forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 11:36:45

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660311 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Psiankowate
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 17 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Psiankowate  (Przeczytany 169167 razy)
Edyta
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #60 : 2008-09-16, 09:52:38 »



To nagłe obniżenie temperatury to nikomu nie służy...

No pewnie!Jak sie kto nie ma w co ubrać,to tak jest.Ja jednak jestem bardzo obrotną dziewczyną i znalazłam sobie kurtke już na wiosne-ktoś przyczepił w worku na śmietniku,nie czekałam jak "niedorajda" na zimne dni.Trzeba mieć troche oleju w głowie! I pomyslec!  Cool
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #61 : 2008-09-16, 10:01:00 »

nie jestem i nie bylam palaczem od 2lat, nie jadlam pieczywa
 nie jestem i nie bylam palaczem, od 2lat nie jadlam pieczywa

Gdzie postawić przecinek?[ŻART]
to w ktorym miejscu mam sie smiac????ßprzed przecinkiem czy po przecinku???? Laughing Wink Razz
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #62 : 2008-09-16, 10:02:03 »

... wziela mnie chcica(...) na bulki smazone na masle.


Mam rozumiec,że jest to już któraś z kolei wersja DO? Czyli "bułeczno-maślana" ?  Razz  Razz Razz
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #63 : 2008-09-16, 20:13:59 »

Dla mnie uwikłanie w tytoń to uwikłanie w psiankowate.
Z moich obserwacji:  każdy palacz bardzo lubi... chleb, nawet mu pachnie.
No własnie trzeba rozróżnić czy się luuuubi chleb  czy się przed nim ucieka bo zdrowo wg  lekarki. Bo można lubić i nie jeść a można bardzo luuuuubić i jeść co 5 dni wg wskazań lekarki. 
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #64 : 2008-09-18, 09:04:51 »

Zmarl w domu a dzien wczesniej pasl jeszcze krowy i z saiadami zdazyl pozegnac sie mowiac, ze tej nocy umrze. Slowa dotrzymal, rano juz nie wstal. Lekarz wydajac akt zgonu nie stwierdzil zadnej choroby.

Osoby będące ok. mają mniej więcej tydzień wcześniej wgląd w termin śmierci.
Masz bardzo korzystne geny po tacie.

Adampio, im bardziej człowiek zdrowy tym mniej reaguje na zatrucie (tym mniej ma ochotę też się przytruwać  Smile).
Ból okolicy  poniżej pępka uznaję za korzystny w "marszu alergicznym" (czyli zmnianie lokalizacji zapalenia=choroby).
Każdy ma jakieś miejsca słabsze. Dobrze by czasem zmieniły lokalizację.
Palacze to dla mnie osoby mające do "zrobienia" uwikłanie w zboża, mleczne i psiankowate (czasem też cytrusy).
HalinaCh, jak jada się codziennie ziemniaki to pomidory codziennie lub co drugi dzień ROBIĄ PROBLEM.
Można zrobić tak: codziennie ziemniaki ileś dni (w tym czasie zero pomidora), po czym 3 dni bez ziemniaków (i tu pomidora do woli). To pomoże.
Warto poruszać się po warzywach korzystnych dla zerówek, tych warzywach, które się lubi.
Czekolada gorzka zwykle jest ok. Może nie na codzień, ale dla uprzyjemnienia sobie życia.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #65 : 2008-09-18, 09:15:13 »

Jurek 46, nie napisałeś jaką masz grupę krwi (możliwe też, że nie zauważyłam  Smile).
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #66 : 2008-09-18, 11:42:47 »

Jurek 46, nie napisałeś jaką masz grupę krwi (możliwe też, że nie zauważyłam  Smile).

Jeżeli ją jeszcze mam to zawsze była "O" RH+
Pisze tak dlatego ze przy dużych dawkach leków odwadniających "Furasemidum"
Chyda ta krew jest jak woda .Pije rosoły aby uzupełnic płyny w organiżmie,waga utrzymuje się cały czas w miejscu,ale to w tym wypadku chyba dobrze.Rotuje mleczne co siedem dni
Mój lekarz podejrzewa ze jest to niewydolnośc krążeniowa,ale ja się nie poddaje.
Czekam na Pani opinię o temacie http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/7612813.stm
Jezeli nie zabiorę czasu to napisze ze zapoznałem sie z tymi badaniami i u nas w kraju w Instytucie Sadownictwa w Skierniewicach,gdzie jest produkowany ten wyciąg z brokuła o nazwie "Sulforapane"Dowiedziałem sie od nich gdzie moge znależc ten specyfik juz w tabletkach nazywa się" INDINOL".
poprzez znajomych ,którzy maja rodzinę w ROSJI zdecydowałem się go zakupic i zastosowac dwumiesięczna kuracje z tym lekiem który był badany pod względem .p.o.ch.p .
Napisze dlaczego zdecydowalem ze nie powinno to kolidowac z moja dietą.
Co prawda nigdzie nie znalazłem wiadomości ile w tej tabletce jest weglowodanów,i dlatego
myślę że skoro ten wyciąg zastepuje 1kg brokuła to jezeli prayjmę węgle nawet tego kg to i tak nie przecholuje z weglowodanami.
Dzisiaj od rana mam puls 80/min a wysycenie tlenem 89%
 Co Pani o tym mysli tylko szczerze nawet niech będzie to do bólu ale prosze przyjąc mój stan zdrowia taki jaki On jest,nie jaki ma byc.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #67 : 2008-09-18, 21:59:04 »

Puls - super!  Very Happy Very Happy Very Happy
Czekamy aż waga nieco drgnie...
Brokuły wtrząchaj - jak lubisz. Tabletki z nich też  Shocked. Wolę zalecać brokuły w płynie (zupa  Cool).
Może wywoławczo zrobisz  - ziemniaki 1-2 x w tygodniu? Pomidory/sok z pomidorów dla Ciebie byłby też dobrym źródłem W, poza oczyweiście brokułami...
Link przecztam  jak będę miała więcej czasu.
Zapisane
Adiqq
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #68 : 2008-09-18, 22:04:45 »

Lekarko, piszesz o czekoladzie do uprzyjemniania sobie życia. Nie wiem jaką mam grupę krwi, ale mi uprzyjemniają życie truskawki mrożone (dziwne, ale świeże mi tak nie smakują, może dlatego że tak krótko są) - same lub ze śmietaną (z tą smietana to rzadko, ze wzgledu na rotacje) Potrafie ich w taki dzien co jakis czas zjejsc całkiem sporo Very Happy
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #69 : 2008-09-18, 22:16:55 »

Słuchaj podpowiedzi organizmu, czasem organizm podpowiada lepiej niż doktor  Cool.
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #70 : 2008-09-19, 18:51:41 »

Cytuj
Pamietam jak moja mama "muszala" we mnie roznego rodzajy "jadla", ktore jak to moja mama sama mowi przezowalem godzinami....teraz widzi sama, ze niektorych z tych rzeczy nie jem do dnia dzisiejszego.

Ja pamiętam jako brzdąc dostawałem talerz zapchany ziemniorami z małym schabowym i ogórkiem kiszonym, to zjadałem w mig schabowego, ogórki, a ziemniaki "mieliłem" godzinami i dosłownie dusiłem się nimi.

Podobnie było z kanapkami . Rodzice nietolerujący "wybrzydzania niejadka" bardzo się denerwowali kiedy znajdowali przy okazji domowych porządków masy zgniłych zaschniętych pajd chleba za szafkami i pod kanapą.  Laughing

Potem niestety wpadłem na sposoby z zapijaniem każdego kęsa ziemników\klusek\chleba coca-colą lub innym słodkim odrdzewiaczem, czy przesalaniem frytek aby jakoś smakowały.

Dla mnie z psiankowatych jedynie cebula duszona jest dziś zjadalna. Zresztą wolę sobie jeść śliwkę, arbuza albo łyżkę surowego miodu niż się zapychać jakąś bezsmakową ziemniaczaną bulwą.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #71 : 2008-09-19, 20:17:00 »

Waldek to właśnie miód, arbuz albo sliwki -nie wiem ile ich jesz powodują skutki UBOCZNE. Patrz porady lekarki.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #72 : 2008-09-19, 21:52:10 »

Waldek jest w dobrym stanie.
Będzie w jeszcze lepszym.
Można to wyczytać w Jego postach (polecam).
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #73 : 2008-09-19, 22:34:30 »

Cytuj
łyżkę surowego miodu

Lyzeczka miodu to dzienna dawka wegla dla optymalnego.....
czy jeszcze jesz inne "duperele?"
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #74 : 2008-09-19, 23:03:04 »

Cytuj
łyżkę surowego miodu

Lyzeczka miodu to dzienna dawka wegla dla optymalnego.....
czy jeszcze jesz inne "duperele?"

Fajnie, że macie większe łyżki niż ja kieliszki (bo jak się w nich 60g miodu mieści).
Smile
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #75 : 2008-09-20, 09:41:10 »

Prawdziwy leśny miód spadziowy lub wrzosowy etc to w dzisiejszych czasach bardzo dobre zródło naturalnych węglowodanów, bez pestycydów i azotanów, bez balstu celulozy, skondensowane pożywienie z enzymami nie rozpychające żołądka.

Ale ważne aby był to miód surowy nie podgrzewany. Jem sobie zazwyczaj z żółtkiem albo innym tłuszczykiem.

Pamiętam, że dawniej miód mi wybitnie szkodził ale właśnie był to miód rozgrzewany masówka ze sklepu i do tego jedzony z chlebem. Confused

Cytuj
Fajnie, że macie większe łyżki niż ja kieliszki (bo jak się w nich 60g miodu mieści).

Naturalny miód po pewnym czasie krystalizuje więc spokojnie można nabrać i 60 g. Wink

A tak powaznie to jedna płaska łyżka czyli 20 g miodu zawiera ok 16 g węgli. Mi zjedzenie cebuli, owoca i dwóch takich łyżek miodu w ciągu dnia bardziej pasuje niż pół kilo zielska albo zapychających ziemniaków bez smaku.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #76 : 2008-09-20, 09:58:22 »

Cytuj
A tak powaznie to jedna płaska łyżka czyli 20 g miodu zawiera ok 16 g węgli. Mi zjedzenie cebuli, owoca i dwóch takich łyżek miodu w ciągu dnia bardziej pasuje niż pół kilo zielska albo zapychających ziemniaków bez smaku. 
 
 

Kazdy orze jak moze !!!!

Zwroc tylko uwage na to, ze jesz cukier prosty. Pomyslales o insulinie, zukrze we krwi, oraz hyperglykemii jaka wywoluje zjedzenie te 20 gr miodu?
Wiesz jaka jest roznica miedzy zjedzeniem 100 gr ziemniaka a 20 gr miodu.....widze, ze nie...

wroc do ksiazek, poczytaj i wroc tu pozniej. OK?
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #77 : 2008-09-20, 10:13:40 »

Cytuj
Zwroc tylko uwage na to, ze jesz cukier prosty. Pomyslales o insulinie, zukrze we krwi, oraz hyperglykemii jaka wywoluje zjedzenie te 20 gr miodu?

Pomyślałem. Otóż naturalny miód surowy zawiera enzymy insulinopodobne. Pamiętaj też, że jem ten miód z tłuszczem więc cukier wolniej się wchłania.

Warto tu zwrócić również uwage na badania Westona A. Price'a, który opisywał tradycje żyweniowe zdrowych myśliwskich i pasterskich plemion na całym globie. Otóż od czasów jaskiniowych wszystkie grupy zdrowych prymitywnych ludzi bez próchnicy i cukrzycy mające dostęp do tłuszczów nasyconych jak i naturalnych miodów i owoców spożywały je, od plemion zwrotnikowych po kanadyjskich eskimosów. Tego o ziemniakach powiedzieć raczej nie można. Cool
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #78 : 2008-09-20, 10:57:33 »

Produkty niejadalne dla człowieka

1. Cukier, słodycze, miód, słodzone płyny.
2. Owoce i przetwory owocowe.
3 Ryż, kasze, zboża, kukurydza.
4. Chleb i pieczywo.
5. Ciasta, kluski, potrawy mączne.
6. Płatki owsiane, mąka ziemniaczana, budyń, kisiel.
7. Groch, fasola, bób (fasolkę szparagową można traktować jak jarzynę — zawiera 8-10 gramów węglowodanów).
8. Inne produkty pochodzenia roślinnego.
9. Sól kuchenna według smaku aż do zaprzestania dodawania soli do potraw, co zwykle następuje po 2-3 tygodniach, gdy produkty solone stają się niesmaczne.

Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Psiankowate
« Odpowiedz #79 : 2008-09-20, 11:47:55 »

Cytuj
Produkty niejadalne dla człowieka

 Laughing Popatrz, a w innej książce JK pisał, że na ŻO można jeść miód a nawet śliwki. Poza tym wszystkie zdrowe plemiona od początku istnienia gatunku ludzkiego nie dotykały ziemniaków za to jadły surowy miód, zioła oraz owoce i nie cierpiały na choroby cywilizacji.

Owszem jak ktoś ma cukrzycę to pewnie powinien unikac miodu i stosować żelazną "ziemiaczaną DO" ale zdrowi nie muszą się zapychać pyrami i zielskiem jak nie lubią. imo Cool
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 17 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 17 zapytaniami.