forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 13:04:58

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
658449 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 102 103 104 105 106 [107] 108 109 110 111 112 ... 116 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie  (Przeczytany 938688 razy)
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #2120 : 2020-02-07, 08:13:41 »

A bo koryto wciąga.  Cool

I uzależnia, dlatego tak bronią dostępu. Wink
Zapisane
Malgosia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2874


Odp: Re: Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #2121 : 2020-02-08, 02:32:56 »

I tak oceniam dietę tzw. ketogeniczną: jest to niebezpieczny
Bez przesady, ta dieta nie jest niebezpieczna, mnostwo ludzi na niej jest i nikomu nic sie nie stalo.

Ja nie przesadzam, a Ty piszesz bo piszesz i możesz SZKODZIĆ.......!!!
Cyt. Dr J.K." Gdy jest dużo ciał ketonowych, może rozwinąć się kwasica, która szczególnie groźna może być  u cukrzyków. (?.) Wytwarzanie ciał ketonowych występuje w głodzie i na diecie bogato tłuszczowej, gdy ilość dostarczanych węglowodanów jest zbyt mała. Są to łagodne postacie ketozy, natomiast ketoza, w niewyrównanej cukrzycy może powodować groźne skutki."
Zapisane
Malgosia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2874


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #2122 : 2020-02-08, 02:53:55 »

Och, powstało jej wiele odmian, ale pierwowzór z tego co pamiętam, pochodzi z lat '20 zeszłego wieku, od niejakiego Conclina?

To może jakieś szczegóły tej "diety Conchina", bo to jak z tym od kalorii, co pół szklaki oleju kazał pić, co ponoć "Doktor Kwaśniewski w Diecie Optymalnej splagiatował"? Debile dadzą wiarę! Laughing
Jest Doktor Kwaśniewski i dawniej nic, a teraz stado plagiatorów się pojawiło, co "propaguje ketony" plagiatowane z Doktora - takie są fakty niestety, no chyba, że kto kretyn i myśli, że maszyny jądrowe na pustyni i peruka są podstawą DO!  Laughing


Gawroche ja też prosze o podanie materiałów o "od niejakiego Conclina",, bo nie znajduję nic w necie.......
Nie ma co się tak brandzlować, że DO takie wyjątkowe, pierwsze i wogle. Very Happy
Pisałem nazwisko z pamięci, zgoogluj sobie dr Hugh Conklin.
https://onlinelibrary.wiley.com/doi/pdf/10.1111/j.1528-1167.2008.01821.x
https://en.wikipedia.org/wiki/Ketogenic_diet

Gavroche, gdzieś głęboko na forum zacytowałeś Galileusza: ?Nagromadzenie danych, to nie jest jeszcze nauka?. W tym duchu odniosę się do Twojej powyższej wypowiedzi. Otóż informacje do których podałeś linki były redagowane grubo po 2000 roku, również literatura na podstawie których autorzy n/n zredagowali wpisy encyklopedyczne również jest bardzo młoda, a Dietę Optymalną Pan Doktor Jan Kwaśniewski opracował kilkadziesiąt lat wcześniej niż powstały te wpisy, które linkujesz. Nawet nazwiska niektórych autorów z literatury pod hasłem "Dieta ketogeniczna" na Wikipedii są mi znane ze spotkań optymalnych z Panem Doktorem J.K.???
Z jednym z filmów na you-tobe Pan Dr J.K. mówi: ?Wśród kolegów na studiach byłem wyjątkiem, po prostu miałem umysł ścisły, syntetyczny. Medycyna jest analityczna, czyli dzieliło się, dzieliło na coraz drobniejsze rzeczy, ale do kupy nikt nie był w stanie tego złożyć. Kś. Prof. W. Sedlak mówił: ?Dysponujemy coraz większą ilością danych, ale nie ma kleju, który by je połączył?. No mnie się udało taki klej znaleźć.?
Gdzieś tez Pan Dr J.K. podaje, że dopiero dostateczny poziom nauk podstawowych ( w tym biochemii) pozwolił na opracowanie Diety Optymalnej.  Biochemia jako odrębna nauka zaczęła się krystalizować dopiero w latach 20 XX w. To były powolne początki, a rozkwit biochemii nastąpił od lat 50. W 1969 Pan Dr J.K. określił złotą proporcję i sposób leczenia chorych prądami selektywnymi.
Zakończę cytatem:
"Najniebezpieczniejsze kłamstwo ? to prawda  nieco zniekształcona" Georg Lichtenberg
I tak oceniam dietę tzw. ketogeniczną: jest to niebezpieczny, zniekształcony plagiat Diety Optymalnej!



Twoja "ocena", z całym szacunkiem, mnie nie interesuje. Laughing
Jak dieta ketogeniczna może być plagiatem, kiedy powstała wcześniej? Cool
To oczywiście pytanie retoryczne, nie odpowiadaj.

Natomiast fakt, jak długo Cię moja uwaga bolała, że odpowiadasz po takim czasie, niezbyt dobrze świadczy o równowadze psychicznej. Very Happy
Zdrówka życzę.

P.S. Ja rozumiem, że Internet jest przepastny, ale mnie zajęło 1 minutę odnalezienie zdjęć i kopii dokumentów z lat '20 zeszłego stulecia na temat diety ketogenicznej prowadzonej w warunkach szpitalnych.
Linków Ci nie podam, bo szkoda mi czasu na oczywistości.

Brak argumentów zastępujesz agresją! Szkoda, bo nieraz inspirujesz do myślenia......
Zapisane
Maniek
Jr. Member
**
wiadomoci: 3997


Odp: Re: Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #2123 : 2020-02-08, 07:54:10 »

I tak oceniam dietę tzw. ketogeniczną: jest to niebezpieczny
Bez przesady, ta dieta nie jest niebezpieczna, mnostwo ludzi na niej jest i nikomu nic sie nie stalo.

Ja nie przesadzam, a Ty piszesz bo piszesz i możesz SZKODZIĆ.......!!!
Cyt. Dr J.K." Gdy jest dużo ciał ketonowych, może rozwinąć się kwasica, która szczególnie groźna może być  u cukrzyków. (?.) Wytwarzanie ciał ketonowych występuje w głodzie i na diecie bogato tłuszczowej, gdy ilość dostarczanych węglowodanów jest zbyt mała. Są to łagodne postacie ketozy, natomiast ketoza, w niewyrównanej cukrzycy może powodować groźne skutki."
Zyon jest postępowym gościem i lubi tracić czas takie wynalazki. Keto-kocurów itd. itp. Nie można mieć do niego pretensji, ani się na niego gniewać Smile Po prostu taki już jest Smile

Podobnie jak gavro, dla którego opty i keto, to to samo praktycznie Smile Każdy z nas ma swoje 'odchylenie' Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #2124 : 2020-02-08, 08:06:15 »

Akurat, że "opty i keto to to samo" to mówił Admin, kilka stron wcześniej. Very Happy

Cytuj
O właśnie, chociaż, teraz to lepiej takie rewelacje tytułować "dieta ketogeniczna lub ketogenna" - bo nikt się do prawa autorskiego jeszcze nie przypieprza, ale jakbym był jednak zmuszony sytuacją życiową, to piszę lojalnie, że "dieta ketogeniczna" jest "Dietą Optymalną" jakby nie liczyć proporcji, to mieści się bez dwóch zdań, dobór produktów zalecanych do spożycia jest również tożsamy, więc jednak nie należy zapominać o Doktorze wśród rozmnażających ketogeników.  Cool
Jan Kwaśniewski to był geniusz - umysł jeden na wiek, a w dietetyce - jedyny jak do tej pory umysł, który uporządkował zasady odżywiania.

Jak Admin tak powiedział, to już zmienia postać rzeczy? Laughing
Co wy macie w tych głowach to ja nie wiem...
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30301


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #2125 : 2020-02-08, 08:20:56 »

Pewnie nie zaznali życia bez komplikowania go sobie. Cool
Zapisane
Malgosia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2874


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #2126 : 2020-02-08, 09:09:32 »

Akurat, że "opty i keto to to samo" to mówił Admin, kilka stron wcześniej. Very Happy

Cytuj
O właśnie, chociaż, teraz to lepiej takie rewelacje tytułować "dieta ketogeniczna lub ketogenna" - bo nikt się do prawa autorskiego jeszcze nie przypieprza, ale jakbym był jednak zmuszony sytuacją życiową, to piszę lojalnie, że "dieta ketogeniczna" jest "Dietą Optymalną" jakby nie liczyć proporcji, to mieści się bez dwóch zdań, dobór produktów zalecanych do spożycia jest również tożsamy, więc jednak nie należy zapominać o Doktorze wśród rozmnażających ketogeników.  Cool
Jan Kwaśniewski to był geniusz - umysł jeden na wiek, a w dietetyce - jedyny jak do tej pory umysł, który uporządkował zasady odżywiania.

Jak Admin tak powiedział, to już zmienia postać rzeczy? Laughing
Co wy macie w tych głowach to ja nie wiem...
Jak już pisałam wyżej keto jest to opty tylko trochę zniekształcone, dlatego niebezpieczny plagiat, a plagiat jest przeciez podrasowanym oryginałem...... A swoją droga jak Admin cos napisze, to ma swoją wartość...... Ale nie chce mi się już dużej "mielic mąki", udowadniać, że białe jest białe i wyłączam się z dalszej dyskusji. Dziękuję
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30301


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #2127 : 2020-02-08, 09:18:39 »

Szkoda, bo nie wiadomo co dalej robić Laughing
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #2128 : 2020-02-08, 13:05:01 »

 Laughing
Zapisane
Maniek
Jr. Member
**
wiadomoci: 3997


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #2129 : 2020-02-08, 17:26:07 »

Akurat, że "opty i keto to to samo" to mówił Admin, kilka stron wcześniej. Very Happy

Cytuj
O właśnie, chociaż, teraz to lepiej takie rewelacje tytułować "dieta ketogeniczna lub ketogenna" - bo nikt się do prawa autorskiego jeszcze nie przypieprza, ale jakbym był jednak zmuszony sytuacją życiową, to piszę lojalnie, że "dieta ketogeniczna" jest "Dietą Optymalną" jakby nie liczyć proporcji, to mieści się bez dwóch zdań, dobór produktów zalecanych do spożycia jest również tożsamy, więc jednak nie należy zapominać o Doktorze wśród rozmnażających ketogeników.  Cool
Jan Kwaśniewski to był geniusz - umysł jeden na wiek, a w dietetyce - jedyny jak do tej pory umysł, który uporządkował zasady odżywiania.

Jak Admin tak powiedział, to już zmienia postać rzeczy? Laughing
Co wy macie w tych głowach to ja nie wiem...
Ja jednak widzę różnicę, mieć oddech ketonowy, a być na ŻO. Nie wiem, może Admin miał na myśli jakąś konkretną wersję keto, ja słyszałem tylko o takich, w których maksymalnie ograniczamy węgle, a kto-oddech to parametr oznaczający, że jest super. Doktor wyraźnie pisał, że ani oddech ketonowy, ani markery ketonow na paskach mają nie występować, albo być na minimalnym poziomie.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Re: Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #2130 : 2020-02-08, 21:01:12 »

Akurat, że "opty i keto to to samo" to mówił Admin, kilka stron wcześniej. Very Happy

Cytuj
O właśnie, chociaż, teraz to lepiej takie rewelacje tytułować "dieta ketogeniczna lub ketogenna" - bo nikt się do prawa autorskiego jeszcze nie przypieprza, ale jakbym był jednak zmuszony sytuacją życiową, to piszę lojalnie, że "dieta ketogeniczna" jest "Dietą Optymalną" jakby nie liczyć proporcji, to mieści się bez dwóch zdań, dobór produktów zalecanych do spożycia jest również tożsamy, więc jednak nie należy zapominać o Doktorze wśród rozmnażających ketogeników.  Cool
Jan Kwaśniewski to był geniusz - umysł jeden na wiek, a w dietetyce - jedyny jak do tej pory umysł, który uporządkował zasady odżywiania.

Jak Admin tak powiedział, to już zmienia postać rzeczy? Laughing
Co wy macie w tych głowach to ja nie wiem...
Hehe otoz to.
Maniek, jak ktos leci na wycinke to idzie w ketony, bo go nie boli, ze smalec uzyje wlasny, a to czy mu z ryja jebie kwasnymi japkami ma gdzies. Cel i efekt sie liczy a nie jakies efekty uboczne Very Happy
Wtedy na jedno wychodzi. Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Re: Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #2131 : 2020-02-08, 21:02:44 »

Akurat, że "opty i keto to to samo" to mówił Admin, kilka stron wcześniej. Very Happy

Cytuj
O właśnie, chociaż, teraz to lepiej takie rewelacje tytułować "dieta ketogeniczna lub ketogenna" - bo nikt się do prawa autorskiego jeszcze nie przypieprza, ale jakbym był jednak zmuszony sytuacją życiową, to piszę lojalnie, że "dieta ketogeniczna" jest "Dietą Optymalną" jakby nie liczyć proporcji, to mieści się bez dwóch zdań, dobór produktów zalecanych do spożycia jest również tożsamy, więc jednak nie należy zapominać o Doktorze wśród rozmnażających ketogeników.  Cool
Jan Kwaśniewski to był geniusz - umysł jeden na wiek, a w dietetyce - jedyny jak do tej pory umysł, który uporządkował zasady odżywiania.

Jak Admin tak powiedział, to już zmienia postać rzeczy? Laughing
Co wy macie w tych głowach to ja nie wiem...
Jak już pisałam wyżej keto jest to opty tylko trochę zniekształcone, dlatego niebezpieczny plagiat, a plagiat jest przeciez podrasowanym oryginałem...... A swoją droga jak Admin cos napisze, to ma swoją wartość...... Ale nie chce mi się już dużej "mielic mąki", udowadniać, że białe jest białe i wyłączam się z dalszej dyskusji. Dziękuję

Malgosiu, nie jest "niebezpieczny" i nie powtarzaj takich truizmow, bo to nieprawda. Jest kompletnie bezpieczny. Cool
Zapisane

Work Buy Consume Die
Maniek
Jr. Member
**
wiadomoci: 3997


Odp: Re: Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #2132 : 2020-02-08, 21:53:40 »

Akurat, że "opty i keto to to samo" to mówił Admin, kilka stron wcześniej. Very Happy

Cytuj
O właśnie, chociaż, teraz to lepiej takie rewelacje tytułować "dieta ketogeniczna lub ketogenna" - bo nikt się do prawa autorskiego jeszcze nie przypieprza, ale jakbym był jednak zmuszony sytuacją życiową, to piszę lojalnie, że "dieta ketogeniczna" jest "Dietą Optymalną" jakby nie liczyć proporcji, to mieści się bez dwóch zdań, dobór produktów zalecanych do spożycia jest również tożsamy, więc jednak nie należy zapominać o Doktorze wśród rozmnażających ketogeników.  Cool
Jan Kwaśniewski to był geniusz - umysł jeden na wiek, a w dietetyce - jedyny jak do tej pory umysł, który uporządkował zasady odżywiania.

Jak Admin tak powiedział, to już zmienia postać rzeczy? Laughing
Co wy macie w tych głowach to ja nie wiem...
Hehe otoz to.
Maniek, jak ktos leci na wycinke to idzie w ketony, bo go nie boli, ze smalec uzyje wlasny, a to czy mu z ryja jebie kwasnymi japkami ma gdzies. Cel i efekt sie liczy a nie jakies efekty uboczne Very Happy
Wtedy na jedno wychodzi. Laughing
A co ma wspólnego wycinka z dietą Kwaśniewskiego?  Shocked
Ale spoko, nie będę się sprzeczał. Mi wycinka idzie lepiej na 100g węgli, niż na 20. A i Admin z tego co kojarzę(nie chce mi się szukać cytatów, i nie jestem 100% pewny, bo nie siedzę tu od rana do wieczora), że mocna ketoza to raczej zespół metaboliczny, niż norma.
Też kończę ten temat ze swojej strony, bo lata mi czyjaś opinia, mam swoje doświadczenia, i wiem, że Dieta Kwaśniewskiego, to nie mega ketoza, z kwaśnymi jabłkami z ryja, i maksem ketonów na pasku.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #2133 : 2020-02-08, 23:22:24 »

No nie wiem, Maniek, ale na pewno masz na myśli to, co napisałeś czy może co innego? Shocked
Zapisane
Maniek
Jr. Member
**
wiadomoci: 3997


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #2134 : 2020-02-09, 07:45:09 »

 Very Happy
Nie ważne. Mogę się mylić.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #2135 : 2020-02-09, 12:06:54 »

Luźna guma, brachu, luz jest najważniejszy. Very Happy
Zapisane
Octaver
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #2136 : 2020-02-09, 15:28:31 »

Właśnie! Nie ma się co tak spinać  Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Re: Odp: Re: Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #2137 : 2020-02-09, 16:00:51 »


A co ma wspólnego wycinka z dietą Kwaśniewskiego?  Shocked
A to Malgosi pytaj, bo ona miele, ze to "niebezpieczna" wersja Diety Kwasniewskiego.  Laughing
 TKD I CKD to tematy stare jak swiat, wiekszosc pakerow do dzisiaj leci tym schematem na wycince a niektorzy jak te ketokocury z yt caly czas, na fb jest kilka grup ketonowych lacznie z ta slynna Dobropolskiego Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
vvv
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #2138 : 2020-02-09, 20:40:23 »

"Wszystko" co "zdrowe" jest albo "nienaukowe", albo "tuczące", albo "po angielsku".

Mr. Green Wink
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16964


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #2139 : 2020-02-09, 20:56:03 »

Spróbuj DO.  Cool
Zapisane
Strony: 1 ... 102 103 104 105 106 [107] 108 109 110 111 112 ... 116 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 20 zapytaniami.