forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 15:02:21

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 116 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie  (Przeczytany 938962 razy)
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #60 : 2008-12-01, 14:00:31 »

Oczywiście książki dr. Kwaśniewskiego!   Very Happy

1. "Dieta optymalna" - wyd. 1997 - książka, która wywróciła mój ogólny światopogląd i zresetowała zdobytą wcześniej wiedzę.

2. "DIETA OPTYMALNA" - wyd. 2000 - zaktualizowane i poszerzone. Prz okazji drobna uwaga: w Tabeli VII wkradł się drukarski błąd - pomylono kolumny Białka z kaloriami.

3. "Tłuste życie" - bardzo ciekawe spostrzeżenia Autora i wiele innych ważnych uwag, które nie znalazły się we wcześniejszych książkach.

4. "ŻYWIENIE OPTYMALNE" - to koncentrat ŻO, czyli wszystkie najważniejsze konkretne informacje.

5. "KSIĄŻKA KUCHARSKA" - to zbiór 700 najróżniejszych przepisów kulinarnych + wademekum ŻO, przepisy i orientacyjne tabele ułożone przez Autora wg wartości BTW.

6. "Odpowiedzi na listy" - seria trzech książek,  pytania pacjentów i odpowiedzi Autora w kontekście różńych chorób.

7. "DIETA OPTYMALNA  DIETA IDEALNA" - Marek Chyliński, Jan Kwaśniewski - czyli szersze
spojrzenie na fakty i mity nt. ŻO i innych modeli żywienia w oparciu o światowe piśmiennictwo.

8. "Jak nie chorować" - merytoryczne opracowanie problemu ludzkiej otyłości i miażdżycy, wskazanie ich przyczyn w złym odżywianiu; uzasadnienie dla stosowania ŻO w odzyskaniu zdrowia (w oparciu o obszerne piśmiennictwo); a także zbiór korespondencji (wraz z ksero dokumentów) dr. J.K. z decydentami mogącymi mieć wpływ na zmianę status quo.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #61 : 2008-12-01, 14:16:43 »

"Pies ,który jeździł koleja"-Fascynujonca lektura,bardzo pouczajonca.Otkont przeczytałam tom ksionszke jeżdże wszendzie bez biletów .
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #62 : 2008-12-01, 14:40:32 »

i  oczywiscie    ,,DIETA  OPTYMALNA,,  pani  EWY  BEDNARCZYK-WITOSZEK   -  TO  BARDZO  CENNA  KSIAZKA !!!

Owszem. I nie rozumiem tej forumowej nagonki na Lekarkę, autorkę rotowania pewnych produktów w konkretnych sytuacjach nietolerancji pokarmowych.

Przecież czy chcemy, czy nie chcemy - wszyscy coś tam w jedzeniu rotujemyCool

bo nie da się każdego dnia zjeść wszystkie możliwe produkty z optymalnych tabel  Idea   Very Happy
Natomiast każdy z nas jednak inaczej reaguje na ten sam produkt.

Więc o co ratlerkom chodzi?
Pytanie retoryczne, rzecz jasna...  Cool
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #63 : 2008-12-01, 14:55:41 »

"O dwunastu miesiącach" -bardzo wzruszajaca basń i zarazem bardzo pouczajonca.
Mozna siem dowiedzieć,w jaki sposób nazbierac w środku srogiej zimy poziomek  Smile .
Zaznaczam; dla ludzi o mocnych nerwach  Idea
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #64 : 2008-12-01, 15:33:25 »

autorkę rotowania pewnych produktów w konkretnych sytuacjach nietolerancji pokarmowych

p. Ewa nie jest autorem tej metody, trzymajmy sie faktow
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #65 : 2008-12-01, 15:53:52 »

"O wężowej wdziecznosci" ,wspaniała baśń pokazujaca,jak z dziada mozna sie stać królem ,przedtem jednak trzeba pomóc wężowi  Cool
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #66 : 2008-12-01, 23:10:33 »

i  oczywiscie    ,,DIETA  OPTYMALNA,,  pani  EWY  BEDNARCZYK-WITOSZEK   -  TO  BARDZO  CENNA  KSIAZKA !!!
oraz "The food farmacy"czyli "Nahrung ist die beste Medizin" Jean Carper,Sondreausgabe 1995;
"Hahnemanns Theorie der chronischen Krankcheiten",
"Das Grosse Buch der Natur Medizin";
"Lexikon der Homöopathie"-Der natürliche Weg zur Gesundheit":
"Trenkost leicht gemacht"
"Alergie pokarmowe u dzieci"
"Rotacja produktow spozywczych"
"Dieta optymalna" J.Kwasniewski,M.Chylinski ,Katowice 1999 rok.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #67 : 2008-12-01, 23:30:29 »

cdn.
"Biblia";
" G.Shakti"Tworcza wizualizacja";
Colin C. Tipping
RADYKALNE
WYBACZANIE"
"Doswiadczenia z pogranicza smierci"
A.de Mello "Wezwanie do milosci"
a.Taisha "Magiczna podroz"
"Kalendarz Majow"
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #68 : 2008-12-02, 10:37:24 »

Barbie - Cztery pory roku praca zbiorowa
Barbie - Księga ozdób
Barbie - jako Księżniczka Wyspy
Barbie - grająca. Magia tęczy
Barbie - Barbie z Jeziora Łabędziego
Barbie - JAKO KSIĘŻNICZKA I ŻEBRACZKA
Barbie - i diamentowy pałac - 80 stron zabawy

Niestety nie mam wszystkich pozycji  Confused
Te książki nauczyły mnie miłości do menszczyzn,wrażliwości na luckie cierpienie,wspaniałe "poradniki" jak byc szczupłą i zachować szczupłość ,nauczyły mnie,ze dobrze jest sie przyjaźnić z ksieżniczkami i żebraczkami ,nauczyły mnie jak sie ubierac i wiele innych cennych informacji wyniosłam czytając te wspaniałe książki!
Zapisane
renia
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #69 : 2008-12-22, 20:14:37 »

Pierwszą książką, która wywarła na mnie wielkie wrażenie, to: " Możesz uzdrowić swoje życie"-Louise L. Hay. Przeczytałam ją dwa razy, a następnie kupiłam i przeczytałam wszystkie pozostałe książki tej autorki. Nawet słuchałam z płyty jej medytacji. Część jej rad wprowadzałam w życie i działało. Napewno była to autosugestia, ale właśnie o to "w tym" chodziło. Drugą książką, która mnie "wciągnęła po same uszy",to właśnie " Dieta optymalna" Jana Kwaśniewskiego". Czytałam ją całą noc i bylam pewna, że "to" mi pomoże. Następnie czytałam ją drugi raz, dokładnie analizując wszystkie słowa autora. Odrazu wprowadziłam w życie DO , w postaci najprostrzych przepisów z książki.Też kupiłam i przeczytałam wszystkie książki dr J.K. oprócz jednej z serii "Odpowiedzi na listy". Ale te "braki w wykształceniu" nadrobię. Obecnie czytam książkę "Mity o cholesterolu",ciekawa ,przydatna, ale tak mnie nie "wciąga". Czasami dla odmiany czytam książki "lekkie, łatwe i przyjemne", w których zawsze wszystko sie dobrze kończy. Laughing Renia
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #70 : 2008-12-22, 21:40:48 »

Kiedyś pewnie  stworzyłabym taką listę. Obecnie nie. Każda lista zamyka Mnie w jej obrębie. Ale może to dla innych niezrozumiałe. Jako DDA nie mam wzorca, kręgosłupa wychowania,mistrza itp. więc muszę Go ukształtować sama, znaleźć mistrza nawet w sobie-może wtedy powstanie lista podstawowa?
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #71 : 2009-02-08, 23:09:22 »

Polecam Państwu książkę "Wszyscy błądzą (ale nie ja)", autorzy to Carol Tavris i Elliot Aronson.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #72 : 2009-02-09, 13:31:46 »

A zmieniła tory Twojej zyciowej drogi? Bo to bardzo istotne!  Cool

Tak. Nauczylem sie matematyki. Pol tora i pol tora = jeden tor.

to jest piękne na tym forum ze można się poryczeć do łez oczywiscie ze smiechu  Very Happy
Zapisane
wiktor
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #73 : 2009-02-11, 15:14:16 »

Widzę ,że wątek dawno nie odwiedzany ,postanowiłem napisać jacy autorzy szczególnie mi przypadli do gustu, w tematyce ŻO oczywiście wszystko co napisał drJ.K.,w innych tematach filozoficznych , politycznych , religoiznawczych, historycznych,przyrodniczych, psychologicznych ,naukowych:E.Fromm,Z.Freud,A.de Mello, D.Quinn,D.Dennet,S.Staszic,Ch.Hitchens,Dalajlama,R.Dowkins,R.Scruton,W.Sedlak,P.Szydłowski,J.Wasilik,E.v.Daniken,J.Fiebag,cała gama klasyków filozofii,i wielu wielu innych ale nie bedę zanudzał. Niewatpliwie ogromne wrażeni zrobiły na mnie książki naszego Doktora , co tam wrażenie, to jest rewolucja w organizmie i sposobie myślenia jego jakości. Niektóre pozycja przeczytałem kilkakrotnie , bo ogrom wiedzy tam zawartej i problemów poruszanych jest tak "opasły", że niemożliwym staje się pojąć i zapamiętać wszystko na raz. A i teraz często wracam do ich lektury, zwłaszcza "Jak nie chorować", to jest pozycja o tak ogromnym potencjale wiedzy, że jednokrotne "liźniecie"nic nie daje.
Ostatnio przeczytałem świeżą pozycję, P.Szydłowskiego-"Tajemnice Pisma Świetego"-jestem zachwycony podejsciem do tematu, przyznam, że wielokrotnie podobnie jak on myslałem o sprawach bagatelizowanych przez współczesną pseudonaukę. On wywraca do góry nogami całą współczesną wiedzę na tematy biblijne tzn .stawia je na nogi. Jest dużo kontrowersji w tym co pisze ,jednak wolę  je niż dotychczasowe pójście na łatwiznę wszystkich historyków ,archeologów i teologów razem wziętych.
Ciekaw jestem co inni o tej książce myslą a zwlaszcza jej "dedykant"nasz Doktor bo przecież jemu jest dedykowana.
Pozdrawiam.
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #74 : 2009-02-12, 09:38:11 »

Ciekaw jestem co inni o tej książce myslą a zwlaszcza jej "dedykant"nasz Doktor bo przecież jemu jest dedykowana.

fajna pozycja ze swadą napisana - szybko się czyta, lecz nie ma tam nic co by nie było opisane wczesniej.
Ludziom wierzącym polecam, ale minimum po roku na ZO.
Zapisane
wiktor
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #75 : 2009-02-12, 14:56:28 »

Blackend, masz calkowita rację co do polecania lektury tej ksiązki ludziom nieprzygotowanym , do takiej dozy deszyfracji Biblii, która stanowi rzekomo podloże ich religijności (tak im wmówiono), dla nich to bluźnierstwo. Prawda nie ma tam nic nowego , oprócz takiego zestawienia faktów oraz interpretacji zdarzeń ,co jest oryginalne, oraz kto wie czy nie prawdziwe, w każdym razie bardzo bliskie prawdy historycznej.
Ale o wiele ciekawsze staje sie to ,że taka wykładnia historii ludzkości musi w konsekwencji zmienić jej mentalność. okazuje sie ,że potwierdza to domysły dr.J.K ,że w wyniku utraty rozumu ludzkość tak pokierowała swoją przyszlością w wyniku której mamy to co mamy ,ale to nie jest to, co być powinno.
Ciekawie rysuje się przyszłość przy załozeniu ,że w końcu ludzie w wyniku działania wiedzy naszego Doktora zrozumieją wreszczcie ,że czas na diametralne zmiany.
Pozdrawiam.
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #76 : 2009-02-12, 17:02:41 »

Ciekawie rysuje się przyszłość przy załozeniu ,że w końcu ludzie w wyniku działania wiedzy naszego Doktora zrozumieją wreszczcie ,że czas na diametralne zmiany.

Teoretycznie tak powinno byc Wink ale jak będzie?
Któż to wie?
Zapisane
wiktor
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #77 : 2009-02-15, 00:47:16 »

Będzie tak jak przewidział to ,(no nie wiem jak go nazwać) ,po przeczytaniu paru jego książek, tj. prof.W Sedlaka- powinieneś wiedzieć co o przyszlości powiedział, bo jest to u Doktora.
Sedlak jest dla mnie zagadką , styl jego pisania tak dalece odbiega od przyjętych kononów jak cała dieta dr J.K.,od oficjalnie przyjętych przepisów.
Życie jest swiatłem.
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #78 : 2009-02-15, 06:27:49 »

Polecam ROZMOWY Z BOGIEM Donalda Welscha
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #79 : 2009-02-15, 19:18:26 »

A ja polecam "Podręcznik mądrości" Józefa Bocheńskiego.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 116 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 18 zapytaniami.