forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-07-01, 12:36:09

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
664398 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 32 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Krzysiek456
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 ... 116 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie  (Przeczytany 996644 razy)
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25558

pindżar ryskow wyszy


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1040 : 2013-11-26, 20:42:27 »

Musisz to powiazac jakos w ciag przyczynowo-skutkowy....
Zapisane

Work Buy Consume Die
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71231


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1041 : 2013-11-26, 20:43:26 »

Dobrze, że ja mam ten ciąg... Rolling Eyes Laughing
Zapisane

Radzio
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1042 : 2013-11-27, 08:01:58 »

Właśnie kończę czytać książkę o "Lepieniu garnków" przez Słowian z Wielkich Moraw. Zaraz potem ruszam w świat fantasy- za Młodzieżą. Wink Very Happy
Zapisane
chill
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1043 : 2013-11-27, 09:42:32 »

Cytuj z: Zyon
No jakos tak mniej wiecej. Oczywiscie ksiazke warto przeczytac jak kazda inna ksiazke, bo zawsze czegos sie mozna nauczyc a dr.Witoszek ma praktyke, probuje leczyc i chwala jej za to, w dodatku to bardzo sympatyczna osoba.

Ale z drugiej strony przeczytanie tej ksiazki jak widze paru osobom ujawnilo "bezobjawowe" nietolerancje, alergie i inne schorzenia w postaci nadwagi, ktorej nie bylo podobno wczesniej, kiedy bylo "idealnie"(maniek669). Nie mowie juz o tym, ze wierny wyznawca i padawan Adasko619 zapasl sie na tych wariacjach rotacyjnych niczym tucznik i musial sie uciekac do wazenia moczu czy innych czarodziejskich metod.

To mi przypomina afere optymalną  Laughing . Jedni się leczą z prawie wszystkiego a drudzy nieświadomie zbijają trumienkę ...
Zapisane
chill
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1044 : 2013-11-27, 10:08:38 »

Cytuj z: Zyon
Ciotka Molka i w koncu jakis glos rozsadku: http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?p=231094#231094

Matko i córko ... po łososiu zaswedziała głowa ... nie no jak Ty tam Zyon wytrzymujesz Smile ...
Oni niedługo będą propagowac zakup mikroskopów i szukanie roztoczy ...

A wystarczy jeśc po ludzku białko - przy STOLE ...
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25558

pindżar ryskow wyszy


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1045 : 2013-11-27, 10:13:45 »

Matko i córko ... po łososiu zaswedziała głowa ... nie no jak Ty tam Zyon wytrzymujesz Smile ...
Przeca ja juz tam od dawna nie pisze, tak jak ty Very Happy
A zagladam rzadko, jak mnie dopada chwilowa nuda Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71231


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1046 : 2013-11-27, 19:42:44 »

Jestem na 27 stronie DDP. Niełatwo tą książkę się czyta. Nietolerancje, alergie, rotacje, lista dobrych i złych produktów... Może dalej to się jakoś zacznie tematycznie układać i wyjaśniać. Pisze tam np. tak, że żółtka jedzone codziennie mogą szkodzić. Ale dlaczego i na co? Może dalej będzie pisało. Albo takie zdanie: "Substancje drażniące, jak kawa, cebula, czosnek, pory i szczypior również mogą mieć na organizm dwojaki wpływ - leczniczy lub niszczący, w zależności od tego, na co im pozwolimy (zjemy w momencie dla nas odpowiednim lub złym) (s.21).
Nie jest wyjaśnione dlaczego tak jest i kiedy jest ten odpowiedni moment. Może to będzie w dalszej części książki. Na razie chaos.
U Dr Kwaśniewskiego wszystko jest napisane logicznie i z uzasadnieniem.
No ale może w dalszej części książki te informacje będą bardziej jakoś usystematyzowane.
No i dużo jest papugowane za dr Kwaśniewskim.

Albo takie zdanie: "Doktor Jan Kwaśniewski, autor Diety Optymalnej, także zauważa niekorzystny wpływ cukrów prostych na organizm człowieka i w swojej diecie nie zaleca spożywania ich w dużej ilości". (s.25)

Też zauważa? Jaki zbieg okoliczności...Ale kto pierwszy to zauważył?
Zapisane

Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25558

pindżar ryskow wyszy


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1047 : 2013-11-27, 20:24:27 »

Jestem na 27 stronie DDP. Niełatwo tą książkę się czyta. Nietolerancje, alergie, rotacje, lista dobrych i złych produktów... Może dalej to się jakoś zacznie tematycznie układać i wyjaśniać. Pisze tam np. tak, że żółtka jedzone codziennie mogą szkodzić. Ale dlaczego i na co? Może dalej będzie pisało. Albo takie zdanie: "Substancje drażniące, jak kawa, cebula, czosnek, pory i szczypior również mogą mieć na organizm dwojaki wpływ - leczniczy lub niszczący, w zależności od tego, na co im pozwolimy (zjemy w momencie dla nas odpowiednim lub złym) (s.21).
Nie jest wyjaśnione dlaczego tak jest i kiedy jest ten odpowiedni moment. Może to będzie w dalszej części książki. Na razie chaos.
No to jest prawda, im dalej tym wiecej pytan sie pojawia, na ktore nie ma odpowiedzi albo sa takie, ze trzeba uwierzyc, bo nie jest wyjasnione dlaczego tak a nie inaczej.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Radzio
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1048 : 2013-11-27, 20:29:01 »

...Albo takie zdanie: "Doktor Jan Kwaśniewski, autor Diety Optymalnej, także zauważa niekorzystny wpływ cukrów prostych na organizm człowieka i w swojej diecie nie zaleca spożywania ich w dużej ilości". (s.25)

Też zauważa? Jaki zbieg okoliczności...Ale kto pierwszy to zauważył?

Renia? Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71231


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1049 : 2013-11-27, 20:31:23 »

Jestem na 27 stronie DDP. Niełatwo tą książkę się czyta. Nietolerancje, alergie, rotacje, lista dobrych i złych produktów... Może dalej to się jakoś zacznie tematycznie układać i wyjaśniać. Pisze tam np. tak, że żółtka jedzone codziennie mogą szkodzić. Ale dlaczego i na co? Może dalej będzie pisało. Albo takie zdanie: "Substancje drażniące, jak kawa, cebula, czosnek, pory i szczypior również mogą mieć na organizm dwojaki wpływ - leczniczy lub niszczący, w zależności od tego, na co im pozwolimy (zjemy w momencie dla nas odpowiednim lub złym) (s.21).
Nie jest wyjaśnione dlaczego tak jest i kiedy jest ten odpowiedni moment. Może to będzie w dalszej części książki. Na razie chaos.
No to jest prawda, im dalej tym wiecej pytan sie pojawia, na ktore nie ma odpowiedzi albo sa takie, ze trzeba uwierzyc, bo nie jest wyjasnione dlaczego tak a nie inaczej.

Ale nowe rzeczy też są. Na przykład pierwszy raz słyszałam coś takiego, że choroba przechodzi z wewnątrz na zewnątrz i przy zdrowieniu narządu wewnętrznego mogą pojawić się zmiany skórne... Rolling Eyes
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41548


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1050 : 2013-12-20, 12:45:21 »

Właśnie skończyłem:
http://www.biblionetka.pl/art.aspx?id=683522
Rewelacja, polecam Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25558

pindżar ryskow wyszy


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1051 : 2014-01-29, 11:23:41 »

Bruce Lipton wydal nowa ksiazke, i przyznam, ze czekam z niecerpliwoscia kiedy bede mogl kliknac "kup teraz" Cool
http://www.goodreads.com/book/show/15814361-the-honeymoon-effect
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41548


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1052 : 2014-01-29, 11:25:22 »

Bruce Lipton wydal nowa ksiazke, i przyznam, ze czekam z niecerpliwoscia kiedy bede mogl kliknac "kup teraz" Cool
http://www.goodreads.com/book/show/15814361-the-honeymoon-effect
He, he, he Laughing
Za dużo słodyczy na niskowęglowodanówce nie wolno...
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25558

pindżar ryskow wyszy


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1053 : 2014-01-29, 11:39:07 »

Hannibal wsuwal sloik miodu i byl na lc wiec sie da i 300 fruktozy i byc  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41548


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1054 : 2014-01-29, 11:51:21 »

Hannibal wsuwal sloik miodu i byl na lc wiec sie da i 300 fruktozy i byc  Laughing
1:0 Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Książki, ...
« Odpowiedz #1055 : 2014-02-14, 17:53:23 »

Uzupełniłem bibliotekę o kolejne pozycje mojego ulubionego Autora- wiadomo zima i blogi jakoś takie niespójne, a posty zdawkowe, nie ma się do czego porządnie przywalić. Very Happy

Borchardt kpt. Żeglugi Wielkiej, znaczy marynarz-nawigator.
 O diecie i zdrowiu z tym związanym też wspomniał. Zaciekawiło mnie to, że długo przed eksplozją śrutowania problem i bolączka współczesnej cywilizacji istniał i stanowił treść dociekań lekarzy, a komuny i planowego 5*wio jeszcze nie było. Very Happy

Cytuj
"... Wydaje mi się, że mój ojciec miał jakieś szczególne zdolności uzdrowicielskie. Z przedwojennych warszawskich gazet mam wycinki, które donoszą o jego wielkich sukcesach w leczeniu raka. Przywracał zdrowie ludziom, którym inni lekarze nie dawali już żadnych szans. Dużą wagę przykładał do czystości powietrza, właściwego odżywiania, diety. Własnym nakładem wydał książeczkę "Dlaczego głód leczy". Z zemsty za ewentualną steratę kientów rzeźnicy wybili szyby w oknach jego gabinetu. ..."

Odnoszę to do współczującego wpisu naszej Reni z Pomorza* w innym wątku- ten z rakiem w tle. Ponieważ w cytowanym fragmencie wyraz rzeźnicy nie został użyty w cudzysłowie dalsza część cytatu nasuwa mi niekorzystne dla mojego Autora skojarzenia i stanowi wstęp do innej dyskusji, chociażby takiej:
- kiedy to mógł po raz pierwszy pojawić się pomysł, aby zastosować dietę 5*wio w społeczeństwie wydawać by się mogło, że polskim?

*- ta sama, która ograniczyła mnie do zwrotu "On" i wmawia Szefowi, że Ją "kopię" i co gorsza bez przerw w tej pracy. Very Happy (cudzysłów użyłem jako zapożyczenie, ponieważ jestem takim podejściem strarszej Koleżanki nieco rozdrażniony Smile)
Reniu.
Leżącej się nie kopie, szczególnie gdy praktykuje ŻO. Confused  Exclamation Kobiet w ogóle się nie kopie, są dostatecznie poszkodowane z samego faktu konieczności układania sobie życia z samcami, w tym mego autoramentu w szczególności. Sad
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25558

pindżar ryskow wyszy


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1056 : 2014-03-06, 10:05:59 »

Niedawno skonczylem "Sile Nawyku" Charlesa Duhigga, bardzo ciekawa i interesujaca. http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/189028/sila-nawyku-oprawa-twarda.html

Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41548


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1057 : 2014-03-06, 10:13:12 »

Ja przypomniałem sobie "Bojaźń i drżenie" Kierkegaarda.
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/64594/bojazn-i-drzenie-choroba-na-smierc
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1058 : 2014-03-06, 10:22:02 »

A ja rotuję pomiędzy garnkami, fantazjami, marynarzami i... "Ogniem i mieczem". Nawet się do biblioteki z tego powodu zapisałem. Cool Wink Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41548


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1059 : 2014-03-08, 16:57:27 »

Zapisane
Strony: 1 ... 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 ... 116 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.049 sekund z 19 zapytaniami.