forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 09:11:52

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660468 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Psiankowate
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Psiankowate  (Przeczytany 169191 razy)
toan
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #240 : 2009-02-01, 08:41:52 »

30 dag ziemniaka jednorazowo, powtarzalne codziennie, zamienia człowieka w Człowieka, a może odwrotnie  Wink, ale to takie nudne rozważania. Sad

PS
Kangur ty przestań już cytować JK, bo zbyt mało rozumiesz tekstów Kwaśniewskiego!, aby się na nie powoływać Sad
A może ktoś wie jakie jest IG i GL dla:
żółtko kurze, wieprzowina, tłusta wieprzowina, śmietana, masło, ser żółty, wywar kostny, wątroba wieprzowa...
Nie badali?. Zawsze nie badają tego co trzeba. Sad A może się im zdaje, że tylko węglowodany podnoszą IG Shocked
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #241 : 2009-02-01, 08:44:12 »


odpisze tylko, ze pan kangur pewnie ma na mysli zawartosc amylazy i amylopektyn, albo inne takie cuda wianki... no to juz nie na moja obla glowke, nie na moje kompetencje... ja wiem tylko tyle, ze dr JK pisze, ze jeden maly ziemniak dziennie jest "jadalny", a dr Bernstein wspomina o 7-10g W na posilek. i to mi daje jakies wyobrazenie, jakie ilosci sa optymalne...

ps. wlasnie pokazali w tv jak sie u was w au hajcuje  Shocked Confused



Czy wiesz ile razy dziennie dr Berstein je? Jak optymalni jedza dwa razy dziennie to na 20g wegli dlugo nie pociagna.

Oj hajcuje sie w Au, hajcuje. Juz wioda swiatowy prim w nadwadze. Slawne australijskie BBQ. Na takie BBQ (czyt: babekiu) kazdy przynosi pelna lodowke "smakolylow".
Kawalki barana rzucaja na rozgrzana blache, polewaja specjanie preparowanymi pacnacymi sosami ze soi. To jest domena mezczyzn. To wszysto zalewaja suto piwem.
Najpopularniejsze piwo XXXX (four ex). Taka nazwa pochodzi od tego, ze kangur nie potrafi sie podpisac i stawia cztery krzyzyki (kangurski zart).
Murarze tutaj chodza w tongsach,  aby miec wszyskie palce do liczenia na wierzchu. Gorzej iest takiemu jak nie widzi palcow na nogach.
Tu na przyjecie kazdy przynosi swoj "talerz" oczywiscie nie pusty. Taka jest tradycja.
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #242 : 2009-02-01, 08:56:54 »

30 dag ziemniaka jednorazowo, powtarzalne codziennie, zamienia człowieka w Człowieka, a może odwrotnie  Wink, ale to takie nudne rozważania. Sad
Własnego metabolizmu się nie przechytrzy, własny metabolizm odpłaci z nawiązką, skracając życie oszustom.

PS
Kangur ty przestań już czytać i cytować JK, bo to nic ci nie pomoże, a zaszkodzić może!, bo zbyt mało rozumiesz tekstów Kwaśniewskiego! Sad

Adminie!
Czy mozesz wytlumaczyc jak pastuch krowie na rowie dlaczego lekarka zaleca weglowodany dla osob chorych na przewod pokarmowy tylko z ziemniakow
Czy ona nie ma racji leczac taka dieta chorych? Dzieci polroczne akceptuja ziemniaki, a doroslemu maja szkodzic? Dlaczego? Wytlumacz to wreszcie prosze?
Kto ma racje?
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #243 : 2009-02-01, 10:57:07 »

dlaczego lekarka zaleca

A nie możesz się spytać lekarki?.
Zapisane
DAWID
Go


Email
ptanie
« Odpowiedz #244 : 2009-02-01, 13:31:18 »

witam wszstkich jestem tu nowy,mam 150 kg wagi 188 cm wzrostu.chcialbym przejsc na diete jakie powinienem zachowac proporcje,ile czego moge jesc.z gory dziekuje
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #245 : 2009-02-01, 13:39:22 »

dlaczego lekarka zaleca

A nie możesz się spytać lekarki?.

Ona zaleca to z praktyki. A jaka jest twoja teoria na ten temat? Ona jest praktyk a ty teoretyk.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #246 : 2009-02-01, 13:47:37 »

dlaczego lekarka zaleca

A nie możesz się spytać lekarki?.

Ona zaleca to z praktyki. A jaka jest twoja teoria na ten temat? Ona jest praktyk a ty teoretyk.
 

Co to znaczy "zaleca to z praktyki"?
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #247 : 2009-02-01, 13:58:31 »

dlaczego lekarka zaleca

A nie możesz się spytać lekarki?.

Ona zaleca to z praktyki. A jaka jest twoja teoria na ten temat? Ona jest praktyk a ty teoretyk.
 
 Shocked
 

Co to znaczy "zaleca to z praktyki"?
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #248 : 2009-02-01, 15:34:43 »

A jaka jest twoja teoria na ten temat?

Przeważnie obojętna.  Wink
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #249 : 2009-02-02, 01:47:48 »

polewaja specjanie preparowanymi pacnacymi sosami ze soi. To jest domena mezczyzn.

pewnie calkiem cycate te mezczyzny suplementowane sosem sojowym

Murarze tutaj chodza w tongsach,  

u nas chodza w flip flopach  Razz
raczej - chodziliby, gdyby nie health & safety
a w au co, ani health, ani safety...
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #250 : 2009-04-05, 18:01:04 »

Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #251 : 2009-04-06, 11:50:57 »

No własnie testuję czy ziemniaki sa dla mnie dobre (gotowanych nie nawidzę , tarkowane smażone uwielbiam). Dzis minął 6 dzień bez ziemniaków. Po miesiącu będę wiedziała czy to może one wywołuja ból stawów. Teraz z węgli jem pomidory, papryke, kaszę jaglana i kapuste kiszoną. Odkryłam, że żółtka smażone smalcu i na niewlkiej ilości boczku plus kiszona kapusta to rewelacja.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70520


Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #252 : 2009-04-06, 14:33:24 »

Muszę spróbować tarkowanych, smażonych ziemniaków, jeszcze takich nie jadłam, a brzmi ciekawie.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70520


Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #253 : 2009-04-06, 14:38:03 »

Napiszesz "afmfo" jak je się robi?
Zapisane

afmfo
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #254 : 2009-04-06, 15:03:58 »

Napiszesz "afmfo" jak je się robi?

Juz kiedys o tym pisałam ale nie sposób wszystkiego czytać.
 Tarkuje dużego ziemniaka.
Na patelni smażę albo wędzony boczek albo ok 60 g mielonego  podgardla (tu dodaję czosnek) albo tylko wędzoną słoninę. Smażę to na patelni teflonowej. Na podsmażone mięso leję utarkowanego ziemniaka.  Cały czas mieszam. Na koniec doprawiam pieprzem i mielona kolendra. Jesli jest to podgardle to sypnę jeszcze kilka ziaren soli. Pozdrawiam
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70520


Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #255 : 2009-04-06, 15:13:41 »

Bardzo dziękuję, nie czytałam tego wcześniej. Patelnię teflonową mam, tą najbardziej "rakową", jak poleca "Adampio"  Wink i na pewno wypróbuję ten przepis.  Smile  pozdrawiam.
Zapisane

lekarka
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #256 : 2009-04-06, 22:23:31 »

żółtka smażone smalcu i na niewlkiej ilości boczku...

Nie polecam mieszania białek w jednym posiłku (żółtka+boczek; smalec jest stosunkowo bezalergenowy), choć rzs szczególnie się o to prosi...
Mieszanie białek sprzyja wg mojej obserwacji przekroczeniom W - niewielkim lecz wystarczającym by spowodować nie cofniecie się problemu.

Ziemniak z tłuszczem (w tłuszczu) jest jakoś "dziwnie" lepiej tolerowany niz suchy. Wg mojej obserwacji suche ziemniaki lubią Ci co mają znacząco podwyższony LDL. Kto jeszcze? Nie wiem.
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #257 : 2009-04-07, 12:19:09 »

żółtka smażone smalcu i na niewlkiej ilości boczku...

Nie polecam mieszania białek w jednym posiłku (żółtka+boczek; smalec jest stosunkowo bezalergenowy), choć rzs szczególnie się o to prosi...
Mieszanie białek sprzyja wg mojej obserwacji przekroczeniom W - niewielkim lecz wystarczającym by spowodować nie cofniecie się problemu.

Ziemniak z tłuszczem (w tłuszczu) jest jakoś "dziwnie" lepiej tolerowany niz suchy. Wg mojej obserwacji suche ziemniaki lubią Ci co mają znacząco podwyższony LDL. Kto jeszcze? Nie wiem.
Jak wyrzucę ziemniaki  i kasze jaglaną  a wszystko na to wskazuje to węgli chyba nie przekroczę bo i niewiele mi do wyboru zostanie.
W warzywach węgli jest mało a ja potrzebuje ich więcej bo nerwowa sie robię.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70520


Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #258 : 2009-04-07, 13:04:14 »

"Afmfo", czy ta sympatyczna pani na fotce to ty?
Zapisane

afmfo
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #259 : 2009-04-07, 13:14:11 »

"Afmfo", czy ta sympatyczna pani na fotce to ty?
A i owszem .
Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 19 zapytaniami.