forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 21:21:10

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660526 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  np. takie śniadanko:
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: np. takie śniadanko:  (Przeczytany 38413 razy)
lekarka
Go


Email
Odp: Dieta Adama319
« Odpowiedz #40 : 2008-09-29, 16:43:56 »

etap -

Kto czytał Harpera i Streyera ze zrozumieniem wie o czym piszę.
Im niżej węglowodanowa dieta (im mniej cukrogenna) tym lepiej.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Dieta Adama319
« Odpowiedz #41 : 2008-09-29, 16:50:18 »

Co dokładnie jadam obecnie, jest zgodne z zasadami ŻO, z tym że z racji stażu i naturalnej tendencji do upraszczania i zwiększania odstępów między posiłkami nie może stanowić dobrej rady dla początkujących – więc w szczegółach omawiać nie będę.

Doskonałe zdanie  Very Happy.

Niemniej obstaję przy swoim, że zwłaszcza początkujący nie powinien być godzine po posiłku głodny gdyż „głodnemu chleb na myśli”.

Należy sobie pojeść zgodnie z proporcjami by nie zagryzać zębów patrząc na zegar przed kolejnym posiłkiem.

Tu się chyba ze mną zgodzisz?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dieta Adama319
« Odpowiedz #42 : 2008-09-29, 16:51:33 »


 Bruford - doskonały doktor, który używa głowy do rozwiązywania problemu też odszedł - też z powodu Edyty=Elmo;

Łżesz jak pies  Cool
Dlaczego tutaj go nie ma,to juz pisał o tym Admin  Cool
Przypominam,że to nie Ty decydujesz kto tutaj ma pisać,a kto nie  Cool Wiem,że chce Ci się "żondzić",ale sama zrozum ,że to nie Twój "ogródek"  Cool
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dieta Adama319
« Odpowiedz #43 : 2008-09-29, 16:56:22 »



Niemniej obstaję przy swoim, że zwłaszcza początkujący nie powinien być godzine po posiłku głodny gdyż „głodnemu chleb na myśli”.

Należy sobie pojeść zgodnie z proporcjami by nie zagryzać zębów patrząc na zegar przed kolejnym posiłkiem.



Na stronie głównej pisze ; 2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia. -czy potrzebne są  do tego jakieś babskie pitu,pitu?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: np. takie śniadanko:
« Odpowiedz #44 : 2008-09-29, 20:44:22 »

Cytuj
Tu się chyba ze mną zgodzisz?

Adam319, tu sie z Toba wzystcy zgodza. Bedac na diecie optymalnej huz 10 lat powinienes wiedziec, ze diete stosuje sie bez okresow przejsciowych, tzn....albo sie na niej jest albo nie.

I przychodzenie z 10 kromek chleba do zadnej w okresie jakiegos tam czasu......nie jest rozpoczeciem diety optymalnej w sposob optymalny, prawda?

Czyli jak ten nowy optrymalny, zwlaszcza nowy optymalny przejdzie z tej jalowej diety zbozowo-beztluszczowo-owocowo-cukrowej na diete optymalna.....to nigdy nie bedzie glodny po godzinie. Chyba, ze  z autopsji masz inne doswiadczenia? To sie z nami podziel.....Pmiec masz za.....niesamowita.

Bo ja pamietam dokladnie jak 4 lata temu zjadlem po raz pierwszy 6 zoltek na 50 gr sloniny, 50 gr boczku polanych smietana 38 %-wa. Uwazasz, ze bylem po takim posilku glodny po godzinie?
Nie, slusznie, nie bylem....bo zjadlem optymalnie bez okresu przejsciowego.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: np. takie śniadanko:
« Odpowiedz #45 : 2008-09-29, 22:42:05 »

Tu się chyba ze mną zgodzisz?

No jasne.

Nie, slusznie, nie bylem....bo zjadlem optymalnie bez okresu przejsciowego.

Widziałam ludzi nadal głodnych zaraz po zjedzeniu kostki masła czy 400ml śmietany 36% na śniadanie.
Jedni mają nadmierny aperyt po takim jedzeniu, drudzy maja braki apetytu po takim jedzeniu.
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: np. takie śniadanko:
« Odpowiedz #46 : 2008-09-29, 23:30:24 »

Cytuj
Tu się chyba ze mną zgodzisz?

Czyli jak ten nowy optrymalny, zwlaszcza nowy optymalny przejdzie z tej jalowej diety zbozowo-beztluszczowo-owocowo-cukrowej na diete optymalna.....to nigdy nie bedzie glodny po godzinie. Chyba, ze  z autopsji masz inne doświadczenia? To sie z nami podziel.....Pmiec masz za.....niesamowita.

 

Też czytasz forum, zdarzają się przypadki ludzi systematycznych z kalkulatorem, którzy są gotowi się rozchorować na ŻO, bo zrozumieli, że mają jeść B:30 T:60 W:50 w tym białko białko jaja. B30 bo jest taki przesąd, T:60 bo się odchudzają (2xB).

I weź sobie teraz podziel to na 5 posiłków – bo jest przesąd, że by schudnąć trzeba jeść małe porcje.

I należy dodać do tego, że organizm jest wymęczony, schorowany i nieprzebudowany (ma nieaktywne właściwe szlaki metaboliczne i niezregenerowane tkanki).

I wychodzi totalna patologia.

Przypominam więc od czasu do czasu, że człowiek głodny nie jest na ŻO.

Po pierwsze proporcja, po drugie ma być nie głodny czemu sprzyja zwiększenie porcji przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości posiłków na dobę.

Nie ma tu żadnego sporu, kwestia tylko w rozłożeniu akcentów by przewidzieć gdzie człowiek wchodzący w ŻO może zbłądzić.
Cool
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: np. takie śniadanko:
« Odpowiedz #47 : 2008-09-29, 23:54:30 »

Adampio
  Może ty nie byłeś głodny ale ja .. głodna kładłam sie spac i głodna wstawałam -
    bo w pierwszej fazie mojej przygody z optymalnym jedzeniem -zgrozo -przytyłam 6 kg Mad
   ale kręgosłup przestał boleć Laughing
   Pózniej dzięki lekarce zrozumiałam ,ze nadużywałam nabiału a zwłaszcza śmietanki -
-za wiele optymalnym nie można -musze sie pilnować.
   zwłaszcza przy placuszkach i fryteczkach.
 
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: np. takie śniadanko:
« Odpowiedz #48 : 2008-09-30, 00:27:04 »

Nie da się ziemniaczków ... do lamusa?
Jest marchewka i sok z pomidorów... i ogórki małosolne...
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: np. takie śniadanko:
« Odpowiedz #49 : 2008-09-30, 08:19:29 »

Cytuj
Widziałam ludzi nadal głodnych zaraz po zjedzeniu kostki masła czy 400ml śmietany 36% na śniadanie.
Jedni mają nadmierny aperyt po takim jedzeniu, drudzy maja braki apetytu po takim jedzeniu.

OK,OK.

Przyznaje racje. Nie mozna generalizowac.
Kazdy organizm jest inny.
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: np. takie śniadanko:
« Odpowiedz #50 : 2008-09-30, 09:59:52 »

Serdeczne dzięki dla Morgano za kalkulator. Życie stało sie prostrze. Ma on tą zaletę, że można dopisywać swoje potrawy ugotowane na dłużej. Druga zaleta to to, że gołym okiem widać co trzeba zwiększyć przy ostatnim posiłu.

Co do pierwszej fazy przy przejściu na DO to mnie towarzyszył głód i myśl o słodyczach. Z czasem to przeszło.
Mąż natomiast stwierdził, że łatwiej było rzucić palenie niż słodycze. Kiedy się robi głodny najpierw na myśl przychodzi mu chleb, owoce i słodycze. Bardzo źle to znosi. Myślę, że tak jak mnie też mu to minie. Nie wiem na ile jest to nałóg i wieloletnie tradycje a na ile  candida i lamblia.
Czy mamy jeszczte robactwo? Ja mam cicha nadzieję , że nie mam. Niedługo robie wyniki. Już mnie tak nie telepie w czasie głodu co mogło świadczyć o rapotownym spadku cukru (lamblie wyżerały Smile ). Są dni, że naprawdę czuję się świetnie ale bywa, że pogoda potrafi rozwalić mi system nerwowy. Mąż natomiast ma dolegliwości gastrycze i długa droga przed nim.
Nie ma wątpliowości , że pierwszy okres na DO jest najtrudniejszy, a juz szczególnie dla tego, który gotuje.
Pozdrwaiam.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: np. takie śniadanko:
« Odpowiedz #51 : 2008-09-30, 10:23:39 »



Też czytasz forum, zdarzają się przypadki ludzi systematycznych z kalkulatorem, którzy są gotowi się rozchorować na ŻO, bo zrozumieli, że mają jeść B:30 T:60 W:50 w tym białko białko jaja. B30 bo jest taki przesąd, T:60 bo się odchudzają (2xB).


Adam Smile
podałem Ci wczesniej linka więc odsyłanie równiez do książek JK było by z mojej strony niegrzeczne i niepotrzebne Wink
nie jestem lekarzem, nie mam tez wiedzy biochemicznej naszego Admina ale napiszę to co wałkujemy tu od  dłuższego czasu i co działa u mnie i moich najbliższych Smile
Generalną zasadą ZO jest proporcja BTW 1:3-3,5:0,5 - to jest paliwo, które wlewamy do nazego baku Wink
Przy obciążeniu np.wysiłkiem lub przy intensywnej pracy umysłowej wlejemy go więcej ponieważ wiecej "spalamy"
Czyli - jednego dnia zjemy 40g białka innego może nawet i 100g byle by to było w proporcji! Jemy do syta - nie wolno nie dojadać jak i obżerać się Wink Z początku musimy liczyć - nasz organizm jest rozstrojony i nie wszystko działa prawidłowo. Po dłuższym okresie prawidłowego (wagowego) żywienia liczyć nie trzeba - gwarantuje, że nie zjemy ani za mało, ani za dużo. Zadziała ten genialny mechanizm jaki posiada każdy zdrowy człowiek. Wszelkie wyliczanki typu 1g białka na kg wagi lub 0,8g węglowodanów na kg wagi ciała itd. itp. są dla poczatkujących, którzy sobie nie radzą lub nie potrafią zrozumieć proporcji.
W jednej ze swoich wypowiedzi dr Kwaśniewski pisał, że na dobrą sprawę białka w ogóle nie powinniśmy liczyć - robi to za nas nasz organizm (uczucie głodu lub sytości) nasz rozum powinien ograniczyć się tylko do podawania prawidłowego paliwa (proporcji) czyli wszystkich produktów zalecanych w książkowych tabelach JK. Jemy tłusto do syta i ograniczamy węglowodany - wieczorem organizm da nam znać czy chce jeszcze coś słodkiego (przynajmniej u mnie to działa  Shocked )

No więc na koniec - jeżeli tego białka jest notorycznie za mało w stosunku do reszty to chyba oczywiste jest, że to juz nie jest DO  i będziemy chudnąć oraz chorować. Na co? Nie mam pojęcia - pewnie lekarz by nam odpowiedział. A znajomemu powiedz żeby sam się wypchał najlepiej tym co zalecają "naukowcy" to gwarantuje "długie zdrowie" Smile
Ale się rozpisałem, a tak tego nie lubie - tym bardziej ze nie jestem erudytą  Confused


,
Ktoś tutaj się chyba odchudza jedząc nie dość że mało białka,to jeszcze jest to białko jaja kurzego i twierdzi ,że jest na DO, no i bądź tu mądry  Shocked Cool Razz
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: np. takie śniadanko:
« Odpowiedz #52 : 2008-09-30, 10:39:53 »

Nie wiem na ile jest to nałóg i wieloletnie tradycje a na ile  candida i lamblia.
Czy mamy jeszczte robactwo? Ja mam cicha nadzieję , że nie mam. Niedługo robie wyniki. Już mnie tak nie telepie w czasie głodu co mogło świadczyć o rapotownym spadku cukru (lamblie wyżerały Smile ).

Wyniki moga nie wykazac robactwa. Poprzednio, na twoje szczescie zmiescilas, sie w  20% marginesie wykrywalnosci. Mna tez telepalo. Teraz wiem czemu. Dzieki.

Cytuj z: afmfo
Są dni, że naprawdę czuję się świetnie ale bywa, że pogoda potrafi rozwalić mi system nerwowy. Mąż natomiast ma dolegliwości gastrycze i długa droga przed nim.


Gdzies wyczytalem, ze przy candidiozie organizm jest szczegolnie wrazliwy na zmiany podody. W deszczowa i wilgotna pogode ten drozdzak swietnie sie czuje kosztem zywiciela.


Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: np. takie śniadanko:
« Odpowiedz #53 : 2008-09-30, 10:46:40 »

Cytuj
Kiedy się robi głodny najpierw na myśl przychodzi mu chleb, owoce i słodycze.

Najprawdopodobniej za malo T.

Proponuje w tych sytuacjach podjesc troche masla albo wypic smietane.
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: np. takie śniadanko:
« Odpowiedz #54 : 2008-09-30, 11:16:55 »

Cytuj

Najprawdopodobniej za malo T.

Proponuje w tych sytuacjach podjesc troche masla albo wypic smietane.
Ja to sie boję, że jemy za dużo tłuszczu, czasem dochodzi do 250- 300g przy białku np 60g.
Nie wiem na ile jest to nałóg i wieloletnie tradycje a na ile  candida i lamblia.
Czy mamy jeszczte robactwo? Ja mam cicha nadzieję , że nie mam. Niedługo robie wyniki. Już mnie tak nie telepie w czasie głodu co mogło ¶wiadczyć o rapotownym spadku cukru (lamblie wyżerały Smile ).

Wyniki moga nie wykazac robactwa. Poprzednio, na twoje szczescie zmiescilas, sie w  20% marginesie wykrywalnosci. Mna tez telepalo. Teraz wiem czemu. Dzieki.

Cytuj z: afmfo



Gdzies wyczytalem, ze przy candidiozie organizm jest szczegolnie wrazliwy na zmiany podody. W deszczowa i wilgotna pogode ten drozdzak swietnie sie czuje kosztem zywiciela.



To by wiele wyjaśniało. Szczególnie czuję to w stawach i w mięśniach.Wszystko się liczy by lepiej poznać wroga. Należę jednak do ludzi wytrwałych więc kiedyś ją pokonam.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: np. takie śniadanko:
« Odpowiedz #55 : 2008-09-30, 11:30:47 »

afmfo, mozesz podac swoja wage?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: np. takie śniadanko:
« Odpowiedz #56 : 2008-09-30, 11:41:10 »

Mąż natomiast ma dolegliwości gastrycze i długa droga przed nim.

Eee, chyba krótka  Cool.
Tak mnie to wychodzi.


Cytuj
Kiedy się robi głodny najpierw na myśl przychodzi mu chleb, owoce i słodycze.
Najprawdopodobniej za malo T.

Tak.
Nie bój się T. Później się wszystko znormalizuje, a jak mie... pomożemy  Very Happy Cool.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: np. takie śniadanko:
« Odpowiedz #57 : 2008-09-30, 11:41:35 »

afmfo, tu jescze aspekt psychologiczny mozna odgrywac role.

To jest podobnie jak z palaczmi, ktorzy kwituja ten nawyk. Caly czas mysla o papierosie a nie daj Bog jak w pomieszczeniu w ktorym sie znajduja nie ma papierosow. Wowczas potrzeba palenia jeszcze bardziej sie nasila.

Byc moze, razem z mezem zbyd duzo myslicie o chlebie i innych potrawach, ktore do tej pory jadaliscie. Moze wspolnie narzekacie "oj jakbym teraz zjadl/a ze dwie kromki chleba ". To przypominanie sobie i w ogole myslenie o jedzeniu poteguje apetyt.

Wiem po sobie, ze nawet jak jestem najedzony i zaczynam przegladac jakies ksiazki kulinarne czuje wyraznie, ze moglbym cos zjesc.
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: np. takie śniadanko:
« Odpowiedz #58 : 2008-09-30, 11:44:10 »

afmfo, mozesz podac swoja wage?
[/quote
157 wzrostu , 57kg wagi, urodziwa , miła... (żartowałam)
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: np. takie śniadanko:
« Odpowiedz #59 : 2008-09-30, 11:46:51 »

Mąż natomiast ma dolegliwości gastrycze i długa droga przed nim.

Eee, chyba krótka  Cool.
Tak mnie to wychodzi.


Cytuj
Kiedy się robi głodny najpierw na myśl przychodzi mu chleb, owoce i słodycze.
Najprawdopodobniej za malo T.

Tak.
Nie bój się T. Później się wszystko znormalizuje, a jak mie... pomożemy  Very Happy Cool.

Skąd wniosek ,że afmfo boi się tłuszczu,jak napisała ;


Ja to sie boję, że jemy za dużo tłuszczu, czasem dochodzi do 250- 300g
zywiciela.


Jak Ty czytasz te posty?
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 17 zapytaniami.