forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 07:07:20

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660611 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł  (Przeczytany 66362 razy)
Edyta
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #40 : 2008-09-17, 08:14:56 »

Jak chodziłam do szkoły,to pani od rehabilitacji powiedziała coś bardzo mądrego,mianowicie: [b]Nigdy nie mów co byś zrobił będąc na czyimś miejscu,bo nie jesteś na tym miejscu i nie wiadomo co byś zrobił".

Ja od siebie dodam,że często się dziwimy człowieka "ruchom" w jakiejś specyficznej dla niego sytuacji,jesteśmy wtedy taaaacy mąąąąąąądrzy ,potrafimy "sypać z rękawa" różnymi poradaaaami ,ale jak coś nas dopadnie,to "kulimy ogonek" i siedzimy cichutko jak przysłowiowa "myszka pod miotłą"   Surprised
Tak to jest w zyciu,nie wie jednak ten co tego nie przeżył,bo jak to się mówi "syty glodnego nigdy nie zrozumie"  Wink
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #41 : 2008-09-17, 09:10:02 »

Jak chodziłam do szkoły,to pani od rehabilitacji powiedziała coś bardzo mądrego,mianowicie: [b]Nigdy nie mów co byś zrobił będąc na czyimś miejscu,bo nie jesteś na tym miejscu i nie wiadomo co byś zrobił".

Ja od siebie dodam,że często się dziwimy człowieka "ruchom" w jakiejś specyficznej dla niego sytuacji,jesteśmy wtedy taaaacy mąąąąąąądrzy ,potrafimy "sypać z rękawa" różnymi poradaaaami ,ale jak coś nas dopadnie,to "kulimy ogonek" i siedzimy cichutko jak przysłowiowa "myszka pod miotłą"   Surprised
Tak to jest w zyciu,nie wie jednak ten co tego nie przeżył,bo jak to się mówi "syty glodnego nigdy nie zrozumie"  Wink

Wpełni sie z Tobą zgadzam,zawsze wychodzę z założenia że to co piszę może się komuś kiedyś przydac
bo nigdy nie jest wiadome co jutro może nas spotkac.Dzisiaj możesz byc hojrak a jutro???
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #42 : 2008-09-17, 09:49:31 »

Kangur prosze nie próbuj i nie dorabiaj tych zgrabnych literek,bo Grizlim napewno przez to nie będziesz.
Jezeli masz coś do powiedzenia w tym temacie pisz,jezeli wchodzisz aby sobie pożartowac,rób to w innym temacie.
Moge zrozumieć radę ,ja podaje dane z opakowania leku ,a Tobie do głowy przychodzi że ja zajmuję się reklamą leku ,na dodatek
leku, którego w Polsce jeszcze nie ma.Pomógł byś bardziej tym gdybyś sprawdził czy u ciebie w Australi, czasami ten lek nie jest dostępny.
w aptekach.

Zacziem w Australii?  Nasz producenta i sprzedawce po sasiedzku.

Компания Парадигма Контакты, схема проезда и телефоны компании
Адрес: Москва, Ленинградский проспект, дом 80 (здание НПО "АЛМАЗ"), 3-й подъезд, 4-й этаж, офис 403.

Как проехать: станция метро "Сокол", выход в центре зала, далее по переходу к улице "Балтийская" из метро направо, далее до светофора.

Наш телефон: (495) 788-91-07

Электронная почта: bads@paradeigma.ru

2135 - to jest pozycja w ich kaltalogu   
Индол-3-Карбинол 200 мг
   60 капс. (kapsulek)   1094.50- cena w rublach.      
Профилактика и терапия онкологических заболеваний.

P.S.
 Piszac mozna tez pozartowac. Latwiej sie zapamietuje.




 
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #43 : 2008-09-17, 10:07:47 »

Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #44 : 2008-09-17, 10:41:44 »

...Coś mało napisali o skutkach ubocznych. Jak czytam o blokowaniu to zawsze ciekawi mnie czy nie zostanie zablokowane coś ważnego i pożytecznego...

Wiem, ze rosjanie maja dobre "kalachy", reszta "z autopsji" taka sobie Cool

I teraz pytanie czy ktos, kto "partaczy" stosowanie DO osiagnie sukces "tabletkami"
produkcji nieznanych i niepewnych firm rosyjskich? Shocked Crying or Very sad

Ludzie malo wyksztalceni i niezbyt rozgarnieci zawsze maja "ciagoty"
do "platnych tabletek" i "bezplatnych porad lekarskich"
ale tak to jest w "MATRIX 90/10" Shocked Crying or Very sad Crying or Very sad


Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #45 : 2008-09-17, 10:48:55 »

Człowiek jednak na cudzych błedach sie nie nauczy dostatecznie dużo,żeby potem nie cwaniakować  Sad
Niejednego cwaniaka,"przypiliło" ,że sam robił to co osmieszał ,nawet jeszcze z większym zapałem ,tak ze sie nie mógł pozbierać  Surprised -,ale tak na "sucho" szkoda gadać  Confused
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #46 : 2008-09-17, 10:58:01 »

...Jak chodziłam do szkoły,to pani od rehabilitacji powiedziała coś bardzo mądrego,mianowicie: 
Nigdy nie mów co byś zrobił będąc na czyimś miejscu,bo nie jesteś na tym miejscu i nie wiadomo co byś zrobił"...

Pozwole sobie zauwazyc, ze jest to "maksyma" z gruntu falszywa!!! Shocked Shocked Shocked

Gdyby ona byla dobra i logiczna, to funkcja: adwokata, lekarza, nauczyciela, rodzica
doradcy zywieniowego bylaby zbedna a moze i szkodliwa. Shocked Shocked Shocked

Mam wrazenie, ze im bardziej "prymitywny osobnik" tym potrzeba korzystania z "doradcy"
jest mniejsza. Stopien zorganizawania "uslug doradczych" stanowi w pewien sposob
o rozwoju cywilizacyjnym danej spolecznosci Cool

amen

PS
Edyta prosze tego bron boze nie brac do Siebie
Kogo to dotyczy kazdy na forum "nie mlotkowy" bedzie wiedzial Cool Razz


Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #47 : 2008-09-17, 10:59:27 »




I teraz pytanie czy ktos, kto "partaczy" stosowanie DO osiagnie sukces "tabletkami"
produkcji nieznanych i niepewnych firm rosyjskich? Shocked Crying or Very sad




A czy Ty partaczysz DO,czy stosujesz je dokładnie ? A może polecasz tabletki??  Wink
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #48 : 2008-09-17, 11:02:16 »


Edyta prosze tego bron boze nie brac do Siebie


Napisze wprost,żeby było jasno dla wszystkich: Mało mnie obchodzi ,co ktoś  o mnie mówi/pisze/papla/plotkuje itd.   -myślę,że nie jest to jakoś zawile napisane  Wink
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #49 : 2008-09-17, 11:16:02 »

Dodam,ze czasem łagodnym tonem odniesie się większy sukces,niż tonem podniesionym.Wiem co mówię,bo do łagodnych nie nalezę,przez co więcej trace  Surprised  Razz
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #50 : 2008-09-17, 11:53:12 »



Gdyby ona byla dobra i logiczna, to funkcja: adwokata, lekarza, nauczyciela, rodzica
doradcy zywieniowego bylaby zbedna a moze i szkodliwa. Shocked Shocked Shocked


No cóż...są ludzie,którzy całe swoje życie nie korzystali z usług adwokata i całkiem nieźle im się powodzi.
Są ludzie,którzy korzystali z usług lekarza -czasem wychodziło to na zdrowie,czasem wręcz usługa okazywała się szkodliwa (vide posty MONIKAW -to tylko jeden maleńki przykładzik.
Nauczyciele....sama bym więcej i lepiej dzieci nauczyła,ale szkoła jest obowiązkowa.
Rodzic-bywają przypadki ,że więcej szody przyniesie niż pożytku.
Doradca żywieniowy/lekarz  (vide posty MONIKAW i monikaf) .

Trafiony zatopiony.  Wink
Zapisane
monikaf
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #51 : 2008-09-17, 12:02:16 »

To jest faktem ze dieta Kwasneiwskiego pomogla mi najefektywniej , ale faktem jest rowniez ze i lekarze mi pomogli, na tyle na ile mogli. pare razy siedzialam juz na wozku i zanim w ogole snilo mi sie o Kwasniewskim sprawiali ze z tego wozka wstawalam, ciezko, ledwo bo ledwo ale jednak.  Nie posadzam ich o zle intencje, mam dostep do najnowoczesniejszych osiagniec  reumatologii, a ze  troche im brakuje do najwyzczajniejszych, najprostszych rozwiazan? No coz, ciesze sie, ze kiedys ktos powiedzial mi o Kwasniewskim.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #52 : 2008-09-17, 12:12:27 »

Jest w tym wszystkim trochę prawdy...
Lekarz,ksiądz,mecenas też człowiek.
Nie możemy zapominać o tych, którzy nam pomogli.
Bo gdyby nie J.Kwaśniewski, M Garbień, nasze lekarki z forum Pani Ewa i Beata. Mnie by juz po prostu nie bylo nie wspominając o Tych co idą za mną...
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #53 : 2008-09-17, 12:19:29 »

Kto "wymyślił",ze masło jest szkodliwe i w zamian trzeba jeść margaryne?
Kto bębni ,że jajka sa szkodliwe?
Kto bębni ,że produkty mączne są zdrowe?
Wystarczy spojrzeć na piramidkę żywieniową i widać co jest i przez kogo  zalecane.Jedni z nich  szkodzą potem drudzy pomagają-taka ich rola i trzba spojrzeć na podstawy tego wszystkiego,ale nie już na wierzchołek góry lodowej.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #54 : 2008-09-17, 12:27:02 »

A powiedz czasem wsród znajomych, że owoce są niejadalne i mleko też.
Jak mam ochotę się powymądrzać to tak mówię i z wiadomym efektem. Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #55 : 2008-09-17, 12:43:25 »

A powiedz czasem wsród znajomych, że owoce są niejadalne i mleko też.


hehe.Ostatnio musiałam podpisać,że nie zgadzam się na fluoryzowanie zębów u dzieci,które ma sie odbyc w szkole.
Pani higienistka poprosiła mnie do swojego pokoiku i rzekła ; "Podpisze mi pani,że sie nie zgadza,bo my musimy,to zgłosić do funduszu,że nie myją....
(i to "nie myją" bąknęła pod nosem) ,a ja bąknęłam również pod nosem,że fluor jest szkodliwy  hehe .

Z obserwacji wiem,że ludzie są bardzo wpatrzeni w nauczycieli,lekarzy itp. -to jest dla nich "świętość" .To co powiedzą też jest "święte" .
No i spróbuj im powiedzieć ,że "pieć razy owoce i warzywa" to bzdety,to bedą ciebie mieli za "świra" . Potem taki delikwent dorabia sie jakiejś choroby i tak jak pisałam wcześniej (jedni szkodzą swoimi "tezami" ,a drudzy to naprawiają) -stąd zdania ,że jeden lekarz jest zły,a drugi dobry.
Nie neguję lekarzy ,bo niby dlaczego miałabym to robić.
Nie neguję dietetyków,rodziców,nauczycieli tylko staram się powiedzieć,że: nulla regula sine exceptione (bardzo lubię ta sentencje,bo jest bardzo prawdziwa)  Cool
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #56 : 2008-09-17, 13:16:35 »

Adam zwróć uwage na mała róznicę w nazwie ja podawałem nazwe "INDINOL" A Ty wskazujesz tutaj "INDONAL"

Trzeba patrzeć na skład danego preparatu inaczej można się pogubić pod mnogością nazw handlowych. To jak to tak studiujesz, że nie porównujesz składu preparatów.
Pozdrawiam Cool

http://www.herbapis.pl/
Cytuj
Indonal - nie dajmy się nowotworom !
Po dłuższej przerwie powrócił na nasze półki ten, tak bardzo poszukiwany przez Państwa preparat (dawna nazwa handlowa INDINOL ). Zawarty w Indonalu aktywny składnik Indol 3-karbinol sprawia, że Indonal znajduje zastosowanie w zakresie profilaktyki jak i wspomagająco w leczeniu niektórych chorób nowotworowych. Dostarczanie organizmowi wraz z pożywieniem tej biologicznie aktywnej substancji zmniejsza ryzyko występowania zmian degeneracyjnych w komórkach.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #57 : 2008-09-17, 17:28:33 »

Adam zwróć uwage na mała róznicę w nazwie ja podawałem nazwe "INDINOL" A Ty wskazujesz tutaj "INDONAL"

Trzeba patrzeć na skład danego preparatu inaczej można się pogubić pod mnogością nazw handlowych. To jak to tak studiujesz, że nie porównujesz składu preparatów.
Pozdrawiam Cool

http://www.herbapis.pl/
Cytuj
Indonal - nie dajmy się nowotworom !
Po dłuższej przerwie powrócił na nasze półki ten, tak bardzo poszukiwany przez Państwa preparat (dawna nazwa handlowa INDINOL ). Zawarty w Indonalu aktywny składnik Indol 3-karbinol sprawia, że Indonal znajduje zastosowanie w zakresie profilaktyki jak i wspomagająco w leczeniu niektórych chorób nowotworowych. Dostarczanie organizmowi wraz z pożywieniem tej biologicznie aktywnej substancji zmniejsza ryzyko występowania zmian degeneracyjnych w komórkach.

Adam dzieki za pomoc ,pytasz w jakim celu chce ten lek zastosowac
podaje jeszcze raz krótki fragment tłumaczenia ze strony

"Sulforapane znajduje się w brokuły i kapusta Brussel
Substancja znaleźć w brokuły może ograniczyć szkody, która prowadzi do poważnej choroby płuc, badań sugeruje.

Przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POCHP) jest często spowodowane paleniem tytoniu i zabija około 30.000 mieszkańców Wielkiej Brytanii w roku.

USA naukowcy odkryli, że sulforapane zwiększa aktywność genu o NRF2 w ludzkich komórkach płuc, który chroni komórki przed uszkodzeniami powodowanymi przez toksyny.

Te same brokuły złożony został niedawno uznany za ochronne przed uszkodzeniem naczyń krwionośnych spowodowane przez cukrzycę.

Warzyw kapustnych, takich jak brokuły były również związane z niższym ryzykiem wystąpienia ataku serca i udaru mózgu.

Komórki zanieczyszczeń

W najnowszym badaniu, zespół z Johns Hopkins School of Medicine znaleźć znacznie niższe od aktywności genów w NRF2 palaczy z zaawansowaną POCHP.

Pisanie w American Journal of Respiratory i Critical Care Medicine, powiedzieli genów jest odpowiedzialna za włączanie kilka mechanizmów pozwalających na usuwanie toksyn i zanieczyszczeń, które mogą uszkodzić komórki. Wiemy, brokuły naturalnie zawiera ważne związki, ale do tej pory badania miały miejsce w probówce testowej i dalszych badań jest potrzebne do znalezienia jeśli można produkować takie same skutki u ludzi

Dotychczasowe badania na myszach wykazały, że psując NRF2 genów spowodowane wczesnym początkiem ciężkiego rozedma - jeden z warunków POCHP poniesionych przez pacjentów.

Zwiększenie aktywności NRF2 może prowadzić do użytecznych metod leczenia w celu zapobiegania progresji przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, naukowcy powiedzieli.

W badaniu, które wykazało, że sulforapane był w stanie przywrócić zmniejszone poziomy NRF2 w komórkach narażonych na dym papierosowy.

"Przyszłe badania powinny NRF2 jako nowej strategii mającej na celu zwiększenie ochrony przeciwutleniające w płucach i badanie jego zdolności do poprawy wydolności płuc u osób z POCHP," powiedział lider badań dr Shyam Biswal.

A rzeczniczka prasowa British Lung Foundation, powiedział: "Jest to ważne badanie dla 3 mln osób w Wielkiej Brytanii z powodu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc o swoich ustaleniach na temat zachwianie utleniaczy i przeciwutleniaczy w płucach.

"Wiemy, brokuły naturalnie zawiera ważne związki, ale do tej pory badania miały miejsce w probówce testowej i dalszych badań jest potrzebne do znalezienia jeśli można produkować takie same skutki u ludzi."" name=gtrans Rzeczniczka, British Lung Foundation

NA ZAKOŃCZENIE JESZCZE RAZ PODAJE ZE JESTEM CHORY NA P.O.CH.P STAN MÓJ LEKARZE OKRESLAJA JAKO CIĘŻKI,TO ŻE Z WAMI PISZE TO WCALE NIE ZNACZY ŻE MOGĘ SOBIE POZWOLIC NA CZEKANIE ZANIM TAKI LUB INNY SPECYFIK ZNAJDZIE SIE U NAS W KRAJU,WIEM ŻE ZASZKODZIC MI NIE MOŻE A POMÓC ???
Oczxywiście jak podają zastosowanie tych tabletek można zastąpic jednakże musiał bym zjadac dziennie ok 1kg np. Brokuła,Jak myślisz co będzie dla mnie korzystniejsze ja już wybrałem ,nie jestem królikiem aby zjadac kilogram kapustnych.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #58 : 2008-09-17, 17:32:27 »

Cytuj
...Coś mało napisali o skutkach ubocznych. Jak czytam o blokowaniu to zawsze ciekawi mnie czy nie zostanie zablokowane coś ważnego i pożytecznego...

Wiem, ze rosjanie maja dobre "kalachy", reszta "z autopsji" taka sobie Cool

I teraz pytanie czy ktos, kto "partaczy" stosowanie DO osiagnie sukces "tabletkami"
produkcji nieznanych i niepewnych firm rosyjskich? Shocked Crying or Very sad

Ludzie malo wyksztalceni i niezbyt rozgarnieci zawsze maja "ciagoty"
do "platnych tabletek" i "bezplatnych porad lekarskich"
ale tak to jest w "MATRIX 90/10" Shocked Crying or Very sad Crying or Very sad

 Shocked Surprised Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #59 : 2008-09-17, 17:36:36 »

No właśnie, tylko że „indole-3-carbinol” i „sulforaphane” to dwie różne rzeczy, może więc lepiej pozostać przy brokułach.
Cool
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.039 sekund z 17 zapytaniami.