forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-20, 09:01:20

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
661808 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 20 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.  (Przeczytany 170976 razy)
adamgraza
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #140 : 2008-10-14, 07:52:42 »

I apomniałam dodać ,podwyższony  cukier.
Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #141 : 2008-10-14, 11:25:03 »

Poczytaj sobie parę razy ten link, resztę wątpliwości rozwieje Lekarka.

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80
Cytuj
8. Szybka i nagła poprawa odżywiania mózgu, jaka pojawia się na skutek Żywienia Optymalnego, może spowodować znaczny i nagły spadek ciśnienia tętniczego krwi, do którego organizm nie jest jeszcze przystosowany. Może wówczas wystąpić osłabienie i zawroty głowy. Jest to stan przejściowy. Zapobiegawczo można wtedy wypić kawę czy kieliszek koniaku. Nie zmieniać szybko pozycji z leżącej na siedzącą, bo stojącą, by nie powodować szybkiego odpływu krwi z mózgu. Dolegliwości te ustępują dość szybko.
Ten cytat znam. Pospieszyłam się z tym optymistycznym postem.  Dzisiaj gorzej ze spaniem, czuję się zmęczona. Nie mogę wydać jednoznacznej opini. Sama jestem pogubiona. Chyba jeszcze za wcześnie. Majka

Jak dla mnie to się zdecyduj

czy
„czuję się znacznie lepiej i ze spaniem także”

czy
„teraz zagłodzona”

i zreferuj Lekarce co jest dobrze, a co źle bo pogubić się można.


Pozdrawiam serdecznie,
Adam
Cool
Zapisane
Majka
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #142 : 2008-10-14, 11:28:50 »

Poczytaj sobie parę razy ten link, resztę wątpliwości rozwieje Lekarka.

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80
Cytuj
8. Szybka i nagła poprawa odżywiania mózgu, jaka pojawia się na skutek Żywienia Optymalnego, może spowodować znaczny i nagły spadek ciśnienia tętniczego krwi, do którego organizm nie jest jeszcze przystosowany. Może wówczas wystąpić osłabienie i zawroty głowy. Jest to stan przejściowy. Zapobiegawczo można wtedy wypić kawę czy kieliszek koniaku. Nie zmieniać szybko pozycji z leżącej na siedzącą, bo stojącą, by nie powodować szybkiego odpływu krwi z mózgu. Dolegliwości te ustępują dość szybko.

Coś źle mi się napisało. Powtarzam
Ten cytat znam. Pospieszyłam się z tym optymistycznym postem.  Dzisiaj gorzej ze spaniem, czuję się zmęczona. Nie mogę wydać jednoznacznej opini. Sama jestem pogubiona. Chyba jeszcze za wcześnie z podsumowaniem. Majka.

Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #143 : 2008-10-15, 00:34:32 »

Całe życie lubiłam mleczne     i trudno jest bez nich wytrzymac.   Od  trzech miesięcy je rotuję  .Jest  dużo lepiej .Zatoki nie zupełnie  się odemnie odczepiły Wczoraj   po tygodniu    dzień mleczny , śmietana  jogurt   .I  dziś za  długo spałam ,lekki ból głowy ,    nos   zapchany .       Chyba    będę    robić   dłuższe    dwutygodniowe  przerwy.

Po "przyśmieceniu" włącza się u Ciebie przewaga układu przywspółczólnego w mózgu, śpisz głębiej i dłużej.
W rotacji nie chodzi tylko o cukrogenne działanie mlecznych (choć głównie tu jest wg mnie "winowajca") ale również o dużą ilość białka, którą odstawiamy wraz z zaniechaniem picia codziennie śmietany i zamianą jej na słoninę/smalec czy oliwę.
Rób dni mleczne ubogobiałkowe - może nie wywołają takich problemów "dnia następnego". Sprawdź to i poinformuj nas na forum. Jak nie chcesz - nie musisz.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #144 : 2008-10-15, 09:16:19 »



Po "przyśmieceniu" włącza się u Ciebie przewaga układu przywspółczólnego w mózgu, śpisz głębiej i dłużej.


Znaczy,ze jak ktoś śpi "płytko" i np. krótko,to jego organizm nie jest "przysmiecony"??? Coś mi tu nie gra  Smile
Zapisane
adamgraza
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #145 : 2008-10-15, 18:08:19 »

Całe życie lubiłam mleczne     i trudno jest bez nich wytrzymac.   Od  trzech miesięcy je rotuję  .Jest  dużo lepiej .Zatoki nie zupełnie  się odemnie odczepiły Wczoraj   po tygodniu    dzień mleczny , śmietana  jogurt   .I  dziś za  długo spałam ,lekki ból głowy ,    nos   zapchany .       Chyba    będę    robić   dłuższe    dwutygodniowe  przerwy.

Po "przyśmieceniu" włącza się u Ciebie przewaga układu przywspółczólnego w mózgu, śpisz głębiej i dłużej.
W rotacji nie chodzi tylko o cukrogenne działanie mlecznych (choć głównie tu jest wg mnie "winowajca") ale również o dużą ilość białka, którą odstawiamy wraz z zaniechaniem picia codziennie śmietany i zamianą jej na słoninę/smalec czy oliwę.
Rób dni mleczne ubogobiałkowe - może nie wywołają takich problemów "dnia następnego". Sprawdź to i poinformuj nas na forum. Jak nie chcesz - nie musisz.
                   Dziękuję  Ewo  za  tydzień odpowiem.
Zapisane
adamgraza
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #146 : 2008-10-21, 09:27:28 »

Minął tydzień  więc odpowiadam . Wczoraj na  śniadanie jajka Koło południa  jechałam na działkę ,zjadłam więc mały  jogurt  . Na działce zjadłam dwie  mandarynki i kawałeczek czekolady , kawa.  Pracowałam jak chłop , dzwigałam cięzkie   wiadra z kompostem   ,gliną .O   18- tej byłam  w domu.Mowiłaś Ewo że  może   ubogobiałkowo      ,więc   zrobiłam sobie   zupę mleczną    ,kluseczki z  jednego jajka i dwóch żóltek ,plus  20 gr. masla. Pózniej przy komputerze  wypiłam jedno piwo .Spało mi się  normalnie .Pierwszy sen był tak mocny     że jak się przebudziłam to bolało mnie    zewnętrznie  ucho. I  co widzę      po kazdorazowym     zjedzeniu cytrusów mam na języku kroste. Myślę ze  jest lepiej jak w zeszłym tygodniu    .Do następnego tygodnia.pozdrawiam i jeżeli są jakieś uwagi to bardzo proszę
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #147 : 2008-10-22, 09:20:44 »

Organizm ma być tak ok., że cytrusy nie mają robić mu problemu.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #148 : 2008-10-22, 09:52:26 »

Organizm ma być tak ok., że cytrusy nie mają robić mu problemu.

Zgadzam się a sięgnięcie po gofra z Lidla gotowego słodkiego jak ciastko nic nie robi jak się ogląda, kabarety w necie i czuje się człowiek coraz bardziej szczęśliwy. mleko też w tym jest ,więc nie zbaczam z tematu.  Very Happy
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #149 : 2008-10-23, 09:29:14 »

Wracając do tematu,
osoby na DO często nie chcą zintegrować śmietany (sprawdzać czy jeszcze szkodzi) - nie jest to korzystne. Warto do niej czasem wracać.
Śmietana w doskonały sposób pozwala trzymać w ryzach warzywa (glównie tu wychodzi problem eliminacji całej grupy produktów mlecznych; nadużywamy zwykle psiankowatych; niektórzy lubią zjeść też  czekoladę gorzką, inni koniak; są to poszukiwania materiału energetycznego).
Nie ma problemu jak zjemy czasem gorzką czekoladę (około co 10dni? ).
Osoby  chore (jeszcze) na uprzednie (w wywiadzie) choroby pastwiskowe - mogą stosować częściej 3 rodzaje produktów bogatobiałkowych na dobę. To leczy.
Wynalazki weryfikujące B - są dla prawie zdrowych.
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #150 : 2008-10-23, 09:47:37 »

Dla celów diagnostycznych mogę sprawdzić jakie są reakcje na dwie doby po ich spożyciu  Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #151 : 2008-10-23, 09:54:04 »

Wracając do tematu,
osoby na DO często nie chcą zintegrować śmietany (sprawdzać czy jeszcze szkodzi) - nie jest to korzystne. Warto do niej czasem wracać.

Że niby co??? Ty to piszesz poważnie ,czy postanowiłaś pokazać swoje poczucie humoru?  Very Happy
Odżywianie w sposób optymalny polega na tym ,że sobie nie szkodzimy i tyle.
Odżywienie optymalne,to nie coś sztucznego jak "twoja" "rotacja" ,tylko coś zupełnie normalnego,naturalnego,gdzie w sposób naturalny robimy sobie przerwy od jakichś produktów-nic sztucznie,nic na siłe.

Cytuj
Śmietana w doskonały sposób pozwala trzymać w ryzach warzywa (glównie tu wychodzi problem eliminacji całej grupy produktów mlecznych; nadużywamy zwykle psiankowatych; niektórzy lubią zjeść też  czekoladę gorzką, inni koniak; są to poszukiwania materiału energetycznego).

To dotyczy tylko tych , którzy ślepo w Ciebie "wierzą"  Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #152 : 2008-10-23, 10:06:09 »

Dla celów diagnostycznych mogę sprawdzić jakie są reakcje na dwie doby po ich spożyciu  Smile

Juz widze opis ;

Och ,to cudowne! Nie wierze własnym oczom! Śmietana już mi nie szkodzi!Od dziś będę ją piła litrami,bo jest bardzo zdrowa  Very Happy
Dziękuję "lekarko" ,że dzięki Tobie mogę powrócić do tego wartościowego posiłku  Smile
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #153 : 2008-10-23, 10:30:58 »

Niczego nie rozumiesz...
Pisłam w wątku rzs, że w JG zalecają (od niedawna) wyeliminowanie z DO mlecznych. W przypadku rzs-ów, innymi się nie interesowałam.
Całkiem możliwe, że kiedyś przestaną one szkodzić zupełnie. Osobom już zdrowym (z wyleczonym, wyciszonym stanem zapalnym).
Z braku dostępu do innego tłuszczu stosowałam śmietanę latem (w okresie remisji choroby) nie było skutków ubocznych.
W pozostałej części roku są.


Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #154 : 2008-10-23, 10:39:06 »

Niczego nie rozumiesz...

Tak.Nie rozumiem,jak ktoś może być takim "durniem" żeby nie zrozumieć zasad DO Jana kwasniewskiego! Przecież pisze tak prostym jezykiem,że prościejszym nie mozna już,a mimo to ,są na świecie ludzie tak "otępieni" ,że i tak tych prostych rzeczy nie zrozumieją  Smile
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #155 : 2008-10-23, 11:03:52 »

A kto niby nie rozumie zasad DO JK???
Skoro mój organizm wraca do zdrowia, mam remisje kilku miesięczne w ciężkiej, niewyleczalnej chorobie. W zasadzie nie biorę leków, nie odwiedzam reumatologów to znaczy, że diete stosuję prawidłowo.
Edyto nie jesteś lekarzem, nie masz tez wielkiego doświadczenia w stosowaniu Diety Optymalnej a zawsze do powiedzenia najwięcej. Szkoda tylko, że z Twojego pisania w temacie DO tak nie wiele wynika.
Pisz sobie o malowaniu obrazów, pływaniu skoro się na tym znasz.  Very Happy
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #156 : 2008-10-23, 11:14:40 »


Edyto nie jesteś lekarzem, nie masz tez wielkiego doświadczenia w stosowaniu Diety Optymalnej a zawsze do powiedzenia najwięcej. Szkoda tylko, że z Twojego pisania w temacie DO tak nie wiele wynika.



MONIKAW nie oszukuj sie  Cool  .Wiem dobrze,że drażni Ciebie fakt,że nie musiałam czytać książki "lekarki" i być jej królikiem doświadczalnym ,aby być zdrową.
Mnie wystarczyło przeczytanie książek Jana Kwasniewskiego i to Ciebie najbardziej boli  Cool Razz
Owszem lekarzem nie jestem-tu sie z Tobą zgodzę,zgodzę sie również z tym,że nie mam większych doświadczeń w przeprowadzaniu eksperymentów na własnym organizmie  Cool
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #157 : 2008-10-23, 11:39:21 »

Nic mnie nie boli a Ty  ciesz się z tego, że jesteś zdrowa. Szczerze Ci życzę abyś to zdrowie zachowała i nie musiała nigdy walczyć o nie.
Tak, wystarczyło Ci przeczytanie książek JK i nawet nie musiałaś  się do jego zasad zastosować bo  ciężko nie chorowałaś więc i nie masz się z czego wyleczyć.. Ot cała filozofia.
A co do eksperymentów jedni uważają, że jest nim sama DO, inni, że odstawienie mlecznych...
Nie wzrusza mnie to skoro wracam do zdrowia....  Chyba o to chodzi w tym wszystkim.???

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #158 : 2008-10-23, 11:47:23 »

MONIKAW! Wiesz,że żartuje! Doceniam to co robisz dla innych chorych na RZS.
Widziałam raz chłopca,który trafił na oddział reumatologii-nie mógł zupełnie chodzić-po paru dniach -po zastosowaniu leczenia szpitalnego -mógł.
Jakie to leczenie było tego nie wiem,nie wnikałam,Ty z pewnością wiesz więcej,ale jesli nie zastosowano u niego leczenia przyczynowego,tylko objawowe,to pewnie choroba wracała.
DO jest dla mnie czymś wyjątkowym,z zarazem czyms normalnym,a jak ktoś leczy sie z chorób uważanych powszechnie za nieuleczalne,a przynajmniej za pomocą DO poprawia sobie egzystencje ,to dla mnie jest to też coś wyjątkowego,a tym samym Twój przykład!  Smile

Pozdrawiam i też szczerze życzę zdrowia !
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Dzien Rotacji Produktow Mlecznych.
« Odpowiedz #159 : 2008-10-23, 12:18:49 »

Takie to było leczenie, że osoby z wieloletnim rzs-em mają osteoporozę, problemy z przewodem pokarmowym (do początków marskości wątroby włącznie) nerki do wymiany, endoprotezy i żyją z tą choroba  około 20 lat.
Edyto ja nie mam nic przeciwko Twoim żartom ale nimi często wprowadzasz ludzi w błąd.
Jak myślisz czy Ewa- lekarka (ja z resztą też) piszemy tu z nudów, braku zajęć, dla jakiś profitów z tego tytułu.
To wiedz, że nie. Teraz jestem w pracy a papiery leżą  Smile
Nie zarobiła na mnie ani złotówki i pewnie nigdy nie zarobi. Pomogła mi, moim znajomym, rodzine, osobom, których nigdy na DO nawet nie namówię....
Znasz takich lekarzy bo ja nie a "przerobiłam" chyba kilkudziesięciu.


Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 20 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.026 sekund z 17 zapytaniami.