forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-09-29, 01:35:29

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
667990 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 ... 116 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie  (Przeczytany 1092659 razy)
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1200 : 2014-06-17, 16:18:51 »

Czy komfort to dobre slowo?
Można się spierać, ale jak masz 65 lat i brak Objawu Porannego, a obok 25 letnia trzecia żona, to plastry z testosteronem są raczej komfortowe  Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1201 : 2014-06-17, 16:24:17 »

W takim razie, aby zabrać głos należy osiągnąć 65 lat, a przynajmniej mieć tę letnią, trzecią żonę... . Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1202 : 2014-06-17, 16:30:17 »

W takim razie, aby zabrać głos należy osiągnąć 65 lat, a przynajmniej mieć tę letnią, trzecią żonę... . Very Happy

Brak Objawu Porannego też może uprawniać do zabrania głosu Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1203 : 2014-06-17, 16:45:57 »

 Laughing
Zwrot "zabrać głos" jest do pupci(kojarzy się z kolejną stratą). Za co bardzo przepraszam, bo tu przecież o ostatnich deskach ratunku jest mowa. Very Happy

Pisałem już? Rolling Eyes
Że liczenie przy DO jest z pewnością niekomfortowe, ale za to jakie są tego objawienia ... poranne. Very Happy Chociażby taki bieg poranny w towarzystwie deszczu i szereg innych, malejących atrakcji. Laughing Za co również bardzo przepraszam. O!
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1204 : 2014-06-17, 16:53:30 »

Laughing
Zwrot "zabrać głos" jest do pupci(kojarzy się z kolejną stratą). Za co bardzo przepraszam, bo tu przecież o ostatnich deskach ratunku jest mowa. Very Happy

Pisałem już? Rolling Eyes
Że liczenie przy DO jest z pewnością niekomfortowe, ale za to jakie są tego objawienia ... poranne. Very Happy Chociażby taki bieg poranny w towarzystwie deszczu i szereg innych, malejących atrakcji. Laughing Za co również bardzo przepraszam. O!
Liczenie cofa w rozwoju znaczy? Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1205 : 2014-06-17, 16:59:14 »

Każdy ma prawo DO własnych wniosków, własnych błędów i własnych ... tego objawów. Very Happy Laughing Laughing Laughing Razz
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25596

pindżar ryskow wyszy


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1206 : 2014-06-18, 14:09:36 »

Czy komfort to dobre slowo?
Można się spierać, ale jak masz 65 lat i brak Objawu Porannego, a obok 25 letnia trzecia żona, to plastry z testosteronem są raczej komfortowe  Very Happy
Mysle, raczej, ze w tym wieku ma sie jakas szczatkowa swiadomosc, ze potem bedzie podwojnie dyskomfortowo  Cool
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1207 : 2014-06-18, 16:59:22 »

Czy komfort to dobre slowo?
Można się spierać, ale jak masz 65 lat i brak Objawu Porannego, a obok 25 letnia trzecia żona, to plastry z testosteronem są raczej komfortowe  Very Happy
Mysle, raczej, ze w tym wieku ma sie jakas szczatkowa swiadomosc, ze potem bedzie podwojnie dyskomfortowo  Cool
Kiedy, w grobie?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1208 : 2014-06-21, 13:42:38 »

Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25596

pindżar ryskow wyszy


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1209 : 2014-06-26, 12:41:41 »

A wiec jeszcze gwoli kronikarskiego obowiazku dodamn, ze jakis czas temu skoinczylem te ksiazke chemika Raymonda Francisa. Ogolnie to z racji tego, ze bardzo mnie zainteresowal fragment o genetyce, do ktorego link wrzucalem i to on mnie sklonil do jej przeczytania to jednak pozostalo mi uczucie niedosytu. Autor generalnie uznaje jedna chorobe wszystkiego - niewydolnosc komorkowa a z ten stan maja odpowiadac niedobory (witaminy, mikroelementy, enzymy etc) i toksyny, a calosc dzieli na 6 drogi, w ktorych wszystko rozpatruje (fizycznosci, umyslu, genetyki, medycyny etc) to jednak w wiekszosci pisze to co wszem i wobec wiadomo z tym, ze (prawdopodobnie z racji zawodu)  podaje mnostwo roznych ciekawych badan i cytatow z roznych ksiazek. Ogolnie liczylem na bardziej biochemiczno-molekularne podjescie ale pewnie to z plusem do poczytnosci sie odbylo.
Glowni winowajcy to oczywiscie 3xbiale (maka, cukier,mleczne) + oleje. I zanieczyszczenia etc. Ciekawe jest to co pisze o genetyce, w koncu jak na razie mamy 85% "smieciowego DNA", ktore jest smieciowe z racji tego, ze wspolczesna genetyka nie ma pojecia "do czego" ono jest wiec smialo to nazwala smieciowym zamiast sie przyznac, ze "nie wiemy na razie do czego potrzebne'

Tutaj fragmenty: http://www.glosnyszept.cba.pl/showthread.php?tid=395

Teraz mam na warsztacie ksiazke, ktora zainspirowala Scotta Sonnona do stworzenia jego znanego systemu  treningowego Tac-Fit
Tu video z jego udzialem prezentujace fragment systemu http://www.youtube.com/watch?v=sGUO4lTjmns

Ksiazka pieronsko trudna do wyrwania, bo na allegro ma jakies chore ceny od setki w gore ale dorwalem cyfrowa postac. Pogranicze historii, psychologii, socjologii i tym podobnych klimatow, na razie swietne  Cool


Tacfit ciekawe podejście, co to za książka?
Mihaly Csikszentmihalyi "Flow", po naszemu "Przeplyw". Sonnon zrobil jakis system Intu-Flow chyba, na podstawie TacFit czy odwrotnie, jakos tak.
http://www.literaturajestsexy.pl/mihaly-csikszentmihalyi-mix/
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1210 : 2014-06-26, 15:06:18 »

Fajne Very Happy
Podoba mi się koncepcja osobowości autotelicznej.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1211 : 2014-06-28, 13:48:54 »

Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25596

pindżar ryskow wyszy


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1212 : 2014-07-01, 13:28:39 »

Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1213 : 2014-07-01, 17:51:57 »

Może wyjąć i umyć? Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25596

pindżar ryskow wyszy


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1214 : 2014-07-02, 11:50:15 »

Oczywiscie mam te ksiazke w pdf i znam od dawna, ale ciekawi mnie czy mocno ja przeredagowali  Cool

Sam motyw czyszczenia z kamieni mimo, ze wiele razy przerabiany byl tu i tam mnie czasami mocno fascynuje. Moi koledzy z pracy robili i mowli przedziwne rzeczy, niektorzy mocno schudli a wszyscy mowili, ze lepiej sie czuja. Oczywiscie, starych nawykow nie zmienili, wiec to bylo tylko dzialanie dorazne.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1215 : 2014-07-02, 12:53:16 »

Oczywiscie mam te ksiazke w pdf i znam od dawna, ale ciekawi mnie czy mocno ja przeredagowali  Cool

Sam motyw czyszczenia z kamieni mimo, ze wiele razy przerabiany byl tu i tam mnie czasami mocno fascynuje. Moi koledzy z pracy robili i mowli przedziwne rzeczy, niektorzy mocno schudli a wszyscy mowili, ze lepiej sie czuja. Oczywiscie, starych nawykow nie zmienili, wiec to bylo tylko dzialanie dorazne.
Znaczy to co pływa rankiem po wypiciu oliwy? Very Happy
To przecież fizjologia, tak to się można czyścić w nieskończoność...
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25596

pindżar ryskow wyszy


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1216 : 2014-07-25, 11:29:05 »


http://woblink.com/e-book,cesarz-wszech-chorob-biografia-raka-medycyna-siddhartha-mukherjee,10709
Jakis czas temu skonczylem, i probowalem ja opisac, ale za duzo tego tekstu wyszlo, wiec tak napisze od siebie
Niesamowita ksiazka warta kazdej zlotowki. Napisana w stylu Woloszanskiego czy Jurgena Thorwalda, czyta sie z zapartym tchem.
Skrot:
Cytuj
Obsypana nagrodami, niepokojąco gruba, złowieszczo szara książka amerykańskiego onkologa i pisarza została uznana przez "The New York Times" za jedną ze stu najlepszych książek non-fiction wszech czasów. Jak najbardziej zasłużenie.

Czyta się świetnie, autor poza ogromną wiedzą dysponuje również wyrafinowanym poczuciem humoru. Nie jest to tylko i wyłącznie historia naukowych odkryć, sukcesów i porażek w walce z nowotworami. Rak został przedstawiony na tle szerokiej panoramy kulturowej i społecznej. Ciekawie wypadają rozdziały poświęcone związkom raka i polityki. Bo np. odkrycie, że brytyjscy kominiarze, najczęściej nieduzi, zdolni wślizgnąć się do komina chłopcy, zapadają na raka moszny z powodu sadzy, zdałoby się na nic, gdyby nie uruchomienie siły politycznej. Dopiero przyjęcie stosownych ustaw i ich przestrzeganie wyeliminowało chorobę. W ogóle ciekawe w tej monografii jest wszystko, choć przypisy raczej tylko dla cierpiących na bezsenność.

Podzielona na pare czesci, kazda z nich opowiada o innym aspekcie, poszukiwaniach, potem operacjach, wynalezieniu chemioterappi, profilaktyce. Genialny piaty rozdzial o tym co tygrysy lubia najbardziej - genach, genomie, genetyce raka  Cool  Kapitalny opis zjawisk i historii rewidowanie pogladow, np Wielkiego Dogmatu Biologii Molekularnej po odkryciu odwroconej trnskarypcji w retrowirusach. (ten wielokrotnie wspominany przeze mnie paradygmat Kuhna)

Mnostwo odniesien do badan, napisana z literackim rozmachem.
Zaskakujaco ciekawy i proroczy jest cytat na samym poczatku z Hipokratesa: Strona 77: "Hipokrates twierdzil, ze raka "lepiej jest pozostawic bez leczenia, poniewaz wowczas pacjenci dluzej zyja"  Very Happy Mnostwo opisanych porazek medycyny i .....smutne wnioski typu: w rroku 2050, przyniesiemy do lekarza swoj genom na zapisany na pendrivie, ktory wybierze nam lekartswo, ktore bedziemy brali do konca zycia. Tak mysli medycyna. Ciekawe tez sa same definicje wyleczenie - wyleczony to ten, ktory zyje 5 lat  Laughing
Polecam bardzo
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1217 : 2014-07-25, 13:01:40 »

Dzięki, postoję Very Happy
Na raka, podobnie jak na cukrzycę i miażdżycę nie zamierzam chorować Wink
Teraz są wakacje czytam ruskie kryminały Marininej, polecam, świetne Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25596

pindżar ryskow wyszy


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1218 : 2014-07-25, 16:49:03 »

Czytam teraz inna ksiazke, o protonach i elektronach, ich ilosci i o tym o czym decyduja. Wieloninasycone kwasy tluszczowe maja duzo elektronow i przesuwaja odczyn w strone zasadowosci, nasycone maja male otoczenie elektronowe z racji "powierzchni" i moga byc tylko zdrodlem energi oraz przesuwaja w strone kwasowoscii. A kwasow budowane sa rozne naczynia krwionosne i to ma wplyw na ich jakosc i zachowanie. Autor pisze to co juz kiedys wklejalem z innej ksiazki, ze organizm ucieka z przewagi kwasow wiazac je w tkance tluszczowej. Proponuje diete.....niskobialkowa, wysokotluszczowa i nieskoweglowodanowa Very Happy  Shocked
Wszystko to tlumaczy o odczyn krwi i twierdzi, podpierajac sie ksiazka o krwi autorstwa Bechampa "The Blood: The Tird Anatomical Element", ze krew to jeden z najwazniejszych organow(tak!), z ktorego moze wyewoluowac dowolna komorka i to z krwi robi sie prawidlowa mase miesniowa (duzo jest o pleomorfizmie i otym jak jedna ukryta komorka w szpiku moze postawic w krotkim czasie cala krew na nogi produkujac krwinki a nastepnie sie znowu uspic na wiele lat)  Shocked Jest troche zdjec krwi i w sumie ciekawe to jest jak sie zmienia krew po posilkach, od uporzdadkowanych struktur po chaotyczne. Autor przedstawia badania zywej kropili i wysuszonej i w simie wrazenie niezle.
Pisze, ze duzo bialka to duze ryzyko. Wode powino sie pic taka z soda oczyszczona albo innymi krzemianami czy chloryynami sodu. Duzo tlumaczy tych zaleznosci na podstawie ORP (potencjalu oksydacyjno-redukcyjnego) i wskaznika rH2 (redukcja wodoru).
pisze, ze jedzenie miesa stymuluje wydzielanie sie insuliny wieksze niz np od makaronu czy popcornu. A  jajka nie dosc, ze kwasowe to maja 37, milionow jakichs patologicznych organizmow  Shocked
Zapisane

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25596

pindżar ryskow wyszy


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1219 : 2014-07-25, 16:49:56 »

Dzięki, postoję Very Happy
Wiem, wiem Wink Nikt nie lubi dysonansow poznawczych a ilosc jaka jest w tej ksiazce mogla byc cie zabic i zlamac niezachwiana wiare w neoreligie, ktora wyznajesz  Laughing Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Strony: 1 ... 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 ... 116 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 19 zapytaniami.