forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 21:52:38

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660334 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Ból wątroby
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Ból wątroby  (Przeczytany 20417 razy)
opty Marcin
Go


Email
Ból wątroby
« : 2005-03-12, 13:42:20 »

Na ŻO przeszliśmy około 2 miesiące temu, ale jeszcze nie za bardzo zachowujemy proprcje ;-/. Od pewnego czasu moją mamę zaczęła boleć wątroba. Je dużo białka. Kilka lat temu miała usunięty woreczek żółciowy.
Co może być przyczyną bólu?  W przyszłym tygodniu mama ma zamiar iść do lekarza optymalnego, ale co zrobić by jej to na razie nie dokuczało?
Zapisane
zbynek
Go


Email
Ból wątroby
« Odpowiedz #1 : 2005-03-19, 23:08:08 »

W tej sprawie J.K.

>>Gdy pojawią się bóle brzucha w początkowym okresie żywienia optymalnego, to prawie zawsze ich przyczyną są lamblie. Trzeba zrobić badanie w tym kierunku.
Mogą też być inne przyczyny bólów brzucha. Trzeba starać się odszukać te przyczyny i usunąć je.
Wcześniejsze przewlekłe choroby wrzodowe też mogą być przyczyną zmian organicznych i zbliznowaceń w żołądku i dwunastnicy.
Jeżeli bóle występują zaraz po zjedzeniu, to ich przyczyną są zmiany chorobowe w żołądku. Jeżeli po pewnym czasie, to bóle mogą pochodzić z wątroby lub z trzustki.
Jeżeli bóle nie maja związku z przyjmowaniem pokarmów, to ich przyczyna nie jest powodowana błędami w żywieniu.
Trzeba sprawdzić jaka jest wyższa przyczyna bólu. W tym celu należy w czasie bólu wypić 0,5 mg atropiny. Jeżeli ból ustąpi to przyczyną wyższą bólu jest przewaga układu parasympatycznego w przewodzie pokarmowym. Tę przyczynę bólu można usunąć prądami pobudzającymi układ sympatyczny, co przywróci równowagę układu wegetatywnego.
Jeżeli pomoże wypicie 1 amp. Papaweryny, to przyczyna bólu ma związek z mięśniami gładkimi przewodu pokarmowego. Jeżeli pomoże lek,, porażający’’ zwoje wegetatywne taki jak Spasmophen – będzie to oznaczało, że przyczyną bólu są zmiany w wyższych piętrach układu wegetatywnego. Mogą one ustąpić po dłuższym stosowaniu żywienia optymalnego, mogą też w tym przypadku pomóc prądy pobudzające układ sympatyczny.<<

W innym wypadku trzeba zasiegnać rady lekarza optymalnego.

Z pozdrowieniami - zbynek
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Ból wątroby
« Odpowiedz #2 : 2007-03-20, 16:50:26 »

Zbynek ,jesli mozesz napisz mi cos wiecej o dzialaniu atropiny i papaweryny.Wiem ,ze obydwa te leki dzialaja rozkurczowo na miesnie gladkie.
Ale czy ty roznicujesz dzialanie obydwu tych lekow?Chodzi mi o to czy atropina dziala na miesnie gladkie przewodu pok. rownie jak papaweryna?
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Ból wątroby
« Odpowiedz #3 : 2007-03-20, 17:28:32 »

Zbynek ,jesli mozesz napisz mi cos wiecej o dzialaniu atropiny i papaweryny.Wiem ,ze obydwa te leki dzialaja rozkurczowo na miesnie gladkie.
Ale czy ty roznicujesz dzialanie obydwu tych lekow?Chodzi mi o to czy atropina dziala na miesnie gladkie przewodu pok. rownie jak papaweryna?
Atropina blokuje receptory w mięśniach gładkich przewodu pokarmowego, osłabia napięcie i perystaltykę jelit, nasila  przemianę materii – ostrożnie… przyspiesza akcje serca.
Papaweryna działa rozkurczowo na układ pokarmowy ale przy "kolkach" jelitowych czasem stosuje się też obydwa specyfiki z pyralginą.
Przy  dolegliwościach „kolki” Nospa działa podobnie jak Papaweryna.
Więcej to napisze… może nasza lekarka. Surprised

pozdrawiam

Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Ból wątroby
« Odpowiedz #4 : 2007-03-20, 18:26:17 »

      bole moga byc spowodowane rowniez przejadaniem sie,wtedy gdy nie ma sie umiaru w jedzeniu i oraz niewlasciwymi proporcjami.
Mozna sprobowac mniej tluszczu,mniej bialka lub jeden dzien na warzywach malocukrowych z dodatkiem smalcu.
Mniej pozywienia odciaza tez prace watroby.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Ból wątroby
« Odpowiedz #5 : 2007-03-20, 18:49:05 »

Mnie chodzi głównie o wpływ tych związków na napięcie mięśni gładkich,skurcz,rozkurcz itd.
Zbynek ,mam jeszcze pytanko,jesli cos wiesz napisz.Czy może coś jednocześnie rozluźniać bolesne skurcze jelit czy żołądka i jednocześnie poprawiać ich napięcie?
Czy zwiększenie napięcia mięśni ,to to samo ,co bolesne skurcze?.Próbuje to pojąć i jakoś nie mogę.
To mnie ciekawi i oczywiście wpływ na to układu PS i S.
pozdro
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Ból wątroby
« Odpowiedz #6 : 2007-03-20, 20:35:18 »

Zbynek ,mam jeszcze pytanko,jesli cos wiesz napisz.Czy może co&para; jednocze&para;nie rozluĽniać bolesne skurcze jelit czy żoł&plusmn;dka i jednocze&para;nie poprawiać ich napięcie?
Można  ale to zależny od schorzenia, pomocna może być nawet  zmiana ułożenia ciała, ciepłe okłady ale to może być ryzykowne w źle zdiagnozowanej przyczynie bólów np. zapalenie wyrostka, wrzody żołądka co może doprowadzić nawet  do zapalenia otrzewnej.
Cytuj
Czy zwiększenie napięcia mięni ,to to samo ,co bolesne skurcze?.Próbuje to poj&plusmn;ć i jako nie mogę.
Powtarzające się samoistne napięcie mięśni powinno być zdiagnozowane przez lekarza tym bardziej jak towarzyszą mu bolesne skurcze.
Cytuj
To mnie ciekawi i oczywicie wpływ na to układu PS i S.
pozdro
Czytałem że stosowany typ 0 prądów selektywnych ma bezpośredni wpływ na mięśnie gładkie jelit ale o tym … pewno lepiej jak wypowie się specjalista.

pozdrawiam
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Ból wątroby
« Odpowiedz #7 : 2007-03-20, 20:46:22 »

Dzięki Zbynek.
Mam taki problem ze skurczami miesni gladkich przew.pok. dietetyczno-mechaniczny,po tych moich operacjach.Slabe miesnie brzucha,wzmocnic sie ich niestety nie da ,bo się "rozeszły" i nawet czasem głupie odkurzanie mieszkania spowoduje u mnie takie skurcze,wtedy biore wlasnie no-spe.
Ciekawa jestem czy te PS pomoglyby mi .Wybieram sie już rok na nie i wybrać sie nie mogę...
pozdrawiam.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Ból wątroby
« Odpowiedz #8 : 2007-03-21, 13:49:32 »




Elmo,Ty wrocilas i Bruford tez ,a wiec przestan myslec o swoich  miesniach gladkich,lepiej zmien kierunek  zainteresowan. Laughing Laughing
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Ból wątroby
« Odpowiedz #9 : 2007-03-21, 14:05:29 »

To może pomyślimy o mięśniach Bruforda? Niekoniecznie przewodu pokarmowego  Rolling Eyes  Mr. Green

Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Ból wątroby
« Odpowiedz #10 : 2007-03-21, 14:13:08 »

Ja wiem dlaczego nie było Bruforda  Very Happy .Kompa mu policja zabrała ,bo miał nielegalnego windowsa.
Nie wiem czy tez siedział w areszcie ,czy kaucje zapłacił  Shocked   Question  Idea .Ponoć miał jakieś problemy , w Faktach pisali.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Ból wątroby
« Odpowiedz #11 : 2007-03-21, 14:17:20 »

   Elmo,jestes jak zwykle niepowskromiona,no i myslec tez mozesz o czym chcesz nawet o miesniu. Laughing
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Ból wątroby
« Odpowiedz #12 : 2007-03-21, 14:18:52 »

  Laughing  Laughing  Laughing hehehe
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Ból wątroby
« Odpowiedz #13 : 2007-03-21, 15:20:54 »

   Elmo,jestes jak zwykle niepowskromiona,no i myslec tez mozesz o czym chcesz nawet o miesniu. Laughing

Kodar,chyba nie myślisz ,ze ja myślałam o tym ,co Ty myślisz  Rolling Eyes  Embarassed  Mr. Green
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 17 zapytaniami.