forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-09-29, 01:11:06

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
667990 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 ... 116 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie  (Przeczytany 1092555 razy)
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1180 : 2014-06-04, 20:52:15 »

A w ogóle to doktor Kwaśniewski już 40 lat temu postawił na nogach tę chorą medycynę i wyjaśnił wszystko! Cool
Nic nie trzeba czytać, wystarczą książki Doktora, wszystko zostało powiedziane w temacie!
Tylko czytać to trza umić  Laughing

Mam nadzieję, że Admin mnie teraz polubi, bo czuję, że tylko on mnie rozumie i puszczam oczko do Admina  Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25596

pindżar ryskow wyszy


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1181 : 2014-06-04, 20:59:43 »

Twoja nienawisc mnie przeraza, te tony hejtu, ktore kierujesz we mnie....dzisiaj widzialem 2 posty z twoim hejtem do mnie i jeden z wyjatkowo nienawistnym hejtem.  Confused

A w ogole to mam wrazenie, ze nie czytam zbyt dobrze tej ksiazki, ze ja zbyt szybko pochlaniam, przez co uciekaja mi szczegoly... Shocked

Ja tez puszczam oczko do Admina i mam nadzieje, ze to mnie Admin polubi  Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1182 : 2014-06-04, 21:03:17 »

 Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1183 : 2014-06-09, 10:28:53 »

Nie wiedziałem czy tu, czy w filmach Very Happy
Co z ekranizacją "Thorgala"?
Można by się zachwycić lub mocno rozczarować, tak czy siak, fajnie by było...
http://opium.org.pl/2010/01/13/thorgal-na-ekranach-kin/
Może bardziej serial?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1184 : 2014-06-11, 13:47:58 »

http://selkar.pl/niebieskie-ptaki-prl-u
Czytam, jestem w połowie, super Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25596

pindżar ryskow wyszy


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1185 : 2014-06-11, 13:59:25 »

Dobrze chociaz czytasz? Czy tak byle jak, ze nic nie rozumiesz i zaraz zapominasz? Rolling Eyes
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1186 : 2014-06-11, 14:23:08 »

Dobrze chociaz czytasz? Czy tak byle jak, ze nic nie rozumiesz i zaraz zapominasz? Rolling Eyes
A nie wiem, bo sporo czytam i mi się wszystko kićka... Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25596

pindżar ryskow wyszy


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1187 : 2014-06-12, 08:16:48 »

To jak mi, jak koncze czytac ksiazke to sprawdzam jaki ma tytul, bo nie wiem o czym czytam...  Confused

@ale niebieskie ptaki prl jak wyszlo to wrzucilem do koszyka i cierpliwie tam czeka.....nie nadazam z przerobem, cwiczenia, ksiazki, inne hobby, ludzie renesansu to maja przechlapane   Laughing zamiast upraszczac sobie zycie i lubisiowac filmy na YT to czlowiek sam sobie utrudnia wszystko  Confused

 Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25596

pindżar ryskow wyszy


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1188 : 2014-06-16, 14:03:08 »

A wiec jeszcze gwoli kronikarskiego obowiazku dodamn, ze jakis czas temu skoinczylem te ksiazke chemika Raymonda Francisa. Ogolnie to z racji tego, ze bardzo mnie zainteresowal fragment o genetyce, do ktorego link wrzucalem i to on mnie sklonil do jej przeczytania to jednak pozostalo mi uczucie niedosytu. Autor generalnie uznaje jedna chorobe wszystkiego - niewydolnosc komorkowa a z ten stan maja odpowiadac niedobory (witaminy, mikroelementy, enzymy etc) i toksyny, a calosc dzieli na 6 drogi, w ktorych wszystko rozpatruje (fizycznosci, umyslu, genetyki, medycyny etc) to jednak w wiekszosci pisze to co wszem i wobec wiadomo z tym, ze (prawdopodobnie z racji zawodu)  podaje mnostwo roznych ciekawych badan i cytatow z roznych ksiazek. Ogolnie liczylem na bardziej biochemiczno-molekularne podjescie ale pewnie to z plusem do poczytnosci sie odbylo.
Glowni winowajcy to oczywiscie 3xbiale (maka, cukier,mleczne) + oleje. I zanieczyszczenia etc. Ciekawe jest to co pisze o genetyce, w koncu jak na razie mamy 85% "smieciowego DNA", ktore jest smieciowe z racji tego, ze wspolczesna genetyka nie ma pojecia "do czego" ono jest wiec smialo to nazwala smieciowym zamiast sie przyznac, ze "nie wiemy na razie do czego potrzebne'

Tutaj fragmenty: http://www.glosnyszept.cba.pl/showthread.php?tid=395

Teraz mam na warsztacie ksiazke, ktora zainspirowala Scotta Sonnona do stworzenia jego znanego systemu  treningowego Tac-Fit
Tu video z jego udzialem prezentujace fragment systemu http://www.youtube.com/watch?v=sGUO4lTjmns

Ksiazka pieronsko trudna do wyrwania, bo na allegro ma jakies chore ceny od setki w gore ale dorwalem cyfrowa postac. Pogranicze historii, psychologii, socjologii i tym podobnych klimatow, na razie swietne  Cool

Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1189 : 2014-06-16, 14:11:33 »

A wiec jeszcze gwoli kronikarskiego obowiazku dodamn, ze jakis czas temu skoinczylem te ksiazke chemika Raymonda Francisa. Ogolnie to z racji tego, ze bardzo mnie zainteresowal fragment o genetyce, do ktorego link wrzucalem i to on mnie sklonil do jej przeczytania to jednak pozostalo mi uczucie niedosytu. Autor generalnie uznaje jedna chorobe wszystkiego - niewydolnosc komorkowa a z ten stan maja odpowiadac niedobory (witaminy, mikroelementy, enzymy etc) i toksyny, a calosc dzieli na 6 drogi, w ktorych wszystko rozpatruje (fizycznosci, umyslu, genetyki, medycyny etc) to jednak w wiekszosci pisze to co wszem i wobec wiadomo z tym, ze (prawdopodobnie z racji zawodu)  podaje mnostwo roznych ciekawych badan i cytatow z roznych ksiazek. Ogolnie liczylem na bardziej biochemiczno-molekularne podjescie ale pewnie to z plusem do poczytnosci sie odbylo.
Glowni winowajcy to oczywiscie 3xbiale (maka, cukier,mleczne) + oleje. I zanieczyszczenia etc. Ciekawe jest to co pisze o genetyce, w koncu jak na razie mamy 85% "smieciowego DNA", ktore jest smieciowe z racji tego, ze wspolczesna genetyka nie ma pojecia "do czego" ono jest wiec smialo to nazwala smieciowym zamiast sie przyznac, ze "nie wiemy na razie do czego potrzebne'

Tutaj fragmenty: http://www.glosnyszept.cba.pl/showthread.php?tid=395

Teraz mam na warsztacie ksiazke, ktora zainspirowala Scotta Sonnona do stworzenia jego znanego systemu  treningowego Tac-Fit
Tu video z jego udzialem prezentujace fragment systemu http://www.youtube.com/watch?v=sGUO4lTjmns

Ksiazka pieronsko trudna do wyrwania, bo na allegro ma jakies chore ceny od setki w gore ale dorwalem cyfrowa postac. Pogranicze historii, psychologii, socjologii i tym podobnych klimatow, na razie swietne  Cool


Tacfit ciekawe podejście, co to za książka?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1190 : 2014-06-17, 12:17:17 »

Znalazłem w sklepie, pracownica zostawiła:
http://www.gandalf.com.pl/b/wyloguj-sie-do-zycia/
Przekartkowałem, ale nie wiem...
Warto?  Confused
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17937


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1191 : 2014-06-17, 13:09:57 »

A nie lepiej zapytać na twiterze i fejs-zboku?
Cool
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25596

pindżar ryskow wyszy


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1192 : 2014-06-17, 13:12:54 »

A wiec jeszcze gwoli kronikarskiego obowiazku dodamn, ze jakis czas temu skoinczylem te ksiazke chemika Raymonda Francisa. Ogolnie to z racji tego, ze bardzo mnie zainteresowal fragment o genetyce, do ktorego link wrzucalem i to on mnie sklonil do jej przeczytania to jednak pozostalo mi uczucie niedosytu. Autor generalnie uznaje jedna chorobe wszystkiego - niewydolnosc komorkowa a z ten stan maja odpowiadac niedobory (witaminy, mikroelementy, enzymy etc) i toksyny, a calosc dzieli na 6 drogi, w ktorych wszystko rozpatruje (fizycznosci, umyslu, genetyki, medycyny etc) to jednak w wiekszosci pisze to co wszem i wobec wiadomo z tym, ze (prawdopodobnie z racji zawodu)  podaje mnostwo roznych ciekawych badan i cytatow z roznych ksiazek. Ogolnie liczylem na bardziej biochemiczno-molekularne podjescie ale pewnie to z plusem do poczytnosci sie odbylo.
Glowni winowajcy to oczywiscie 3xbiale (maka, cukier,mleczne) + oleje. I zanieczyszczenia etc. Ciekawe jest to co pisze o genetyce, w koncu jak na razie mamy 85% "smieciowego DNA", ktore jest smieciowe z racji tego, ze wspolczesna genetyka nie ma pojecia "do czego" ono jest wiec smialo to nazwala smieciowym zamiast sie przyznac, ze "nie wiemy na razie do czego potrzebne'

Tutaj fragmenty: http://www.glosnyszept.cba.pl/showthread.php?tid=395

Teraz mam na warsztacie ksiazke, ktora zainspirowala Scotta Sonnona do stworzenia jego znanego systemu  treningowego Tac-Fit
Tu video z jego udzialem prezentujace fragment systemu http://www.youtube.com/watch?v=sGUO4lTjmns

Ksiazka pieronsko trudna do wyrwania, bo na allegro ma jakies chore ceny od setki w gore ale dorwalem cyfrowa postac. Pogranicze historii, psychologii, socjologii i tym podobnych klimatow, na razie swietne  Cool


Tacfit ciekawe podejście, co to za książka?
Mihaly Csikszentmihalyi "Flow", po naszemu "Przeplyw". Sonnon zrobil jakis system Intu-Flow chyba, na podstawie TacFit czy odwrotnie, jakos tak.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25596

pindżar ryskow wyszy


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1193 : 2014-06-17, 15:06:52 »

Znalazłem w sklepie, pracownica zostawiła:
http://www.gandalf.com.pl/b/wyloguj-sie-do-zycia/
Przekartkowałem, ale nie wiem...
Warto?  Confused
Teoretycznie moze byc ciekawa, ale ja nauczylem sie wylogowac bez tej ksiazki. Pewnie tania prakseologia.
Jezeli nie jestes uzalezniony to po co?
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1194 : 2014-06-17, 15:24:11 »

Znalazłem w sklepie, pracownica zostawiła:
http://www.gandalf.com.pl/b/wyloguj-sie-do-zycia/
Przekartkowałem, ale nie wiem...
Warto?  Confused
Teoretycznie moze byc ciekawa, ale ja nauczylem sie wylogowac bez tej ksiazki. Pewnie tania prakseologia.
Jezeli nie jestes uzalezniony to po co?
No właśnie nie mam pewności, może się dowiem? Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25596

pindżar ryskow wyszy


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1195 : 2014-06-17, 15:32:36 »

No jak nie masz pewnosci to rzeczywisicie sie lepiej upewnij Rolling Eyes Ale lepiej przeczytaj Jak Nie Chorowac? i wiecej ksiazek nie potrzeba Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25596

pindżar ryskow wyszy


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1196 : 2014-06-17, 15:37:23 »

A jeszcze wracajac do tamtej poprzedniej ksiazki, to autor wypowiedzial sie negatywnie o braniu tzw "pozytwnych" hormonow  np melatoniny czy DHEA. Mam taka serie z wydawnictwa Amber o hormonach gdzie autorzy, badz co badz uznani autorzy z dziedzin biochemiii etc (zreszta pisalem tutaj o tych ksiazkach) wrecz zalecaja melatonine i DHEA, wyciagajac wnioski z badan na myszach i szczurach. To w sumie pierwszy krytyczny glos na temat tych hormonow. Oczywiscie wymienia tam badania i tzw "skutki uboczne" stosowania ich.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1197 : 2014-06-17, 15:52:05 »

A jeszcze wracajac do tamtej poprzedniej ksiazki, to autor wypowiedzial sie negatywnie o braniu tzw "pozytwnych" hormonow  np melatoniny czy DHEA. Mam taka serie z wydawnictwa Amber o hormonach gdzie autorzy, badz co badz uznani autorzy z dziedzin biochemiii etc (zreszta pisalem tutaj o tych ksiazkach) wrecz zalecaja melatonine i DHEA, wyciagajac wnioski z badan na myszach i szczurach. To w sumie pierwszy krytyczny glos na temat tych hormonow. Oczywiscie wymienia tam badania i tzw "skutki uboczne" stosowania ich.
Z drugiej strony są kobiety na antykoncepcji doustnej czy mężczyźni ma HZT i cieszą się większym komfortem życia i dłużej niż rówieśnicy... Confused
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25596

pindżar ryskow wyszy


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1198 : 2014-06-17, 15:57:25 »

Czy komfort to dobre slowo?
Zapisane

Work Buy Consume Die
Radzio
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1199 : 2014-06-17, 16:01:29 »

Wiele zależy od punktu odniesienia. Cieszyć się można dosłownie byle czym ... .

Dot. uciech. Very Happy

Dobre, bo prawdopodobnie własne.

Dot. samodzielnych wniosków. Very Happy
Zapisane
Strony: 1 ... 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 ... 116 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.551 sekund z 19 zapytaniami.