forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 00:09:45

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
660604 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 20 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.  (Przeczytany 169693 razy)
lekarka
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #120 : 2008-10-06, 22:10:29 »

To my się znamy Zdrowa Shocked???

Niedobór T - nasila się krytycyzm, brak wiary w siebie, pojawiają się zachowania autodestrukcyjne ("wszyscy są przeciw", nie dam rady", "nie rozumiem", "nie wiem po co").
Niedobór W - wszyscy wiemy, że nadmiar B=korytko=zespół miażdżycowy, a nadmiar W to pastwisko=zespół antymiażdżycowy.  Przy stole również zachodzą wahania korytko-pastwisko.
B trudniej zmetabolizować niż W. Nie powinno być w organizmie przerabiania B na W. To proces bardzo energochłonny a  i azot pozabiałkowy trudno wydalić.
Brakowało materiału energetycznego (nie powinno być nim B) - na niezrównoważonym poście człowiek wątpi. Chodzi o łyżeczkę tego czy tamtego mniej czy więcej. Trzeba doceniać to co się robi i to co się je.
Wrzucane w organizm śmieci można opanować dając więcej T, ale czy to jest wyjście?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #121 : 2008-10-06, 22:27:30 »

Zawroty - już odpowiedziałam. Poczytaj o żołądku. Za dużo B za mało T,W.
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #122 : 2008-10-06, 23:16:22 »

Nie chce mi sie nic pisac po tym kolejnym dniu rotacynym. Ogolnie produkty mleczne dzialaja na mnie destruktywnie. Brak koncentracji, ograniczona postrzegalnosc, mroczki w oczach, drzenie rak, depresja.
Ranem w dniu po rotacji:
-cisnienie - 168/108
-arytmia - aparat nie byl w stanie odczytac pulsu i wyswietlil 52/min
-bole w lewej czesci klatki piersiowej
-bole glowy
-wzmozony szum w uszach (wiekszy niz normalnie)
-uczucie zmeczenia po przebudzeniu sie.
-wieczorem nie moglem zasnac. Zasnalem dopiero po wypiciu 40g roztopionego loju.

Nie bede pisac jakie bledy popelnialem. Jeden jest udokumentowany. Utozsamilem homeopate z homeologiem.

Przygode z ZO rozpoczynalem 7 lat temu. Wg ksizek JK maslo, sery i smietana sa produktami zalecanymi, ktore sie powinno jadac na ZO. Nie ma wzmianek o ich dzialaniu
na organizm. Smalcu nie moglem jesc, bo w gardle byl zatrzymywany, tworzac grudki trudne do odkaszlania. Zaczalem od produktow mlecznych.
Zaprojektowalem sobie kalkulator na Microsoft Excel i codziennie go uzywalem. Probowalem porownac  Kalkulator Morgano do mojego, ale nie nie moge go sciagnac na Mac-a.
Efekty jakich sie dorobilem na takim ZO:
-cisnienie 260/160 puls 130
-palpitacje serca
-bole w klatce piersiowej
-potas 2.2mmol/l  Norma (3,5 - 5). (Mogliby by sie medycy z calego swiata dogadac i wprowadzic ujednolicone jednostki, tak jak jest to w technice.)
-depresja
-szum w uszach
-apatia
-nierownomierna praca serca
Intuicynie odstawilem wszystkie produkty mleczne i zaczalem stosowac diete z biblii. Tluszcz wolowy i barani oraz baranine. Nie moge pic wina zalecanego w biblii.
Braki magnezu probowalem uzupelnic kasza gryczana, ktora odstawilem na zalecenie Ewy. Przeprowadzilem kilkakrotne wyzwanie dla organizmu produktami mlecznymi.
Pytanie do Ewy. Czy mam dalej prowokowac moj metabolizm, czy to juz wystarczy?

Zapisane
zdrowa
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #123 : 2008-10-06, 23:26:34 »

To my się znamy Zdrowa Shocked???



My tylko z forum ale córka u pani była z niedoczynnością tarczycy. Narazie nie wiem co z tą Jej tarczycą bo jest za granicą, będzie dopiero  w grudniu .Ostatnio w lipcu miała wynik z TSH 4,27. Stara się stosować do pani zaleceń ale zobaczymy czy jej się uda.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #124 : 2008-10-06, 23:47:47 »

Pytanie do Ewy. Czy mam dalej prowokowac moj metabolizm, czy to juz wystarczy?

WYDAJE mi się, że trzeba zrobić dłuższe interwały bez grupy.
Ogołocenie DO powoduje, że ludzie jadają tylko żółtka i boczek/karczek. Zbyt ubogo/mało różnorodnie (!!!). Baranina/jagnięcina - to dobre uzupełnienie menu.
Potem zauważam, że ... nie wiedzą co to jest marchewka.
Niby bez związku -  ale związek jest.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #125 : 2008-10-06, 23:48:28 »

... co 14 dni?
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #126 : 2008-10-07, 00:57:00 »

otem zauważam, że ... nie wiedzą co to jest marchewka.
Niby bez związku -  ale związek jest.

Zauwazylem ten zwiazek. Bedac ta targu ciagnie mnie do marchewki. I od czasu do czasu zabawiam sie w krolika.
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #127 : 2008-10-07, 02:52:21 »

Majka
  mnie głowa boli jak mam za mało węgli - albo portfel sie zatnie Sad
  tak przypuszczam - też po drugim kielichu
jakoś  nie zawsze alkochol mi słuzy ,wole jako wkładke do kawusi.
Też dawniej miałam niedoczynność - bynajmniej tak mi lekarz powiedział
  a teraz, chyba mnie to nie interesuje .
    niewiem co to cholesterol ,lipogramy czy jakieś paski ketonowe .
   Dużo tu czytam ale za diabła nie zapamiętam jakie by te wyniki miały dla mnie być
    wiem tylko ,ze mam nadwage ale już nie umartwiam sie z tego powodu
    nikt na rękach  nosił mnie nie będzie .spie nawet za dobrze ,zwłaszcza nad ranem
bo nockami uwielbiam zaglądać do mojego szlachetnego pudełeczka,
  aby nie zatracić kontaktu z eleganckim światem
   
Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #128 : 2008-10-07, 12:04:29 »

To my się znamy Zdrowa Shocked???

Niedobór T - nasila się krytycyzm, brak wiary w siebie, pojawiają się zachowania autodestrukcyjne ("wszyscy są przeciw", nie dam rady", "nie rozumiem", "nie wiem po co").
Niedobór W - wszyscy wiemy, że nadmiar B=korytko=zespół miażdżycowy, a nadmiar W to pastwisko=zespół antymiażdżycowy.  Przy stole również zachodzą wahania korytko-pastwisko.
B trudniej zmetabolizować niż W. Nie powinno być w organizmie przerabiania B na W. To proces bardzo energochłonny a  i azot pozabiałkowy trudno wydalić.
Brakowało materiału energetycznego (nie powinno być nim B) - na niezrównoważonym poście człowiek wątpi. Chodzi o łyżeczkę tego czy tamtego mniej czy więcej. Trzeba doceniać to co się robi i to co się je.
Wrzucane w organizm śmieci można opanować dając więcej T, ale czy to jest wyjście?

Bardzo , bardzo dziękuję. Podzielam to co Pani tutaj napisała. Muszę popracować jeszcze nad zrównoważeniem B iT. Idę na odpowiednie zkupy, nie zapomnę o marchewce. Zrobiłam też badanie cholesterolu, cukier sobie sama zmierzyłam. Mam 107. Dwa miesiące temu był 100, wcześnie zawsze poniżej 100. Gdyby kiedyś Pani mogła napisać, dlacego u optymalnych jest wyższy niż u nieoptymalnych to byłabym wdzięczna.
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #129 : 2008-10-07, 18:15:23 »

Zrobiłam też badanie cholesterolu, cukier sobie sama zmierzyłam. Mam 107. Dwa miesiące temu był 100, wcześnie zawsze poniżej 100. Gdyby kiedyś Pani mogła napisać, dlacego u optymalnych jest wyższy niż u nieoptymalnych to byłabym wdzięczna.

Bo wyregulowalas trzustke, nie wydziela tyle insuliny. Komorki twojego ciala sa teraz bardziej wrazliwe na insuline. Wysoki poziom insuliny to jeden z glownych czynnikow powodujacych przyspieszone starzenie. (niech mnie ktos poprawi jesli sie myle)
Poczytaj sobie na stronie artykul dr K "Glukoza jako zrodlo tlenu endogennego".
Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #130 : 2008-10-07, 18:40:44 »

Zrobiłam też badanie cholesterolu, cukier sobie sama zmierzyłam. Mam 107. Dwa miesiące temu był 100, wcześnie zawsze poniżej 100. Gdyby kiedyś Pani mogła napisać, dlacego u optymalnych jest wyższy niż u nieoptymalnych to byłabym wdzięczna.

Bo wyregulowalas trzustke, nie wydziela tyle insuliny. Komorki twojego ciala sa teraz bardziej wrazliwe na insuline. Wysoki poziom insuliny to jeden z glownych czynnikow powodujacych przyspieszone starzenie. (niech mnie ktos poprawi jesli sie myle)
Poczytaj sobie na stronie artykul dr K "Glukoza jako zrodlo tlenu endogennego".
Flo. dziękuę. Przyjmuję wyjaśnienie.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #131 : 2008-10-07, 22:19:14 »

Majka, 1. albo jedzą po 16,30 (tu istotna jest dla mnie nie tyle pora kończenia jedzenia lecz 17 godzin BEZ jedzenia, na wodzie i pomiar glukozy po tych 17 godzinach... nawet o 14.00 w południe, jeżeli o 14.05 osoba ma ochotę na śniadanie ) 2.albo jedzą za dużo T (organizm woli T nad glukozę i glukozę zostawia na potem). Tak najogólniej.
Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #132 : 2008-10-08, 17:15:38 »

Majka, 1. albo jedzą po 16,30 (tu istotna jest dla mnie nie tyle pora kończenia jedzenia lecz 17 godzin BEZ jedzenia, na wodzie i pomiar glukozy po tych 17 godzinach... nawet o 14.00 w południe, jeżeli o 14.05 osoba ma ochotę na śniadanie ) 2.albo jedzą za dużo T (organizm woli T nad glukozę i glukozę zostawia na potem). Tak najogólniej.
Dziękuje za próbę wyjaśnienia. Rozumiem, że zagadnienie jest bardziej złożone. W moim przypadku była zapewniona przed badaniem 17-stogodzinna przerwa w jedzeniu.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #133 : 2008-10-08, 18:04:30 »

Nie tylko przed badaniem!
Codziennie 17-godzinna przerwa od jedzenia Smile!
O jakiejkolwiek porze dnia, choć najlepsza ta, którą opisałam (16.00-9.00).
Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #134 : 2008-10-13, 17:24:46 »

Majka, 1. albo jedzą po 16,30 (tu istotna jest dla mnie nie tyle pora kończenia jedzenia lecz 17 godzin BEZ jedzenia, na wodzie i pomiar glukozy po tych 17 godzinach... nawet o 14.00 w południe, jeżeli o 14.05 osoba ma ochotę na śniadanie ) 2.albo jedzą za dużo T (organizm woli T nad glukozę i glukozę zostawia na potem). Tak najogólniej.
Ograniczyłam trochę jedzenie.  B iT. Przez ostatnie 2 dni z rzędu, po 17 godz. niejedzenia poziom cukru 93 i 94 ml%. Tydzień temu było 107 ml%, po 16 godz. niejedzenia. W tym tygodniu nie miałam dnia mlecznego. Czuję się znacznie lepiej i ze spaniem także. W ostatnim 4-tym tygodniu rotacji waga poleciała chyba 1,5 kg.  Już nie mam w czy chodzić. Troszkę leci ciśnienie. Dzisiaj 104/64/76. Zaraz robię trzecią już dziś  kawę. Zamierzam zrobić dzień mleczny po dwutygodniowen przerwie, jak będę się dobrze czuła.

 Kangur a jak jest z Tobą? Zdaje się, że też ominął Cię dzień mleczny.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #135 : 2008-10-13, 18:52:02 »

Ograniczyłam trochę jedzenie.  B iT. Przez ostatnie 2 dni z rzędu, po 17 godz. niejedzenia poziom cukru 93 i 94 ml%. Tydzień temu było 107 ml%, po 16 godz. niejedzenia. W tym tygodniu nie miałam dnia mlecznego. Czuję się znacznie lepiej i ze spaniem także. W ostatnim 4-tym tygodniu rotacji waga poleciała chyba 1,5 kg.  Już nie mam w czy chodzić. Troszkę leci ciśnienie. Dzisiaj 104/64/76. Zaraz robię trzecią już dziś  kawę. Zamierzam zrobić dzień mleczny po dwutygodniowej przerwie, jak będę się dobrze czuła.

Brzmi jak relacja z wojny, ale chyba jesteś zadowolona?
Rzeczywiście tak dobre ciśnienie krwi spowodowane jest raptowną poprawą diety i dopaleniem złogów w organizmie, kawa jest pomocna, dbaj o te 50gW, 50gB, i min 100gT, żeby nam tu za bardzo nie osłabnąć.
Cool
Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #136 : 2008-10-13, 19:08:34 »

Adam319, dzięki. A czy możesz zdradzić tajemnicę, skąd Ty taki "mądry" jesteś, jeśli chodzi o dietę? 
Jakie "złogi" się dopaliły? Ciśnienie nie jest chyba za dobre. Zastanawiam się, czy nie zmniejszyć leku atenolol.  Białka trzymam  trochę powyżej 30g tych dobrych, a W ponad 40.  T 86,103,118, 106. Tydzień temu przejedzona, teraz zagłodzona. Nie jest to takie proste złapać równowagę. Teraz widzę, że nie są zachowane prporcje BTW.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #137 : 2008-10-13, 19:34:29 »

Poczytaj sobie parę razy ten link, resztę wątpliwości rozwieje Lekarka.

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80
Cytuj
8. Szybka i nagła poprawa odżywiania mózgu, jaka pojawia się na skutek Żywienia Optymalnego, może spowodować znaczny i nagły spadek ciśnienia tętniczego krwi, do którego organizm nie jest jeszcze przystosowany. Może wówczas wystąpić osłabienie i zawroty głowy. Jest to stan przejściowy. Zapobiegawczo można wtedy wypić kawę czy kieliszek koniaku. Nie zmieniać szybko pozycji z leżącej na siedzącą, bo stojącą, by nie powodować szybkiego odpływu krwi z mózgu. Dolegliwości te ustępują dość szybko.


Jak dla mnie to się zdecyduj

czy
„czuję się znacznie lepiej i ze spaniem także”

czy
„teraz zagłodzona”

i zreferuj Lekarce co jest dobrze, a co źle bo pogubić się można.


Pozdrawiam serdecznie,
Adam
Cool
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #138 : 2008-10-13, 20:23:04 »

Kangur a jak jest z Tobą? Zdaje się, że też ominął Cię dzień mleczny.

Nie. Nie ominala mnie niedziela mleczna. Tluszcz z masla i smietany, bialko z yogurtu i serwatki (z proszku), weglowodany z brokul i kalfiora. W poniedzialek bylo fajnie, bez zadnych sensacji. Pomiarow zadnyh nie robilem, bo nie czulem takiej potrzeby. W uszach mniejszy szum. Mniejszy bol brzucha. Po przebudzeniu sie w ustach mniejsze pieczenie niz zawsze. W poniedzialek rano dolozylem 500ml 35% smietany, bo  odczuwalem taka potrzebe. Samopoczucie lepsze. Oby tak dalej.
Zapisane
adamgraza
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #139 : 2008-10-14, 07:51:03 »

Całe życie lubiłam mleczne     i trudno jest bez nich wytrzymac.   Od  trzech miesięcy je rotuję  .Jest  dużo lepiej .Zatoki nie zupełnie  się odemnie odczepiły Wczoraj   po tygodniu    dzień mleczny , śmietana  jogurt   .I  dziś za  długo spałam ,lekki ból głowy ,    nos   zapchany .       Chyba    będę    robić   dłuższe    dwutygodniowe  przerwy.
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 20 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.166 sekund z 17 zapytaniami.