forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-06-26, 16:27:58

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
664097 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 31 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: saymon9
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 ... 116 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie  (Przeczytany 988361 razy)
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25556

pindżar ryskow wyszy


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1240 : 2014-08-18, 13:00:12 »

Skonczylem wlasnie czytac bardzo  ciekawa ksiazke o roli ukladu immunologicznego, wplywie stresu na pamiec komorkowa, wplywie na geny etc.
O nie wiem czemu ale jeden fragment badzo mi sie skojarzyl z naszym Adasiem, to chyba ta sama jednostka chorobowa. Oczywiscie Adamo, jako, ze czyta tez moze na tym skorzystac:

Cytuj
A kiedy już to uczynimy, to zazwyczaj zaczynamy żyć w taki sposób, który jest podstawą niemal wszystkiego, co destruktywne: nosi to nazwę kontroli. Silna kontrola zazwyczaj prowadzi do powolnej śmierci. Niezależnie od tego, czy chodzi o związki, zdrowie czy karierę.

 Oto przykład z dziedziny zdrowia. Miałem pacjentkę, która ściśle kontrolowała swoją dietę, ponieważ była uczulona na wiele pokarmów. A ta dolegliwość była związana z chorobą, z którą walczyła wiele lat. Choć nie była już chora, lata walki i cierpienia sprawiły, że ogromnie bała się nawrotu. Dieta była najprostszym, i jednocześnie akceptowanym społecznie, sposobem, w jaki mogła kontrolować tę kwestię. Kiedy pewnego dnia się spotkaliśmy, ona od dłuższego czasu źle się czuła. Zbadałem ją za pomocą metody, którą stosuję, aby odkryć, czy coś zadziała pozytywnie czy negatywnie (rodzaj kinezjologii), i poradziłem jej, aby zjadła hamburgera. Można by pomyśleć, że zaproponowałem jej, aby obrabowała bank albo porwała małe dziecko! Była absolutnie przerażona. Cierpienie związane z chorobą wywoływało w niej paniczny lęk, który ją niemal paraliżował. Jedynym sposobem, w jaki radziła sobie z tym psychicznym paraliżem, było usiłowanie kontrolowania życia w możliwie największym zakresie. Moja sugestia, by zjadła hamburgera,
tak bardzo ją rozwścieczyła, że nie wiedziałem, czy jeszcze kiedykolwiek ją zobaczę. Nie pomogło nawet to, że kiedy jej o tym mówiłem, byłem tak życzliwy i uprzejmy, jak tylko to możliwe, bo z góry wiedziałem, że ona niezbyt dobrze przyjmie tę poradę. Następnego dnia ta pacjentka do mnie zadzwoniła i rozchichotanym głosem, który bardziej pasował do uczennicy, opowiedziała mi, czego doświadczyła.Wraz z pierwszym kęsem hamburgera poczuła poprawę! Czy to oznacza, że codziennie musi jeść hamburgery, i czy twierdzę, że czerwone mięso jest zdrowe? Nie. Ale w tej sytuacji z jakiegoś powodu fizycznego, niefizycznego lub obu musiała zjeść jednego hamburgera. Oczywiście to sprawiło, że mur jej lęku runął i od tego czasu stała się inną osobą. Przy okazji, nadal odżywia się bardzo zdrowo, ale teraz już nie z lęku, lecz z miłości: do siebie i do prawdy. Niekiedy pozwala sobie
na hamburgera lub lody, co nie powoduje żadnych niepożądanych skutków
.

Dla mnie wypisz wymaluj Adam Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
MariuszM
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1241 : 2014-08-18, 13:09:51 »

+ optybeton Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25556

pindżar ryskow wyszy


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1242 : 2014-08-18, 13:14:29 »

A, ktory to konkretnie? Waclaw, Seanor czy inny mondry? Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
MariuszM
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1243 : 2014-08-18, 13:50:45 »

nie znam, bo sie nie kumpluje.Wole korytkowcow lub high carbowcow Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1244 : 2014-08-18, 14:11:19 »

O właśnie highgarby są takie słodziutkie...  Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1245 : 2014-08-18, 14:14:00 »

A, ktory to konkretnie?

Każdy, kto z fizjologicznych potrzeb garnituru genowego robi sobie religię...  Wink Mr. Green
A starczy tylko zaspakajać potrzeby.  Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25556

pindżar ryskow wyszy


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1246 : 2014-09-01, 17:06:08 »

Wyczailem i zdobylem pare ksiazek "genowych". Efekty opisze niezabawem  Cool
Zapisane

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25556

pindżar ryskow wyszy


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1247 : 2014-09-16, 11:11:28 »

Czytam wlasnie wydana u nas w koncu jedna z dwoch biblii IF (druga to oczywiscie Leangains Martina Berkham), czyli "Eat stop eat" Brada Piliona. Raptem 150 stron ale ciekawie napisana.
Ciekawe jest to co pisze, ze metabolizm wcale nie zwalnia po zmniejszeniu liczby posilkow do 1-2 dziennie (czyli to co mowia, ze nie sprzyja chudnieciu) a nawet podczas postu.
No i interesujace jest to, ze koles jest po studiach z fizjologii zywienia i drugich z dietetyki a przepracowal pare lat w znaczacej firmie produkujacej suple, wiec ma wyrobione pojecie na niektore kwestie. Na razie tyle, czytam dalej  Cool
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41546


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1248 : 2014-09-16, 11:29:49 »

Zwalnia, zwalnia, ale nie tak od razu, w razie gdyby bodziec był chwilowy i pojawiła się szansa przerobienia ogromnego posiłku, wyższy metabolizm jest korzystniejszy.
Z mojego doświadczenia wynika, że przez pierwsze kilkanaście dni postu traci się ~ kilo na dobę, potem proces gwałtownie hamuje do, może 1/10 wartości wyjściowej...
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25556

pindżar ryskow wyszy


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1249 : 2014-09-17, 12:44:11 »

No w ksiazce mowa o poscie nie dlugotrwalej glodowce, okresach do gora 3 dni, i przytacza mnostwo badan, ktore wskazuja, ze podczas 72 godzin nie ma roznicy.
W kazdym razie ciekawa pozycja.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25556

pindżar ryskow wyszy


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1250 : 2014-09-18, 09:13:51 »

O mysle, ze to zainteresuje admina albo moze i kogos innego Very Happy

Co ciekawe parokrotnie autor wspomina o prawidlowym poziomie glukozy u zdrowego czlowieka i podaje za prawidlowy przedzial 70-140.
No i caly czas podaje mnostwo odnosnikow do badan. Wiec moze taki Adasko i paru innych by sie uspokoilo po przeczytaniu tej ksiazki, bo zyja w ciaglym strachu  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
anakin
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1251 : 2014-09-22, 13:09:01 »

"Tylu ludzi dzięki ..."
Ale jak trzeba pomóc to nie ma nikogo, z tych, co mogli pomóc!  Shocked

PS
dotyczy pewnej sprawy, która będzie przedstawiona w Miesięczniku Optymalni z okazji 75 rocznicy Urodzin Jana Kwaśniewskiego - cyt: "...który w Polsce zrobił najwięcej dla chorych ludzi. Należy mu się wdzięczność i wielki szacunek."
Sami zobaczycie jaka jest "wdzięczność" i jaki "szcunek", bo ponoć odpowiedź wyjdzie w najbliższy poniedziałek  Cool
Zarząd Główny OSO zdecyduje w przyszłą sobotę.

I jeszcze jedno: Tata nic o sprawie nie wiedział do wczoraj. Musiałem powiedzieć, bo sprawa będzie upubliczniona - tak zdecydowało Prezydium OSO.

I co, i co? Co się okazało? Bo ja nie wiem o co chodziło w końcu. Confused A jestem jak zwykle ciekaw!  Cool
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1252 : 2014-09-25, 20:57:06 »

Jak to co!  Shocked
Czytasz czasami newsy na naszym Forum, rzetelnie podawane? Cool
Tobie też nie w tym kościele dzwoni? Może synagoga ma dzwonki? Sad
Szefu mój wyraźnie zabronił, aby wszyscy byli wdzięczni i mieli szacunek DO mojego Przyjaciela. Rolling Eyes
Piętnaście lat temu zabronił, a przecież powszechnie wiadomo tym co ŻrO, że liczy się pierwsze pięć. Confused 3)
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41546


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1253 : 2014-09-26, 15:40:59 »

Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41546


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1254 : 2014-10-09, 13:05:32 »

Wpadła mi w ręce książka "Wojownicy" J. Glenna Graya:
http://books.google.pl/books/about/The_Warriors.html?id=hhn5ku4X2tcC&redir_esc=y
Znakomity traktat psychologiczno-filozoficzny o normalności zabijania na wojnie.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71172


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1255 : 2014-10-15, 08:41:40 »

Czy ktoś czytał tę książkę?  Peter GøTzsche, „Śmiercionośna Medycyna i przestępczość zorganizowana"?
Dostałam dzisiaj pytanie o nią - czy znam - w mailu. Nie czytałam jej. Zna ją ktoś? Poleca?
Zapisane

Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25556

pindżar ryskow wyszy


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1256 : 2014-10-15, 08:52:04 »

Ciezko ja czytac, jak wyszla tylko Danii na razie. Wklejalem juz link o tej ksiazce http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzien,artykul,1705522,1,o-czym-milcza-koncerny-farmaceutyczne,index.html
Zapisane

Work Buy Consume Die
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71172


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1257 : 2014-10-15, 08:58:07 »

Baaardzo Ci dziękuję Zyon... Very Happy
Zapisane

Radzio
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1258 : 2014-10-15, 10:25:37 »

Ciezko ja czytac, jak wyszla tylko Danii na razie. Wklejalem juz link o tej ksiazce http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzien,artykul,1705522,1,o-czym-milcza-koncerny-farmaceutyczne,index.html

A może lepiej to przy okazji jakiejś zbiórki oddziału wspólnie z zainteresowaną przetłumaczyć, obgadać, może Państwo "Karwowie" będą chcieli być przydatni. Ha?
A nie tak: stąd wynosić, jak z jakiej komórki opiniotwórczej, a potem wśród mniej zorientowanych brylować.
Wspólne omawianie zagadnień wyrównuje szanse na wspólną realizację wspólnych marzeń, a prywata, prywatki przecież też są wspólne.
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #1259 : 2014-10-23, 14:06:33 »

Dotąd tu tego nie czyniłem - a też rzadko to czynię - ale polecić muszę lekturę cyklu Nexus autorstwa błyskotliwego Rameza Naama.

O autorze:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ramez_Naam

Bardzo dobra recenzja "Nexusa":
http://lubimyczytac.pl/oficjalne-recenzje-ksiazek/2347/narkotyk-w-miekkiej-oprawie
http://www.efantastyka.pl/art_nexus-ramez-naam

Pierwsze rozdziały do przeczytania z I tomu:
http://cyfroteka.pl/ebooki/Nexus-ebook/p36720i93569

Dla fanów idei transhumanizmu (Humanity+) pozycja obowiązkowa.
Zapisane
Strony: 1 ... 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 ... 116 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 19 zapytaniami.