forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 15:07:01

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
658450 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.  (Przeczytany 167837 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #360 : 2013-04-23, 10:54:54 »

...tak kolka potrzebna? Rolling Eyes Wink
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #361 : 2013-04-23, 10:55:14 »

...ta...miało być...
Zapisane

krobert
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #362 : 2013-04-23, 11:51:07 »

Ja mysle, ze to pewnie zatoki, bo podobno jak sie juz mialo przeziebione czy jakos tak to juz zawsze beda szwankowac, tak przynajmniej mowia. Punkcji nigdy nie chcialem. Nie jest to w moim przypadku jakos szczegolnie uciazliwe, oprocz potrzeby wydmuchiwania nosa w najwieksze upaly nawet ale przy bieganiu czy intensywnym dzwonkowaniu to przeszkadza zdecydowanie. Nie wiem czy przestawienie sie na tydzien na zdecydowana monodiete typu zoltka/jajka, ziemniaki, smalec ew maslo by czegos nie dalo

Heh,
mam całkiem podobnie.
Pewnie prawie każdy przechodził przez tę, czy inną minę.
Ja też unikałem węgli, bo złe. Też nie ciągnęło do ich zwiększenia. Wizja 400 g ziemniaków na dobę wydawała się absurdalna (zwłaszcza, że jadło się te 30-40g dobrego B, trochę W, zalewało T i w ogóle nie chciało się jeść). 
Musisz wypróbować na sobie, ja czytałem, wiedziałem nawet zalecałem innym, jednak sam nie stosowałem.
Pewnie też znasz, wiesz i możesz, ale jak policzysz, gdzie jesteś, to wyjdzie, że można lepiej.

Spróbuj liczyć i utrzymać proporcję z dwa tygodnie. Chodzi mi o zwykłe jedzenie tak, jak dotychczas, tylko z liczeniem i ew. dojadaniem co trzeba do zachowania proporcji.

Monodietę lub rotację będziesz mógł wytoczyć na mury po sprawdzeniu tego co wyżej (są zresztą dużo bardziej upierdliwe w utrzymaniu).


Aha, w młodości przez kilka lat też leczyłem wszystkie możliwe zatoki.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #363 : 2013-04-23, 12:10:08 »

Ogolnie to wychodzi, ze musze tych wegli dodac nieco, bo reszta jest w miare stala jak pisalem. Zamawiam 100 jajek na tydzien i glownie na tym bazuje, smietana, maslo, smalec plus warzywa i ziemniaki. No jakos musze sobie to wbic, zeby zjesc ich wiecej, bo zazwyczaj jem 2 sredne albo 1 duzy.
Zapisane

Work Buy Consume Die
grenis
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #364 : 2013-04-23, 13:28:34 »

Ogolnie to wychodzi, ze musze tych wegli dodac nieco, bo reszta jest w miare stala jak pisalem. Zamawiam 100 jajek na tydzien i glownie na tym bazuje, smietana, maslo, smalec plus warzywa i ziemniaki. No jakos musze sobie to wbic, zeby zjesc ich wiecej, bo zazwyczaj jem 2 sredne albo 1 duzy.
A mi tu brakuje miesa.
Ale ja to tylko ja  Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #365 : 2013-04-23, 14:04:48 »

Ogolnie to wychodzi, ze musze tych wegli dodac nieco, bo reszta jest w miare stala jak pisalem. Zamawiam 100 jajek na tydzien i glownie na tym bazuje, smietana, maslo, smalec plus warzywa i ziemniaki. No jakos musze sobie to wbic, zeby zjesc ich wiecej, bo zazwyczaj jem 2 sredne albo 1 duzy.
A mi tu brakuje miesa.
Ale ja to tylko ja  Laughing

+1
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #366 : 2013-04-23, 15:26:02 »

Miesa nie jem regularnie, bo nie mam dostepu do regularnego zrodla a sklepowego sie brzydze. Dlatego nie wpisalem. Ale jezeli jest okazja to jem, tak samo czasami jakas rybke.
Zapisane

Work Buy Consume Die
MariuszM
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #367 : 2013-04-23, 15:56:48 »

Ogolnie to wychodzi, ze musze tych wegli dodac nieco, bo reszta jest w miare stala jak pisalem. Zamawiam 100 jajek na tydzien i glownie na tym bazuje, smietana, maslo, smalec plus warzywa i ziemniaki. No jakos musze sobie to wbic, zeby zjesc ich wiecej, bo zazwyczaj jem 2 sredne albo 1 duzy.
A mi tu brakuje miesa.
Ale ja to tylko ja  Laughing

+1
jak najdzie "chcica" nie ma zmiłuj +1  Very Happy
lepiej jest, jak ten salceson lub pasztet podwedzany jest w lodówce w razie WuWu ;P  Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #368 : 2013-04-23, 18:40:00 »

Jesc mieso aby jesc mieso to troche sie kloci z moja filozofia, taka sztuka dla sztuki. Jak jesc to ze smakiem, apetytem, swiadomoscia pochodzenia i spokojem. Wyszla formula 3S+A  Shocked
Zapisane

Work Buy Consume Die
grenis
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #369 : 2013-04-23, 19:45:13 »

A ja dzisiaj na obiadek wsunalem 150g mielonego z lopatki i czuje ze zyje  Very Happy
Na samych jajcach i serze ciezko mi funkcjonowac.
Ne przeskadza mi bardzo, ze biore ze sklepu.
Nie mam mozliwosci brac od swojaka, a w wawie nie mieszkam i na hale mirowska mam za daleko Laughing
Zapisane
chill
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #370 : 2013-05-16, 11:48:03 »

Piszę tu bo nie chcę zakładać nowego tematu o pyłkach ...

W tym roku chcę sprawdzić rady dr Ewy B.W. odnośnie uczulenia na pyłki , w moim przypadku traw...

Wg jej książki , reakcje krzyżowe wzmagają odczucie alergii ( , obrzęk , katar sienny , astma itd )
W przypadku traw tj czerwiec , lipiec w sumie aż do końca września , ale ja mialem zawsze czerwiec lipiec nie powinno się zajadać , lub można rotować :

seler , melon , kiwi , arbuz , pomidory , orzeszki ziemne , soja , pszenica , baldaszkowate .

Zaczynam jechać bez pomidora , i zastanawiam się nad ziemniakiem , przynajmniej będę go rotował , dziś już wciąłem po treningu odrobinę kaszy gryczanej zamiast ziemniaka .
Kiwi , arbuza nie jadam , przestałęm mieć chcice na takie owoce średnio i wysoko węglowodanowe. Mleczne jak zwykle także do rotacji , ale ja nie jadam prawie wcale . Czasem masło .

Chcę to pociągnąć do końca sierpnia i przekonac się czy rzeczywiście to da pozytywny efekt...

Najgorzej z baldaszkowatymi , tam jest pietruszka którą lubię i brałem z niej trochę witaminy C . Ale dam radę czasem z kapustą kiszoną , jakimiś malinkami w końcu niedługo sezon się zacznie i porzeczki  Laughing moje ulubione ...
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #371 : 2016-01-19, 11:48:24 »

To dzisiaj?  Shocked Shocked Shocked
Zapisane

Work Buy Consume Die
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #372 : 2016-01-19, 12:48:18 »

oczywiście, że dzisiaj. Byłem na shoppingu zachęcony spadającymi cenami mlecznych (przed durnotę, spowodowaną zaleceniami znawców dietetycznych, i przez ruskie embargo)

w  Srrefourze, zakupiłem  36 szt śmietanek UHT Łaciate  250 ml  po 2 zł !  (chyba jakaś promocja)  - termin przyd. 4 miesiące .

W  Srauflandzie 30 szt śmietanek 200 ml, po 1.39 zł.  Shocked   Ichna marka.

Będę rotował na przemian.  W kartoniku jeden dzień, na drugi dzień w kubeczku .   Wink  Gdy mi zaszkodzi ta w kartoniku, to w kubeczku dwa dni po kolei  Wink, a na trzeci dzień w kartoniku.  Wink .

RAJ  dla optymalnych. Pięknie. Oby tak dalej .  Very Happy

Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #373 : 2016-01-19, 12:54:04 »

Ja ostatnio kupuję doskonałą śmietanę od jakiś zakonników chyba, ale w markecie. Very Happy
W szkle, 0,33 pojemności, smakuje jak u babci, ale nie wiem po ile i co to się nazywa...
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #374 : 2016-01-19, 12:57:34 »

tez bym kupił, ale nie mam gdzie. Mam niedaleko do pani co ma z 5 krów, ale tylko mleko sprzedaję. Nie chce zbierać śmietanki, bo ma odbiór na wszystkie mleko, i nie bawi w przerób mleka.  Ludzie kankami wynoszą od niej. A mi się też nie chce bawić.  Cool
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #375 : 2016-01-19, 13:02:27 »

tylko raz na tydzień (u dorosłych), np. na niedzielę - czyli w inne dni tygodnia nie jada się masła, śmietany, czekolady, serów, mleka itd.
A, przepraszam falszywy alarm, odwoluje Miedzynarodowy Dzien Rotacji
Zapisane

Work Buy Consume Die
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #376 : 2016-01-19, 13:09:18 »

no to dziś zjadłem i masło i ser podpuszczkowy i twaróg i śmietankę. Czyli limit wyczerpałem na długo Wink  Do Wielkanocy co najmniej  Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #377 : 2016-01-19, 13:15:00 »

Teraz ustal co ci dolega:
Jednemu białko grupy wywołuje hipoglikemię, drugiemu astygmatyzm trzeci ma tylko objawy w zakresie problemów z myśleniem, a czwarty ma tętno pryzej 100/min,
kolejny ma nadwagę itd. a jeszcze następny niedo/nadczynnośc tarczycy.
Jak to bedzie zwykla sraczka to zalecam w srode sam tluszcz a w piatek tluszcz z cebula i grochem.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #378 : 2016-01-19, 13:26:02 »

Dziś byłem u lekarza rodzinnego, mojego oszusta. Miły. Dzień dobry co panu dolega? Tak właściwie to nic, dobrze się czuję i to jest podejrzane, odpowiedziałem - ironizując - ale ze względu na wiek powinienem już mieć coś zdiagnozowanego, bo nie ma chyba ludzi zdrowych , tylko są ....... źle zdiagnozowani - palnąłem. Czy powinienem jakieś badania w tym celu przeprowadzić ( krew itp )?  - zapytałem. Niech pan przyjdzie za 2 miesiące to coś pomyślimy- odparł bezmyślnie  Wink  .  Po czym wypisał mi zaświadczenie, dla którego naprawdę tam poszedłem.   Laughing
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30301


Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #379 : 2016-01-19, 17:41:10 »

Dziś byłem u lekarza rodzinnego, mojego oszusta. Miły. Dzień dobry co panu dolega? Tak właściwie to nic, dobrze się czuję i to jest podejrzane, odpowiedziałem - ironizując - ale ze względu na wiek powinienem już mieć coś zdiagnozowanego, bo nie ma chyba ludzi zdrowych , tylko są ....... źle zdiagnozowani - palnąłem. Czy powinienem jakieś badania w tym celu przeprowadzić ( krew itp )?  - zapytałem. Niech pan przyjdzie za 2 miesiące to coś pomyślimy- odparł bezmyślnie  Wink  .  Po czym wypisał mi zaświadczenie, dla którego naprawdę tam poszedłem.   Laughing
On nie jest oszustem dla Ciebie ,tylko dla samego siebie ,miej troszkę szacunku dla cierpiących  Cool
Zapisane
Strony: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 20 zapytaniami.