowac (...)
Drugi link byl nie do konca dobry Smile
Za klopot przepraszam. Cool
Zapisane
Ruler
Go


Email
Odp: UWAGA PILNE. Mleko i jego prztwory
« Odpowiedz #21 : 2008-09-30, 23:40:39 »

Ja już od dawna jak ktoś mi stara się zamydlać na temat tego jakie to mleko jest dobre mam jedną odpowiedź, MLEKO JEST DOBRE DLA CIELĄT!
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: UWAGA PILNE. Mleko i jego prztwory
« Odpowiedz #22 : 2008-10-01, 07:38:49 »

Ja już od dawna jak ktoś mi stara się zamydlać na temat tego jakie to mleko jest dobre mam jedną odpowiedź, MLEKO JEST DOBRE DLA CIELĄT!

jesteś miszka w błędzie
to w kartonie nawet  dla cieląt jest szkodliwe
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: UWAGA PILNE. Mleko i jego prztwory
« Odpowiedz #23 : 2008-10-01, 10:36:27 »

Ja już od dawna jak ktoś mi stara się zamydlać na temat tego jakie to mleko jest dobre mam jedną odpowiedź, MLEKO JEST DOBRE DLA CIELĄT!

To jest takie..."naiwne gadanie"  Cool
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: UWAGA PILNE. Mleko i jego prztwory
« Odpowiedz #24 : 2008-10-01, 12:27:11 »

mleko jako bezjądrzasty przesącz surowiczy jest najlepszym "półproduktem" dla "niebieskookich" z wyjątkiem żółtek, szpiku, podrobów, wodnych wyciągów mięsnych i wieprzowiny z rusztu!

Mleko to „półprodukt” bo nie ma dobrych proporcji, jest za słodkie i zawiera nie najlepszej jakości białko.
Co jednak powinno w nim interesować to tłuszcz mleczny (masło).

Pomiędzy masłem, a tłuszczem kokosowym czy oliwą z oliwek jest potężna różnica oczywiście na korzyść masła. Masło nie nadaje się jednak do smażenia, jak smażyć to tylko w oparciu o tłuszcz wieprzowy. Masło można dodać do gotowej już potrawy.
Cool
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: UWAGA PILNE. Mleko i jego prztwory
« Odpowiedz #25 : 2008-10-01, 12:39:51 »

Masło jest w sensie potrzeb ludzkiego organizmu koncentratem odżywczym (w przeciwieństwie do smalcu, który można uważać za czyste paliwo) więc należy go używać nie na siłę tylko ze smakiem. Masło szybko i znacząco poprawia widocznie stan skóry i oczu. (to tak na wszelki wypadek gdyby ktoś zechciał się wczuwać czy mu lepiej czy gorzej po maśle).

Jeśli chodzi o mnie to na dwa tygodnie używam 200g masła i 500g śmietany 30%. Z tym, że nie codziennie po troszeczku, a raczej są to takie mleczne dwa dni.

Nie jest to efekt stosowania zasad „rotacji”, po prostu uważam, że organizm powinien zgłosić zapotrzebowanie na dany składnik, po czym zapotrzebowanie powinno być w pełni zaspokojone. Zwiększa to stabilność ustroju, czyli zdolność do opierania się siłą chcącym go wytrącić trwale z równowagi metabolicznej (czyli w sumie zabić).
Cool
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: UWAGA PILNE. Mleko i jego prztwory
« Odpowiedz #26 : 2008-10-01, 12:55:10 »

...(to tak na wszelki wypadek gdyby ktoś zechciał się wczuwać czy mu lepiej czy gorzej po maśle)...
... zdolność do opierania się siłą chcącym go wytrącić trwale z równowagi metabolicznej (czyli w sumie zabić)...

 Razz Razz Razz i to jest TO !!!  Cool

Warto miec to na uwadze!!! Szczegolnie!!!  "mlotkowi"  Cool Razz

Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: UWAGA PILNE. Mleko i jego prztwory
« Odpowiedz #27 : 2008-10-01, 13:13:01 »

(to tak na wszelki wypadek gdyby ktoś zechciał się wczuwać czy mu lepiej czy gorzej po maśle).

Misiek
wyśmiał
więc muszę poprawić.


Gdy odczuwamy jakiś dyskomfort ze strony skóry oraz oczy nie widzą tak ostro i nieco pobolewają to szybko działającym środkiem może być w tym wypadku masło lub śmietana.

Warto spożyć w ciągu jednego dnia powiedzmy 150g masła w formie dodatku do gniecionych ziemniaków lub kalafiora, śmietanę można po prostu wypić tak jak jest lub stosować ją razem z przegotowaną gorącą wodą tworząc jakby mleko do bezpośredniego spożycia. Do smaku można dorzucić dosłownie parę ziarenek kawy rozpuszczalnej.

Tak napełniony w ciągu jednego dnia tłuszczem maślanym organizm, ma go dosyć na przynajmniej tydzień, a my możemy się cieszyć poprawą stanu skóry i oczu. Nic nie stoi na jednak na przeszkodzie codziennemu spożywaniu wrzątku ze śmietanką, jako napoju który ma szansę zastąpić i kawę i rosół z proszku czy kostki.
Cool
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: UWAGA PILNE. Mleko i jego prztwory
« Odpowiedz #28 : 2008-10-01, 13:32:04 »

...Misiek
wyśmiał
więc muszę poprawić.
...

Wyobrazilem sobie cala "ceremonie" przygotowywana przez "mlotkowego"
i nastepujacy po niej "proces wczuwania"
i o malo nie dostalem "arytmii" ze smiechu.!!!  Razz

Adam, Twoje posty sa coraz bardziej "rozweselajace"  Razz Razz Razz

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: UWAGA PILNE. Mleko i jego prztwory
« Odpowiedz #29 : 2008-10-01, 13:47:10 »



Adam, Twoje posty sa coraz bardziej "rozweselajace"  Razz Razz Razz



Chłopak nareszcie się trochę "wyluzował"  Cool
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: UWAGA PILNE. Mleko i jego prztwory
« Odpowiedz #30 : 2008-10-01, 16:21:40 »

Wyobrazilem sobie cala "ceremonie" przygotowywana przez "mlotkowego"
i nastepujacy po niej "proces wczuwania"
i o malo nie dostalem "arytmii" ze smiechu.!!!  Razz
 

To, rzeczywiście zabawne jeśli potraktować w takim właśnie ujęciu. Ja mam raczej przed oczami gościa co waży żółtka, masło i mięso i cierpi głód.

„Wczuwanie” jest chore jeśli odbywa się podobnie jak wróżenie z fusów.

Należy jednak pamiętać, że są też mierzalne reakcje organizmu takie jak ostrość widzenia, wilgotność rogówki, ciśnienie krwi, częstotliwość oddechów, wilgotność skóry, szybkość gojenia się !przypadkowych! zadrapań, występujące zmiany na skórze, bolesność czy to stawów, czy mięśni, czy organów wewnętrznych. I takie to właśnie sygnały warto brać pod uwagę oceniając, czy posiłek zdał egzamin czy nie.

Organizm daje wyraźne sygnały co mu jest potrzebne i należy na nie reagować zaspokajając zapotrzebowanie. Niestety „ceremoniał” przygotowania skomplikowanych posiłków powoduje taką różnorodność w przewodzie pokarmowym, że próby wyciągnięcia konstruktywnych wniosków skazane są na niepowodzenie.

Ja to zwykle robię tak:
U „pacjenta” występuje wysokie ciśnienie krwi, pacjent chce sięgnąć po leki, ja mówię, że wysokie ciśnienie nie jest po to by sięgać po leki tylko po to by zaopatrzyć tkanki organizmu w potrzebne składniki, i że pewnie występuje dlatego, że aktualnie krew jest w nie bardzo uboga.

Zalecam zmierzenie ciśnienia, następnie podaję tłusty wywar z mięsa z żółtkami. Po 30 minutach „pacjent” mierzy ciśnienie po raz kolejny i jest zdziwiony, że ciśnienie spadło bez pomocy lekarstw. Formułuję wniosek, że zamiast się truć, rozszerzać lekami tętnice czy ogłupiać serce wystarczy po prostu zadbać o zaopatrzenie organizmu we właściwe pożywienie.

A czy „pacjent” następnym razem sięgnie po leki, czy jedzenie to już jego wybór.


No a teraz czekam na satyryczny komentarz Grizzly’ego.
Smile
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: UWAGA PILNE. Mleko i jego prztwory
« Odpowiedz #31 : 2008-10-01, 18:16:57 »

Masło jest w sensie potrzeb ludzkiego organizmu koncentratem odżywczym
Jeśli chodzi o mnie to na dwa tygodnie używam 200g masła i 500g śmietany 30%. Z tym, że nie codziennie po troszeczku, a raczej są to takie mleczne dwa dni.

Nie jest to efekt stosowania zasad „rotacji”, po prostu uważam, że organizm powinien zgłosić zapotrzebowanie na dany składnik, po czym zapotrzebowanie powinno być w pełni zaspokojone. Zwiększa to stabilność ustroju, czyli zdolność do opierania się siłą chcącym go wytrącić trwale z równowagi metabolicznej (czyli w sumie zabić).
Cool

no to ja wymiękam
nie zawsze mi wystarcza  2l śmietany  i 2 kostki masła na tydzień
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: UWAGA PILNE. Mleko i jego prztwory
« Odpowiedz #32 : 2008-10-01, 18:36:02 »

no to ja wymiękam
nie zawsze mi wystarcza  2l śmietany  i 2 kostki masła na tydzień

Zdarza się, że kupię 4 kostki masła i po tygodniu już ich nie ma, ale wtedy to mam go serdecznie dosyć na dłużej niż dwa tygodnie.

„Nadmiar” masła to „odczuwam” poza niechęcią do niego jako nie tyle ból głowy co odczucie napięcia i w oczach i w głowie – to tak, żeby fachowcy od odczuć mieli co obśmiać.
 
No i smalec / słonina to wychodzi taniej niż masło / śmietana.
Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: UWAGA PILNE. Mleko i jego prztwory
« Odpowiedz #33 : 2008-10-01, 18:47:29 »



Zdarza się, że kupię 4 kostki masła i po tygodniu już ich nie ma

Czy nie jest przypadkiem tak,ze bierzesz kostkę masła w rękę i ją zajadasz pisząc posty?

PS.Przypuszczam,że to uczucie napięcia w oczach i głowie,to od nauki "pisma obrazkowego" . Za bardzo się wczuwasz  Razz
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: UWAGA PILNE. Mleko i jego prztwory
« Odpowiedz #34 : 2008-10-01, 18:49:43 »


 
No i smalec / słonina to wychodzi taniej niż masło / śmietana.
Smile

Wiedziałam ,że Tobie najbardziej zależy na tanim jedzeniu.To dlatego w Chinach odżywiałeś się tanimi jugurtami  Smile
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: UWAGA PILNE. Mleko i jego prztwory
« Odpowiedz #35 : 2008-10-01, 22:52:27 »

No coz wspolczuje wszystkim moim rodakom mieszkajacym w Polsce.
Ja wiem, ze nie bede musial "trzepac" masla ani tez sam doic na polu przypadkiem pasane krowy.
Dzieki bogu Dania jest pod wzgledem norm, podejrzewam, ze jednym z najrygorystyczniejszych krajow, nie boje sie uzyc slowa: SWIATA.
Dlatego maslo, sery, smietana tu sa najlepszej jakosci.


Ostatnio kupilem ser, zolty, o zawartosci 38 % tluszczu. W Polsce nie moglem znalesc smietany kwasnej powyzej 30 % !!!!!!

WSzystko jest oszukane, wyjalowione.......podobne do rzadu!!!!
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: UWAGA PILNE. Mleko i jego prztwory
« Odpowiedz #36 : 2008-10-01, 23:05:55 »

No coz wspolczuje wszystkim moim rodakom mieszkajacym w Polsce.

WSzystko jest oszukane, wyjalowione.......podobne do rzadu!!!!
ło jejj, aż strach sie bać
ps
duńskie krowy nie są unijne?
ile razy do roku widzą pastwisko?
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: UWAGA PILNE. Mleko i jego prztwory
« Odpowiedz #37 : 2008-10-01, 23:24:47 »


„Wczuwanie” jest chore jeśli odbywa się podobnie jak wróżenie z fusów.

Należy jednak pamiętać, że są też mierzalne reakcje organizmu takie jak ostrość widzenia, wilgotność rogówki, ciśnienie krwi, częstotliwość oddechów, wilgotność skóry, szybkość gojenia się !przypadkowych! zadrapań, występujące zmiany na skórze, bolesność czy to stawów, czy mięśni, czy organów wewnętrznych. I takie to właśnie sygnały warto brać pod uwagę oceniając, czy posiłek zdał egzamin czy nie.

Organizm daje wyraźne sygnały co mu jest potrzebne i należy na nie reagować zaspokajając zapotrzebowanie. Niestety „ceremoniał” przygotowania skomplikowanych posiłków powoduje taką różnorodność w przewodzie pokarmowym, że próby wyciągnięcia konstruktywnych wniosków skazane są na niepowodzenie.

Ja to zwykle robię tak:
U „pacjenta” występuje wysokie ciśnienie krwi, pacjent chce sięgnąć po leki, ja mówię, że wysokie ciśnienie nie jest po to by sięgać po leki tylko po to by zaopatrzyć tkanki organizmu w potrzebne składniki, i że pewnie występuje dlatego, że aktualnie krew jest w nie bardzo uboga.

Zalecam zmierzenie ciśnienia, następnie podaję tłusty wywar z mięsa z żółtkami. Po 30 minutach „pacjent” mierzy ciśnienie po raz kolejny i jest zdziwiony, że ciśnienie spadło bez pomocy lekarstw. Formułuję wniosek, że zamiast się truć, rozszerzać lekami tętnice czy ogłupiać serce wystarczy po prostu zadbać o zaopatrzenie organizmu we właściwe pożywienie.

A czy „pacjent” następnym razem sięgnie po leki, czy jedzenie to już jego wybór.


Adampio!
Czy domyslasz sie dlaczego masz pic sok pomidorowy przed plywaniem?

Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: UWAGA PILNE. Mleko i jego prztwory
« Odpowiedz #38 : 2008-10-02, 02:28:34 »

smalec kupiłam w batonie -7,80 za kilogram
    słonina dzisiaj -6,80 za kilogram .
   chyba ludzie olali oleje
Ciężko będzie smalcojadom
     Adam -dzięki ,ze o maśle tak dokładnie opisałeś ,bo w zasadzie traktowałam go na równi ze smalcem
        Patrzałki, zawodzą ale to chyba od długiego przesiadywania  nockami przed monitorkiem.
   
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: UWAGA PILNE. Mleko i jego prztwory
« Odpowiedz #39 : 2009-01-01, 01:56:16 »

No coz wspolczuje wszystkim moim rodakom mieszkajacym w Polsce.
Ja wiem, ze nie bede musial "trzepac" masla ani tez sam doic na polu przypadkiem pasane krowy.
Dzieki bogu Dania jest pod wzgledem norm, podejrzewam, ze jednym z najrygorystyczniejszych krajow, nie boje sie uzyc slowa: SWIATA.
Dlatego maslo, sery, smietana tu sa najlepszej jakosci.


Ostatnio kupilem ser, zolty, o zawartosci 38 % tluszczu. W Polsce nie moglem znalesc smietany kwasnej powyzej 30 % !!!!!!

WSzystko jest oszukane, wyjalowione.......podobne do rzadu!!!!
slabo szukales Razz
Jestem zachwycona mozliwoscia zakupu roznorodnych i tlustych  smietan,tlustych serow i  masla.
Kupowalam nawet  wiejskie jajka,wystawiane  na sprzedaz bezposrednio przed domostwem. Razz
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 18 zapytaniami.