forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 21:33:16

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
660526 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł  (Przeczytany 66345 razy)
adam319
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #60 : 2008-09-17, 18:14:24 »

Reasumując,

Jurek, spróbuj przez jeden tydzień zjadać jako jarzynę do obiadu brokuły duszone, ze smalcem lub masełkiem, tyle na ile masz ochotę, nic na siłę.

Po tygodniu ocenisz czy czujesz się lepiej, jeśli tak, a dalsze jedzenie brokuł będziesz odczuwał jako uciążliwe to wtedy rozejrzysz się za jakimś koncentratem w tabletkach.
Cool
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #61 : 2008-09-17, 20:30:44 »

Reasumując,

Jurek, spróbuj przez jeden tydzień zjadać jako jarzynę do obiadu brokuły duszone, ze smalcem lub masełkiem, tyle na ile masz ochotę, nic na siłę.

Po tygodniu ocenisz czy czujesz się lepiej, jeśli tak, a dalsze jedzenie brokuł będziesz odczuwał jako uciążliwe to wtedy rozejrzysz się za jakimś koncentratem w tabletkach.
Cool
Popieram Very Happy
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #62 : 2008-09-17, 20:46:57 »

Dajta se już spokój z tymi brokułami.Jak można zjeść kilo brokuł?Sami sobie najpierw zjedzcie i oceńcie ,czy dobrze byscie sie czuli.Możecie sobie na dokładke dorzucić 2kg kalafiora,pól kg. sałaty i dwie główki kapusty.Smacznego!
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #63 : 2008-09-17, 20:57:43 »

Wyobrażam sobie też wariacje na temat brokuł.

Można by je potraktować sokowirówką na surowo.
Otrzymany sok wypadałoby podgrzać do wrzenia i dodać powiedzmy skoncentrowanego soku z buraczków (albo od razu buraczki świeże do sokowirówki).
Może łyżeczkę masełka albo wywar z mięsa też by toto dosmaczył, no i oczywiście odrobina soli i pieprzu do smaku.

Miałbyś więc napój smakujący jak lekarstwo i nie musiałbyś narzekać, żeś nie królik i że sobie rozepchasz żołądek.

Obiecuję kupić przy okazji brokuły i spróbować co ta moja rada z sokowirówką jest warta.

A można by też otrzymany sok używać zamiast wody jako podstawę do przygotowania innych potraw.
Cool
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #64 : 2008-09-17, 21:02:29 »

Reasumując,

Jurek, spróbuj przez jeden tydzień zjadać jako jarzynę do obiadu brokuły duszone, ze smalcem lub masełkiem, tyle na ile masz ochotę, nic na siłę.

Po tygodniu ocenisz czy czujesz się lepiej, jeśli tak, a dalsze jedzenie brokuł będziesz odczuwał jako uciążliwe to wtedy rozejrzysz się za jakimś koncentratem w tabletkach.
Cool

Adam, powiedz prosze, ze to byl zart! Koncentrat w tabletkach? Czy Ty jesz optymalnie? Tbltki? Stary, o czym ty mowisz? Nie mac czlowiekowi w glowie.
Znudzi sie Jurkowi jedno warzywo wezmie inne!!! My tu na calym forum gadamy o nie-jedzeniu maki, nabialu itd a Ty tu namawiasz do jedzenia chemii. Przepraszam Cie, ale czy Ty przypadkiem......nie zjadles za duzo chemii.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #65 : 2008-09-17, 21:04:52 »

Wyobrażam sobie też wariacje na temat brokuł.

Można by je potraktować sokowirówką na surowo.
Otrzymany sok wypadałoby podgrzać do wrzenia i dodać powiedzmy skoncentrowanego soku z buraczków (albo od razu buraczki świeże do sokowirówki).
Może łyżeczkę masełka albo wywar z mięsa też by toto dosmaczył, no i oczywiście odrobina soli i pieprzu do smaku.

Miałbyś więc napój smakujący jak lekarstwo i nie musiałbyś narzekać, żeś nie królik i że sobie rozepchasz żołądek.

Obiecuję kupić przy okazji brokuły i spróbować co ta moja rada z sokowirówką jest warta.

A można by też otrzymany sok używać zamiast wody jako podstawę do przygotowania innych potraw.
Cool

Zapomnij, chodzi o to aby cale zarcie przed "wlozeniem do bozki" juz "przetrawic"...czyli podsmazyc, przegotowac....itd, szkoda Twojego czasu....optymalni nie jedza surowego!!!!Prawda?
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #66 : 2008-09-17, 21:11:34 »

Co, mam zrobić głosowanie, czy ja namawiam czy odciągam jak mogę Jurka od tych tabletek?
Gość jest naprawdę chory i najchętniej by zjadł pół apteki by mu pomogło, ja tu proponuję świeże jarzynki, soczki, a ty mi tu wyjeżdżasz, że popycham Jurka do tabletek.

Ach, co za piach!

I jeszcze piszesz, że sok podgrzany do wrzenia jest surowy. Moim zdaniem czytasz szybciej niż wchłaniasz.
Smile
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #67 : 2008-09-17, 21:20:03 »

Reasumując,

Jurek, spróbuj przez jeden tydzień zjadać jako jarzynę do obiadu brokuły duszone, ze smalcem lub masełkiem, tyle na ile masz ochotę, nic na siłę.

Po tygodniu ocenisz czy czujesz się lepiej, jeśli tak, a dalsze jedzenie brokuł będziesz odczuwał jako uciążliwe to wtedy rozejrzysz się za jakimś koncentratem w tabletkach.
Cool

Dzięki za radę tylko widzę, że nie czytałeś tego artykułu w całości a tam piszą, że wyciąg z brokuła
zawarty w jednej tabletce jest równowarzny z konsumpcja jednego kilograma brokuła,w dodatku
musiał by on byc surowy ,bo przy gotowaniu giną te wartościowe zalety.
Podjełęm już decyzję udało mi sie zakupic cały zestaw na 2 miesięczna kurację w Talinie (Rosja) po dwóch miesiącach
napiszę ,albo jak niektórzy mnie ostrzegaja nie napisze ,bo opadnie moje wieko jak pięknie to ujmuje Grizli.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #68 : 2008-09-17, 21:29:31 »

Weź przynajmniej pożycz od kogoś miernik promieniowania i sprawdź te tabletki czy brokuły nie rosły tam gdzie nie powinny.

Test na zawartość metali ciężkich to już droższa sprawa, trwa wprawdzie 3 minuty, ale potrzebny jest do tego „x-ray fluorescent emission spectrometer”, każda szanująca się większa fabryka urządzeń elektronicznych i plastiku powinna taki mieć by sprawdzać towary z Unijną normą RoHS.
Cool
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #69 : 2008-09-17, 21:55:55 »

...Weź przynajmniej pożycz od kogoś miernik promieniowania i sprawdź te tabletki czy brokuły nie rosły tam gdzie nie powinny...

Adam juz to widze jak Jurek "sprawdza" te brokuly skoro
 On nie rozumie zasad DO w swojej chorobie!!!

Sam Siebie pograza!!! Zamiast polepszac stan swojego zdrowia,
osobiscie "zamyka wieko swojej trumny"

Jak to zwykle bywa u "slabo wyksztalconych i prostych ludzi"
wiara w PLATNE "odpustowo bazarowe tabletki" jest silniejsza
od  BEZPLATNYCH "porad lekarskich"  Razz Razz Razz


Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #70 : 2008-09-17, 21:59:01 »

Weź przynajmniej pożycz od kogoś miernik promieniowania i sprawdź te tabletki czy brokuły nie rosły tam gdzie nie powinny.

Test na zawartość metali ciężkich to już droższa sprawa, trwa wprawdzie 3 minuty, ale potrzebny jest do tego „x-ray fluorescent emission spectrometer”, każda szanująca się większa fabryka urządzeń elektronicznych i plastiku powinna taki mieć by sprawdzać towary z Unijną normą RoHS.
Cool

Odpowiem krótko zapomniałem dodac że ten specyfik to w orginale nazywa sie "INDINOL"
NIE INDONOL ani rzadne inne mutanty tylko taki sam jaki w badaniach wykorzystywali w amerykańskich
instytutach,gdzie on powstał,i został przebadany.
Adam Rosjanie nie produkują tego wyciągu,ani nie sadza brokułów jak myślisz.Wyciąg z brokuła w naszej strefie klimatycznej ,oraz jego komponenty produkuje  o dziwo, Instytut Sadownictwa w Skierniewicach Polska
Gdzie również przeprowadziłem rozmowe z osobą odpowiedzialną za dystrybucje.Dzięki pani magister
z tego instytutu dowiedzialem się że Oni zajmują się produkcją tego brokuła oraz wszystkich kąponentów
z którego wyprodukowany jest ten lek.Idąc po sznurku,odnalazłem właśnie tą firme rosyjską która ten specyfik produkuje.Nie będę narazie więcej pisał zanim nie uda mi sie w 100% zakończyc batalie o ten lek.
jezeli go będę już miał to napisze,oraz po zakończeniu dwumiesięcznej kuracji też spróbuje sie odezwac .
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #71 : 2008-09-17, 22:03:54 »

...widzę, że nie czytałeś tego artykułu w całości a tam piszą, że wyciąg z brokuła
zawarty w jednej tabletce jest równowarzny z konsumpcja jednego kilograma brokuła,w dodatku
musiał by on byc surowy ,bo przy gotowaniu giną te wartościowe zalety...

Wiara prostych ludzi czyni "cuda"
"kilogram brokula w jednej tabletce na surowo" Razz Razz Razz

Ale jak napisali to oczywiscie kazdy "nierozgarniety" takie klamstwa "lyknie"
a "inteligentny" bedzie robil to, co mu lekarz optymalny doradzil. Cool

Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #72 : 2008-09-17, 22:36:07 »

...Weź przynajmniej pożycz od kogoś miernik promieniowania i sprawdź te tabletki czy brokuły nie rosły tam gdzie nie powinny...

Adam juz to widze jak Jurek "sprawdza" te brokuly skoro
 On nie rozumie zasad DO w swojej chorobie!!!

Sam Siebie pograza!!! Zamiast polepszac stan swojego zdrowia,
osobiscie "zamyka wieko swojej trumny"

Jak to zwykle bywa u "slabo wyksztalconych i prostych ludzi"
wiara w PLATNE "odpustowo bazarowe tabletki" jest silniejsza
od  BEZPLATNYCH "porad lekarskich"  Razz Razz Razz

Powinienem nie odpowiadac ,ale chciąłbym aby ten post pozwolił wszystkim tym ,którzy moze jak ja
szukaja nadziei na znalezienie szansy na spokojny sen ,swobodny oddech,oraz odbudowe swojego organizmu z czestych pobytów w szpitalu,co przy tej chorobie jest nieodzowne -to jest tak jak
z chorobami wymagającymi dializ.Cały czas od siedmiu lat bez przerw nawet w okresach przebywania w szpitalu przy pomocy rodziny ani na jeden dzień nie odchodzę od Diety Optymalnej-Spotykam na swej drodze osoby które usilnie chca wykazac sie swoją kulturą osobistą i wykrztałceniem,a w rzeczywistości są ludzmi małego pokroju,już kiedyś pisałem że Grizli przekracza granice dopuszczalne
w rozmowach na forum Optymalnym,ale prosze Admina o nie upominanie jego haniebnych wycieczek w ludzkie życie.
Czy ja musze byc profesorem i pięknie pisac gramatyczne,aby zostaC TU ZROZUMIANY.
Czy naprawde nikt nie moze zrozumiec ze ja pisze tak od serca,tak jak myślę ,czy to ma byc przytykiem do mojego życia rodzinnego.Dla grizlego refleksja jezeli kiedyś w życiu przydaży sie Tobie byc w podobnej sytuacji do mnie ,to naprawde radził bym Tobie idż do najlepszego specjalisty najlepiej z tytułami,a jezeli dowiesz się o swojej chorobie polóż sie i czekaj aż tobie opadnie te Twoje wieko które aż do znudzenia wypisujesz tu i na innych forach gdzie Ciebie spotykam.
Ja byłem już na dniesiedem lat podczymuje swoje życie DO. I SZUKAM
Sam dr.Kwaśniewski dla mnie w rozmowie osobistej ,ale i w swoich opracowaniach,pisał że nie jest Cudotwórca aby odbudowac to czego juz nie ma,czy noga która odpadła potrafi odrosnąc,chyba ze grizli wysle tego kogoś to swojego specjalisty.

Przepraszam za błedy, interpunkcje,składnie,ale ja jestem tylko człowiekiem,mało wykrztałconym
i nic tego nie zmieni ,ale każdy może mnie zrozumiec co pisze ,w przeciwieństwie do tych wykrzykników emotikon ,grubych liter, podkreśleń którymi jak szabelka tnie uczony o nicku "GRIZLI"
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #73 : 2008-09-17, 23:14:24 »

Niedobry miś!
Zapisane
zdrowa
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #74 : 2008-09-17, 23:39:23 »

Niedobry miś!


Niedobry? Ale niegłupi!.
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #75 : 2008-09-17, 23:45:58 »

 Laughing
:placze ze smiechu:
uoaaaaa, adam, riposta przewspaniala (-abstrachujac juz od brokulowych tabletek, brokulowych wywarow i brokulow na kilogramy)
ogolnie widac, ze 9 lat ZO nie poszlo na marne, xx

Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #76 : 2008-09-18, 00:24:49 »

Laughing
:placze ze smiechu:
uoaaaaa, adam, riposta przewspaniala (-abstrachujac juz od brokulowych tabletek, brokulowych wywarow i brokulow na kilogramy)
ogolnie widac, ze 9 lat ZO nie poszlo na marne, xx
 

Już płacz ze śmiechu budzi dość ambiwalentne uczucia, a dalej jest jeszcze bardziej.
Mogę się więc tylko przyłączyć.
Smile
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #77 : 2008-09-18, 00:51:34 »

Podjełęm już decyzję udało mi sie zakupic cały zestaw na 2 miesięczna kurację w Talinie (Rosja) po dwóch miesiącach
napiszę ,albo jak niektórzy mnie ostrzegaja nie napisze ,bo opadnie moje wieko jak pięknie to ujmuje Grizli.

Szukalem tego specifiku we Wilnie, ale tam takiego czegos nie znalazlem. Jak wpisalem miasto Brest (dawny polski Brzesc) to mnie kierowano do Moskwy na leczenie piersi. Brest po angielsku = piers. Ten specyfik ma zapobiegac powstawaniu raka piersi. Nalezy sie spodziewac, ze wkrotce bedzie zapobiegac powstawaniu raka prostaty, bo to tez jedna z najpopularniejszych chorob. Wiec zbyt wielki. O wlasciwym odzywianiu jakos malo reklam.
Talin to stolica Estonii. Bralem udzial w projektowniu jakiegos obiektu w Talinie na olimpiade w Moskwie.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #78 : 2008-09-18, 03:46:47 »

Dziękuję wszystkim za wsparcie ,widac to powyzej,jaka to wielką jesteście rodziną popierajacą
wielce czcigodnego misia.
Tym samym jeżeli mógłbym prosic nie męczcie się w czytaniu moich wypocin,i nie traćcie swojego cennego czasu
na odpowiadanie
Ja i tak będe pisał tak jak umię, i będe przedstawiał swoje dobre i złe chwile ale, swoje i prawdziwe .Wiem że są i tacy
którym może się to przydać.
Piszę prawie codziennie,przedstawiam swoje dobre i złe chwile ,pisałem nawet ze szpitala przez tel.kom.myślałem ze to są już moje ostatnie chwile,ale sie nie poddaję i dalej żyje i dalej będę pisał,co robię dobrego,głupiego czy ryzkownego z własnym
organizmem ale zawsze to będe robił również z DO.i cieszę sie z tego że mogę byc sobą.A nie bufonem,który czytając to co pisze Ryje ze śmiechu ,albo stroi sobie żarty.spływającą reklama itp.
Powiem inaczej moze to dotrze do niektórych ,którzy swój cenny czas traca na zabawianie sie w mędrców-nie interesuje Was
to co ja robie z własnym zdrowiem nie czytajcie,nie odpisujcie znajdcie sobie w wolnych tematach miejsce i grzejcie się śmiechem i błazenadą.Ja od czasu do czasu w tych tematach tez sie zabawie jak będe sie czuł lepiej,i tam będziecie mogli sie ewentualnie wiedziec ze jeszcze żyje
Zwróćcie uwage na to co pisałem ,a co od niektórych otrzymywałem np.temat dotyczący Soli a raczej Sodu. Całe dwanascie stron temat żył, ja w między czasie w swojej kuchni wymieniłem sól na tą z mniejszą zawartością sodu,i żyje a na efekty tego nie musiałem czekac dlugo,i będe ją stosował tyle ile napewno nie przeszkodzi w stosowaniu DO.mam tez takie przeczucie że i
zastosowanie tych niby brokółów w tabletkach pozwoli mi wprowadzic coś co potrafi wspomóc moje niewydolne płuca.

.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Nowe odkrycia o wartościach warzyw kapustnych- Brokuł
« Odpowiedz #79 : 2008-09-18, 05:12:17 »

On nie rozumie zasad DO w swojej chorobie!!!
Niegrzeczność polegająca na użyciu słowa „on” zamiast imienia, kiedy Jurek tu jest i w dyskusji uczestniczy.

Cytuj
Sam Siebie pograza!!! Zamiast polepszac stan swojego zdrowia,
osobiscie "zamyka wieko swojej trumny"
Tanie ferowanie wyroków, gdy Jurek w tym czasie podejmuje trudne decyzje jak ulepszyć swoją terapię.

Cytuj
Jak to zwykle bywa u "slabo wyksztalconych i prostych ludzi"
Wyjeżdżanie z wykształceniem to wybitne chamstwo zwłaszcza, że Jurek odnosi to do swojej ortografii. Najbardziej to dają popalić świeżo upieczeni magistrzy nauk nietechnicznych, którzy jak skończą studia to wydaje im się, że swoje już wycierpieli i teraz pora się rozpanoszyć i dać popalić wszelkim niemagistrom. Ale pierwsi będą ostatnimi, więc po co się tak rozpychają?

Macie chwilkę, to wpiszcie swoje poparcie i wyrazy sympatii dla Jurka, bo jak nie skrytykujemy Grizzliego, który przesadził, to jakbyśmy się z nim zgadzali.



Pozdrawiam serdecznie,
Adam

PS Te pływające literki obliczone były na wywołanie dyskusji krytycznej wobec misia, a nie po to byś czuł się urażony. Sorry, że tak wyszło.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 18 zapytaniami.