forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 22:01:51

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
660443 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Psiankowate
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 17 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Psiankowate  (Przeczytany 169184 razy)
adam319
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #120 : 2008-09-23, 18:32:00 »

A przepraszam ,że się wtrącę

Druga szpileczka wbita do mózgu przyniosła nieoczekiwane rezultaty, proszę już nic nie kombinować tylko tak zostawić.
Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #121 : 2008-09-23, 19:35:25 »

A przepraszam ,że się wtrącę

Druga szpileczka wbita do mózgu przyniosła nieoczekiwane rezultaty, proszę już nic nie kombinować tylko tak zostawić.
Smile
Posądzasz "lekarkę" o taką "klasę"? Czy to Ty to robisz,a wycierasz sobie "morde" "lekarką"? ,bo chyba Ciebie bardziej zabolał awatar Fritzla niż Ją  Very Happy 
Ps.swoją drogą miał miłą twarz,tak jak Ty  Smile
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #122 : 2008-09-23, 21:06:36 »

Daniel co do kakao masz link do oddzielnego tematu o kakao.Udało mi znależć artykuł ciekawy na temat kakao. Wczoraj go wklejałam.

http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=2605.new;topicseen#new
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #123 : 2008-09-23, 22:18:53 »

Adampio, wszystko gra.
Słuchaj podszeptów swojego organizmu.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #124 : 2008-09-23, 22:26:00 »

Cytuj
A przepraszam ,że się wtrącę,czy placki ziemniaczane,które są takie superowe,to sa z ziemniaków ,czy może z prosa?

Edyta, nie nadajemy na tej samej "fali". Czy ten post byl odpowiedzia na niesamowite skutki rotacji ziemniaka i smietany?

No to chyba je sie zle wyrazilem.

Toan mowil o (NAZWE TO TAK ABY WSZYSTCY ZROZUMIELI) o niepotrzebie przywodstwa, natomiast o dochodzeniu samemu do celu...nazwalto inaczej...ale.....
Lekarka to potwierdzila...twierdzac "dokladnie".

natomiast tu na tym forum okazalo sie , ze jest jedno zagubione stado owieczek,ktore podczas nieobecnosci/nieczojnosci Bacy nie wie dokad pojsc!!!

Poniewaz moje korzenie sa goralskie, dlatego widze rownoleglosc miedzy tymi wydarzeniami a tymi zblakanymi owieckami, ktore z powodo braku "gruntu" tu czyt. podstaw wiedzy, lapia sie jak tonacy brzytwy tego,co w reku Bacy jest bronia niesamowita (wiedza) i ponownie nie znajac podstaw mysli Bacy godza sie i ida tam gdzie im Baca kaze.Nie wiedzac, ze autosugestia jest jedna ze zbrodni za ktora dzis w EU mozna ukarac.

NIe ujmujac Bacy z mojego opowieadania, mozna tylko stwierdzic, ze Baca jest niezwykle sprytny jak (normalnie mowi sie jak lis)  w moim opowiadaniu jak WILK, bo jak widac kolejne owiecki gina....najgorsze w tym jest, ze jeszcze tego nie wiedza!!!!!
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #125 : 2008-09-23, 22:27:41 »

Cytuj
Adampio, wszystko gra.
Słuchaj podszeptów swojego organizmu.

Zawsze to robilem.
Mam nadzieje, ze nie zawze blednie. Coz.....to cwiczenie tworzy mistrza.
Zapisane
Danuta
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #126 : 2008-10-17, 23:41:37 »

Przeczytalam opracowanie pt. ROSLINY PSIANKOWATE -  SOLANACEAE

"Ziemniaki, pomidory , oberzyny(baklazan), papryka, zawiaraja duzo alkaloidow. Kofeina, morfina kokaina, nikotyna to rowniez alkaloidy.
 Psiankowate maja udzial w uwapnianiu tkanek organizmu. Psiankowate usuwaja wapn z zebow oraz kosci i odkladaja go w tkankach, co ma zwiazek z artretyzmem, arterioskleroza, kamieniami nerkowymi, reumatyzmem, migrenami, wysokim cisnieniem krwi, bronchitami, osteoporoza, toczniem itd.
 Jako leczenie - nalezy calkowicie zaprzestac jesc Psiankowate (alkaloidy)."

Skojarzylo mi sie to m.inn. z wystepujacymi ,najczesciej u osob starszych , znieksztalceniami stawow palcow u rak i nog.
No i problem , jesc czy nie jesc psiankowate.
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #127 : 2008-10-17, 23:52:12 »

Danusia no nie strasz  Surprised Surprised
   Jak tu żyć bez ziemniaków i pomidorów Sad Sad
     Może te pokręcone stawy są też od zboża ?
 
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #128 : 2008-10-17, 23:55:59 »

Przeczytalam opracowanie pt. ROSLINY PSIANKOWATE -  SOLANACEAE

"Ziemniaki, pomidory , oberzyny(baklazan), papryka, zawiaraja duzo alkaloidow. Kofeina, morfina kokaina, nikotyna to rowniez alkaloidy.
 Psiankowate maja udzial w uwapnianiu tkanek organizmu. Psiankowate usuwaja wapn z zebow oraz kosci i odkladaja go w tkankach, co ma zwiazek z artretyzmem, arterioskleroza, kamieniami nerkowymi, reumatyzmem, migrenami, wysokim cisnieniem krwi, bronchitami, osteoporoza, toczniem itd.
 Jako leczenie - nalezy calkowicie zaprzestac jesc Psiankowate (alkaloidy)."

Skojarzylo mi sie to m.inn. z wystepujacymi ,najczesciej u osob starszych , znieksztalceniami stawow palcow u rak i nog.
No i problem , jesc czy nie jesc psiankowate.

Jak dobrze sie przyjzysz to wlasnie tak jest ,że to co dla jednych moze byc lekiem ,dla innych bedzie trucizną ,ale nie ma tak lekko
Zapisane
Danuta
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #129 : 2008-10-18, 00:08:25 »

Masz Rudka racje "Jak tu zyc ......."

Ale znalazlam rowniez w Zeszytach Naukowych AR Krak.Techn. Zyw. Art. pt. Glikoalkaloidy - substancje toksyczne roslin wyzszych ( ziemniakow i pomodorow)
Autor : Ewa Cieslak
 
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #130 : 2008-10-18, 00:29:25 »

Bo ja własnie nasmazyłam sobie placków ziemniaczanych na dwa dni Laughing
Jak zjem to pomysle nad odwykiem
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #131 : 2008-10-18, 03:21:45 »

Bo ja własnie nasmazyłam sobie placków ziemniaczanych na dwa dni Laughing
 Jak zjem to pomysle nad odwykiem
Zamiast myslec nad odwykiem pomysl jak temu zjawisku zapobiec. Zjawisko juz znasz, a ja Ci radzilem. Nalezy zwiekszyc spozycie latwo przyswajalnego wapnia. Paznokcie beda sie blyszczec i gnaty beda OK.
Innymi slowy wilk syty i owca cala.

P.S. Chetnie bym sie przylaczyl do tych twoich plackow z kwasna smietana. Jutro mam dzien rotacyjny. Az mi slinka idzie do.............kwasnej wiejskiej smietany.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #132 : 2008-10-18, 06:08:35 »

Danuta dzieki. To już wiem dlaczego tak mi wchodzi papryka smażona na smalcu albo z majonezem. Podświadomie chcę być na "haju"  Very Happy Very Happy. Teraz jestem na odwyku komputera bo właśnie skończyłam jego skanowanie i miał 75 wirusów. Ale jak go traktuję tak mam- nie lubię tego włączać a muszę więc robię to jak mi już sam daje sygnał i spowlnia pracę. Zupełnie jak kiedyś mój organizm. Ale organizm zaczęłam inaczej traktować to może komputer też kiedyś zacznę.  Shocked
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #133 : 2008-10-18, 09:46:31 »

Cytuj
Az mi slinka idzie do.............kwasnej wiejskiej smietany.

A mowi sie sluchaniu podszeptow tudziez krzykow organizmu !!!!!! Tylko kto tego slucha?????


Jak jadac samochodem staniesz na autostradzie z powodu braku paliwa...... tez bedziesz czekal do konca tygodnia z dzwonieniem po pomoc drogowa??????
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #134 : 2008-10-18, 11:43:53 »

Cytuj
Az mi slinka idzie do.............kwasnej wiejskiej smietany.

A mowi sie sluchaniu podszeptow tudziez krzykow organizmu !!!!!! Tylko kto tego slucha?????


Jak jadac samochodem staniesz na autostradzie z powodu braku paliwa...... tez bedziesz czekal do konca tygodnia z dzwonieniem po pomoc drogowa??????

Nie jestem pewien co powoduje te zachcianki. Organizm czy "lokatorzy"? Dla kogo bedzie to paliwo?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #135 : 2008-10-18, 11:55:33 »

Z tym słuchaniem własnego organizmu to nie jest takie proste.Ja zawsze stawiam przykład narkomana-skrajny przykład,ale wyrazisty.
Organizmy narkomanów "wołają" dalszych dawek narkotyków.
Organizmy chorych osób(w tym oczywiscie organizmy narkomanów) "wołają" o to, by ich choroba się rozwijała.Wirusy,bakterie,grzyby i inne są bardzo inteligentnymi stworzonkami i będą sterowały tak naszym organizmem,aby ten stworzył im warunki najlepsze do ich rozwoju.Dlatego ,gdy moim dzieciom kiedyś chciało się "słodkiego" i jak słyszałam ,żebym im to dała,bo ich organizm tego potrzebuje to szlag mnie trafiał.Owszem potrzebował,ale nie po to ,aby one były zdrowe.
Można słuchać swoich zachcianek,ale wtedy ,gdy jesteśmy pewni ,że w miarę dobrze się "prowadzimy" .Piszę w "miarę dobrze"-bo nikt nie jest idealnie zdrowy.
Gdy mnie się chce "słodkiego" to dla mnie "dzwonek" ,że "cosik" jest nie tak! Wtedy najlepiej dla mnie jest napić się śmietany(jak wspomniałam o śmietanie,to zaraz mi się zachciało-pójdę chyba do lodówki  Cool )
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #136 : 2008-10-18, 12:40:37 »

Z tym słuchaniem własnego organizmu to nie jest takie proste.Ja zawsze stawiam przykład narkomana-skrajny przykład,ale wyrazisty.
Organizmy narkomanów "wołają" dalszych dawek narkotyków.
Organizmy chorych osób(w tym oczywiscie organizmy narkomanów) "wołają" o to, by ich choroba się rozwijała.Wirusy,bakterie,grzyby i inne są bardzo inteligentnymi stworzonkami i będą sterowały tak naszym organizmem,aby ten stworzył im warunki najlepsze do ich rozwoju.Dlatego ,gdy moim dzieciom kiedyś chciało się "słodkiego" i jak słyszałam ,żebym im to dała,bo ich organizm tego potrzebuje to szlag mnie trafiał.Owszem potrzebował,ale nie po to ,aby one były zdrowe.
Można słuchać swoich zachcianek,ale wtedy ,gdy jesteśmy pewni ,że w miarę dobrze się "prowadzimy" .Piszę w "miarę dobrze"-bo nikt nie jest idealnie zdrowy.
Gdy mnie się chce "słodkiego" to dla mnie "dzwonek" ,że "cosik" jest nie tak! Wtedy najlepiej dla mnie jest napić się śmietany(jak wspomniałam o śmietanie,to zaraz mi się zachciało-pójdę chyba do lodówki  Cool )

No tak, ale ztego wynika, ze Kangura "goscie" wolaja o zarcie...bo Kangur wlasnie rotuje mleczne, "goscie" zrec nie dostali juz 5-6 dni wiec wolaja o help.
Chyba, ze to zwyky apetyt na smietane.

A co do narkomanow, to juz stwierdzono, ze nie nalezy ludzi odstawiac od narkotykow "na raz". Wrecz przeciwnie, w Danii dostaja narkotyki, ktore sa wydawane przez odpowiednie wladz....po to aby taki narkoman nie robil glupot w czasie kiedy ma potrzeby....
To jest taki odpowiednik "rotacji naturalnej"....jem  jak moj organizm chce i odwrotnie.

A teraz "spadam" na basen.
Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #137 : 2008-10-18, 12:41:34 »

W tej chwili bym zjadła słodkie lukrowane pieniczki, które kupiłam na wszelki wypadek, jak ktoś przyjdzie na kawę. Najchętniej wszystkie.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #138 : 2008-10-18, 12:49:16 »

A ja sobie zjadłam śliwkę w czekoladzie  Smile A co? -jedna ,dwie nie zaszkodzi,więcej nawet mi się nie chce .
Od "swięta" sobie pozwolę,a co ciekawe dzieciom się nie chce  Shocked   
Zapisane
adamgraza
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #139 : 2008-10-18, 13:46:19 »

ja    dziś   zas.pokoiłam   chęć  na   słodkości     marchewką  na   gęsto do mielonego.   Dawno jej takiej  nie    jadłam. Jesienią  kiedy są   wykopki    jest najsmaczniejsza . Co  do tematu  ,być może  że psiankowate   wypłukują wańpń z zębów i kości. Ale  nie u mnie całe  życie   jadłam dośc dużo ziemniaków i uwielbiam  pomidory .Robiłam kiedys badanie             na   gęstośc  kości.   Pani   powiedziała mi  że  tego   składnika   w kościach mam  za   dużo     . Pytam    i co dalej ?.     Kazała mi iśc  do lekarza      ponieważ     przy takim wyniku    w  przyszłosci   ,kości moje  mogą  się  deformować. Oprócz małego haluksa w jednej nodze   ,nie   mam nic poza tym . Mam 55 lat i brakuje  mi tylko 3  zęby    , a palce dłoni mam   bardzo proste.  Także   nie zawsze jest tak jak piszą     Myślę że wszystko zależy od  tego  jak człowiek się żywi ,i jak wchłania   organizm.    Mimo tego że przez całe  życie   żywiłam  się pastwiskowo   to  dbałam też o podaż  białka.   Bo bardzo rzadko miałam    jakiekolwiek    zachcianki. Nie licząc czterech ciąż. pozdrawiam    wszystkich
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 17 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 17 zapytaniami.