forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 16:27:33

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
658452 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 116 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie  (Przeczytany 938761 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #120 : 2009-04-15, 18:38:18 »

Już zmienili recenzję, tylko nie wiem, czy ta będzie Tobie "Admin", bardziej odpowiadała, skoro wcześniejsza była "ok" ? Cool
Zapisane

admin
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #121 : 2009-04-15, 18:43:59 »

"renia"
to Ty jednak nie żartowalaś! Przed zmianą recenzja była "ok", a teraz jest "super ok" Very Happy
Dziękuję!
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #122 : 2009-04-15, 20:00:49 »

Lubię żartować, ale nie w ważnych sprawach. Sklep został cały, byłam grzeczna.  Cool
Zapisane

admin
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #123 : 2009-04-15, 20:09:16 »

Grzecznością zawsze dużo się zyskuje. Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #124 : 2009-04-15, 20:14:50 »

Postaram się o tym nie zapominać. Cool
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #125 : 2009-04-15, 22:32:01 »

Zamówiłam książkę "Życie bez chleba"- Lutza. Może ktoś ją czytał? Nie wiem, czym ta dieta  różni się od Optymalnej? Chciałabym poznać opinie na ten temat.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #126 : 2009-04-15, 22:39:14 »

Zamówiłam ksi±żkę "Życie bez chleba"- Lutza. Może kto¶ j± czytał? Nie wiem, czym ta dieta  różni się od Optymalnej? Chciałabym poznać opinie na ten temat.
Miało być "Życie bez pieczywa" - W.Lutza. Smile
Zapisane

sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #127 : 2009-04-17, 21:25:08 »

jA CZYTAŁAM

Jest dla Mnie napisana bardziej dla ludzi niż język lekarkski  jakiego używa większość lekarzy a z drugiej strony zupełnie inaczej niż Dieta Optymalna J.Kwaśniewskiego cz książka naszej forumowej "lekarki". Zrozumiałam wiele zjawisk dzięki niej przez fajny tekst.

A co do diety to nie masz tam dokładnie opisane jak w książce lekarki czy J.Kwaśniewskiego co konkretnie jeść a czego nie. Jest nacisk położony na ilość węglowodanów i pokarmów je zawierających, jest u Lutza tzw jednostka chlebowa w tabelkach , którą przelicza np. pizzę. Dużo fajnych ja konkretów się z niej dowiedziałam. A teraz po 2 latach mogę napisać, że najwyraźniej każdy ma swój sposób pojmowania bo dopiero po przeczytaniu setek linijek tekstów również w necie o autyżmie, cukrzycy, łżs, sm i wyciąganiu z tego swoich wniosków inaczej, lepiej rozumiem książkę lekarki choć z biochemii nadal niewiele kumam. Ale nie jestem jedyna zielona, która i tak jest zadowolona z tego co już wie. W końcu 2 lata bez chorób to dla Mnie mistrzostwo świata. Nie każdy musi zrozumieć całą biochemię aby wiedzieć, że jest się zdrowym a nie tylko można Nim być.

Pozdrawiam.

Sylwia.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #128 : 2009-04-17, 21:43:00 »

Dziękuję Ci Sylwio za informacje. Dużo razy czytałam na forum o diecie W. Lutza, a nie bardzo wiem, czym ona się różni od DO. Chciałam sprawdzić. Skoro piszesz, że jest ona w przystępny sposób napisana  i nie trzeba znać biochemii, żeby ją zrozumieć, to tym bardziej fajnie. Książkę tą i jeszcze "Żywienie Optymalne" J.Kwaśniewskiego i T.Kwaśniewskiego Smile zamówiłam przed świętami i jeszcze nie doszły. To "Żywienie Optymalne" gdzieś mi się zapodziało, zamówiłam nowe i (jak to zwykle w życiu bywa) dzisiaj się odnalazło, koleżanka z uczelni mi oddała Very Happy. Przeważnie jest tak, że się czegoś nie ma, albo się ma podwójnie. Cieszę się, że poprawiło się Tobie i Twojemu synkowi zdrowie przez ŻO. Kiedyś pisałaś Sylwio, że wkleisz zdjęcie swojego syna Bartka (o ile dobrze pamiętam imię). Pozdrawiam serdecznie.
Zapisane

michal
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #129 : 2009-04-17, 22:34:09 »

T. Kotarbiński, Traktat o dobrej robocie. Szczególnie polecam, aczkolwiek sporo czasu mi na tym zeszło.
Chwasty polskie. Klasyki polskiej erotyki. Polecam szczególnie chłopcom, którzy mają problem z kobietami. Wink
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #130 : 2009-04-18, 08:07:14 »

Polecam szczególnie chłopcom, którzy mają problem z kobietami. Wink

Dobrze powiedziane, bo tak naprawdę, jeśli  mamy bardziej chroniczne problemy z dogadaniem się z ludźmi, w tym przypadku z kobietami, to najprawdopodobniej problem tkwi w nas.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #131 : 2009-04-18, 11:40:45 »

To mój syn w Wielkanoc.

Jedyną książką a raczej osobą która wywarła WIELKI  wpływ i zmiany w moim życiu jest Dieta Optymalna Dieta idealna - Co jadać a czego unikać dr. Ewy Bednarczyk Witoszek oraz książka J.Kwaśniewskiego Dieta Optymalna od której zaczęłam poszukiwania.

A resztę zawdzięczam sobie i swoim poszukiwaniom i nauce.

Renia mój syn bawił się w Wielkanoc na zjeżdzalni z koleżanką , na zdjęciu razem, on jest z tyłu, zjeżdzają w dół.

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #132 : 2009-04-18, 18:55:31 »

A resztę zawdzięczam sobie i swoim poszukiwaniom i nauce.
Renia mój syn bawił się w Wielkanoc na zjeżdzalni z koleżank± , na zdjęciu razem, on jest z tyłu, zjeżdzaj± w dół.
Super, możesz być dumna z siebie i z syna. Ważne jest to, że zrobiłaś dla niego wszystko najlepsze co mogłaś. 
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #133 : 2009-04-27, 20:50:21 »

Znalazłam w sklepie internetowym książkę J.Kwaśniewskiego, której jeszcze nie mam, a byłam pewna, że mam wszystkie. Jest to "Krótka Instrukcja Obsługi Człowieka", oczywiście ją zamówiłam i udało mi się w końcu zamówić roczną prenumeratę miesięcznika "Optymalni" (dwa razy próby mi się nie powiodły). Teraz czytam "Życie bez pieczywa" i widzę sporo zbieżności z ŻO. Przeczytałam dopiero 30 stron, więc nie oceniam, język faktycznie przystępny (nawet dla mnie Cool).
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #134 : 2009-05-04, 18:18:36 »

Muszę się pochwalić, że dzisiaj dostałam wszystkie tegoroczne miesięczniki "Optymalni", łącznie z majowym i "Krótką Instrukcję Obsługi Człowieka". Very Happy Mam co czytać. Książkę W.Lutza w połowie mam przeczytaną, ale to jednak nie to, co książki Jana Kwaśniewskiego, te czytam szybko "od deski, do deski".
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #135 : 2009-05-10, 12:55:05 »

Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #136 : 2009-05-10, 20:40:41 »

Wlasnie zamknalem ostatnia strone "Mein Kampf", autor Hitler......choc w to nie wierze. Super ksiazka zmuszjaca do myslenia.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #137 : 2009-05-11, 12:29:26 »

Przeczytałam niedawno dwa miesięczniki "Optymalni" i jestem pod wrażeniem. Jest tam dużo informacji, których brakuje mi na Forum, mianowicie relacji wieloletnich Optymalnych. Są tam opisy samopoczucia po kilku i kilkunastu latach ŻO. Wypowiedzi tych osób są bardzo budujące i przydatne, głównie dla początkujących i chorych.
Zapisane

viola44
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #138 : 2009-05-11, 16:00:12 »

Wlasnie zamknalem ostatnia strone "Mein Kampf", autor Hitler......choc w to nie wierze. Super ksiazka zmuszjaca do myslenia.

O adampio ciekawa jestem skąd masz tę książkę, czytałam ją jeszcze na studiach przemyconą gdzieś skądś przez mojego byłego chłopaka. To były czasy, teraz przypomniałeś mi o niej, w tamtych czasach był to unikat nie do "dorwania" a poniewaz dziadek mojego chłopaka był  zasiedziałym "Krakusem", który był znanym krakowskim księgarzem więc miałam dostęp do takich pozycji .  Świetna książka , polecam każdemu kto jeszcze jej nie czytał, chętnie przeczytałabym ją jeszcze raz.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #139 : 2009-05-11, 16:02:12 »

O ile pamiętam książka ukazuje fenomen Hitlera, jego chora psychikę. Sad
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 116 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 20 zapytaniami.