forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-09-29, 01:05:43

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
667990 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 116 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie  (Przeczytany 1092461 razy)
piosza
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #300 : 2012-06-09, 21:00:11 »

"Bastard na łonie macochy" Józefa Wasilika, kto nie czytał dużo traci!
I tak np. w Polsce homoseksualizm nie powinien być przyswajany bo tu jeszcze zatłoczenie nie tak duże. Natomiast w Indiach czy tam w Chinach to już mógłby całkiem normalniutki być i tolerancja i w ogóle, itd.  Twisted Evil Cool  Rolling Eyes
A od kiedy to można homoseksualizm "przyswajać"? Czy można też "przyswoić" kolor skóry? Np. z białego na czarny? Jak to się robi? Siłą woli? Modlitwą? Masz jakieś osobiste doświadczenia na tym polu? Opublikowałeś jakieś przełomowe prace naukowe w tym zakresie? Jeśli tak - podziel się linkami. Czy może po prostu mamy tu do czynienia z projekcją prywatnych, subiektywnych uprzedzeń i niechęci, cytujesz po prostu to, co pan proboszcz powiedział na kazaniu lub co przeczytałeś w nieomylnym "Naszym Dzienniku" czy innej "Gazecie Polskiej"?
PS. W Chinach i w całej Azji Wschodniej (oraz starożytnej Europie) nikt się żadną "homoseksualizacją" nie zajmował. Do czasu przybycia "oświeconych" jezuitów i przedstawicieli innych odłamów chrystianizmu. To po pierwsze. Po drugie, polityka prześladowania homoseksualizmu narodziła się na starożytnym Bliskim Wschodzie (wśród Semitów), a więc obszarze bardzo dobrze i gęsto zaludnionym. Praktykowano wówczas masowo wzajemne wyżynanie się, obejmujące nie tylko żołnierzy ale całą bez wyjątku ludność cywilną wojujących państw (pierwowzór współczesnych czystek etnicznych, ładnie opisane w Starym Testamencie i nie tylko), stąd też narodziła się w tamtejszych społeczeństwach niechęć to wszystkich tych, którzy z jakichkolwiek przyczyn spłodzić nie potrafili potomstwa - wysoki przyrost naturalny zwiększał szanse przetrwania całej społeczności  - w warunkach niekończących się konfliktów zależność ta była bardzo silnie odczuwana. Ten swoisty praktycyzm ubrano później w mistyczne szaty - "Bóg (bogowie, Jehowa) tak chciał" etc. - taki Public Relations czasów starożytnych. Ówczesny "target" był bardzo wrażliwy na tego typu "przekaz" (płonące krzaki, kamienne tablice etc.). Wraz z chrześcijaństwem te dziwaczne obyczaje przywędrowały do Europy, która do tego czasu zajmowała w tej sprawie stanowisko obojętne.
 Twoja teoria niestety nie ma więc żadnego potwierdzenia.
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17937


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #301 : 2012-06-09, 21:41:14 »

Jeju  Shocked , projekcje, uprzedzenia, kazania, doświadczenia, przełomowe prace?  Nie, to tylko takie wolne myśli są. Laughing
Ano widzę jaki lotny to temat. Jak pompowany jest mediem do głów, jak się ludzi oswaja, etc.
Co tu tłumaczyć z resztą, skoro zaludnienie Ziemii w "starożytności" insze było.  Smile
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17937


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #302 : 2012-06-09, 21:45:49 »

A od kiedy to można homoseksualizm "przyswajać"?...
Wszystko można przyswoić, szczególnie jeśli jest made in US.  Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71884


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #303 : 2012-06-10, 00:45:26 »

Bardzo ładny wstęp  Very Happy I trafne spostrzeżenia - tez przeczytałem (i mam) "Przestrogi dla Polski" Stanisława Staszica, właśnie dzięki panu doktorowi  Very Happy Mam tez kilka innych pozycji, które dr Kwaśniewski wymienił w swoich tekstach i bardzo sobie je chwalę. Dzieki  Very Happy

A czytałeś jakieś książki prof. Sedlaka? Bo ja chcę w wakacjach czytać...Nie wiem od której zacząć... Rolling Eyes

Ponoć teraz książki Sedlaka cieszą się sporym popytem...W biurze OSO. O czym to świadczy?
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56843


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #304 : 2012-06-10, 09:07:32 »

że czytają forum? Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71884


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #305 : 2012-06-10, 09:40:29 »

Też tak skojarzyłam... Rolling Eyes
Zapisane

RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17937


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #306 : 2012-06-10, 16:09:20 »

Ponoć teraz książki Sedlaka cieszą się sporym popytem...W biurze OSO. O czym to świadczy?
Społeczeństwo się bioelektronizuje  Very Happy . Czas jest dobry. Kiedy jak nie teraz człowiek brata się z elektroniką na dużą skalę. Idzie to właściwie od końca bo okazuje się że najpierw trzeba narobić sztucznego bałaganu we własnym środowisku żeby zyskać jako takie wyobrażenie zjawisk naturalnych, ale czas sprzyja dostrzeganiu elektronicznej strony organizmów, przyrody.
Hmmm, hmmm...  Rolling Eyes  Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71884


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #307 : 2012-06-10, 17:35:18 »

Ja zauważyłam, że dopóki człowiek zmaga się z własnymi schorzeniami, to nie jest zainteresowany swoim twórczym rozwojem. Oprócz swojego zdrowia (a raczej swojej choroby) nic go zbytnio nie interesuje. Dopiero jak zrobi  "porządek" ze zdrowiem, to ma ochotę na rozwój innych zainteresowań...
Coraz więcej artykułów i forów jest poświęcone zagadnieniom bioelektronicznym...
Zapisane

Radzio
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #308 : 2012-06-10, 20:00:52 »

że czytają forum? Wink

Też tak skojarzyłam... Rolling Eyes

Czy forum jest  o p i n i o t w ó r c z e?  Shocked
Aż się obejrzałem.  Laughing Laughing

Ja zauważyłam, że dopóki człowiek zmaga się z własnymi schorzeniami, to nie jest zainteresowany swoim twórczym rozwojem. ...


I nie zapomina o schorzeniach najbliższych... 
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71884


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #309 : 2012-06-10, 21:00:56 »


Czy forum jest  o p i n i o t w ó r c z e?  Shocked


Tak. Po książki Sedlaka sporo osób dzwoni do biura OSO...
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71884


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #310 : 2012-06-25, 09:12:43 »



Staszic w swej książce Ród ludzki przepowiada, że prawda zwycięży: Very Happy

"Z waszych wzgardzonych rodów wyprowadzę ozdobę rodzaju ludzkiego, mężów nadzwyczajnego dowcipu i mocy ducha. Oni po mnóstwie największych błędów poznają prawdę i nie lękając się śmierci z ręki oszustów ukażą ją ludziom. Oni wprowadzą język rozumu i zaczną mówić językiem rozumu! Wasz wynalazek druku równie błędy jak prawdy rozpowszechniać będzie, lecz błąd ze swojej istoty z wiekiem słabnie i ginie. Prawda, jak samo przyrodzenie, im starsza tym dzielniejsza. Więc na koniec prawda zostanie powszechnym narodów światłem, a błędy ich przestrogą, czego unikać należy".
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #311 : 2012-06-25, 09:30:38 »

Skąd się biorą aż tacy optymiści?  Shocked
Znam jednego, co też myślał, że uzdrowi ...  Confused
Ale "autorytety" nie pozwolą.  Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71884


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #312 : 2012-06-25, 09:48:33 »

Wiek "autorytetów" mija. "Autorytety" cieszą się coraz mniejszym autorytetem...ich zdanie jest zbyt zmienne, aby mogło być wiarygodne...
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71884


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #313 : 2012-06-25, 09:51:42 »

Jeszcze tyle przekrętów z ich udziałem wychodzi na światło dzienne...Jak nas nawet na studiach uczą o tym, że niezależnych naukowców już praktycznie nie ma...Ten kto płaci za badania decyduje o ich wynikach... Confused albo o nieujawnianiu wyników...
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #314 : 2012-06-25, 09:54:36 »

Ten kto płaci za badania decyduje o ich wynikach... Confused albo o nieujawnianiu wyników...

A to dobrze, że Badania nad Dietą Optymalną są finansowane z budżetu państwa...  Very Happy
Jakby płacił Kwaśniewski, to byłoby niewiarygodnie!   Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71884


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #315 : 2012-06-26, 15:14:04 »

Kolejny cytat z Rodu ludzkiego, który mnie szczególnie zainteresował. Staszic podkreślał wartość rodziny:
"Jeszcze teraz w tych błąkających się żydostwa ostatkach uważającemu ukazują się w ich familijnych składzie, w ich małżeństwach, bardzo ważne spostrzeżenia.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71884


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #316 : 2012-06-26, 15:29:17 »

(Niechcący wysłałam fragment...)

c.d. ...Są tam pewne stosunki ściśle związane ze spokojnością, ze szczęściem rodziny, z celem małżeństw i z dobrem obyczajów w narodzie. Z tego to dokładniejszego urządzenia familii u Żydów pochodzi ta uderzająca w ich obyczaj różnica od obyczajów innych europejskich ludów. U Żydów obyczaje familijne są znacznie dokładniejsze. Nie ma i nich takiej rozpusty, rozwiązłości, nie ma tak upowszechnionego cudzołóstwa, porubstwa. Różnią się od wszystkich narodów europejskich, wśród których żyją, przez swą wstrzemięźliwość. Nie ma u nich takiego pijaństwa, obżarstwa, jest powszechna młodzieży skromność, w małżeństwach wierność, dzieci ku rodzicom i rodziców ku dzieciom najsilniejsza miłość".

Pięknie pisze Staszic o narodzie żydowskim.

W narodzie polskim też rodzina zawsze była i jeszcze jest wielką wartością i to według mnie jest jednym z głównych powodów twego, że innym narodom nie udalo się nas zniszczyć i polskości z nas wykorzenić.
Np. dla Niemców rodzina nie jest taka ważna. Tam praca jest ważniejsza. Naród niemiecki się wykrusza. Tylko co czwarte u nich urodzone dziecko jest Niemcem... Confused
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #317 : 2012-06-26, 17:47:56 »

Staszic pewnie ma rację.
Warto przecytać autobiografię Cannettiego. Red. Daniela Passenta "Passę" również.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71884


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #318 : 2012-06-26, 18:21:28 »

Teresa, jego masz na myśli... Rolling Eyes http://pl.wikipedia.org/wiki/Elias_Canetti
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #319 : 2012-06-26, 18:38:44 »

Ale wierność małżeńską zachował.
Znaczy prócz wielu kochanek, raz się tylko ożenił...  Wink
Zapisane
Strony: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 116 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 19 zapytaniami.