forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 00:08:16

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660460 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł  (Przeczytany 66342 razy)
jurek46
Go


Email
Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« : 2008-09-15, 19:52:18 »

[/b]Zapraszam do dyskusji.

[b]Temat na jaki zwrócił moją uwagę  Toan w sprawie badań prowadzonych w USA na temat mozliwych
wartosci leczniczych Brokuła ,a raczej substancji jaką ten brokuł zawiera o nazwie SULFORAPANE jest na tyle ciekawym tematem bo w tych badaniach stwierdzono ze lecxznice działanie jest dla chorób płuc,serca,zawalów i udarów,itp. link jaki zapodał Toan za który dziękuję to http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/7612813.stm
[/size][size=10pt]


A to jest niezbyt dokładne tłumaczenie urywka tekstu przez tłumacza stron internetowych
nie znam języka angielskiego,korzystam z tłumacza ale mozna wszystko zrozumiec.

Brokuły "może pomóc chronić płuca"

Sulforapane znajduje się w brokuły i kapusta Brussel
Substancja znaleźć w brokuły może ograniczyć szkody, która prowadzi do poważnej choroby płuc, badań sugeruje.

Przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POCHP) jest często spowodowane paleniem tytoniu i zabija około 30.000 mieszkańców Wielkiej Brytanii w roku.

USA naukowcy odkryli, że sulforapane zwiększa aktywność genu o NRF2 w ludzkich komórkach płuc, który chroni komórki przed uszkodzeniami powodowanymi przez toksyny.

Te same brokuły złożony został niedawno uznany za ochronne przed uszkodzeniem naczyń krwionośnych spowodowane przez cukrzycę.

Warzyw kapustnych, takich jak brokuły były również związane z niższym ryzykiem wystąpienia ataku serca i udaru mózgu.

W najnowszym badaniu, zespół z Johns Hopkins School of Medicine znaleźć znacznie niższe od aktywności genów w NRF2 palaczy z zaawansowaną POCHP.

Pisanie w American Journal of Respiratory i Critical Care Medicine, powiedzieli genów jest odpowiedzialna za włączanie kilka mechanizmów pozwalających na usuwanie toksyn i zanieczyszczeń, które mogą uszkodzić komórki. Wiemy, brokuły naturalnie zawiera ważne związki, ale do tej pory badania miały miejsce w probówce testowej i dalszych badań jest potrzebne do znalezienia jeśli można produkować takie same skutki u ludzi

Rzeczniczka, British Lung Foundation

Dotychczasowe badania na myszach wykazały, że psując NRF2 genów spowodowane wczesnym początkiem ciężkiego rozedma - jeden z warunków POCHP poniesionych przez pacjentów.

Zwiększenie aktywności NRF2 może prowadzić do użytecznych metod leczenia w celu zapobiegania progresji przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, naukowcy powiedzieli.

W badaniu, które wykazało, że sulforapane był w stanie przywrócić zmniejszone poziomy NRF2 w komórkach narażonych na dym papierosowy.

"Przyszłe badania powinny NRF2 jako nowej strategii mającej na celu zwiększenie ochrony przeciwutleniające w płucach i badanie jego zdolności do poprawy wydolności płuc u osób z POCHP," powiedział lider badań dr Shyam Biswal.

A rzeczniczka prasowa British Lung Foundation, powiedział: "Jest to ważne badanie dla 3 mln osób w Wielkiej Brytanii z powodu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc o swoich ustaleniach na temat zachwianie utleniaczy i przeciwutleniaczy w płucach.

"Wiemy, brokuły naturalnie zawiera ważne związki, ale do tej pory badania miały miejsce w probówce testowej i dalszych badań jest potrzebne do znalezienia jeśli można produkować takie same skutki u ludzi."

Pisala Pani że porozmawiamy na ten temat pózniej czy moze to by w tym temacie czy może załozyc całkiem inny temat.   
Zapisane
zdrowa
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #1 : 2008-09-15, 21:46:01 »

Jurku znowu wydziwiasz. A lekarki nie słuchasz. A napisała Ci:
Jurek, kapustne (od strony wiedzy biochemiczno-akademickiej) potem, na razie wpisz się w psiankowate.
Pytasz a odpowiedzi nie czytasz?  Surprised
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #2 : 2008-09-15, 21:55:32 »

Cytuj
wartosci leczniczych Brokuła ,a raczej substancji jaką ten brokuł zawiera o nazwie SULFORAPANE j

Napisala bea (numeru nie pamietam ), ze brokuly z pomidorem, w jednym zestawieniu sa najlepszym lekarstwem na "wszystkie" raki jakie znamy!!!!!

TYLKO BEZ SOLI!!!!!!!!!

Teraz zartuje. Nie biez mi tego za zle.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #3 : 2008-09-15, 22:44:17 »

Cytuj
wartosci leczniczych Brokuła ,a raczej substancji jaką ten brokuł zawiera o nazwie SULFORAPANE j

Napisala bea (numeru nie pamietam ), ze brokuly z pomidorem, w jednym zestawieniu sa najlepszym lekarstwem na "wszystkie" raki jakie znamy!!!!!

TYLKO BEZ SOLI!!!!!!!!!

Teraz zartuje. Nie biez mi tego za zle.
no to.......wezykiem,wezykiem  Razz
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #4 : 2008-09-15, 23:01:15 »

 Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #5 : 2008-09-16, 00:49:49 »

Jurku znowu wydziwiasz. A lekarki nie słuchasz. A napisała Ci:
Jurek, kapustne (od strony wiedzy biochemiczno-akademickiej) potem, na razie wpisz się w psiankowate.
Pytasz a odpowiedzi nie czytasz?  Surprised

Zdrowa czytam i wpisuje sie w psiankowate,ale jak zwykle ,jezeli cos zaczynam to nie odkładam tego na póżniej
Uznałem temat za ważny dla siebie dlatego, że niestety ja nie jestem "Zdrowy" i cały czas szukam co można jeszcze zrobić
jednakze jezeli przeczytałas czego dotyczy temat to zapewne zauważysz że zainteresowani tym powinniśmy być prawie wszyscy
a to dlatego że jednak to co odkryli amerykanie ,może byc przydatne nie tylko w chorobach płuc jak jest to w moim przypadku,ale sercowcy,naczyniowcy,ciśnieniowcy oraz z zapobiegawczo z chorobami nowotworowymi.
Uznalem ze jest to temat na tyle wazny abyśmy mogli podyskutowac na ten temat,a w moim przypadku,moge napisać że zwiększe spożycie brokułow w swoim menu juz dzisiaj .Tam co prawda wykonano badania na szczurach ,a ja nie mam czasu odkładać,temat na póżniej,aż będa wykonane badania na ludziach tylko z biegu moge poddać sie takiemu badaniu poprzez włączeniu do mojego menu większej ilości brokuła jako węglowodan.
Wiem że zaraz odezwą sie krytyczne uwagi,ale tak samo było w temacie soli,a ja jednak zastosowałem w mojej kuchni tą sól i mogę dzisiaj powiedzieć że dzięki temu moje opuchlizny nóg prawie zupełnie zniknęły.Obserwuje tych co krytykują i widze niespójności w ich krytykach,wskazywali dla mnie ze nie powinno sie w DO wogóle zjadac soli ,a sami gdzie indziej piszą że "sól do smaku"
Teraz czekam może spotkam sie z krytyka zastosowania Brokuła w większej ilości czyli częściej .Zastosuję od jutra codziennie brokuła w swoim menu.

Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #6 : 2008-09-16, 01:02:19 »

Teraz czekam może spotkam sie z krytyka zastosowania Brokuła w większej ilości czyli częściej.

Jeśli chodzi o mnie to brokuły do oporu, ile wejdzie do żołądka.
Warto tylko je udusić czyli podgrzać pod przykryciem bez dodawania wody tak by dno naczynia nie zagrzało się wiele powyżej 100 stopni.

Ja do tego celu używam mikrofali, do zagotowania 3/4 mocy, po zagotowaniu 1/4 mocy.

Nie wiadomo czy mikrofale te magiczne właściwości brokuł wzmocnią czy osłabią.
Cool
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #7 : 2008-09-16, 01:53:01 »

Teraz czekam może spotkam sie z krytyka zastosowania Brokuła w większej ilości czyli częściej.

Jeśli chodzi o mnie to brokuły do oporu, ile wejdzie do żołądka.
Warto tylko je udusić czyli podgrzać pod przykryciem bez dodawania wody tak by dno naczynia nie zagrzało się wiele powyżej 100 stopni.

Ja do tego celu używam mikrofali, do zagotowania 3/4 mocy, po zagotowaniu 1/4 mocy.

Nie wiadomo czy mikrofale te magiczne właściwości brokuł wzmocnią czy osłabią.
Cool

W tym rzecz ze oni podawali ,ze brokuły były tylko sparzane, bo przy gotowaniu prawie zupelnie traciły swoje wlaściwości zdrowotne
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #8 : 2008-09-16, 07:00:51 »




W tym rzecz ze oni podawali ,ze brokuły były tylko sparzane, bo przy gotowaniu prawie zupelnie traciły swoje wlaściwości zdrowotne

I wszystko się zgadza. Wg sztuki kulinarnej ( uwielbiam oglądać KUCHNIATV) brokuły gotuje się w ten sposób, że w wodzie umieszcza się tylko  łodygi, "różyczki" powinny być nad wodą. Czyli brokuły wsadzamy do garnka łodygą do dołu i wody wlewamy tylko , aby zakryły tylko te łodygi. Gotujemy pod przykrywką i pilnujemy, aby "różyczki" się nie rozgotowały.
Osobiście uwielbiam brokuły i brukselkę odsmażane na smalcu ze skwarkami i jajkiem, dobrze doprawione pieprzem  Very Happy
Zapisane
toan
Go


Email
"Potęga" tabletek...
« Odpowiedz #9 : 2008-09-16, 07:07:15 »

Kapustne to stara sprawa. Nawet jeden Prezydent miał "dietę Kwaśniewskiego" opartą na kapuśniaku - dostępną także w tabletkach  Cool
Teraz jest na topie "niedobór" telomerazy, który to niedobór wg "najnowszych" badań, skraca życie!.
Otóż w komórkach tkanek ludzkich wyktyto różną długość telomeru - swoistej końcówki sekwencji DNA. Ta telomeraza jest odpowiedzialna za elongację telomeru, dzięki czemu następuje tworzenie komplementarnej kopii DNA, a telomer się nie skraca. A do tego w komórkach eukariota wykryto, że obecność telomerazy decyduje o nieśmiertelności hodowli.
Jednakże sprawa się komplikuje, bo badania biochemiczne z lat siedemdziesiątych wykazały, że telomeraza nie wykazuje aktywności w komórkach somatycznych, przez co skracają się telomery, a jest bardzo aktywna w jajnikach, jądrach i w neoplazmie!. Ale pewnie "kotki sprytki" poradzą sobie z tym problemem, bo założenie jest proste:
skoro telomeraza daje nieśmiertelność in vitro, to teoretycznie da też in vivo. A więc wystarczy wyprodukować telomerazę w tabletkach... i czekać na efekty globalne, bo badania kliniczne oczywiście potwierdzą skuteczność Wink
Piszę o tym, bo tak mi przyszło do mojej "naukowej" głowy, że może Jurku w płucach przy P.O.Ch.P. występuje zbyt niska aktywność telomerazy i przez to źle chorym się płuca replikują?. A może telomeraza w tabletkach pomoże w tej chorobie?.  Wink

PS
"brokuł" w tabletkach jest też dostępny. Nazwa handlowa to "Sulforaphane"  Confused
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #10 : 2008-09-16, 08:18:15 »

Nigdy nie jadłam brokułów ,może kiedyś spróbuję,skoro są taaaaakie doooobre  Cool
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #11 : 2008-09-16, 08:28:56 »

Lepsze tabletki, bo pomijają zasadę "łodygą do dołu", dzięki czemu nie ma żadnych strat  Wink
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #12 : 2008-09-16, 08:53:05 »

Niedługo będzie można kupić wszystko w tabletkach-"piękne" rozwiązania!
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #13 : 2008-09-16, 09:03:26 »

Teraz czekam może spotkam sie z krytyka zastosowania Brokuła w większej ilości czyli częściej.

Jeśli chodzi o mnie to brokuły do oporu, ile wejdzie do żołądka.
Warto tylko je udusić czyli podgrzać pod przykryciem bez dodawania wody tak by dno naczynia nie zagrzało się wiele powyżej 100 stopni.

Ja do tego celu używam mikrofali, do zagotowania 3/4 mocy, po zagotowaniu 1/4 mocy.

Nie wiadomo czy mikrofale te magiczne właściwości brokuł wzmocnią czy osłabią.
Cool

W tym rzecz ze oni podawali ,ze brokuły były tylko sparzane, bo przy gotowaniu prawie zupelnie traciły swoje wlaściwości zdrowotne




Panie Jurku, czy jada Pan płucka skoro tam są "części  zamienne" ?
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #14 : 2008-09-16, 09:05:14 »

W układzie biologicznym, aktywny, nieszkodliwy Rolling Eyes tlen w tabletkach rozwiązałby wszelkie problemy!. Zimna reakcja jądrowa w tabletkach - prawdopodobnie też  Wink
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #15 : 2008-09-16, 10:37:52 »


Panie Jurku, czy jada Pan płucka skoro tam są "części  zamienne" ?

http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=600.0
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #16 : 2008-09-16, 11:30:33 »

Może wodę wymyslą w tabletkach,to już nie byłoby problemów ile szklanek dziennie pic....
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #17 : 2008-09-16, 11:33:49 »



Jeśli chodzi o mnie to brokuły do oporu, ile wejdzie do żołądka.


Nie lubię   takiego podejścia do odzywiania.Co do znaczy do oporu? Bedzie wtedy wiadomo,jak  już zwymiotujesz,że najadłes sie do oporu?
Jeść trzeba jak człowiek,a nie jak wygłodniały pies.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #18 : 2008-09-16, 12:03:10 »

Do oporu, znaczy z przyjemnością, łatwo, bez wysiłku.

Następnie następuje opór.

I dalsze jedzenie to nuda, dyskomfort, ból, agonia i śmierć.
Cool
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #19 : 2008-09-16, 13:29:14 »

Do oporu...

Nie czułabym komfortu, gdybym najadła się brokuł,tyle ile mój żoładek zmieści,czyli do oporu-przynajmniej tak jest w moim przypadku  Cool
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.048 sekund z 17 zapytaniami.