forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 08:44:38

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
659802 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Chciałem się upewnić...
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Chciałem się upewnić...  (Przeczytany 15426 razy)
krzych_100
Go


Email
Chciałem się upewnić...
« : 2008-09-24, 08:45:25 »

Witam.

Wiele tych wątków, a i wyszukiwać trudno, więc może ktoś pomógłby upewnić się w kwestii stosowania odpowiednich proporcji. Nie chodzi o stosunek BTW [1:2,5-3,5:0,3-0-5], to wiem, ale w jednej z książek napisane jest, że człowiek nie potrzebuje dużo białka. Napisane jest, że powinien spożywać go 0,8 grama białka w przeliczeniu na 1 kg wagi ciała na dobę. Napisano też w książce (Dieta Optymalna), że prawidłowa waga człowieka to to, co jest powyżej 100 cm. Mam 198 cm wzrostu i powinienem ważyć 98 kg. Czyli mam spożywać 0,8 grama białka na dobę, zachowjąc resztę proporcji? Pytam, ponieważ warunki środowiskowe nie pozwalają na "komponowanie" potraw (jest ono wg książki niepotrzebne). Mnie bardziej na rękę jest przygotowywanie (np. w sobotę, niedzielę), jakiegoś prostego jadłospisu na cały tydzień. Proszę o wyjaśnienie, ile w przeliczeniu na 1 kg wagi ciała, powinien spożywać człowiek na dobę? Dodam, że nie jestem otyły (obecnie ważę 100 kg), ale zaczynam odczuwać różne dolegliwości (kręgosłup, układ trawienny, itp).

Proszę o pomoc.
Zapisane
krzych_100
Go


Email
Odp: Chciałem się upewnić...
« Odpowiedz #1 : 2008-09-24, 09:01:18 »

Witam Ponownie.

Znalazłem na forum wypowiedź lekarki z 1 września br.:

Aga, przyprawy ok.
Benzoesany i glutaminiany - warto się wystrzegać (we wszystkich dietach).
Dieta zapobiega tyciu.
Można zjeść nawet 6 posilków (np. pomidory, kabanosy, jajko, placek ziemniaczany, ogórek) - są to zamienniki chleba.
T - około 75g/dobę, wyznacz sobie dawkę, która Cię zaspokaja. Może to być początkowo 100g/dobę. Przez pierwsze 3 dni diety (u młodych ludzi) możesz mieć ZDECYDOWANIE wieksze dobowe zapotrzebowanie na TŁUSZCZ, nie przejmuj się. Jedz. I tak i tak schudniesz.
W - około 40-50g/dobę - raczej w warzywach (pomidory, ogórki, cebulowe, sałata).
Ja DO zaczęłam poznawać od strony monodiety. Jadłam same jaja lub same frytki lub samą zupę lub sam boczek na posiłek. Obiad -  jako zestawienie BTW, choć chyba częściej jestem w monodiecie.


Czy mogę się tego trzymać, zakładając moją wagę na poziomie 100 kg (czyli 100 g białka i reszta w odpowiednich proporcjach)?
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Chciałem się upewnić...
« Odpowiedz #2 : 2008-09-24, 09:41:41 »

Witam Ponownie.

Znalazłem na forum wypowiedź lekarki z 1 września br.:

Aga, przyprawy ok.
Benzoesany i glutaminiany - warto się wystrzegać (we wszystkich dietach).
Dieta zapobiega tyciu.
Można zjeść nawet 6 posilków (np. pomidory, kabanosy, jajko, placek ziemniaczany, ogórek) - są to zamienniki chleba.
T - około 75g/dobę, wyznacz sobie dawkę, która Cię zaspokaja. Może to być początkowo 100g/dobę. Przez pierwsze 3 dni diety (u młodych ludzi) możesz mieć ZDECYDOWANIE wieksze dobowe zapotrzebowanie na TŁUSZCZ, nie przejmuj się. Jedz. I tak i tak schudniesz.
W - około 40-50g/dobę - raczej w warzywach (pomidory, ogórki, cebulowe, sałata).
Ja DO zaczęłam poznawać od strony monodiety. Jadłam same jaja lub same frytki lub samą zupę lub sam boczek na posiłek. Obiad -  jako zestawienie BTW, choć chyba częściej jestem w monodiecie.


Czy mogę się tego trzymać, zakładając moją wagę na poziomie 100 kg (czyli 100 g białka i reszta w odpowiednich proporcjach)?

Jak wyczytałeś na forum tzn. ze czytałeś wiele postów.Napewno na poczatek jeżeli zastosujesz u siebie te 100gr B  a resztę w/g proporcji
to napewno krzywdy sobie nie zrobisz,a jezeli jeszcze bedziesz  po takiej dawce dobrze prosperował i nie bedziesz głodny tzn. ze wszystko jest ok.
Ale musisz jeszcze poznac jakie artykuły na ŻO są jadalne a jakie niewskazane,i zapomnisz o pieczywie ,to na efekty długo nie będziesz czekał

A w soboty i niedziele znajdziesz czas na zapoznanie sie z książkami i opracowaniami Optymalnymi dr.Kwaśniewskiego to już nic więcej do szczęścia Tobie nie będzie potrzeba.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Chciałem się upewnić...
« Odpowiedz #3 : 2008-09-24, 10:45:33 »

Krzych 100 co chcesz wyleczyć? Ile masz lat?
Ogólne zasady są na stronie głównej dra JK - jest tam duzo informacji, w prawym górnym rogu forum jest też dobre info w punktach.
Zapisane
krzych_100
Go


Email
Odp: Chciałem się upewnić...
« Odpowiedz #4 : 2008-09-24, 11:36:39 »

Dzięuję za odzew...

Generalnie starałem się znaleźć interesujące mnie wątki, ale jest tego dużo. Książki J. Kwaśniewskiego oczywiście czytałem (Dieta optymalna, Tłuste życie, Książka kucharska), tak samo Jego artykuły w Dzienniku Zachodnim.
A na co choruję? Sprawa jest prosta: od jakiegoś czasu dokucza układ trawienny. Dochodzą do tego bóle żołądka, częsta nadkwasota, zgaga. Ostatnie badania, które robiłem, to morfologia. mocz. OB, cholesterol + trojglicerydy, jonogram, ASPAT, ALAT, bilirubina, fosfataza alkaliczna, amylaza, T4+T4+TSH, GGTP (lub GTTP), poziom cukru.
Okazało się, że przekroczoną mam bilirubinę (za dużo), trójglicerydy (stanowczo za dużo), zaniżone GGTP i fosfataza, podwyższone OB (29, wiek 36 lat), zawyżona glukoza. W moczu też coś było z urobiligenem (chyba tak się to pisze). Generalnie wiem, że coś mnie bierze, ale nie wiem co.
Robiłem gastroskopię i USG jamy brzusznej, ostatnio podczas prześwietlenia kręgosłupa (szyjny i lędźwiowy) wyszło skrzywienie na odcinku lędźwiowym, a podczas EMG prawie ręki, uszkodzenie jakichś korzeni w odcinku szyjnym. No i trafiłem na rezonans, z opisu którego nie dowiedziałem się niczego, poza wnioskiem końcowym, że nie ma zmian patologicznych w samym rdzeniu, ale jest tam takie pojęcie, jak dyhtyra... coś tam. Nie czuję się zbyt dobrze, wstaję rano nie wyspany, często budzę się w nocy i nie mogę spać. Po pracy przychodzę tak zmęczony, że nic mi się nie chce. Podczas każdej wizyty u lekarza mówię o tym, ale już chyba wyczerpały się lekarzowi pomysły... Faktycznie, żaden z lekarzy nie zapytał się do tej pory, jak się odżywiam. No i postanowiłem...

O diecie optymalnej czytałem już ładnych kilka lat temu. Pierwszą książkę (wywiad rzeka z Markiem Chylińskim) też czytałem dawno. Dopiero niedawno przeczytałem książkę kucharską (w międzyczasie było "Tłuste życie" i "Dieta optymalna nowa").
Chciałem tylko upewnić się, co do mojego sposobu myślenia: 100 kg (moja waga), około 100 gr białka na dobę, 250 - 350 gr tłuszczów, do 50 gr węglowodanów. Z racji środowiskowych jestem skłonny przygotowywać sobie posiłki na cały tydzień w sobotę,l ub niedzielę (np. placki serowo-jajeczne). Jajecznicę mogę robić "on line"...

Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Chciałem się upewnić...
« Odpowiedz #5 : 2008-09-24, 12:00:03 »

Odpowiadam:
Białka należy spożywać tyle, aby zaspokoić zapotrzebowanie organizmu na wszystkie aminokwasy egzogenne, z pary enancjomerów - lewoskrętne i aby z alifatycznych możliwie mało  było przetwarzane na acetylo-CoA lub cukier. Wszystko.

PS
najważniejsze - Kwaśniewski nie poleca ani 0,8g, ani 30g, ani 130g, ani ...
ZALECA PROPORCJĘ między GSO (głównymi składnikami odżywczymi) wyrażoną w gramach jak BTW lub BWT około 1:2,5-3,5-0,5.
Reszta jest na: http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&cat=4
O "diecie japońskiej" : http://dr-kwasniewski.pl/sklep/product_info.php?products_id=60 w pliku do pobrania zatytułowanym: Jan Kwaśniewski - "Żywienie Optymalne" - "Dieta japońska".
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Chciałem się upewnić...
« Odpowiedz #6 : 2008-09-24, 12:02:44 »

Krzych 100 co chcesz wyleczyć? Ile masz lat?



O co chodzi?
Zapisane
krzych_100
Go


Email
Odp: Chciałem się upewnić...
« Odpowiedz #7 : 2008-09-24, 12:20:22 »

Odpowiadam:
Białka należy spożywać tyle, aby zaspokoić zapotrzebowanie organizmu na wszystkie aminokwasy egzogenne, z pary enancjomerów - lewoskrętne i aby z alifatycznych możliwie mało  było przetwarzane na acetylo-CoA lub cukier. Wszystko.

PS
najważniejsze - Kwaśniewski nie poleca ani 0,8g, ani 30g, ani 130g, ani ...
ZALECA PROPORCJĘ między GSO (głównymi składnikami odżywczymi) wyrażoną w gramach jak BTW lub BWT około 1:2,5-3,5-0,5.
Reszta jest na: http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&cat=4
O "diecie japońskiej" : http://dr-kwasniewski.pl/sklep/product_info.php?products_id=60 w pliku do pobrania zatytułowanym: Jan Kwaśniewski - "Żywienie Optymalne" - "Dieta japońska".


Proszę wybaczyć, czytałem już tabele i znam książki. Jak napisałem w poście, chciałem się tylko upewnić.
Nie żebym się czepiał, ale w którejś książce jest podane 0,8 grama białka na jeden kilogram wagi ciała, a raz do 0,8 grama węglowodanów (już nie pamiętam w której). W Książce kucharskiej jest zaś napisane, że do 50 gramów węglowodanów na dobę należy zjadać. Zalecane proporcje rozumiem, nie rozumiem tylko, dlaczego w książkach przewija się to 0,8 grama.
Rozumiem, że białka należy zjadać tyle, aby nie czuć głodu. Czy tak?
O to chciałem właśnie zapytać na forum.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Chciałem się upewnić...
« Odpowiedz #8 : 2008-09-24, 12:25:57 »

A co z manną?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Chciałem się upewnić...
« Odpowiedz #9 : 2008-09-24, 12:52:15 »

Bilirubina - po odciążeniu wątroby dietą powinna spaść.
Glukoza - powinna na DO też się obniżyć. Poczytaj propozycje dań z wątków cukrzyca.
Przewód pokarmowy poprawia się jako pierwszy.
100kg wagi, a przy jakim wzroście?
Jadaj tłusto, licz węglowodany, białka do syta.
Ziemniaki będą dla Ciebie bardzo przydatne jako źródło węglowodanów. Czy cukier po plackach ziemnieczanych BEZ mąki nie podniesie się za bardzo?
Zboża są absolutną trucizną przy Twoich dolegliwościach.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Chciałem się upewnić...
« Odpowiedz #10 : 2008-09-24, 13:41:56 »

Przecież On pisze ze ma 198cm wzrostu i 100kg wagi
Ja bym powiedział że jest to kawał chłopa i wage ma w stosunku do wzrostu
prawie idealna ,ale czy jest tak w realu tego juz nikt nie będzie wiedział lepiej jak On sam.
Jezeli te 100gr Białka jest dla niego wystarczające ,nie odczówa glodu,zjada najlepsze BTW
to napewno na efekty lepszego samopoczucia nie będzie musiał dlugo czekac.
Zapisane
krzych_100
Go


Email
Odp: Chciałem się upewnić...
« Odpowiedz #11 : 2008-09-24, 13:44:58 »

Dziękuję za odpowiedź.

Wzrost to 198 cm, waga to 100 kg.
Ponieważ jestem trochę naziębiony, rozpocznę od soboty (wolny czas na przygotowanie odpowiednich posiłków na cały następny tydzień). Będę też kontrolował wyniki z badania krwi, aż do absolutnej pewności, że wszystko jest w porządku. Spóbuję również poimformować o zmianach.

Jeszcze raz dziękuję za wszelkie uwagi.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Chciałem się upewnić...
« Odpowiedz #12 : 2008-09-24, 16:45:19 »

Dziękuję za odpowiedź.

Wzrost to 198 cm, waga to 100 kg.
Ponieważ jestem trochę naziębiony, rozpocznę od soboty (wolny czas na przygotowanie odpowiednich posiłków na cały następny tydzień). Będę też kontrolował wyniki z badania krwi, aż do absolutnej pewności, że wszystko jest w porządku. Spóbuję również poimformować o zmianach.

Jeszcze raz dziękuję za wszelkie uwagi.

Nie zapominaj jednak znaleśc trochę wolnego czasu i czytaj opracowania dr.Kwaśniewskiego.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Chciałem się upewnić...
« Odpowiedz #13 : 2008-09-24, 16:58:44 »

Dziękuję za odpowiedź.

Wzrost to 198 cm, waga to 100 kg.
Ponieważ jestem trochę naziębiony, rozpocznę od soboty (wolny czas na przygotowanie odpowiednich posiłków na cały następny tydzień). Będę też kontrolował wyniki z badania krwi, aż do absolutnej pewności, że wszystko jest w porządku. Spóbuję również poimformować o zmianach.

Jeszcze raz dziękuję za wszelkie uwagi.
jezeli bedziesz mial niedosyt w czytaniu,to mozesz zajrzec rowniez tutaj:

http://www.dietaoptymalna.com/
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Chciałem się upewnić...
« Odpowiedz #14 : 2008-09-24, 17:00:22 »

Rozumiem, że białka należy zjadać tyle, aby nie czuć głodu. Czy tak?

Należy jeść B:T:W w odpowiedniej proporcji tyle aby nie odczuwać głodu.

Jeżeli zjadasz >100B <150gT >100gW średnio dziennie to na pewno trzeba dietę przemyśleć.

Białko ma być najlepsze czyli żółtka lub podroby wieprzowe lub wieprzowina.
Tłuszcz ma być zwierzęcy.
Węglowodany mają nie zaspokajać głodu tylko być optymalizującym dodatkiem, najlepiej gdy występują w postaci skrobii (ziemniaki, inne jarzyny), a nie w formie cukru buraczanego lub cukru mlecznego – wtedy wchłaniają się wolno nie powodując skoków poziomu cukru we krwi.

Chcesz więcej podpowiedzi to proszę podaj swój dokładny jadłospis z 3ch kolejnych dni, a znajdziesz życzliwy komentarz co na szybko można by udoskonalić.


Pozdrawiam serdecznie,
Adam
Cool
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Chciałem się upewnić...
« Odpowiedz #15 : 2008-09-24, 17:10:42 »

...Nie zapominaj jednak znaleśc trochę wolnego czasu i czytaj opracowania dr.Kwaśniewskiego...

Samo czytanie nie pomoze, jeszcze nalezy zrozumiec co sie czyta,
bo jesli nie, to bedzie jak u pewnego faceta ktory jest oszczedny, umie spawac,
ale nie umi prawidlowo stosowac DO.  Cool Razz

Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Chciałem się upewnić...
« Odpowiedz #16 : 2008-09-24, 18:21:17 »

Krzyś!
Nie no jak lubisz grammy Wink to mam następującą koncepcję: B - 0,8g/D/kgnmc, T - 2,4g/D/kgnmc i tak nie więcej niż cztery, no góra pięć jednostek chlebowych będzie dla Ciebie perfekt. Gdybyś pływał godzinę dziennie, albo biegał z 10km, albo chodził na siłownię - to w ciemno możesz dołożyć tak z pół litra śmietanki 38%, albo 3/4 kostki masła extra.
Jeśli będziesz robił badania krwi - to możesz też poprosić o zbadanie białka w surowicy bez frakcjonowania. Jeśli ogólne stężenie nie przekroczy Ci 80g/l (najlepiej koło 75) to jest OK  Wink

PS
jednostka chlebowa odpowiada około 2g utlenionego wodoru na łańcuchu oddechowym. Ale jak zwał, tak zwał chodzi ostatecznie o prawo zachowania energii  Wink
A i bardzo istotne - należy maksymalnie ograniczyć w dzisiejszych czasach dostarczanie z pokarmem puryn i pirymidyn, tak radzili mędrcy starożytni, tylko trochę innymi słowami Wink ale w epoce GMO ma to głębsze uzasadnienie. A oni byli (są) prawdomówni... I to JAK  Shocked
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Chciałem się upewnić...
« Odpowiedz #17 : 2008-09-24, 23:00:35 »

Cytuj
Krzyś!
Nie no jak lubisz grammy  to mam następującą koncepcję: B - 0,8g/D/kgnmc, T - 2,4g/D/kgnmc i tak nie więcej niż cztery, no góra pięć jednostek chlebowych będzie dla Ciebie perfekt. Gdybyś pływał godzinę dziennie, albo biegał z 10km, albo chodził na siłownię - to w ciemno możesz dołożyć tak z pół litra śmietanki 38%, albo 3/4 kostki masła extra.

No i mamy w koncu konkretna odpowiedz ADMINA. hahahahahahhahaa
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Chciałem się upewnić...
« Odpowiedz #18 : 2008-09-24, 23:02:27 »

JA TEZ CHCIALBYM SIE W KONCU UPEWNIC... kiedy jedziesz do Espanjol?
Zapisane
krzych_100
Go


Email
Odp: Chciałem się upewnić...
« Odpowiedz #19 : 2008-09-25, 07:19:28 »

Krzyś!
Nie no jak lubisz grammy Wink to mam następującą koncepcję: B - 0,8g/D/kgnmc, T - 2,4g/D/kgnmc i tak nie więcej niż cztery, no góra pięć jednostek chlebowych będzie dla Ciebie perfekt. Gdybyś pływał godzinę dziennie, albo biegał z 10km, albo chodził na siłownię - to w ciemno możesz dołożyć tak z pół litra śmietanki 38%, albo 3/4 kostki masła extra.
Jeśli będziesz robił badania krwi - to możesz też poprosić o zbadanie białka w surowicy bez frakcjonowania. Jeśli ogólne stężenie nie przekroczy Ci 80g/l (najlepiej koło 75) to jest OK  Wink

PS
jednostka chlebowa odpowiada około 2g utlenionego wodoru na łańcuchu oddechowym. Ale jak zwał, tak zwał chodzi ostatecznie o prawo zachowania energii  Wink
A i bardzo istotne - należy maksymalnie ograniczyć w dzisiejszych czasach dostarczanie z pokarmem puryn i pirymidyn, tak radzili mędrcy starożytni, tylko trochę innymi słowami Wink ale w epoce GMO ma to głębsze uzasadnienie. A oni byli (są) prawdomówni... I to JAK  Shocked

Bardzo dziękuję, o to chodziło (na początek).
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 17 zapytaniami.