forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 13:33:44

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
658449 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 116 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie  (Przeczytany 938693 razy)
adampio
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #140 : 2009-05-11, 22:01:21 »

Wlasnie zamknalem ostatnia strone "Mein Kampf", autor Hitler......choc w to nie wierze. Super ksiazka zmuszjaca do myslenia.

O adampio ciekawa jestem skąd masz tę książkę, czytałam ją jeszcze na studiach przemyconą gdzieś skądś przez mojego byłego chłopaka. To były czasy, teraz przypomniałeś mi o niej, w tamtych czasach był to unikat nie do "dorwania" a poniewaz dziadek mojego chłopaka był  zasiedziałym "Krakusem", który był znanym krakowskim księgarzem więc miałam dostęp do takich pozycji .  Świetna książka , polecam każdemu kto jeszcze jej nie czytał, chętnie przeczytałabym ją jeszcze raz.


Mam pare takich bestsellerow. Mam ksiazke o Pilsudzskim wydana w 1934 roku za jego zycia. Mam tez biografie komendanta obozu Auschwitz z 1956-go, oj znalazloby sie jeszcze pare takich na prawde waznych "dziel" z ktorych jestem dumny.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #141 : 2009-05-11, 22:18:50 »

adampio, Smile tylko pogratulować.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #142 : 2009-05-11, 22:24:21 »

O ile pamiętam książka ukazuje fenomen Hitlera, jego chora psychikę. Sad


Po raz pierwszy czytalem Mien Kampf na psychologii, gdzie mielismy znalesc te wypaczenia i ich powody. Pisze ten watek po raz drugi, bo net mi siada.

Po przesluchaniu tego materialu, do ktorego Ali mnie skierowal, jestem dzis duzo madrzejszy. Teraz znam podstawe wybuchu II wojny. POwinniscie wszyscy tego wysluchac. Szok, niesamowite.

Dlatego, nie wierze, ze Hitler, ten debil, napisal ta ksiazke, ktora na dobra sprawe powinna byc obowiazkowym podrecznikiem od 8-ej klasy do konca studiow.
Moze nawet zamiast Krzyzakow. Von Jungingen doszedl do jakiejs tam wladzy ubijajac tych Lachow i mial jakas ideologie, natomiast ten debil byl marionetka w reku kartela firm chemicznych i farmaceutycznych nie wiedzac o co chodzi. Po prostu kopneli go w dupe mowiac, "Idz debilu, Ty teraz jestes "Napoleonem" zdobedziesz dla nas 10 milionow krolikow doswiadczalnych i umrzemy dostojnie.

Powinniscie wejsc na link Aliego, przesluchac, poczytac, zrozumiec i byc swiadomym tego, ze jestesmy "niczym" na tym swiecie.

Chcialbym Was wszystkich zobligowac do niekupowania produktow, jak na razie, dwoch firm:
BASF
Bayer

To te dwie firmy oplacaly SS lekarzy w obozach koncentracyjnych, lekarzy ktorzy probowali sterylizowac kobiety, "produkowac blizniaki" itd. Wiem, co mowie bylem gudem w Oswiecimiu ponad 10 lat!!!!! Znam ludzi, ktorzy Auschwitz przezyli a teraz mam nastepny "schodek" na drodze mojego rozwoju. Mysle, ze dla Was to tez bedzie rownolegla to sytacji, ktore macie na co dzien.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #143 : 2009-05-11, 22:29:40 »

Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #144 : 2009-05-11, 22:34:52 »

[Chcialbym Was wszystkich zobligowac do niekupowania produktow, jak na razie, dwoch firm:
BASF
Bayer

To te dwie firmy oplacaly SS lekarzy w obozach koncentracyjnych, lekarzy ktorzy probowali sterylizowac kobiety, "produkowac blizniaki" itd. Wiem, co mowie bylem gudem w Oswiecimiu ponad 10 lat!!!!! Znam ludzi, ktorzy Auschwitz przezyli a teraz mam nastepny "schodek" na drodze mojego rozwoju. Mysle, ze dla Was to tez bedzie rownolegla to sytacji, ktore macie na co dzien.

NIE KUPIĘ! Nienawidzę szwabów i ich języka, zrobię to bez problemu Smile
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #145 : 2009-05-11, 22:49:18 »

[Chcialbym Was wszystkich zobligowac do niekupowania produktow, jak na razie, dwoch firm:
BASF
Bayer

To te dwie firmy oplacaly SS lekarzy w obozach koncentracyjnych, lekarzy ktorzy probowali sterylizowac kobiety, "produkowac blizniaki" itd. Wiem, co mowie bylem gudem w Oswiecimiu ponad 10 lat!!!!! Znam ludzi, ktorzy Auschwitz przezyli a teraz mam nastepny "schodek" na drodze mojego rozwoju. Mysle, ze dla Was to tez bedzie rownolegla to sytacji, ktore macie na co dzien.

NIE KUPIĘ! Nienawidzę szwabów i ich języka, zrobię to bez problemu Smile

Optymalna, a nienawidzi?

Co do języka, jest bardzo precyzyjny Wink http://www.wykop.pl/link/116057/jezyk-niemiecki-jest-precyzyjny
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #146 : 2009-05-11, 22:51:55 »

 

Dokladnie o tym, o odkryciach Dr-a Rath. W jakim siecie my zyjemy, zylismy? Uhe, to jest do piero szok. Przynajmniej dla mnie. II wojna swiatowa byla moim "konikiem", temat, ktory walkowalem tam i z powrotem, czegos mi tu tu zawsze brakowalo.

Wiedzialem, ze powodem wybuchu ostatniej wojny byly problemy ekonomiczne Europy w latach 1932-33, gdzie bezroboci.....itd itp ale nigdy w zyciu nie sadzilem, nie iwedzialem, ze firmy chemiczne i farmaceutyczne stwezyly kartel, w konsekwencji ktorej zabito miliony ludzi, po to aby zarobic pieniadze!!!! To jest dopiero szok.

Kiedys na lekscji psychologii zapytano mnie, pytajac o jakas tam kwestie, co ja uwazam, ze Hitler mial na mysli? Odpowiedzialem, to bylo wiele lat temu, ze nie wierze, aby ten debil napisal ta ksiazke.

W dalszym ciagu szukam autora.

Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #147 : 2009-05-11, 23:02:00 »

Trudno mi się wypowiadać w tym temacie, nie jestem historykiem ale wydaje mi sie że jednak On napisał tę ksiażkę, siędząc w więzieniu miał dużo czasu  na rozmyślania o Żydach, których "kochał" nad życie. Very Happy Very Happy
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #148 : 2009-05-11, 23:32:40 »

Trudno mi się wypowiadać w tym temacie, nie jestem historykiem ale wydaje mi sie że jednak On napisał tę ksiażkę, siędząc w więzieniu miał dużo czasu  na rozmyślania o Żydach, których "kochał" nad życie. Very Happy Very Happy


O kim mowisz?
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #149 : 2009-05-11, 23:37:19 »

Optymalna, a nienawidzi?

Co do języka, jest bardzo precyzyjny Wink http://www.wykop.pl/link/116057/jezyk-niemiecki-jest-precyzyjny

Tak, to jest okropne uczucie, ale nie wzięło się z nikąd. Zabrali mi wiele i nie tylko o majątek chodzi. Ludzie byli ważniejsi. Mam prawo czuć to co czuję. Ich język panoszy się na naszym wybrzeżu. W tym roku znowu będę nad naszym morzem i pewnie będę zmuszona wysłuchiwać ich głośnego szwargotu. Gdybym miała na to wpływ, to - szkopom wstęp do Polski powinien być zabroniony, a wszystkie dzi..i , które się za nich wydały - ogoliłabym na zero i puściła z wywieszką informacyjną na szyji, żeby spacerowały po Aleksander Platz.
Zapisane
barja
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #150 : 2009-05-12, 18:38:01 »

Opal, to okropne, co piszesz. W każdej nacji są ludzie dobrzy i żli i nikt z nas nie wybierał sobie narodu w którym chciałby się urodzić.
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #151 : 2009-05-12, 19:15:03 »

Opal, to okropne, co piszesz. W każdej nacji są ludzie dobrzy i żli i nikt z nas nie wybierał sobie narodu w którym chciałby się urodzić.

W narodzie niemieckim było więcej ludzi dobrych niż w polskim, o czym świadczy historia nauki i techniki. Opal ma osobiste, uzasadnione powody. Z osobistymi sprawami innych ludzi się nie dyskutuje, o ile "z osobistych powodów" nie wbijają nam noża w plecy. Rozmową nie jesteśmy w stanie zmienić w człowieku głupiego upodobania do jedzenia dżemu, a chcielibyśmy próbować zmienić upodobanie do innych narodów? Smile Jej prawo, rozumiem ją i ciii -- EOT. Możemy tylko współczuć, bo każdy kompleks, uprzedzenie, niechęć, wstręt, fobia i inne takie to zawsze jakaś kula "u mózgu". Smile Lepiej żyje się bez takich rzeczy... W ogóle to najlepiej jest maluchom, kiedy mają bardziej sucho...
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #152 : 2009-05-12, 21:43:06 »

W narodzie niemieckim było więcej ludzi dobrych niż w polskim, o czym świadczy historia nauki i techniki.

Naprawdę? To może mi teraz oczy otwierasz  Mad

Cytuj
Lepiej żyje się bez takich rzeczy...


Też bym chciała żyć bez tego obciążenia, ale przecież nie mamy wpływu na przeszłość. Możemy jedynie decydować, częściowo modyfikować, wybierać (na miarę możliwości) swoją przyszłość.

Polecam film pt.: "Zakazane piosenki".
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #153 : 2009-05-12, 21:47:07 »

barja - zaczynasz pisanie swoich postów tutaj od nowa (znowu post nr 1)? Już kiedyś chciałaś mi dokopać, teraz masz ochotę na kontunuację? Nie dla psa kiełbasa. Powodzenia Laughing
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #154 : 2009-05-12, 22:05:18 »

Kiedyś ci "dobrzy niemcy" gwałcili nasze kobiety, przeprowadzali na nas doświadczenia chemiczne, bestialsko mordowali, kradli i palili nasze domy, puszczali z dymem nie tylko ludzi, ale całą ich godność - a teraz stare szkopy leczą swoje schorowane członki w naszych sanatoriach - tffffuuuu.  Jak chciano mnie umieścić z takimi razem w jakuzi, to miałam odruchy wymiotne. Inna sprawa, że "sprzedajczyki" dla pieniędzy gotowi są o wszystkim zapomnieć. Wszyscy moi znajomi mają identyczne zdanie z moim, jest bardzo wielu tak myślących.
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #155 : 2009-05-12, 22:41:22 »


W narodzie niemieckim było więcej ludzi dobrych niż w polskim, o czym świadczy historia nauki i techniki.
Ja nie zgadzam się z tym stwierdzeniem i dedykuje pod rozwagę artykuł do poczytania,  o wyższości rasy nordyckiej i woli stworzenia nowego człowieka.

http://www.tygodnik.com.pl/apokryf/15/musial.html
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #156 : 2009-05-13, 03:02:37 »

Kiedyś ci "dobrzy niemcy" gwałcili nasze kobiety, przeprowadzali na nas doświadczenia chemiczne, bestialsko mordowali, kradli i palili nasze domy, puszczali z dymem nie tylko ludzi, ale całą ich godność

Jak nasi szli pod Wiedeń i spotkali czeską chłopkę w polu, to pewnie myślisz, że jej jeszcze pomogli zanieść koszyk z ziarnem, żeby kręgosłupa nie pokrzywiła. Chłopaki nie tylko się wyszaleli, ale jeszcze uśmiali, bo na słowa naszych dzielnych bojów "powiedź no dziewko jak się nazywasz, lubię wiedzieć kogo gwałcę" nieświadome humoru odpowiadały coś w stylu "Pavela Predupka" albo "Jitka Neruchlana". Tam gdzie wojna, tam większość to bydlaki, nie tylko Niemcy. Bojar ma to do siebie, że ten kogo bije niegodny jest nawet jego psa, ale jego majątek i kobiety jakoś dziwnie nie budzą w nim obrzydzenia.
Nikogo nie bronię, ale staram się patrzeć obiektywnie i bez uprzedzeń. Osobiście za żadne skarby nie chciałbym mieszkać "pod Niemcem", ale jeśli nienawidzisz Niemców za ich zbrodnie wojenne, to informuję Cię, że większość państw ma na swoim koncie zbrodnie wojenne (nie mają ich tylko ci, co zawsze byli bici). Po prostu jak się coś mówi, to się z automatu przyjmuje na klatę wszystkie logiczne konsekwencje tego, co się powiedziało.

Dla każdego jest oczywiste, że mówiąc "dobrzy Niemcy" nie miałem na myśli tych samych co Ty -- przed tymi o których mówisz ci "dobrzy Niemcy" uciekali.

W narodzie niemieckim było więcej ludzi dobrych niż w polskim, o czym świadczy historia nauki i techniki.

Ja nie zgadzam się z tym stwierdzeniem i dedykuje pod rozwagę artykuł do poczytania,  o wyższości rasy nordyckiej i woli stworzenia nowego człowieka.
http://www.tygodnik.com.pl/apokryf/15/musial.html

Bądź człowieku poważny, ja tu mówię o niemieckiej nauce i technice, a Ty mnie kontrujesz artykułem jakiegoś księdza o jakiś spaczonych narodowych socjalistach z III Rzeszy.
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #157 : 2009-05-13, 11:04:50 »



W narodzie niemieckim było więcej ludzi dobrych niż w polskim, o czym ¶wiadczy historia nauki i techniki.

Ja nie zgadzam się z tym stwierdzeniem i dedykuje pod rozwagę artykuł do poczytania,  o wyższo¶ci rasy nordyckiej i woli stworzenia nowego człowieka.
http://www.tygodnik.com.pl/apokryf/15/musial.html

B±dĽ człowieku poważny, ja tu mówię o niemieckiej nauce i technice, a Ty mnie kontrujesz artykułem jakiego¶ księdza o jaki¶ spaczonych narodowych socjalistach z III Rzeszy.
To była tylko taka mała dygresja... właśnie historia nauki i techniki niemieckiej na tym przykładzie, nie świadczy dobrze o tym narodzie .
Przecież  to nauka i technika szczególnie jak eugenika czy  dopracowana technika masowej eksterminacji ludzi czy przykład technicznej możliwości odzyskiwania  z nich mydła, zaświadczył o zbydlęceniu  tego na wskroś, bardzo kulturalnego narodu.
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #158 : 2009-05-13, 11:37:13 »

Przecież  to nauka i technika szczególnie jak eugenika czy  dopracowana technika masowej eksterminacji ludzi czy przykład technicznej możliwości odzyskiwania  z nich mydła, zaświadczył o zbydlęceniu  tego na wskroś, bardzo kulturalnego narodu.

Jak masz chłopa i krowę, to z tych dwojga większym bydłem jest nie ten, kto wali trzciną po zadzie i doi mleko, tylko ten, co jest walony trzciną po zadzie i daje mleko.
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Książki, które wywarły największy wpływ na Twoje życie
« Odpowiedz #159 : 2009-05-13, 12:05:16 »

Kiedy¶ ci "dobrzy niemcy" gwałcili nasze kobiety, przeprowadzali na nas do¶wiadczenia chemiczne, bestialsko mordowali, kradli i palili nasze domy, puszczali z dymem nie tylko ludzi, ale cał± ich godno¶ć - a teraz stare szkopy lecz± swoje schorowane członki w naszych sanatoriach - tffffuuuu. Jak chciano mnie umie¶cić z takimi razem w jakuzi, to miałam odruchy wymiotne. Inna sprawa, że "sprzedajczyki" dla pieniędzy gotowi s± o wszystkim zapomnieć. Wszyscy moi znajomi maj± identyczne zdanie z moim, jest bardzo wielu tak my¶l±cych.
Echhh Opal Wink to mi przypomina pretensje do OPONY Wink  że jęździ po drodze i miazdzy niewinne zuczki Sad prowadzi to tylko do celu zamierzonego przez kierowce Wink czyli żeby te zuczki sie miedzy soba zarly w jakiej kolejności  i nie widziały jak po nich jezdzą ;P
P.S.
czytałaś o RA RE ?? albo tych inncy od słońca ?? choćby i słowiańskich jak Tomek zapodał Wink
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 116 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 18 zapytaniami.