forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 12:23:57

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
660486 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Psiankowate
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Psiankowate  (Przeczytany 169194 razy)
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #220 : 2009-01-30, 21:00:47 »

Dzień dobry _flo
chętnie bym Ci coś odpisał merytorycznie, ale forumowy "Robespierre" mnie przykróci.

Dzień dobry czesio,
Eee tam... spokojna twoja rozczochrana...  Razz
Jak by co, to będziem cię bronić...  Evil or Very Mad    do upadłego...  Twisted Evil
Zapisane
czesio
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #221 : 2009-01-30, 21:03:16 »

Dzień dobry lekarz,

Dzień dobry Krysiu!
jestem w szoku!. A więc teraz ty jesteś tu trolem!. Nie karmić trola, nie karmić trola, nie karmić trola, nie karmić trola, nie karmić trola, nie karmić trola, nie karmić trola, ...
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #222 : 2009-01-30, 21:48:53 »

Dzień dobry lekarz,

Dzień dobry Krysiu!
jestem w szoku!. A więc teraz ty jesteś tu trolem!. Nie karmić trola, nie karmić trola, nie karmić trola, nie karmić trola, nie karmić trola, nie karmić trola, nie karmić trola, ...

Czekałam właśnie na tę wiadomość...  Cool 

No i zaraziłam się tym wesołkowatym paskudztwem...   Sad   

Jak to było z tymi wronami? Jak wpadniesz między wrony - to musisz krakać jak i one?   Razz

A teraz czekam, aż mnie admin zbanuje "za trollowanie" (mam to obiecane w ostrzeżeniu, jak zapewne pamiętasz...  Razz )
Bo tu wszystkim wolno trollować, ale mi akurat NIE.
A oczywiście dlatego, że usiłowałam naiwnie walczyć z trollowaniem ulubionych żartownisiów Wielkiego Brata...   Cool

Ale dzisiaj już wiem, że to walka z wiatrakami... Trolle tu były, są i będą... zupełnie, jak hmm...
...mikroby w naszych organizmach...  Cool  Wink
Zapisane
czesio
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #223 : 2009-01-30, 22:01:43 »

Dzień dobryyy Krysiu,
to jak myślisz, dlaczego mi przyszedł do tych moich szarych komórek, jak grom z jasnego nieba, przypadek Maximiliena Marie Isidore Robespierrea?. Czy muszę jeszcze wyraźniej i dobitniej tylko tobie tłumaczyć?. Jesteś TROLLEM!
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #224 : 2009-01-30, 22:11:51 »

Dzień dobryyy Krysiu,
to jak myślisz, dlaczego mi przyszedł do tych moich szarych komórek, jak grom z jasnego nieba, przypadek Maximiliena Marie Isidore Robespierrea?. Czy muszę jeszcze wyraźniej i dobitniej tylko tobie tłumaczyć?. Jesteś TROLLEM!

Tak, nareszcie doczekałeś się... (znaczy admin się doczekał)...  Jestem TROLLEM   Razz   Zadowolony?  Zupełnie tak samo jak ty, czesiu! Sam też siebie powinieneś zgłosić do zbanowania...  Cool 
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #225 : 2009-01-30, 22:16:00 »

ale czesiu jeszcze nie postulowal, zeby kogokolwiek wykopac z forum
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #226 : 2009-01-30, 22:25:02 »

wykopac za trollowanie z cudzego forum
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #227 : 2009-01-30, 22:30:24 »

ale czesiu jeszcze nie postulowal, zeby kogokolwiek wykopac z forum

_flo, chyba coś przeoczyłaś:
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=3828.msg63921#msg63921
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #228 : 2009-01-30, 22:35:39 »

nie przeoczylam
posty do moderacji zglosil

zreszta...nie wiem po co sie wtracam, idem, pa, dobranoc, xx
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #229 : 2009-01-31, 07:51:41 »


Ziemniaki srednio w 100g:  B=1,2,  T=0,0,  W=14,8.


przypomne tylko, ze z zawartosci glukozy we krwi jednego osobnika uzbieralaby sie niecala lyzeczka cukru
i teraz... co sie dzieje jak zapodamy "na raz" w szybkim tempie duzo wiecej tych lyzeczek, i przede wszystkim co sie dzieje, jak dostepne jest lepsze paliwo, czyli np. maselko do tych ziemniaczkow?

Flo, czy pomyslalas o GI jak to pisalas?
http://www.glycemicindex.com/

W Kenii maja ziemniaki o najnizszym GI =  24.
Toan ty biegasz jak kenijczycy. Czy jedzenie takich ziemniakow ma jakis zwiazek z ich biegaczami?
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #230 : 2009-01-31, 10:23:49 »

bo też pisze z ulicy Drygasa nr ... Very Happy

no to widzę, że jak będziesz na Śląsku nie tzreba Ci podawać adresu gdzie dobrą kawę parzą   Very Happy
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #231 : 2009-01-31, 20:25:01 »

Kangur -przecież 3 ziemniaczki to już prawie 30 dkg -dla mnie to norma
    Nie sądze ,zeby az tak bardzo szkodziły -chyba ,ze na biodra -co zrobić jak to najsmaczniejsze warzywko.
    Chyba nigdy sie z nimi nie rozstane -a tyle razy próbowałam  Confused
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #232 : 2009-01-31, 21:50:16 »

30 dag ziemniaków to ok 45 g wegli, nie trudno o przedawkowanie wegli, gdy jada sie tyle ziemniaków np do obiadu. chyba ze to prawie jedyne wegle w ciągu dnia.
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #233 : 2009-01-31, 22:21:26 »

30 dag ziemniaków to ok 45 g wegli, nie trudno o przedawkowanie wegli, gdy jada sie tyle ziemniaków np do obiadu. chyba ze to prawie jedyne wegle w ciągu dnia.

To wlasnie mialem na mysli.
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #234 : 2009-01-31, 23:49:57 »

Flo, czy pomyslalas o GI jak to pisalas?

yyy i tak i nie... pomysl, zeby porzadkowac zrodla W w rankingu zdrowotnosciowym wedlug indeksu glikemicznego to jak wiemy bujda na resorach. admin nie raz o tym wspominal. w gre wchodza (na ile ja siem orientuje) jeszcze takie niuanse jak przede wszystkim sama ilosc W, zawartosc fruktozy, czy teoria dr JK o wczesniej zaprogramowanych nadajnikach... i pewnie tysiac innych o ktorych nie mam pojecia...
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #235 : 2009-02-01, 00:03:04 »


yyy i tak i nie... pomysl, zeby porzadkowac zrodla W w rankingu zdrowotnosciowym wedlug indeksu glikemicznego to jak wiemy bujda na resorach. admin nie raz o tym wspominal. w gre wchodza (na ile ja siem orientuje) jeszcze takie niuanse jak przede wszystkim sama ilosc W, zawartosc fruktozy, czy teoria dr JK o wczesniej zaprogramowanych nadajnikach... i pewnie tysiac innych o ktorych nie mam pojecia...

Zanim powstala bujda na resorach, to JK w swoich ksiazkach pisal, ze najlepsze bo najwolniej wchlaniane sa weglowodany ze skrobii.
Interesuje mnie bardzo ta skrobia z ziemniakow kenijskich.
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #236 : 2009-02-01, 00:14:09 »

Interesuje mnie bardzo ta skrobia z ziemniakow kenijskich.

skrobia z ziemniakow kenijskich (sweet potatoes? pataty?) to skrobia jak kazda inna, tyle ze pewnie okraszona w jakims stopniu celuloza (resistance starch), co obniza ten nieszczesny GI.
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #237 : 2009-02-01, 00:30:36 »

Interesuje mnie bardzo ta skrobia z ziemniakow kenijskich.

skrobia z ziemniakow kenijskich (sweet potatoes? pataty?) to skrobia jak kazda inna, tyle ze pewnie okraszona w jakims stopniu celuloza (resistance starch), co obniza ten nieszczesny GI.


Zimniaki to sa ziemniaki. Pataty to sa pataty a nie ziemniaki.
Czy okraszenie czegos czyms zmienia sklad chemiczny tego czegos?
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #238 : 2009-02-01, 05:28:52 »

Interesuje mnie bardzo ta skrobia z ziemniakow kenijskich.

skrobia z ziemniakow kenijskich (sweet potatoes? pataty?) to skrobia jak kazda inna, tyle ze pewnie okraszona w jakims stopniu celuloza (resistance starch), co obniza ten nieszczesny GI.


Zimniaki to sa ziemniaki. Pataty to sa pataty a nie ziemniaki.
Czy okraszenie czegos czyms zmienia sklad chemiczny tego czegos?

Poprawka:       Czy okraszenie czegos czyms neutralnym (celuloza) zmienia sklad chemiczny tego czegos?
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #239 : 2009-02-01, 06:46:52 »

Zimniaki to sa ziemniaki. Pataty to sa pataty a nie ziemniaki.
Czy okraszenie czegos czyms zmienia sklad chemiczny tego czegos?

nooo, moja pierwotna odpowiedz miala brzmiec: "Duh.", ale wobec tak postawionego pytania:

Poprawka:       Czy okraszenie czegos czyms neutralnym (celuloza) zmienia sklad chemiczny tego czegos?
odpisze tylko, ze pan kangur pewnie ma na mysli zawartosc amylazy i amylopektyn, albo inne takie cuda wianki... no to juz nie na moja obla glowke, nie na moje kompetencje... ja wiem tylko tyle, ze dr JK pisze, ze jeden maly ziemniak dziennie jest "jadalny", a dr Bernstein wspomina o 7-10g W na posilek. i to mi daje jakies wyobrazenie, jakie ilosci sa optymalne...

ps. wlasnie pokazali w tv jak sie u was w au hajcuje  Shocked Confused

Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 17 zapytaniami.