forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 03:46:18

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
660214 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  kilka pytań początkującego
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: kilka pytań początkującego  (Przeczytany 41866 razy)
hunbejwin
Go


Email
kilka pytań początkującego
« : 2008-09-20, 18:37:55 »

Dzień dobry, to mój pierwszy post, prosze zatem o wyrozumiałośc

Nie jestem opty ale bardzo mnie to interesuje, problem w tym , że mi nic nie dolega, żadnych chorób, uszkodzeń..no może małe problemy ze spaniem.. (87kg,180cm, lat 23) Czy zatem warto przestawiac sie na ŻO dla samej idei Smile ? I czy w związku z tym naprawdę wszystko to co się słyszy w mediach i od lekarzy to nieprawda? Nie znam chyba nikogo z kim mógłbym na ten temat porozmawiać, prosze wiec tutaj o odpowiedź na moje pytanie.

Z góry dziekuje,


Hunbejwin
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: kilka pytań początkującego
« Odpowiedz #1 : 2008-09-20, 19:14:31 »

Na wszystkie Cie nurtujace pytania dostaniesz odpowiedz czytajac www.dr-kwasniewski.pl
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: kilka pytań początkującego
« Odpowiedz #2 : 2008-09-20, 19:37:26 »

Witam serdecznie,

Tu opisałem jak zacząć:
Cytuj z: adam319
Wchodzimy na stronę www.google.pl

Wpisujemy co nas interesuje

Następnie dodajemy słowo „news” – by wyszukiwać raczej w artykułach,
lub słowo „forum” – by wyszukiwać raczej na forum.

Następnie wpisujemy: site:dr-kwasniewski.pl co spowoduje, że będziemy szukać tylko na stronie dr Kwaśniewskiego, a nie w całym internecie.


Przykłady:

http://www.google.pl/search?as_q=cukrzyca+news+site%3Adr-kwasniewski.pl

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=broku%C5%82y+forum+site%3Adr-kwasniewski.pl



No i trzeba dodać, że wszystkie podstawowe zasady są podane w dwóch artykułach:

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=79


Życzę udanych łowów i oczywiście zdrowia.
Cool

Pewnie, że warto, chyba że nigdy na nic nie chorujesz, wysypiasz się doskonale w 5 godzin, nie masz kłopotu ze wzrokiem, nigdy nie masz kataru ...
Zapisane
Dario Ronin
Go


Email
Odp: kilka pytań początkującego
« Odpowiedz #3 : 2008-09-20, 19:47:30 »

moim zdaniem warto , choć nie  ośmielam się  doradzać  co i jak  .  Dużo  czytaj  i  sam  wyciągaj  wnioski ...

polecam np. książkę  Lutza  , którą  dziś  skończyłem  czytać ,  ale  inna  wiedza  też  potrzebna wg mnie   Dar
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: kilka pytań początkującego
« Odpowiedz #4 : 2008-09-20, 20:04:13 »

polecam np. książkę  Lutza.

Muszę podać ten cytat bo tradycją na tym forum jest szukanie różnic, a nie części wspólnych w metodach (odzyskania i) zachowania zdrowia.

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=769
Cytuj
Prof. filozofii dr hab. med. Wolfgang Lutz jak pisał, pokrewna ze mną dusza i wielki mój przyjaciel, autor książki „Życie bez chleba” na temat ŻO napisał:

„Stosując ekstremalnie wysoką podaż tłuszczów, niską węglowodanów i białek DR. Kwaśniewski uzyskuje rezultaty znacznie przewyższające te, którzy uzyskiwali inni stosujący inne niskowęglowodanowe diety.
Najważniejszą zasadą optymalnego żywienia jest utrzymanie ścisłych proporcji między trzema głównymi składnikami odżywczymi – białkiem, tłuszczem i węglowodanami jak 1 : 2,5-3,5 : 0,5 (wyrażone w jednostkach wagowych).
Te proporcje – „złota zasada życia” – jest oryginalnym odkryciem Jana Kwaśniewskiego. Rezultaty jakie osiąga Jan Kwaśniewski mówią same za siebie ...
Prace dr. J. Kwaśniewskiego wykazały, jak absurdalnym jest powszechne przekonanie o szkodliwości tłuszczów zwierzęcych.”
Zapisane
hunbejwin
Go


Email
Odp: kilka pytań początkującego
« Odpowiedz #5 : 2008-09-20, 21:30:33 »

no dobra, chyba zadałem pytania za ogólne, zadanm więc bardziej konkretne : czy dostarczanych węgli  na ŻO starczy na bardzo intensywną naukę(no bo niby gł glukoza jest paliwem dla mózgu) i czy z powodzeniem można ćwicyć sporty nieaerobowe, tzn silownia a nie biegi, czy fitness?
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: kilka pytań początkującego
« Odpowiedz #6 : 2008-09-20, 23:15:16 »

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=775
Cytuj
W latach 70, w ramach programu badawczego zapoczątkowanego zarządzeniem premiera, napisano pracę magisterską pod kierunkiem prof. Stanisława Bergera, w której wykazano, że szczury na Diecie Optymalnej miały mózg większy od szczurów na diecie niskokalorycznej i niskotłuszczowej aż o 8 % w jednym pokoleniu, zdolność uczenia lepszą o 40 %, a w ich mózgach znaleziono najwyższy poziom związków fosforowych aktywnych. Związki te są nośnikami czystej energii. Są podobne do akumulatorów. Przy intensywnej pracy umysłowej wykazano, że ich poziom w mózgu szybko się obniża.
Głównym źródłem energii dla mózgu człowieka są związki wysokoenergetyczne, wytwarzane w wątrobie i w innych narządach, przenoszone z krwią do mózgu i serca oraz niektórych innych ważnych narządów. W mózgu energia ta jest pobierana, a akumulatory kierowane do powtórnego naładowania. Tak się dzieje tylko przy Żywieniu Optymalnym.
Przy każdym innym modelu żywienia mózg musi sam spalać różne "paliwa", dla pozyskania energii. Przy takim zasilaniu mózg poprawnie pracować nie może.
Im mniej jest tłuszczu w diecie, tym w szerszym zakresie mózg musi sam wytwarzać potrzebną energię i tym bardziej jego czynność jest upośledzona. Wymuszanie na innych niskokalorycznych i niskotłuszczowych modeli żywienia przez ich stosowanie w szpitalach i w wielu sanatoriach, nachalne reklamowanie "zdrowej" żywności i "zdrowych metod odżywiania", jest już przestępstwem.

przybrania np. 10-12 kg" <- nie o takie nabranie mi chodzi, tylko jakoś z 3-5kg, a to jest do osiągnięcia.

Przy stosowaniu ŻO i odpowiednim treningu nabranie 10-15% masy mięśniowej powyżej należnej wagi ciała, daje stosowną sylwetkę i w wieku nastoletnim przychodzi bez trudu. Jest (był) program obejmujący wszystkie partie mięśniowe dr...? - nie pamiętam Shocked, choć sam z niego korzystałem w latach 1975-80 zwiększając mc o 12kg - w trzech seriach - sześć powtórzeń na maxa na masę i piętnaście powtórzeń na rzeźbę. Ciężar dobiera się tak, aby ostatnie powtórzenia i z krótkiej i długiej serii wykonać z "ledwością". Serie powtarza się po "ustatkowaniu" oddechu. Ćwiczy się pięć razy w tygodniu. Skuteczność tego programu potwierdzam, jeśli poprze się go odpowiednią motywacją do treningu. Teraz pewnie jest coś nowszego, ale nie interesuję się tematem od ćwierć wieku... Shocked.
Ale bieg, drążek, pompki i brzuszki - zawsze będą podstawą ładnej sylwetki i to bez żadnych nakładów finansowych!.
Dla uzyskania w dalszych latach życia zadawalającego stanu zdrowia najistotniejsze prócz odpowiedniego odżywiania jest roztrenowanie organizmu w okrasie nastoletnim. W takim przypadku chęć do podjęcia wysiłku fizycznego w latach późniejszych wypływa z wewnętrznej potrzeby, a nie z "musu".
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: kilka pytań początkującego
« Odpowiedz #7 : 2008-09-21, 01:19:22 »

no dobra, chyba zadałem pytania za ogólne, zadanm więc bardziej konkretne : czy dostarczanych węgli  na ŻO starczy na bardzo intensywną naukę(no bo niby gł glukoza jest paliwem dla mózgu) i czy z powodzeniem można ćwicyć sporty nieaerobowe, tzn silownia a nie biegi, czy fitness?

Wg dra Andrew Stoll w ksiazce pt. "OMEGA-3 CONNECTION" Japonczycy przeprowadzili doswiadczenie ze studentami podajac im tluszcze DHA ( jeden z serii omega 3).
Ta grupa studentow uzyskala znacznie lepsze rezultaty niz studenci na "normalnym" pozywieniu. Chcialem te ksiazke kupic, ale niestety naklad jest wyczerpany i nie przewiduje sie wznowienia. Moglem tylko pozyczyc ja z biblioteki. Otoz w tej ksiazce autor ruszyl tluszcze w tluszczach podobnie jak to zrobila nasza lekarka Ewa. Najwieksza koncentracja DHA jest w naszym mozgu i spermie.
Plemniki musza byc dobrze odzywione, aby mogly wydac zdrowe potomstwo. Zastanawiam sie, czy brak spermy w ukladzie rozroczym kobiety, nie powoduje chorob tego narzadu. Zamiast korzystac z dobrodziejskiej spermy do pochwy wprowadza sie srodki chemiczne z kondomow.
 


Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: kilka pytań początkującego
« Odpowiedz #8 : 2008-09-21, 03:03:42 »

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=86
Cytuj
Wprawdzie uczeni zauważyli, że Grenlandzcy Eskimosi nie chorują na miażdżycę i wyciągnęli z tego wniosek, że jest to wynik wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3, ale nie chcieli zauważyć, że nie jest to jedyna rzecz, którą tam spożywają ignorując pokarm podstawowy: mięso i tłuszcze nasycone oraz minimalną ilość węglowodanów.

Niuans stary jak Świat, jeśli gość jest zdrowy i jada mięso baranów pasących się na północnych stokach Beskidów z własnej hodowli to kolejność rozumowania jest taka:

- prowadzenie hodowli jest zdrowe
- zwłaszcza własnej
- posiadanie własności w Beskidach jest zdrowe
- życie na stokach Beskidów jest zdrowe
- życie na północnych stokach jest zdrowe
- zwierzęta żywione na północnych stokach są zdrowe
- obserwacja pasących się baranów działa kojąco i regulująco na organizm
- mięso baranów jest zdrowsze od tłustego mięsa wieprzowego

Ale już nikt nie napisze, że gość jest zdrowy bo jada MIĘSO i to głównie mięso i nieco nabiału, nieco jarzynek tak, że zjada około 50g węglowodanów dziennie.

I tak to można się bez końca fascynować odkryciami poszczególnych związków chemicznych, czy nawet genów w pożywieniu.
Cool
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: kilka pytań początkującego
« Odpowiedz #9 : 2008-09-21, 10:39:21 »

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=86
Cytuj
Wprawdzie uczeni zauważyli, że Grenlandzcy Eskimosi nie chorują na miażdżycę i wyciągnęli z tego wniosek, że jest to wynik wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3, ale nie chcieli zauważyć, że nie jest to jedyna rzecz, którą tam spożywają ignorując pokarm podstawowy: mięso i tłuszcze nasycone oraz minimalną ilość węglowodanów.

Niuans stary jak Świat, jeśli gość jest zdrowy i jada mięso baranów pasących się na północnych stokach Beskidów z własnej hodowli to kolejność rozumowania jest taka:

- prowadzenie hodowli jest zdrowe
- zwłaszcza własnej
- posiadanie własności w Beskidach jest zdrowe
- życie na stokach Beskidów jest zdrowe
- życie na północnych stokach jest zdrowe
- zwierzęta żywione na północnych stokach są zdrowe
- obserwacja pasących się baranów działa kojąco i regulująco na organizm
- mięso baranów jest zdrowsze od tłustego mięsa wieprzowego

Ale już nikt nie napisze, że gość jest zdrowy bo jada MIĘSO i to głównie mięso i nieco nabiału, nieco jarzynek tak, że zjada około 50g węglowodanów dziennie.

I tak to można się bez końca fascynować odkryciami poszczególnych związków chemicznych, czy nawet genów w pożywieniu.
Cool

Adam czy Ty kiedykolwiek jadłes mięso baranie ,jezeli nie to ja moge podpowiedziec ze jest ono bardzo tłuste,a ten tłuszcz ma specyficzny smak ,ja moge go jeśc tylko na gorąco,jest doskonały ale ja lubię go w postaci dań gorących.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: kilka pytań początkującego
« Odpowiedz #10 : 2008-09-21, 10:49:11 »

Dodam do powyższego ze :
Branina ma                            B-15,6    T-25   
Wieprzowina   ŁOPATKA         B-16       T-22

Jak widac baranina wcale nie jaet mniej tłusta a wręcz przeciwnie.
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: kilka pytań początkującego
« Odpowiedz #11 : 2008-09-21, 11:00:41 »

Takich informacji, z których nic nie wynika jest większość. Można teraz do woli pisać bzdury i kłamać ile wlezie. Szczególnie na forum, gdzie jest się anonimowym. Uważam, że drastycznie trzeba ograniczyć tą lawinę błota, która nas codziennie zalewa. Poświęcać czas tylko na informacje z pewnych źródeł. Informacje, które są prawdziwe i weryfikowalne. Tak jak to robią nałkowcy.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: kilka pytań początkującego
« Odpowiedz #12 : 2008-09-21, 13:06:08 »

I czy w związku z tym naprawdę wszystko to co się słyszy w mediach i od lekarzy to nieprawda?

Jedno to prawda, drugie nieprawda. Sam jesteś zobowiązany weryfikować wszystko.
Zawsze rób swoje, ufaj przede wszystkim sobie.
My w większości przeszliśmy TEN eksperyment skutecznie.
Mnie DO nauczyła myśleć (albo mi się tak tylko wydaje   Smile).
Mózg wykorzystuje też chętnie ketony, a co do sportowców to doradzający im dietę WIEDZĄ, że podanie im więcej tłuszczu w dzień przed wysiłkiem łagodzi/normalizuje wiele przemian - jest korzystne.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: kilka pytań początkującego
« Odpowiedz #13 : 2008-09-21, 13:14:58 »


Mnie DO nauczyła myśleć ...


Możesz bardziej sprecyzować,o którą Ci chodzi? Myslę,że to bardzo istotne.Po jednej nie ma ochoty na duperele,a po drugiej są na nie ciągoty ,żeby przez chwilę poczuc się szczęśliwym  Smile
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: kilka pytań początkującego
« Odpowiedz #14 : 2008-09-21, 13:31:20 »

Do Admina.

Bardzo proszę o zaproponowanie Pani Edycie by zrezygnowała z manipulacji ze zdjęciem (Fritzl ?) pod swoim nickiem.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: kilka pytań początkującego
« Odpowiedz #15 : 2008-09-21, 13:58:49 »

Do Admina.

Bardzo proszę o zaproponowanie Pani Edycie by zrezygnowała z manipulacji ze zdjęciem (Fritzl ?) pod swoim nickiem.

E no.Był tu już Stalin np.  i nikt "wzywał posiłków" (chyba?)  Smile
PS.Nie czepiajcie się moich awatarów ,bo są wazniejsze rzeczy  Wink
Zapisane
monikaf
Go


Email
Odp: kilka pytań początkującego
« Odpowiedz #16 : 2008-09-21, 14:48:36 »

ja bym jednak zmienila na bardziej pasujacy Confused
na hitlera, on tez nienawidzil ludzi madrzejszych od siebie a chorych , slabych wykanczal z premedytacja.Chorzy szli jako pierwsi do gazu....
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: kilka pytań początkującego
« Odpowiedz #17 : 2008-09-21, 15:04:09 »

Do Admina.

Bardzo proszę o zaproponowanie Pani Edycie by zrezygnowała z manipulacji ze zdjęciem (Fritzl ?) pod swoim nickiem.

E no.Był tu już Stalin np.  i nikt "wzywał posiłków" (chyba?)  Smile
PS.Nie czepiajcie się moich awatarów ,bo są wazniejsze rzeczy  Wink

Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: kilka pytań początkującego
« Odpowiedz #18 : 2008-09-21, 15:06:36 »

Do Admina.

Bardzo proszę o zaproponowanie Pani Edycie by zrezygnowała z manipulacji ze zdjęciem (Fritzl ?) pod swoim nickiem.

E no.Był tu już Stalin np.  i nikt "wzywał posiłków" (chyba?)  Smile
PS.Nie czepiajcie się moich awatarów ,bo są wazniejsze rzeczy  Wink




Więc straciła Pani okazję by przeciwdziałać? Czy nie widziała niczego niestosownego?
Może tym razem zechce Pani sprawdzić, czy nie lepiej się czuje bez takiej manipulacji, a inni razem z Panią?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: kilka pytań początkującego
« Odpowiedz #19 : 2008-09-21, 15:08:32 »

ja bym jednak zmienila na bardziej pasujacy Confused
 na hitlera, on tez nienawidzil ludzi madrzejszych od siebie a chorych , slabych wykanczal z premedytacja.Chorzy szli jako pierwsi do gazu....

To juz zaczyna byc niesmaczne......jak maka z mlekiem i jajkiem usmazona na margarynie.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 17 zapytaniami.