forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 21:13:21

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660441 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Psiankowate
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 17 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Psiankowate  (Przeczytany 169183 razy)
adampio
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #100 : 2008-09-20, 22:47:58 »

Cytuj
A po czwarte, gdyby wszyscy piszący na tym forum zjadali nawet nie około, ale dokładnie 50g węglowodanów na dobę to bylibyśmy w wirtualnym niebie.

...a po piate poniewaz polowa tego nie robi, tylka zajada miod albo zastanawia sie czy ddostarczyc wegla w formie slodzonej kawy!!!!!!...DLATEGO TA DYSKUSJA....o DO?!
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #101 : 2008-09-20, 23:28:39 »

Cytuj
A po czwarte, gdyby wszyscy piszący na tym forum zjadali nawet nie około, ale dokładnie 50g węglowodanów na dobę to bylibyśmy w wirtualnym niebie.

...a po piate poniewaz polowa tego nie robi, tylka zajada miod albo zastanawia sie czy ddostarczyc wegla w formie slodzonej kawy!!!!!!...DLATEGO TA DYSKUSJA....o DO?!

Jak widzisz tu jakąś sprzeczność to pewnie widzisz też inne rzeczy, których nie ma.

Ziemniaki to nie jedyne i na pewno nie najdoskonalsze źródło węglowodanów, choć na pytanie co jest zdrowsze miód czy wódka miał bym kłopot odpowiedzieć.

Pewnie jednak zdrowszy byłbym po 500g wódy niż miodu. Smile

Waldek – ja wyczytałem z Twojego postu więcej niż Adampio i nie będę z Tobą zadzierał jako myśliwym.
Cool

Adampio – sorry za niegrzeczność, ale ostatnio za dużo przestawałem i trochę nasiąkłem. Smile
Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #102 : 2008-09-21, 08:06:48 »

właśnie tak jak twierdzi JK aby nie mieszać paliw

Paliw nie da się mieszać, bo liczącym się paliwem w układzie biologicznym jest jedynie wodór o czym Pan Kwaśniewski wielokrotnie pisze. Reszta to bajanie niedouczonych. Czy jeszcze coś czytałeś prócz internetowych tłumaczeń Pirca.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #103 : 2008-09-21, 08:16:53 »

Czy jeszcze coś czytałeś prócz internetowych tłumaczeń Pirca.

Ta. Błazeństwa wypisywane pod twoim nickiem  Smile -muszę jednak przyznać,że wcześniej "lepiej" pisałeś  Laughing
Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #104 : 2008-09-21, 08:24:04 »

Jestem stary kociarz i wiem jak postępować z rozdrażnonymi koteczkami, aby nie podrapały  Cool
Z milisińskim pozdrowieniem
Wojciech S.  Wink
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #105 : 2008-09-21, 10:03:02 »

1.Osobiście mam dylemat czy lepiej zjeść w jednym posiłku węglowodany w ziemniakach, czy lepiej węglowodany wprowadzić do organizmu w 3 porcjach w formie słodzonej kawy.
2.Zasada nadrzędna jest taka by węglowodany nie stanowiły źródła energii dla organizmu ani nie były dla niego balastem który trzeba przetworzyć i zmagazynować.
3.Stąd skądinąd słuszna idea przedkładania węglowodanów które są wolno metabolizowane (skrobia) nad takie które szybko przenikają do ustroju (cukier, glukoza, fruktoza).
4.Traktujemy więc i ziemniaki i miód i cukier nie jak żywność (źródło energii i budulca) tylko jako dodatek metaboliczny i zależnie od indywidualnej kondycji ustroju powinniśmy je dzielić na mniejsze porcje i/lub stosować w łagodniejszej formie czyli jarzyny, ziemniaki.
5Celem jest minimalizacja skoków poziomu glukozy w krwi, 6.Tak samo zjedzenie 350g ziemniaków na śniadanie bez tłuszczu to kiepski pomysł.


1. Poniedziałek, wtorek ziemniaki, środa czwartek pomidory, piatek sobota cukry proste jako DODATEK. 2. Dokładnie. 3.Śmietana z miodem (posiłek biblijny) - jest lepszą formą posiłku niż pieczywo codziennie niemniej jednak lepiej działa bez cukru prostego. Tran z owocami to pi razy drzwi (dla mnie) co śmietana z owocem, przy czym rozumiem, że tran z owocem może i mniej "napędza" nowotwory, cukrzyce, grzybice, ch. bakteryjne... Cukier, by jak najmniej szkodził ma być "obtoczony" w tłuszczu. 4 i 5 i 6. . Dokładnie. Co do 6. to 100g wystarczy...

Cytuj
Pamiętam, że dawniej miód mi wybitnie szkodził 
Cytuj


Jeżeli chodzi o moje obserwacje to ilości cukru na dawkę to ok. tyle ile się mieści glukozy w 5 kulkach homeopatycznych jakiegokolwiek leku.

Cytuj
jak ktoś ma cukrzycę to pewnie powinien unikac miodu i stosować żelazną "ziemiaczaną DO"
Cytuj

Całość W w postaci ziemniaków to ułomna wersja diety. Nie nadaje się dla mocno obciążonych cukrzyków, jest szczególnie przydatna dla osób z CU, CI, przewlekłą trzustką.
Doskonalsza wersja diety to ta z ziemniakami 1-2 x w tyg lub rzadziej.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #106 : 2008-09-21, 10:07:18 »

Co do W - to rzeczywiście tych, co stosują moje zalecenia "ciągnie" do jakichś cukrowych wynalazków. Mnie co jakiś czas ciągnie do czekolady gorzkiej (mimo, że uważam ją za truciznę dla każdego), śmietany, czy raz na 2 tyg do chleba. Oczywiście ilośći W - mają istotne znaczenie.
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #107 : 2008-09-21, 10:30:30 »

Cytuj
Czy jeszcze coś czytałeś prócz internetowych tłumaczeń Pirca.

Czytałem i czytam cały czas. Ostatnio Lutz - Życie bez pieczywa i Willey - LIGHTS OUT.

Toxemia Explained > http://books.google.pl/books?id=l2q7-VV1uJUC&printsec=frontcover&dq=toxemia+explained&psp=1&source=gbs_summary_r&cad=0#PPA89,M1

Stephen Phinney > http://hoe.kgnu.net/hoeradioshow.php?show_id=184

LIGHTS OUT zwłaszcza polecam. Wiele ciekawych faktów nieopisanych przez Kwaśniewskiego i innych zwolenników diety wysokotłuszczowej.
Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #108 : 2008-09-21, 10:56:17 »

Ostatnio Lutz - Życie bez pieczywa i Willey - LIGHTS OUT.

A polecam w takim razie "Leben ohne Brod", a nie polską preparację oryginału, a "Lights out" - to chyba T.S. Wiley with Bent Formby, PhD napisali?  Confused. Czy o to chodzi?.
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #109 : 2008-09-21, 11:08:27 »

Co do W - to rzeczywiście tych, co stosują moje zalecenia "ciągnie" do jakichś cukrowych wynalazków. Mnie co jakiś czas ciągnie do czekolady gorzkiej (mimo, że uważam ją za truciznę dla każdego), śmietany, czy raz na 2 tyg do chleba. Oczywiście ilośći W - mają istotne znaczenie.


Dlaczego czekolada gorzka to trucizna? Co w niej truje? Cukier prosty czy samo kakao?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #110 : 2008-09-21, 11:36:01 »

Zakładam, że kakao. Nie wiem do końca. Wg mnie należy je traktować jako ... sprawdzacz stanu zdrowia (coś takiego jak alkohol, którego nie polecam w codziennym użytkowaniu...). Co tydzień - może być, - pi razy drzwi - aż znajdziemy dietę doskonałą.
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #111 : 2008-09-21, 11:38:24 »

Cytuj
"Lights out" - to chyba T.S. Wiley with Bent Formby, PhD napisali?  . Czy o to chodzi?.

tak

Cytuj
A polecam w takim razie "Leben ohne Brod", a nie polską preparację oryginału

Niestety ja to najwyżej moge przeczytac "Life Without Bread"  Laughing
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #112 : 2008-09-21, 11:41:43 »

Zakładam, że kakao. Nie wiem do końca. Wg mnie należy je traktować jako ... sprawdzacz stanu zdrowia (coś takiego jak alkohol, którego nie polecam w codziennym użytkowaniu...). Co tydzień - może być, - pi razy drzwi - aż znajdziemy dietę doskonałą.

Kakao jest alergenem? Jeżeli tak, to jak to sprawdzić?
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #113 : 2008-09-21, 11:43:23 »

Cytuj
Dlaczego czekolada gorzka to trucizna? Co w niej truje? Cukier prosty czy samo kakao?


A może tłuszcze trans i mleczne dodatki?
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #114 : 2008-09-21, 11:53:54 »

Mnie co jakiś czas ciągnie do czekolady gorzkiej (mimo, że uważam ją za truciznę dla każdego),...
Informacje o czekoladzie
http://www.e-nujag.cm-uj.krakow.pl/materialy/Bromatologia6-OS.pdf
PS. Czekolada ma  na wykresie  wysoką aktywność antydoksacyjną. Very Happy
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #115 : 2008-09-21, 12:06:02 »

Nie, mleczne nie... Waldek.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #116 : 2008-09-23, 12:42:45 »

Ewo, Razz zapomnialam napisac o korzysciach  jakie uzyskalam   r o t u j a c   ziemniaki  Laughing

Od 11 sierpnia  przestalam  codziennie jadac ziemniaki.Bole ramion o ktorych  wspominalam ustapily.
Bol lewego ramienia,ktory trwal krocej ustapil szybciej,juz po kilku dniach.
Prawe ramie i przedramie przestalo dokuczac dopiero od kilku dni,bol ten utrzymywal sie od ok.roku. Smile
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #117 : 2008-09-23, 15:48:15 »

Tak, niejadanie codziennie ziemniaków pomaga Optymalnym na dolegliwości zlokalizowane w klatce piersiowej (serce, płuca, mięśnie kręgosłupa tej okilicy) i dolegliwości mięśniowe ramion i dolegliwosci nadgarsków (np. zespół cieśni).
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #118 : 2008-09-23, 17:16:13 »

Tak, niejadanie codziennie ziemniaków pomaga Optymalnym na dolegliwości zlokalizowane w klatce piersiowej (serce, płuca, mięśnie kręgosłupa tej okilicy) i dolegliwości mięśniowe ramion i dolegliwosci nadgarsków (np. zespół cieśni).

Cos w tym jest. Tez nie jadlem ziemniakow przez dwa dni i nie mam uczucia "ciezaru" w okolicach klatki piersowej.

Nie wiem czy jest taka opcja, ze nagle ponownie dostalem ochote na smietane. Pisalem wczesniej, ze sie wrecz zle po niej czulem, przestalem pic, dodawac do jedzenia......i teraz, dzis ponownie poczulem chec na smietane.....zupelnie automatycznie minelo 6 dni bez smietany.....
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #119 : 2008-09-23, 18:20:15 »

A przepraszam ,że się wtrącę,czy placki ziemniaczane,które są takie superowe,to sa z ziemniaków ,czy może z prosa?
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 17 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 17 zapytaniami.