forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 07:02:55

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660294 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Psiankowate
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 17 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Psiankowate  (Przeczytany 169161 razy)
Syriusz
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #40 : 2008-09-14, 14:22:16 »

Od zawsze nie wierze w zadne horoskopy, diety i temu podobne brednie. Moja zasada bylo i jest jesc jak najmniej objetosciowo ale tlusto. Co do psiankowatych to smakuja mi pomidory, papryka i maly ziemniak raz na kilka dni.
W ogole moge jadac rozne warzywa ale w malej ilosci no i oczywiscie nie te z upraw przemyslowych. Pomidor musi smakowac pomidorem i pachnac nim rowniez. I takiego pomidora w duzej ilosci smietany (tej prawdziwej) jem z wielka przyjemnoscia jako przystawka do jajecznicy na zoltkach. A z tych psiankowatych to najlepsze sa jaja z mojego kurnika. I
nigdy nie mialem zadnych dolegliwosci zoladkowych. B RH-
Pozdrawiam

Edyta - jedna z moich doroslych corek do tej pory miele zupy w blenderze aby nie widziec co w nich je. I taka papke zjada ze smakiem.   
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #41 : 2008-09-14, 14:44:34 »

Od zawsze nie wierze w zadne horoskopy, diety i temu podobne brednie.

Tez nie wierze w horoskopy,ale musze przyznać,że horoskop wysłany przez Morgano tutaj na Forum ,po częsci do mnie pasuje  Cool  ,czyli czysty zbieg okoliczności?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #42 : 2008-09-15, 09:21:09 »

Fewa, zatem ziemniaki 2 x w tyg byłyby ok, można na nich lecieć codziennie (100g czy więcej) lecz po 14(?) dniach organizm pragnie zrobić 3 dni przerwy od nich. I tak jest ok.
Barja, zerówka, a nie przepada za pomidorami??? Rzadko to widuję. Warto się im poprzyglądać, niekoniecznie jeść, przyglądać. Ja tak się przyglądałam pomarańczy... Prawie z nią rozmawiałam  Smile. Duża ilość mięsa niweluje ten problem (niechęci do pomidorów) , ale jak Ci mięso wyszło bokiem to są ryby (halibut, łosoś, makrela, śledź), jak wróci ochota ma mięso to jest też cielęcina...wątróbka, jagnięcina. I cały czas patrz na pomidora. Ma być Twoim przyjacielem  Smile. Piszę o patrzeniu, wystarczy na razie. Zmiana stosunku emocjonalnego do pomidora uchroni przed chorobami nóg. Jak tu ustosunkowac się do żołądka... hmm... tłusto - zapobiega wielu ciekawostkom z okolicy pasa żołądek/wątroba. Sprawdzanie żolądka czy jest ok. postawiłabym jako ... ważną rzecz. Co jakis czas mocna kawa czy inne uszkadzacze żołądka/wątroby by się dowiedzić czy ten pas MA JUŻ MOC  Shocked. Jeżeli żołądek/wątroba ma coś nie tędy to pojawiają się zawroty. Ziemniaki częściej, pomidory (na razie) rzadziej - by wysprzątać to i owo. Ziemniaki zapobiagają przed nadużywaniem zbóż i mlecznych - jest to ich korzyść. Ja bez ziemniaków i pomidorów mam ochotę czasem na czekoladę gorzką - może i Ty ją tolerujesz? Wejście na dłużej w zboża i śmietanę poprawiają funkcjonowanie pasa żołądek/wątroba (przez swoje działanie niskobiałkowe), bywają jednak przyczyną odezwania się problemów dt kolan/nóg/bioder (pisze ogólnie też dla wszystkich).
W - Cebulowe, brokuły, szpinak, rzepa, pieprzne, piwo  Shocked i czasem ... śliwki pomagaja przywracać równowagę.
Może lubisz herbatę owocową? Też byłaby przydatna...(tylko jak lubisz) Smile.
Zdrowa, tak trzymaj.
Sylwia, rzeczywiście placki ziemniaczane  - częściej (jest to w niezgodzie z Adamo) - chronią Cią przed zbożami. Jabłka z alergologii też mają rugować zboża. Póki Cię ciągnie do zbóż, póty zajadaj placki ziemniaczane - częściej. Z pomidorami sprawy zostaw na potem, w kwestii pomidorów porada jak dla Barja.
Syriusz, nie masz nadwagi, siwych włosów, LDL/trig w normie? Jajka Cię trzymają przy życiu...
Zapisane
Syriusz
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #43 : 2008-09-15, 13:49:18 »

lekarka - siwych wlosow to ja mam pod dostatkiem ale to ze zmartwien o dzieci. Ostatnie z nich wlasnie wydoroslalo i mysli, ze pozjadalo wszystkie rozumy. Wszystkie odzywiaja sie pastwiskowo ale kazda rozmowa na ten temat konczy sie awantura. Wszystkie moje dzieci juz maja jakies mankamenty zdrowotne, ktorych ja nigdy nie mialem. Robilem badania ze 2 lata temu i wszystko bylo w normie. Powiedzialem sobie, ze wiecej nie bede chodzil na zadne badania, poniewaz z takich badan czesto mozna wyjsc chorym. Moj ojciec przezyl 2 wojny swiatowe, niewole niemiecka i dozyl 90 lat bez wizyty u lekarza. Zmarl w domu a dzien wczesniej pasl jeszcze krowy i z saiadami zdazyl pozegnac sie mowiac, ze tej nocy umrze. Slowa dotrzymal, rano juz nie wstal. Lekarz wydajac akt zgonu nie stwierdzil zadnej choroby. Mysle, ze zylby dluzej ale ostatnie lata byl na stolowkowym wyzywieniu a tam karmili miedzy innymi i margaryna.
Pozdrawiam
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #44 : 2008-09-15, 16:25:36 »

Cytuj
Jeżeli żołądek/wątroba ma coś nie tędy to pojawiają się zawroty.

Lekarko, czy chodzi o zawroty glowy?

Ostatnio mialem dwa dziwne "zdarzenia/odczucia"
Na malej imprezce wypilem cwiartke (liczylem) wodki.....na drugi dzien rano mialem takie uczucie jakbym ubral nowe/zle okulary, zimia mi sie pod nogami usowala...to nie zart, nie mialem porannego kaca, bo po czym, ale zjawisko dziwne....jak to wytlumaczyc?

drugie zdarzenie mialo miejsce wczoraj. Nie mialem jajek, po raz pierwszy od paru lat, i na sniadanie zjadlem 250 gr warzyw na WOK-a smazonych na sloninie,do tego 100 gr podrobow. Nagle mam bol w okolicy "meskiego zwisu ozdobnego" ( nie mylic z krawatem ), uczucie jak przy przeziebieniu pecheza, non stop chcialo mi sie oddac mocz....nigdy tego wczesniej nie przezylem i dlatego troche sie zastanawialem co to u licha ma znaczyc......a poniewaz nie jestem znawca tematu dlatego pytam....mam nadzieje, ze jest jakas odpowiedz na te dziwne zjawiska.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #45 : 2008-09-15, 17:16:43 »

(...)Ostatnio mialem dwa dziwne "zdarzenia/odczucia" (...)
 

Stawiam na odwodnienie. W organizmie było za mało wody by wydalić to co pozostało po zmetabolizowaniu alkoholu. W tym wypadku herbata stawia na nogi – w sporej ilości. Idealny byłby także wywar z jakiegoś mięsa z kostką.

Pozdrawiam.
Cool
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #46 : 2008-09-15, 17:17:26 »

Pani Ewo temat jaki zapodał Toan w sprawie badań prowadzonych w USA na temat mozliwych
wartosci leczniczych Brokuła ,a raczej substancji jaką ten brokuł zawiera o nazwie SULFORAPANE jest na tyle ciekawym tematem bo w tych badaniach stwierdzono ze lecxznice działanie jest dla chorób płuc,serca,zawalów i udarów,itp. link jaki zapodał Toan za który dziękuję to http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/7612813.stm

A to jest niezbyt dokładne tłumaczenie urywka tekstu przez tłumacza stron internetowych
nie znam języka angielskiego,korzystam z tłumacza ale mozna wszystko zrozumiec.

Brokuły "może pomóc chronić płuca"

Sulforapane znajduje się w brokuły i kapusta Brussel
Substancja znaleźć w brokuły może ograniczyć szkody, która prowadzi do poważnej choroby płuc, badań sugeruje.

Przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POCHP) jest często spowodowane paleniem tytoniu i zabija około 30.000 mieszkańców Wielkiej Brytanii w roku.

USA naukowcy odkryli, że sulforapane zwiększa aktywność genu o NRF2 w ludzkich komórkach płuc, który chroni komórki przed uszkodzeniami powodowanymi przez toksyny.

Te same brokuły złożony został niedawno uznany za ochronne przed uszkodzeniem naczyń krwionośnych spowodowane przez cukrzycę.

Warzyw kapustnych, takich jak brokuły były również związane z niższym ryzykiem wystąpienia ataku serca i udaru mózgu.

W najnowszym badaniu, zespół z Johns Hopkins School of Medicine znaleźć znacznie niższe od aktywności genów w NRF2 palaczy z zaawansowaną POCHP.

Pisanie w American Journal of Respiratory i Critical Care Medicine, powiedzieli genów jest odpowiedzialna za włączanie kilka mechanizmów pozwalających na usuwanie toksyn i zanieczyszczeń, które mogą uszkodzić komórki. Wiemy, brokuły naturalnie zawiera ważne związki, ale do tej pory badania miały miejsce w probówce testowej i dalszych badań jest potrzebne do znalezienia jeśli można produkować takie same skutki u ludzi

Rzeczniczka, British Lung Foundation

Dotychczasowe badania na myszach wykazały, że psując NRF2 genów spowodowane wczesnym początkiem ciężkiego rozedma - jeden z warunków POCHP poniesionych przez pacjentów.

Zwiększenie aktywności NRF2 może prowadzić do użytecznych metod leczenia w celu zapobiegania progresji przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, naukowcy powiedzieli.

W badaniu, które wykazało, że sulforapane był w stanie przywrócić zmniejszone poziomy NRF2 w komórkach narażonych na dym papierosowy.

"Przyszłe badania powinny NRF2 jako nowej strategii mającej na celu zwiększenie ochrony przeciwutleniające w płucach i badanie jego zdolności do poprawy wydolności płuc u osób z POCHP," powiedział lider badań dr Shyam Biswal.

A rzeczniczka prasowa British Lung Foundation, powiedział: "Jest to ważne badanie dla 3 mln osób w Wielkiej Brytanii z powodu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc o swoich ustaleniach na temat zachwianie utleniaczy i przeciwutleniaczy w płucach.

"Wiemy, brokuły naturalnie zawiera ważne związki, ale do tej pory badania miały miejsce w probówce testowej i dalszych badań jest potrzebne do znalezienia jeśli można produkować takie same skutki u ludzi."

Pisala Pani że porozmawiamy na ten temat pózniej czy moze to by w tym temacie czy może załozyc całkiem inny temat.   
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #47 : 2008-09-15, 17:19:24 »

Dla mnie uwikłanie w tytoń to uwikłanie w psiankowate.
Z moich obserwacji:  każdy palacz bardzo lubi... chleb, nawet mu pachnie.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #48 : 2008-09-15, 17:24:17 »

grupa krwi "o"

bardzo lubię ziemniaki (frytki, placki ale nie przepadam za gotowanhymi) oraz paprykę czerwną
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #49 : 2008-09-15, 18:05:32 »



drugie zdarzenie mialo miejsce wczoraj. Nie mialem jajek, po raz pierwszy od paru lat, i na sniadanie zjadlem 250 gr warzyw na WOK-a smazonych na sloninie,do tego 100 gr podrobow. Nagle mam bol w okolicy "meskiego zwisu ozdobnego" ( nie mylic z krawatem ), uczucie jak przy przeziebieniu pecheza, non stop chcialo mi sie oddac mocz....nigdy tego wczesniej nie przezylem i dlatego troche sie zastanawialem co to u licha ma znaczyc......a poniewaz nie jestem znawca tematu dlatego pytam....mam nadzieje, ze jest jakas odpowiedz na te dziwne zjawiska.

Może faktycznie przeziębiłeś sobie te "klejnoty",a brak jajek w tym przypadku,to czysty zbieg okoliczności (kurzych jajek oczywiscie,żeby potem nie było niejasności) .
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #50 : 2008-09-15, 18:07:32 »

Cytuj
Z moich obserwacji:  każdy palacz bardzo lubi... chleb, nawet mu pachnie.

Jek mowia , przyslowia sa madrascia narodow......
Nie ma regol bez wyjatkow......
Musze byc tym wyjatkiem, poniewaz pale a chleba i macznych nie jadlem min 3 lata!!!!!
Pewien francuzki psycholog powiedzial: " Generalizowanie jest bronia w reku ludzi, ktorzy z ta/tym bledem /problemem nie potrafia sobie sami poradzic/pomoc" tak zwana (projekcja)!!!!
CO W OGOLE NIE ODNOSI SIE DO TWOJEJ WYPOWIEDZI!!!!!!!!

Przytaczam tylko adekwatna wypowiedz na konkretny temat.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #51 : 2008-09-15, 18:09:29 »

Cytuj
Może faktycznie przeziębiłeś sobie te "klejnoty",a brak jajek w tym przypadku,to czysty zbieg okoliczności (kurzych jajek oczywiscie,żeby potem nie było niejasności) .
Wiedzialem...... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Pozdrawiam jak zwykle "CIEPLO"
Zapisane
zdrowa
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #52 : 2008-09-15, 19:58:23 »

Cytuj
Z moich obserwacji:  każdy palacz bardzo lubi... chleb, nawet mu pachnie.


Musze byc tym wyjatkiem, poniewaz pale a chleba i macznych nie jadlem min 3 lata!!!!!


Nie jestes wyjatkiem też palę i chleb mi nie pachnie. Wcale chleba nie kkupuje. Mąki też przestałam używać po poradach lekarki. I jest OK, coraz lepiej!
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #53 : 2008-09-15, 21:13:57 »

"zdrowa", widze, ze cytujesz z adampio, ale to nie ja to powiedzialem.....ja powiedzialem.....przeczytaj ponizej......ja tylko skomentowalem cytat wczesniejszy!!!!
Ciesze sie, ze nie jestesmy wyjatkami Very Happy
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #54 : 2008-09-16, 00:00:10 »

Dla mnie uwikłanie w tytoń to uwikłanie w psiankowate.
Z moich obserwacji:  każdy palacz bardzo lubi... chleb, nawet mu pachnie.
nie jestem i nie bylam palaczem od 2lat nie jadlam pieczywa,az tu raptem  dwa kolejne dni wziela mnie chcica,nie na jajka tylko wlasnie na bulki smazone na masle.
No i  jadlam a smak ten wprowadzil mnie w dawne czasy,wtedy,gdy bylam dzieckiem,jadlam smazone ,albo namoczone w tlustym wywarze bulki ,w ktorym gotowalo sie podgardle do pasztetu.
Prawie w kazda niedziele byl obowiazkowo tort ,taki na biszkopcie a masa z masla i dodatkow. Razz
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #55 : 2008-09-16, 00:31:26 »

nie jestem i nie bylam palaczem od 2lat, nie jadlam pieczywa
 nie jestem i nie bylam palaczem, od 2lat nie jadlam pieczywa

Gdzie postawić przecinek?[ŻART]

To nagłe obniżenie temperatury to nikomu nie służy, z diety letniej na zimową trzeba się przestawić w ciągu kilku dni, błędy mogą skutkować, .... a zresztą sami czytacie co ludzie piszą ostatnio.

Ja podszedłem do zagadnienia kompleksowo i jako główny posiłek w ciągu dnia stosuję ognistą jajecznicę, i od razu cieplej. Smile

50g masła, do rondelka, podgrzać prawie do wrzenia,
wsypać 2 łyżeczki papryki ostrej w proszku,
wsypać 1 łyżeczkę świeżo mielonego pieprzu czarnego,
wsypać 0,5 łyżeczki soli,


utrzymując temperaturę poniżej 100 stopni zaczekać
mieszając kilka minut
aż masło wchłonie istotę przypraw,

wbić 5 całych jajek, zwiększyć ogień,
b. intensywnie mieszać do uzyskania ulubionej konsystencji.

Smacznego!

A jako węglowodany oczywiście piwo (jedno) i jesień nie straszna!
Cool

PS Tak Jurku soli  Shocked
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #56 : 2008-09-16, 00:59:05 »

Dla mnie uwikłanie w tytoń to uwikłanie w psiankowate.
Z moich obserwacji:  każdy palacz bardzo lubi... chleb, nawet mu pachnie.
nie jestem i nie bylam palaczem od 2lat nie jadlam pieczywa,az tu raptem  dwa kolejne dni wziela mnie chcica,nie na jajka tylko wlasnie na bulki smazone na masle.
No i  jadlam a smak ten wprowadzil mnie w dawne czasy,wtedy,gdy bylam dzieckiem,jadlam smazone ,albo namoczone w tlustym wywarze bulki ,w ktorym gotowalo sie podgardle do pasztetu.
Prawie w kazda niedziele byl obowiazkowo tort ,taki na biszkopcie a masa z masla i dodatkow. Razz

Kodar jak sie to ma do tego co pisałaś w innych postach że nie powinniśmy kierowac sie smakiem,że nie ważne jest skierowanie swojej uwagi np. na zastosowanie "soli w swoim menu,właśnie do smaku,jak i innych przypraw.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #57 : 2008-09-16, 01:09:58 »

Cytuj
[=adam319 link=topic=3079.msg48699#msg48699 date=1221517886]
nie jestem i nie bylam palaczem od 2lat, nie jadlam pieczywa
 nie jestem i nie bylam palaczem, od 2lat nie jadlam pieczywa

Gdzie postawić przecinek?[ŻART]

To nagłe obniżenie temperatury to nikomu nie służy, z diety letniej na zimową trzeba się przestawić w ciągu kilku dni, błędy mogą skutkować, .... a zresztą sami czytacie co ludzie piszą ostatnio.

Ja podszedłem do zagadnienia kompleksowo i jako główny posiłek w ciągu dnia stosuję ognistą jajecznicę, i od razu cieplej. Smile

50g masła, do rondelka, podgrzać prawie do wrzenia,
wsypać 2 łyżeczki papryki ostrej w proszku,
wsypać 1 łyżeczkę świeżo mielonego pieprzu czarnego,
wsypać 0,5 łyżeczki soli,

utrzymując temperaturę poniżej 100 stopni zaczekać
mieszając kilka minut
aż masło wchłonie istotę przypraw,
wbić 5 całych jajek, zwiększyć ogień,
b. intensywnie mieszać do uzyskania ulubionej konsystencji.
Smacznego!
A jako węglowodany oczywiście piwo (jedno) i jesień nie straszna!
Cool
PS Tak Jurku soli  Shocked

Cieszy mnie, ze jednak nie wszyscy sa przeciwnikami użycia soli w swoim menu do smaku.
Jednakże tą jajecznice ja robie podobnie tylko zmieniam kolejność,po roztopieniu masla
wbijam jaja i nie mieszam robię sadzone a papryke sól i pieprz sypie na wierzch ,żóltko musi być płynne-już nie moge doczekac sie śniadania? Very Happy
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #58 : 2008-09-16, 01:20:41 »

Sól w tym wypadku występuje, gdyż w ciągu dnia a nawet kilku nie występuje mięso, ani wywar z kości, ani z mięsa, ani mleko.
Sól więc jest, ale ŻO to już nie jest (napisane jest – mięso ma być!). Smile

Tak mi pozostało po pobycie w Chinach, przyprawy mają być „rozpuszczone” w tłuszczu.

Chyba nie zwróciłeś uwagi na ilość przypraw, gdyby posypać taką ilością gotową już jajecznicę to byłaby tak sucha, że nie do przełknięcia.

Albo nie doceniasz moich łyżeczek, paczka papryki 20g wystarcza na 4 takie porcje.
Cool
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #59 : 2008-09-16, 01:46:08 »

Sól w tym wypadku występuje, gdyż w ciągu dnia a nawet kilku nie występuje mięso, ani wywar z kości, ani z mięsa, ani mleko.
Sól więc jest, ale ŻO to już nie jest (napisane jest – mięso ma być!). Smile

Tak mi pozostało po pobycie w Chinach, przyprawy mają być „rozpuszczone” w tłuszczu.

Chyba nie zwróciłeś uwagi na ilość przypraw, gdyby posypać taką ilością gotową już jajecznicę to byłaby tak sucha, że nie do przełknięcia.

Albo nie doceniasz moich łyżeczek, paczka papryki 20g wystarcza na 4 takie porcje.
Cool

Nie pozostaje mi nic innego jak wypróbowac Twój przykład juz dzisiaj na śniadanie,napisze o efektach.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 17 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 17 zapytaniami.