forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 21:27:59

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660526 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Psiankowate
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 17 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Psiankowate  (Przeczytany 169203 razy)
kangur
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #180 : 2009-01-04, 02:30:25 »

@GRIZZLY
nie krzycz tymi dużymi literami

Ziutek.
Nie krzycz na dzieci. Badz wyrozumialy tak jak admin jest.
Rodzice pozbawili dziecka gier na kompturze. Tu sie moze wyzywac. Admin mu pozwala.
Chcial sie wkrasc jako ekspert od gier do syna Mafa. Nie wiem jak to Maf zrozumial.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #181 : 2009-01-04, 07:54:30 »

" Jak nie chorowac".....to jest dopiero lektura!!!! Polecam wszystkim.
A propos, wiedza Twojego Taty jest olbrzymia!!!!! Nie mowie tylko o wiedzy biochemicznej.

Trudno wyrobić sobie zdanie na temat Wiedzy JK nie znając Jego publikacji, albo czytając publikacje popularnonaukowe.
Najciekawsze jeszcze nie zostało napisane, choć jest już wiadome.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #182 : 2009-01-04, 10:01:35 »

@GRIZZLY
nie krzycz tymi dużymi literami

Ziutek.
Nie krzycz na dzieci. Badz wyrozumialy tak jak admin jest.
Rodzice pozbawili dziecka gier na kompturze. Tu sie moze wyzywac. Admin mu pozwala.
Chcial sie wkrasc jako ekspert od gier do syna Mafa. Nie wiem jak to Maf zrozumial.

A ty chłopczyku czym sie bawisz? Oprócz grzechotek? "Kupami pudelków" ,które cos zawsze doniosą na mnie i na Grizzlego?
Fajnie tak sie bawic w tych "wymiocinach"? Moze sie żywisz tym,co?
Tak patrze i widze,ze tylko czekasz,aż ktoś coś palnie ,a potem ty jak sęp lecisz i "żresz"   Shocked
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #183 : 2009-01-04, 10:26:28 »

boszszsz...
no zeby tak z rana, no i w sobote...
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #184 : 2009-01-04, 10:28:25 »

niedziele...
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #185 : 2009-01-04, 10:43:11 »

Parówki - najmij się do wyrobu u znajomych i popatrz co tam wkladają. Daj znać oczywiście.
Fasolka - suuuper.
Papryki czerwonej nie lubią osoby z A i AB wg Adamo.
Pośród badań tt. wieńcowych wykorzystuje się w Polsce próbę wysiłkową (w ramach ubezpieczenia), koronarografię (w ramach ubezpieczenie), scyntygrafię (płatna; 900zł);
http://www.viamedica.pl/gazety/gazeta1/darmowy_pdf.phtml?indeks=39&indeks_art=488
http://209.85.129.132/search?q=cache:p9xloRQY-E8J:www.kardiolo.pl/t,bol_wiencowy_minut.htm+scyntygrafia+t%C4%99tnic+wie%C5%84cowych&hl=pl&ct=clnk&cd=5&gl=pl
WSZYSTKIE osoby z ch. wieńcową mają pewien kompleks mięśniowy z defektem. Chodzi o mięśnie między pierwszym i trzecim kręgiem piersiowym a brzegiem łopatki (tym równoległym do kregosłupa) po stronie lewej. Z tej okolicy biegnie unerwienie  współczólne i parasympatyczne do mięśnia sercowego i towarzyszące im tętniczki i żyły (wiązki naczyniowo-nerwowe). Najogólniej mówiąc od Th1-Th3 w lewo na ok 4-5 cm. Warto zadbać wszelkimi  metodami o prawidłowy stan tej okolicy (masaż, Capsi-plast, capsiżel, ciepło). Z punktu widzenia logiki wycofywania się chorób najpierw powinna poprawic się mięśniówka Th1-Th3 (serce) potem dopiero C1-C3 (k. szyjny; szumy). Leć po zieloną fasolkę szparagową Smile.
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #186 : 2009-01-04, 11:03:02 »

Najciekawsze jeszcze nie zostało napisane, choć jest już wiadome.

czy są jakieś plany wydawnicze?  Smile
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #187 : 2009-01-04, 11:37:32 »

A ty chłopczyku czym sie bawisz? Oprócz grzechotek? "Kupami pudelków" ,które cos zawsze doniosą na mnie i na Grizzlego?
Fajnie tak sie bawic w tych "wymiocinach"? Moze sie żywisz tym,co?
Tak patrze i widze,ze tylko czekasz,aż ktoś coś palnie ,a potem ty jak sęp lecisz i "żresz"   Shocked

A ty zawsze lubisz nogami wierzgac jak cie nie .............
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #188 : 2009-01-04, 11:44:55 »

A ty chłopczyku czym sie bawisz? Oprócz grzechotek? "Kupami pudelków" ,które cos zawsze doniosą na mnie i na Grizzlego?
Fajnie tak sie bawic w tych "wymiocinach"? Moze sie żywisz tym,co?
Tak patrze i widze,ze tylko czekasz,aż ktoś coś palnie ,a potem ty jak sęp lecisz i "żresz"   Shocked

A ty zawsze lubisz nogami wierzgac jak cie nie .............

Judziciel Forum  Razz Rolling Eyes  Cool
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #189 : 2009-01-04, 12:46:29 »

... Leć po zieloną fasolkę szparagową Smile...

Najlepszy jest "Amol" smarowac pod "lewa pacha"
w okresie pelni ksiezyca, dokladnie o polnocy!!!  Razz Razz Razz

 
Zapisane
ziutek
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #190 : 2009-01-04, 12:48:53 »

@LEKARKA
przy najbliższym badaniu zrobię grupę krwi, zobaczymy na ile sprawdzą się te w/w upodobania kulinarne
14.11. i 8.12.2008 na zlecenie kardiologa robiłem szczegółowe badanie krwi, kardiolog wykluczył podejżenie zapalenie osierdzia i mięśnia sercowego, w badaniach podkreślił mi cholesterol 221 HDL 32 LDL 154 ferrytyna 250 MCV 97,45 D-dimery 0,55 (n0-0,5)
ten cholesterol był robiony 14.11.2008, ja na początku listopada podjąłem próbę powrotu do DO, być może nieudolnie, bo czułem się żle, rodzina trochę mnie postraszyła i spanikowałem, zrezygnowałem, dlatego może takie wyniki, zrobię na następny tydzień po tej fasolce, sam jestem ciekaw

na podstawie tych D-dimery 0,55 (chyba) ztwierdził, że może być zator płucny
ekg wysiłkowe robiłem gdzieś między tymi datami, nie mam pod ręką w tej chwili, wg jego opini wyszło super, zresztą podczas badania czułem się dobrze

w '97 roku jak chorowałem takie badanie musiano przerwać z powodu złego samopoczucia, miałem też konsultacje z kardiologiem na temat koronarografii, raczej mi odradzał jako trochę niebezpieczne, miałem robione tylko jakieś badanie z podaniem kontrastu, pożniej ktoś mi podpowiedział, że te ataki serca, nadciśnienie może być od kręgosłupa, zrobiłem prywatnie tomografię komputerową kręgosłupa, okazało się, że mam pęknięty jeden krąg w odcinku piersiowym z przesunięciem, stało to się w dzieciństwie, nie pamiętam który to jest krąg, ale lekarz wytłumaczył mi, że to jest główna przyczyna mojej choroby, że jest ucisk na rdzeń przy wysokim ciśnieniu krwi, oczywiście miażdżyca też była no i 98 kg wagi, póżniej przez pół roku zjechałem na 66 kg
miałem wtedy b.silną neurastenię i to jedno drugie napędzało

tych EKG mam chyba ze 30 i każde nic nie pokazywało
pod gabinetem lekarskim byłem umierający a EKG było dobre, ten lekarz mi wtedy poradził, abym dążył do niskiego ciśnienia i leczył tę nerwicę
póżniej wpadła mi w rękę książka Dr.J.K. DO+PS i sprawy potoczyły się szybko w dobrym kierunku, pożniej chyba jeszcze raz PS i 8 lat było super, w '99 roku jeżdziłem już rowerem ponad 100 km, zima,lato,upały, raz tylko zdażyło mi się prowadzić rower pod górkę, na BIELAWIE, nie chce mi się wierzyć, że wtedy i teraz mam chore serce
i że zepsuło się w tych ostatnich 2 latach, bo zimą zgoda mało ruchu ale latem cały sezon każdy weekend na wodzie, wiadomo jak to na przystani, piwo, trochę alkoholu, złe odżywianie, ale w ciągu 2 lat ........?

w marcu ub.r. upadłem na schodach, pękły 2 kręgi 2 i 6, 6 zrosła się dobrze, 2 niestety z przesunięciem do środka, kręglarka u której byłem w listopadzie ub.r. stwierdziła, że z tą 2 nie da się nic zrobić, jedynie operacja, takiej opcji w tej chwili nie biorę wogóle pod uwage
jakieś miejsce na lewej łopatce uciskała, bardzo bolało, kazała właśnie rozmasowywać, i to jest chyba to co Napisałaś, po masażu odcinka szyjnego, faktycznie czułem się lepiej

tu chyba trzeba szukać przyczyny (poraz drugi) no i oczywiście właściwe DO

szukam właśnie jakiegoś masażysty w Częstochowie albo okolicach, może ktoś coś podpowie, tu lub na PW

miłego dnia życzę

nie mam wątpliwości, że GRIZZLY zna się na żartach, tak więc ............

np. na forum żeglarskim takiego pisania nie akceptują, pisania bez polskich znaków diakrytycznych zresztą też nie
ale to już nie moja sprawa
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #191 : 2009-01-04, 14:26:23 »

HDL : LDL 1:5. Nalezy doprowadzić do 1:1
HDL na dietach niskowęglowodanowych (a do takich nalezy DO) podnosi się. Ma być 60-90mg%, choć można podyskutować.
Nadcisnienie - od kręgosłupa ... dobre sobie. W sumie "pół prawdy" - uzależnia od masażysty.
III. 2008 - które pekły? Lędzwiowe?
Śmietana nie jest najkorzystniejsza do leczenia zespołów wieńcowych wg moich obserwacji. Jest dobra dla osób, które wchodzą w życie (które nie rozumieją jeszcze "miłujcie nieprzyjaciół, bo cóż za korzyść będziecie mieć z miłowania swoich") lub/i które jeszcze nie rozumieją "że wszyscy jedno jesteśmy". Wplatam metody biblijno-wschodnie, niemniej jednak pytając pacjenta o PRZEKONANIA najlepiej można WIEDZIEĆ co jada. Ważne, że metoda jest skuteczna i powtarzalna. Kiedyś ja opiszę. Metodę Adamo nie uznałabym jako kluczową, choć istotną.
Tak dokładniej, to uznaję wyższość myśli nad dietą (wyższość myśli nad mechanicznym podejściem) choć rozumiem , że myśli można zmienić zmieniając dietę.
Trzeba być tego tylko świadomym.
Śmietana baaardzo podnosi LDL (jak się jej dużo jada) - niekorzystnie. LDL ma być poniżej 100mg%, a najlepiej by było jak u młodzieży - poniżej 70mg%.
Nie podnosi u dzieci, bo im na siłę zwykle nic nie da się wcisnąć, my dorośli jemy bo... trzeba zjeść itd.
Zapisane
ziutek
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #192 : 2009-01-04, 14:55:27 »

nie mówię że nadciśnienie od kręgosłupa, tylko ucisk tego kręgu piersiowego powodował takie objawy sercowe, z nadciśnieniem przed rokiem '97 zawsze miałem jakieś problemy, do tego silna neurastenia, wszystko razem powodowało podstkok tętna, wzrost ciśnienia, takie trzęsienie w srodku, jakby wszystkie nerwy chodziły w człowieku

pękły ledżwiowe 2 i 6

w tej chwili też czasem się budzę w nocy z podobnymi objawami, ale po pół godzinie przejdzie, chociaż póżniej trudno już zasnąć, może jakieś kilka prądów by wziąc, po tylu latach trochę to się znowu może trochę rozjechało.

za śmietaną nie przepadałem i nie przepadam w tej chwili, nieładnie mówiąc odbija mi się

na rowerze jak jeżdziłem długie trasy, "szprycowałem" się masłem, i zawsze z 5 jajek do kieszonki (gotowanych)

zawsze zapomnę zapytać, jak DO ma się do sportu wyczynowego, mam tu na myśli to, że organizm pracujący na H winnien być o wiele sprawniejszy niż na Węglu,
jakoś nie słyszę aby sportowcy wyczynowi nie garnęli się do DO

jak widzę tych naszych piłkarzy po pierwszej połowie, jacy spoceni i wykończeni
to aż mi ich żal
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #193 : 2009-01-04, 20:39:15 »

Ziutek napiszę,że Lekarkę bo Ona się nie pochwali a zresztą po co i tak zawsze znajdzie się ktoś kto raczej coś skrobnie na ten temat. Jak jesteś z Częstochowy to jeż do Katowic własnie do Lekarki. Ona robi masaż i różne inne takie ma sposoby. Ja jeżdze co jakiś z czas z Łodzi. Jak Ty masz ochotę to jedź. Osobiście Cię zbada i powie wszystko co widzi i czuje w Twoim kręgosłupie bo masaż robi, umie ustawiać jak kręglarz. Dużo by pisać. Pozdrawiam.Sylwia.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #194 : 2009-01-04, 20:55:44 »

1. silna neurastenia,
2. pękły ledżwiowe 2 i 6
3. w tej chwili też czasem się budzę w nocy z podobnymi objawami, ale po pół godzinie przejdzie, chociaż póżniej trudno już zasnąć, może jakieś kilka prądów by wziąc, po tylu latach trochę to się znowu może trochę rozjechało.
4. "szprycowałem" się masłem,

1. To czytaj i przebywaj ludzi i z ludzmi z którymi się dobrze czujesz.
2. Nie ma 6 lędzwiowego, jest tylko 5. Zwykle.
3. Rzeczywiście Prądy by pomogły. Może kiedyś kupisz skrzynkę? Jak poprzebywasz z mami to może "samo" przejdzie Smile.
4. Jest ok, jednak dla Ciebie na razie (pół roku?) nie zalecałabym Ci masła jako dobowy T. Zielona fasolka szparagowa. Dla Hellen i Kodar też by się przydała. Ten kto lubi  - groszek zielony też jest ok. Ja za nim nie przepadam Smile.
Zapisane
ziutek
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #195 : 2009-01-04, 21:42:41 »

@LEKARKA
spróbuję groszek, samego nie jadam, żona robi sałatkę warzywną z majonezem, tak jak to się normalnie robi, ziemniaki + warzywa, gotowane
myślę, że inne sprawy napiszę na PW

dzięki Sylwia z Łodzi
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #196 : 2009-01-05, 20:36:40 »

Lekarko nie wiem jak parówki ale własnej roboty kiełbasa czy kaszanka z własnego uboju i robiona dla siebie albo wedzona szynka mimo,że z kupnego mięsa to inny smak, inny kolor. Zamiast sztuczności dodają to się chyba nazywa peklosaltery czy coś i nie w takiej ilości jak do sklepu tylko do smaku. Kaszanka ma mniej czegoś kaszopodbnego a duże kawałki wątróbki, jest tłustsza. Kiełbasa po usmazeniu nie podrażnia podniebienia bo jest inna w smaku i nie szkodzą te wszystkie sztuczne dodatki, też jest tłustsza, flaki się robi bardziej naturalne, które inaczej smakują są cieńsze. A co do kupnych.  Nawet jak kupię drozsza w sklepie a powiedzą prawde,że nie jest tylko sztuczna to jak powieszę na kaloryferze to po 2 dniach mam suszoną i jeśli mówili prawdę to czuję w smaku bo nie ma smaku konserwantów i jakieś sztucznej pierunsko słonej saletry tylko lekki słonawy posamk. Tak sprawdzałam kiedyś jedno stoisko na moim ryneczku i od tej pory tam kupujemy dla Nas i dla Bartka wedlinę i kiełbasę -mniejszy wybór ale lepiej smakuje.
Zapisane
ziutek
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #197 : 2009-01-05, 22:54:59 »

właśnie ten wybór Sylwio jest pokusą dla producenta aby nabić nas w butelkę
gospodarz z własnej świnki zrobi salceson - bo co ma z tym łbem zrobić, kaszankę - bo jest wątróbka, nerki, skórki i skwarki z wytopienia słoniny i inne jadalne podroby,
szynkę, baleron - bo jest udziec itd itd

jeżeli to się robi dla siebie, najbliższej rodziny i znajomych to się to robi dobrze

nie można nazywać kiełbasą, czegoś co przypomina tylko kiełbasę i kosztuje 6 zł. a może i taniej, nie wiem, bo nie kupuję

na uczciwość nie ma co liczyć, chciwość i pazerność nie zna granic

najgorsze w tym wszystkim jest to, że karmi się tym dzieci, a telewizja za nasze pieniądze jeszcze to reklamuje, prawa konsumenta, organizacje konsumenckie, sejm, senat, rząd (podobno wybieramy najmądrzejszych), wreszce konstytucja,

ktoś kiedyś napisał : "Takie Rzeczpospolite jakie ............................."
                           no i co, i NIC !!!!!

a to wszystko za nasze pieniądze, zamiast lepiej, jest coraz gorzej,
       a co MY na to ?     a MY nic

jeden z setek przykładów polskich paradoksów :

składka zdrowotna dla prowadzącego działalność gospodarczą w '99 roku wynosiła 56,20 zł. aktualnie już ponad 215 zł., 10 lat reformy, KASY CHORYCH, NFZ (jaka dumna nazwa),

                       NARODOWY FUNDUSZ ZDROWIA
                        a jak narodowy to chyba NASZ,   nic bardziej mylnego

                             no i co ?  no i NIC !!!!!

pieniędzy nie ma, jeżeli tak to sprawą powinna zainteresować się prokuratura

bo to wszystko za nasze pieniądze, zamiast lepiej, jest coraz gorzej,
       a co MY na to ?     a MY nic

ale mamy prawo się DOMAGAĆ aby było lepiej,         tylko czy MY się czegoś domagamy ???

a zacząłem .......... całkiem .......... niewinnie .......... od swojskiej kiełbasy
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #198 : 2009-01-06, 22:43:26 »

  Zielona fasolka szparagowa. Dla Hellen i Kodar też by się przydała. Ten kto lubi  - groszek zielony też jest ok. Ja za nim nie przepadam Smile.
fasolke szparagowa zolta i zielona zawsze lubilam i czesciej  jadalam niz ziemniaki.A teraz jest roznie,jednak zdecydowanie wole fasolke od ziemniakow.Jeszcze pol roku temu zajadalam sie plackami ziemniaczanymi,teraz juz  nie. Razz
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #199 : 2009-01-07, 07:59:13 »

A JA ZAUWAŻYLAM ZE PO ZIEMNIAKACH MI SIE BARDZIEJ Z ZATOK FLEGMI Confused
COŚ MI NIE SŁUŻĄ..
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 17 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 17 zapytaniami.