forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 20:10:37

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
659881 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Sen o słodyczach
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Sen o słodyczach  (Przeczytany 9255 razy)
Majka
Go


Email
Sen o słodyczach
« : 2008-09-30, 16:38:56 »

W jakimś wątku Sylwiazłodzi pisała, że od jakiegoś czasu nie miewa snów żadnych. Wiązała to ze swoim odżywianiem. Mnie dzisiaj w nocy śniły się słodycze. Jakaś impreza w pracy i całe góry wspaniałych ciast i tortów, które niby rozdzielałam pomiedzy koleżeństwo. Sobie również przydzieliłam odpowiednio dużo pyszności, mając lekkie wyrzuty sumienia,że nie mogę, bo dieta  itd. Zachodzę w głowę o co chodzi. Czy to świadczy o tym, że jestem głodna, czy, że brakuje mi węgli. Moje BTW w ostatnim tygodniu 45-55,120-150, 40-45.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Sen o słodyczach
« Odpowiedz #1 : 2008-09-30, 17:32:58 »

Sigmund Freud tlumaczyl wszystkie sny na podstawie seksu. Wszystkie wydluzone przedmioty we snie symbolizuja meskie narzady natomiast okragle czy tez owalny....zenskie. Ciastka mogly miec rozny ksztalt, natomiast tort jest prawie zawsze okragly.

Wydaje mi sie, ze Twoja podswiadomosc miala "stosunek" z Twoja swiadomoscia, ktora pilnuje norm zachowanych w diecie optymalnej.
Podswiadomosc stala sie jednoscia ze swiadomoscia.

Nie boj sie, ztakich stosunkow dzieci nie ma.
Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Sen o słodyczach
« Odpowiedz #2 : 2008-09-30, 18:27:57 »

[

Wydaje mi sie, ze Twoja podswiadomosc miala "stosunek" z Twoja swiadomoscia, ktora pilnuje norm zachowanych w diecie optymalnej.
Podswiadomosc stala sie jednoscia ze swiadomoscia.


Cytuj
Zeby coś takiego wymyślić, to trzeba jeścć dużo tłuszczów. Żeby coś takiego zrozumieć, to należy jeść jeszcze więcej tłuszczów. Idę topić słoninę.
Zapisane
evosonic
Go


Email
Re: Sen o słodyczach
« Odpowiedz #3 : 2008-09-30, 21:21:54 »

sny z bagietkami chlebem .... pamietam  Sad takie to bylo schizoidalne
iiiiiii zniknelo , nie ma :
tak samo bedzie - daj temu szanseeee
poz 
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Sen o słodyczach
« Odpowiedz #4 : 2008-09-30, 21:26:18 »

Kurde.W zyciu mi się jedzenie nie sniło  ...
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Sen o słodyczach
« Odpowiedz #5 : 2008-09-30, 21:50:26 »

Cytuj
sny z bagietkami chlebem .... pamietam 

Tu ponownie wracam do Freuda.....moze brzmi to smiesznie, jednak jego teorie nie sa wyssane z palca.
Dodam tylko, ze jezeli ta bagietke jadlas.....to wiesz co sie stalo?

Popatrzcie tylko na Freuda naszych czasow: Woddy Allen'a. Jego filmy sa sfilmatyzowanymi teoriami Freuda.

Pokusa: w tym przypadku brak / tesknota za bagietka
Akt: jedzenie bagietki
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Sen o słodyczach
« Odpowiedz #6 : 2008-09-30, 22:09:13 »

Panie Adamie! Teorie Freuda? Pan żartuje. Zasługą Freuda jest, że zauważył iż środowisko (kultura) ma nie mniejszy wpływ na usposobienie człowieka od genów. Naraził się rodzinie, poruszył tabu. Był pierwszy i przeszedł do historii. Wszystko.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Sen o słodyczach
« Odpowiedz #7 : 2008-09-30, 22:24:55 »

Cytuj
poruszył tabu

Wlasnie Pani Tereso, poruszyl temat tabu. Prosze pamietac, ze "w tamtych czasach" o seksie sie nie mowilo, a ludzi, ktorzy o tym mowili otwarcie "krzyzowano".

Co jest niemalze wrecz proporcjonalne do sytuacji i teorii Pana Dr. JK.

Niemniej jednak nawet w dzisiejszej psychologii, psychologii XXI wieku, przedstawia sie teori Freud'a jako jedne z bardziej trafnych.

Nie komentowalbym tego jako "i to wszystko"

Gdyby tak bylo nie rozpatrywaloby sie zaburzen psychicznych na tle seksualnym na podstawie teorii Freuda.

Dzial psychologii rozwojowej, Erksona, znajduje potwierdzenie w teoriach Frueda.

Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Sen o słodyczach
« Odpowiedz #8 : 2008-10-01, 16:01:23 »

Niestety "to wszystko". Dzisiejsi psychiatrzy maja inne sposoby na diagnozę i leczenie zaburzeń psychicznych związanych z seksem, niż analiza snów. Dzisiaj zresztą tych zaburzeń jest mniej, bo seks nie jest tabu, i sny o seksie są dzisiaj bardziej konkretne.  Sen o bagietce, czy o słodyczych świadczy raczej o tęsknocie za chlebem i słodyczami, a nie o seksie. Nie dajmy sie zwariować i nie upatrujmy w każdej rzeczy symbolu seksualnego.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Sen o słodyczach
« Odpowiedz #9 : 2008-10-01, 16:07:23 »

...Nie dajmy sie zwariować i nie upatrujmy w każdej rzeczy symbolu seksualnego...

Niestety tacy Jestesmy, to jest norma.  Cool

Inaczej to znaczy "NIENORMALNIE" !!!  Cool Razz

 
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Sen o słodyczach
« Odpowiedz #10 : 2008-10-01, 20:05:08 »

Cytuj
poruszył tabu

Wlasnie Pani Tereso, poruszyl temat tabu. Prosze pamietac, ze "w tamtych czasach" o seksie sie nie mowilo, a ludzi, ktorzy o tym mowili otwarcie "krzyzowano".

Co jest niemalze wrecz proporcjonalne do sytuacji i teorii Pana Dr. JK.

Niemniej jednak nawet w dzisiejszej psychologii, psychologii XXI wieku, przedstawia sie teori Freud'a jako jedne z bardziej trafnych.

Nie komentowalbym tego jako "i to wszystko"

Gdyby tak bylo nie rozpatrywaloby sie zaburzen psychicznych na tle seksualnym na podstawie teorii Freuda.

Dzial psychologii rozwojowej, Erksona, znajduje potwierdzenie w teoriach Frueda.





No nie. Między tym co sądził Freud, a tym co napisała już jego córka Anna jest wielka różnica, cóż dopiero następni przez lata rozwoju badań i opisywania wniosków. Nie podejmę się pisania tu na ten temat rozprawy, tym bardziej że wiedza na ten temat jest dosyć dostępna. Ciekawa wiedza.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Sen o słodyczach
« Odpowiedz #11 : 2008-10-03, 21:34:17 »

Cytuj
No nie. Między tym co sądził Freud, a tym co napisała już jego córka Anna jest wielka różnica, cóż dopiero następni przez lata rozwoju badań i opisywania wniosków. Nie podejmę się pisania tu na ten temat rozprawy, tym bardziej że wiedza na ten temat jest dosyć dostępna. Ciekawa wiedza.

Ma Pani racje w przynajmniej dwoch glownych watkach.
1. dlatego miedzy innymi nikt nie zrocil uwagi na Anna
2. Tez bym nie podejmowalbym  sie rozprawy na ten temat
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Sen o słodyczach
« Odpowiedz #12 : 2008-10-06, 18:52:34 »

ym
Niestety "to wszystko". Dzisiejsi psychiatrzy maja inne sposoby na diagnozę i leczenie zaburzeń psychicznych związanych z seksem, niż analiza snów. Dzisiaj zresztą tych zaburzeń jest mniej, bo seks nie jest tabu, i sny o seksie są dzisiaj bardziej konkretne.  Sen o bagietce, czy o słodyczych świadczy raczej o tęsknocie za chlebem i słodyczami, a nie o seksie. Nie dajmy sie zwariować i nie upatrujmy w każdej rzeczy sbolu seksualnego.

Nie zgadzam sie z Toba Majka.
.

Wystarczy dzienna prasowka, zeby obalic Twoj post.
Zapisane
Enka19
Go


Email
Odp: Sen o słodyczach
« Odpowiedz #13 : 2008-10-06, 19:04:44 »

Ja jak mysle  przed snem o czyms intensywnie to śni mi sie to często- na zamowienie ;-d i to  jest sztuka ;]
Zapisane
evosonic
Go


Email
Re: Odp: Sen o słodyczach
« Odpowiedz #14 : 2008-10-06, 20:50:52 »

Ja jak mysle  przed snem o czyms intensywnie to śni mi sie to często- na zamowienie ;-d i to  jest sztuka ;]

+++++ lucent dreams +++++ uwazaj
Zapisane
evosonic
Go


Email
Re: Odp: Sen o słodyczach
« Odpowiedz #15 : 2008-10-06, 20:54:13 »

Cytuj
sny z bagietkami chlebem .... pamietam 

Tu ponownie wracam do Freuda.....moze brzmi to smiesznie, jednak jego teorie nie sa wyssane z palca.
Dodam tylko, ze jezeli ta bagietke jadlas.....to wiesz co sie stalo?

Popatrzcie tylko na Freuda naszych czasow: Woddy Allen'a. Jego filmy sa sfilmatyzowanymi teoriami Freuda.

Pokusa: w tym przypadku brak / tesknota za bagietka
Akt: jedzenie bagietki

jestes ssakiem z planety Ziemia , masz penisa i tak tez myslisz  Sad
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Sen o słodyczach
« Odpowiedz #16 : 2008-10-06, 21:41:13 »

Ja jak mysle  przed snem o czyms intensywnie to śni mi sie to często- na zamowienie ;-d i to  jest sztuka ;]

To zadna sztuka. To tak zwane resztki dnia!
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 19 zapytaniami.