forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 04:26:24

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
660527 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  np. takie śniadanko:
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: np. takie śniadanko:  (Przeczytany 38416 razy)
adam319
Go


Email
Odp: np. takie śniadanko:
« Odpowiedz #20 : 2008-09-28, 21:09:03 »

Nie powiem o doradcach stosujacych w dalszym ciagu cukier do kawy

To cytat, na który odpowiedź zawiera post powyżej.
Smile
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: np. takie śniadanko:
« Odpowiedz #21 : 2008-09-28, 21:14:35 »

ŻO nie jest o tym by sobie wyrobić uczulenie na cukier, tylko o tym by się nim (cukrem) nie żywić. Nie widzisz różnicy?

Jeżeli ktoś religijnie unika cukru buraczanego, a sięgnie czasami po owoc inny niż orzech to jest chyba hipokrytą?
Cool

Dziwi mnie troche fakt, Adam, ze pare dni temu zastanawiales sie na uzupelnieniu wegla dosypujac cukru do kawy....a teraz piszesz taki post.
Nie chodzi mi  o rozpetanie kolejnej wojny....ale konsekwencja i zrozumienie podstaw ZO/DO jest najwazniejsza w stosowaniu ZO/DO.

Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: np. takie śniadanko:
« Odpowiedz #22 : 2008-09-28, 21:18:21 »

Chyba rozmawiamy "obok siebie".
Ale poniewaz tak jast to wytlumacz mi te kwestie, ktora wczesniej nazwales w stosunku do TWOJEGO POSTU O WYROWNANIU WEGLA SLODZAC KAWE.

"ŻO nie jest o tym by sobie wyrobić uczulenie na cukier, tylko o tym by się nim (cukrem) nie żywić"
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: np. takie śniadanko:
« Odpowiedz #23 : 2008-09-28, 21:24:08 »


podejrzewam, ze kazdy sie szanujacy optymalny liczy.


ja nigdy wagi nie używałem

a oto moje śniadanko dzisiejsze

6 żółtek
ok 50 gr podgardla peklowanego pieczonego
1 pomidorek ok 50 g
chlebek orzechowy ok 50 g
kawa że śmietaną wiejską - ok 50 g śmietany

może być że się nie  szanuję?


Ali ... masz wagę w ... oczach  Cool.

Nigdy na sile.

Dokładnie.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: np. takie śniadanko:
« Odpowiedz #24 : 2008-09-28, 21:30:48 »

Wagi potrzebują Ci,co potrzebują też chowu klatkowego-inaczej d**a z***a  Sad
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: np. takie śniadanko:
« Odpowiedz #25 : 2008-09-28, 22:44:12 »

Chyba rozmawiamy "obok siebie".
Ale poniewaz tak jast to wytlumacz mi te kwestie, ktora wczesniej nazwales w stosunku do TWOJEGO POSTU O WYROWNANIU WEGLA SLODZAC KAWE.
"ŻO nie jest o tym by sobie wyrobić uczulenie na cukier, tylko o tym by się nim (cukrem) nie żywić"

Uważam, że węglowodany są dodatkiem do pożywienia, a nie samym pożywieniem.
Trzeba dbać by organizm nie był atakowany węglowodanami wtedy gdy poszukuje źródła energii.
Stąd jestem gotów poprzeć kawę ze śmietanką posłodzoną cukrem buraczanym jako dodatek po posiłku składającym się z tłustego mięsa (proporcje zachowane), a jestem przeciwnikiem zjadania na głodno samych węglowodanów czy to w postaci cukru, czy owocu czy ziemniaków gdyż cukier będzie wtedy jako podstawowe źródło energii.

Od razu zastrzegam, że są ludzie niegłodni, nawet rano i wtedy lekko słodzona kawa też działa poprawnie nie powodując w organizmie „hura nareszcie rzucili jedzenie”. Ale dotyczy to ludzi, którzy z ŻO nie mają od dawna żadnych problemów i głodni nie chodzą.

Wszystkie wątpliwości może rozwiać pomiar poziomu cukru we krwi, ma się on jak najmniej wahać.

Dzięki za pytanie, jak jeszcze nie wysłowiłem się dość jasno to chętnie coś dodam.
Cool
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: np. takie śniadanko:
« Odpowiedz #26 : 2008-09-29, 07:03:07 »

Chyba rozmawiamy "obok siebie".
Ale poniewaz tak jast to wytlumacz mi te kwestie, ktora wczesniej nazwales w stosunku do TWOJEGO POSTU O WYROWNANIU WEGLA SLODZAC KAWE.
"ŻO nie jest o tym by sobie wyrobić uczulenie na cukier, tylko o tym by się nim (cukrem) nie żywić"

Uważam, że węglowodany są dodatkiem do pożywienia, a nie samym pożywieniem.
Trzeba dbać by organizm nie był atakowany węglowodanami wtedy gdy poszukuje źródła energii.
Stąd jestem gotów poprzeć kawę ze śmietanką posłodzoną cukrem buraczanym jako dodatek po posiłku składającym się z tłustego mięsa (proporcje zachowane), a jestem przeciwnikiem zjadania na głodno samych węglowodanów czy to w postaci cukru, czy owocu czy ziemniaków gdyż cukier będzie wtedy jako podstawowe źródło energii.

Od razu zastrzegam, że są ludzie niegłodni, nawet rano i wtedy lekko słodzona kawa też działa poprawnie nie powodując w organizmie „hura nareszcie rzucili jedzenie”. Ale dotyczy to ludzi, którzy z ŻO nie mają od dawna żadnych problemów i głodni nie chodzą.

Wszystkie wątpliwości może rozwiać pomiar poziomu cukru we krwi, ma się on jak najmniej wahać.

Dzięki za pytanie, jak jeszcze nie wysłowiłem się dość jasno to chętnie coś dodam.
Cool

Nie nie mam wiecej pytan w tej kwestii.

Natomiast....

Pytalem wczesniej, nie wtym poscie, jak dlugo stosujesz ta diete?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: np. takie śniadanko:
« Odpowiedz #27 : 2008-09-29, 08:30:11 »



Pytalem wczesniej, nie wtym poscie, jak dlugo stosujesz ta diete?

Phiii.Lepiej zapytaj,jaką stosuje dietę .Czy ktoś jak daje powody,żeby skomentować jego post w sposób conajmniej głupio,to może odzywiac się prawidłowo?
Zapisane
adam319
Go


Email
Dieta Adama319
« Odpowiedz #28 : 2008-09-29, 14:08:02 »

Pytalem wczesniej, nie wtym poscie, jak dlugo stosujesz ta diete?

Ja tuż przed ŻO (maj 1997) ściąłem oczy laserem w Katowicach

To było w 1997 roku, tuż przed laserową korekcją wady wzroku.
Gojenie oczu po zabiegu było ostatecznym impulsem, który zmobilizowało mnie do ŻO.

Ja w 1997 roku równocześnie z przejściem na ŻO poddałem się laserowej korekcji wzroku -

W dzieciństwie było nieźle, nawet w czasach reglamentacji był dostęp do świeżego mięsa i wędlin wyrobu gospodarczego. 1987 – 1992 to na pewno poniżej 100g węglowodanów dziennie i więcej tłuszczu niż białka. Mówię tu o diecie opartej na skrzydełkach z kurczaka, serze białym z masłem, wieprzowym mięsie gotowanym, z zasady węglowodanów było nawet mniej niż 40g dziennie. 1992 – 1996 to z racji zajęć w terenie wybitne poluzowanie diety.  II 1997 – V 1997 bardzo „odświeżająca” dieta typu (płatki kukurydziane witaminizowane + litr mleka 2%) dziennie. Od V 1997r. ŻO zwłaszcza w pierwszym okresie z podażą węglowodanów 20 – 40g.

A teraz by Cię trochę uspokoić, w domu cukru nie posiadam i go nie kupuję, słodzę czasami tylko będąc z wizytą u „normalnych” ludzi. W tej chwili piję kawę niesłodzoną, bez mleka czy śmietanki. Zdarzy mi się kupić piwo lub nawet paczkę paluszków, zwłaszcza w dniu kiedy nie mam ochoty na ziemniaki czy inne jarzynki.

Co dokładnie jadam obecnie, jest zgodne z zasadami ŻO, z tym że z racji stażu i naturalnej tendencji do upraszczania i zwiększania odstępów między posiłkami nie może stanowić dobrej rady dla początkujących – więc w szczegółach omawiać nie będę.


No mam nadzieję, że czujesz się wyczerpany tematem,
Cool
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: np. takie śniadanko:
« Odpowiedz #29 : 2008-09-29, 14:16:16 »

Cytuj
No mam nadzieję, że czujesz się wyczerpany tematem,

ABSOLUTNIE
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dieta Adama319
« Odpowiedz #30 : 2008-09-29, 14:18:53 »




No mam nadzieję, że czujesz się wyczerpany tematem,
Cool

Zapomniałeś Adaś o takich małych detalach ,a jednak bardzo istotnych  Cool


... idę zaraz do znajomego obalić flaszkę. Smakuje jak etanol tylko problem polega na tym, że nie występuje kompletnie żadny syndrom dnia następnego.

Po tso spać po śpiciu jak fajniee jezd?
-nie dziwię się już dlaczego Adaś siedzi zawsze do późna w nocy  Cool

Właśnie zmogłem dwóch weteranów i teraz sobie siedzę i czytam...
... w upojeniu alkoholowym ;i tak jest "evrydej"  Cool
Zapisane
adam319
Go


Email
Dieta Edyty umożliwiająca trollowanie.
« Odpowiedz #31 : 2008-09-29, 14:36:39 »

Szkoda, że Ryjka już nie ma, można było z nim pożartować nawet o piciu alkoholu,
to był gość, pewnie poziom coniektórych go zniesmaczył.

Co jada i pija Edyta, jest oczywiście tutaj:

pół litra alkoholu ....izopropylowego.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: np. takie śniadanko:
« Odpowiedz #32 : 2008-09-29, 14:41:45 »

Musisz pojąc ,że ja alkoholu nie pijam . Zwyczajnie mi szkodzi  Cool Nawet piwa nie mogę się napić ,ale nawet mi się go nie chce  Cool
Nie tykam tego ,bo nie mam zamiaru sobie szkodzić -to nie mój styl-nie lubie chorować  Cool
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dieta Edyty umożliwiająca trollowanie.
« Odpowiedz #33 : 2008-09-29, 14:54:15 »



pół litra alkoholu ....izopropylowego.

Adaś.Ja po prostu potrafię też żartowac z siebie. Ktoś tutaj pisał,ze jak ktoś żartuje tez z siebie,ten ma poczucie humoru  Cool
Wiesz sam (no,albo nie wiesz),że gdybym wypiła pół litra alkoholu izopropylowego,to mogłabym pisać,ale z zaświatów  Cool
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Dieta Edyty umożliwiająca trollowanie.
« Odpowiedz #34 : 2008-09-29, 15:02:27 »



pół litra alkoholu ....izopropylowego.

Adaś.Ja po prostu potrafię też żartowac z siebie. Ktoś tutaj pisał,ze jak ktoś żartuje tez z siebie,ten ma poczucie humoru  Cool
Wiesz sam (no,albo nie wiesz),że gdybym wypiła pół litra alkoholu izopropylowego,to mogłabym pisać,ale z zaświatów  Cool


Ale w dolewanie do kawy to wierzę, nie byłabyś pierwsza, ani ostatnia.
W sumie naparsteczek do kawy, może jest nawet zdrowszy niż posłodzenie tej kawy aspartamem Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: np. takie śniadanko:
« Odpowiedz #35 : 2008-09-29, 15:07:21 »

Kurcze.Zwykle nie piję kawy,ale wiesz co? Mam dobrą kawę rozpuszczalną (bardzo mi smakuje) i napiję się filizankę- pójdę sobie zrobić  Cool
Jak Ty tez pijesz,to napijemy się razem  Razz  Cool
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Dieta Adama319
« Odpowiedz #36 : 2008-09-29, 16:22:27 »

Co dokładnie jadam obecnie, jest zgodne z zasadami ŻO, z tym że z racji stażu i naturalnej tendencji do upraszczania i zwiększania odstępów między posiłkami nie może stanowić dobrej rady dla początkujących – więc w szczegółach omawiać nie będę.

Doskonałe zdanie  Very Happy.


Wielu często preferuje łagodne przechodzenie w dietę o coraz niższej dobowej ilości W.
I etap - nadmiary pieczywa.
II etap DO z jadanymi produktami mlecznymi codziennie i liczeniem BTW (metodą Marishka Tomkiewicz przechodzi się na coraz mniejsze ilości sera, a potem masła zamieniając ten tłuszcz na inny; Tomkiewicze niestety już nie piszą odeszli z powodu Edyty=Elmo; Bruford - doskonały doktor, który używa głowy do rozwiązywania problemu też odszedł - też z powodu Edyty=Elmo; znam jeszcze 6 osób, które rozstały się z forum nie mogąc już czytać postów Edyty=Elmo)
III etap DO na plackach ziemniaczanych z liczeniem W to Dieta Optymalna o jeszcze mniejszym działaniu glukogennym.
IV - z rzadziej jadanymi ziemniakami - ta DO jest najmniej cukrogenna. Można się o tym przekonać rozmawiając z byłymi cukrzykami.
Zapisane
magia
Go


Email
Odp: np. takie śniadanko:
« Odpowiedz #37 : 2008-09-29, 16:29:38 »

szkoda ze nie ma na forum takiej opcji jak na czacie "ignored"-nick Cool
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dieta Adama319
« Odpowiedz #38 : 2008-09-29, 16:30:52 »


 Bruford - doskonały doktor, który używa głowy do rozwiązywania problemu też odszedł - też z powodu Edyty=Elmo....


Pierdoły opowiadasz  Very Happy Juz sama nie wiesz co wypisujesz  Cool
Nota bene nie zapominaj,ze tutaj jesteś takim samym userem jak i ja  Cool ,no i z tego powodu serduszko boli Cie najbardziej.No może jeszcze bardziej boli Ciebie to,że nie pieje z zachwytu nad każdym Twoim postem ,ale o tym możesz zapomnieć!  Cool
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: np. takie śniadanko:
« Odpowiedz #39 : 2008-09-29, 16:33:20 »

Swoją drogą "lekarko" to powinnaś jeszcze płacić Adminowi,za to,że możesz udzielac tutaj porad i reklamować swoją "ksionżkę" ,która "wstrzymała luckie umysły"  Cool
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 17 zapytaniami.