forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 09:31:13

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660539 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  np. takie śniadanko:
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: np. takie śniadanko:  (Przeczytany 38417 razy)
Edyta
Go


Email
Odp: np. takie śniadanko:
« Odpowiedz #60 : 2008-09-30, 11:48:48 »


Wiem po sobie, ze nawet jak jestem najedzony i zaczynam przegladac jakies ksiazki kulinarne czuje wyraznie, ze moglbym cos zjesc.

Po co przegladasz książki kulinarne jak jesteś najedzony?-ja bym nie mogła...
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: np. takie śniadanko:
« Odpowiedz #61 : 2008-09-30, 11:49:31 »

afmfo, mozesz podac swoja wage?
[/quote
157 wzrostu , 57kg wagi, urodziwa , miła... (żartowałam)

rzeczywiscie jestes filigranowa.
Jak czesto jadasz ?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: np. takie śniadanko:
« Odpowiedz #62 : 2008-09-30, 11:55:47 »

Cytuj
Po co przegladasz książki kulinarne jak jesteś najedzony?-ja bym nie mogła...

To moja pasja......to znaczy stanie w kuchni i pichcenie. Jestem rakiem i lubie ladnie podane, kolorowe i niemonotonne jedzenie.
Dlatego staram sie "prychcic" rzeczy jeszcze nie wyprobowane na bazie produktow optymanych.

NP, jak znajde jakis ciekawy przepis, ktorego glownym miesem jest jakas chudzizna, to wymieniam to na watrobke, albo karkowke, albo ...cos tlustego.

A poniewaz kocham stac w kuchni /bylem chyba kucharzem iinnym zyciu/ to nie przeszkadza mi, ze jak wroce z pracy o 16-tej, wziac sie do robienia obiadu, ktory serwuje okolo 18-tej. Na 20-sta ide plywac i tak kazdego dnia.

Jak widzisz jedzenie nie jest moze monotonne, natomiast dzien jest podobny do dnia. Ale tak to juz jest u szarych zwyklych ludzi!!! Very Happy
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: np. takie śniadanko:
« Odpowiedz #63 : 2008-09-30, 12:04:34 »

Adampio.
4 razy dziennie. Ja mam gorzej bo mam uczulenie na żóltka i chyba na pomidory(jedząc je rzadziej trudno powiedzieć).
Jem wieprzowinę i gotowane warzywa. Mleczne rotuję ( oj, sory , chyba tu kogoś rozjuszę ). Z resztą śmietana ma węgle, jedząc ją musiałabym ograniczyć ziemniaki a w kalkulatorze  Morgana ziemniaki maja węgle galopujące.
Admpio , ja sobie daje już radę.
Chciałam tylko wypowiedzieć się jak to jest na początu stosowania diety. To mąż jest w pierwszym miesiącu i to co pisałam tyczyło sie raczej do niego.
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: np. takie śniadanko:
« Odpowiedz #64 : 2008-09-30, 12:12:08 »

 Adampio Very Happy
Och jak ja bym popatrzyła jak stoisz w tej  kuchni, a potem to wszystko zjadła.Oj.
U mnie to ja stoję a mąż patrzy, to już nie jest takie piękne. Oj   Very Happy

Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: np. takie śniadanko:
« Odpowiedz #65 : 2008-09-30, 12:12:27 »

Kotlety mielone: mięso mielone (pól na pół szynka ze słoniną), cebula, żółtko, cebula , pieprz i sól (dla odważnych).
Sałatka jarzynowa: ziemniaki, marchew, ogórki kiszone, groszek ziel., żółtka, cebula, majonez, musztarda.
Ilości należy ustalić samemu i policzyć co wyszło.

Ten przepis wymyślił mój mąż, chyba w desperacji Very Happy. Miesiąc je optymalnie i jak na razie nic mu nie smakuje.
Najpierw namówiłam go na ta dietę a teraz czasem żałuję. Ja tylko gotuję i liczę to co jemy a nieraz to i nie mam kiedy tego policzyć,a on głodny i stęskniony za chlebem, słodyczami i owocami. Ciekawe kto wytrzyma?  Very Happy Smile Może któregoś dnia zło zwycięży  i powiem żeby spadał na ta swoja stara dietę. Ale on już chyba nie zrezygnuje, za dużo zyskał (schudł i zdrowieje). 
Nie wierzę, że Wy wszyscy dokładnie liczycie te proporcje. To jest niemożliwe pracować i gotować optymalnie dla całej rodziny.
Najpierw trzeba wyliczyć co się ugotowało a potem kto  ile zjadł. Moja wolność została zbezczeszczona ( żart).
 Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Jeszcze wroce na chwile do Twojej wypowiedzi/jadlospisu powyzej.

Rano jest najwieksze zapotrzebowanie na dobre wartosciowo jedzenie. Organizm ma dostac "kopa" aby nabrac rozpedu na caly dzien, gdzie im pozniej tym wolniej.
Dlatego zastepowania zoltek miesem i do tego mielonym, nie jest chyba zbyt dobrym pomyslem.

Tu trzeba min 6 zoltek na 5o gr sloniny i 50 gr boczku, jakies dobre wazywo / brokoli /, sok pomidorowy i tego omleta, czy jak to rzrobisz polac smietana 36 pprocent albo majonezem koniecznie pomorkim.

Mnie takie sniadanie trzyma od 7 - okolo 17.

Jezeli w miedzyczasie zglodniejesz mozesz podjesc troche szynki albo salami z plackiem /nie ziemiaczanym / bez maki: jajko utzrpane ze smietana i smazone na smalcu.

A na obiad najlepiej jakies optymalne posilki, watrobka, serca, karkowka itd z duza /moze byc az do 300 gr/ iloscia wazyw smazonych, czy gotowanych, najlepiej "skrobiowych"

ZASTEPOWANIE DOBREGO BIALKA ZLYM, KTOREGO JUZ JESZ ZA DUZO, NIE JEST DOBRYM POMYSLEM.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: np. takie śniadanko:
« Odpowiedz #66 : 2008-09-30, 12:19:23 »

Cytuj
Mleczne rotuję ( oj, sory , chyba tu kogoś rozjuszę ).

Mam nadzieje, ze nie mnie mialas na mysli, poniewaz ja tez rotuje. Tylko, ze ja ta rotacje nazywam "naturalna". Naturalna w tym sensie, ze jezeli nie mam ochoty na smietane to jej po prostu  nie jem. Ostatnio, o czym pisalem, mialem przerwe ze smietana 7 dni  Very Happy

Cytuj
Admpio , ja sobie daje już radę.

To bardzo dobrze. Niemniej jednak mozna sobie "postukac" i powymieniac sie doswiadczeniami, ktore kiedys tam pozniej bedzie mozna wykorzystac.

Albo chociazby fakt, ze jest mnostwo ludzi, ktorzy czytaja forum, nie bedac na DO i dzieki naszym rozmowa moga sie czegos dowiedziec
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: np. takie śniadanko:
« Odpowiedz #67 : 2008-09-30, 12:21:44 »



Mam nadzieje, ze nie mnie mialas na mysli, poniewaz ja tez rotuje. Tylko, ze ja ta rotacje nazywam "naturalna". Naturalna w tym sensie, ze jezeli nie mam ochoty na smietane to jej po prostu  nie jem. Ostatnio, o czym pisalem, mialem przerwe ze smietana 7 dni  Very Happy


To jest piekne !  Very Happy
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: np. takie śniadanko:
« Odpowiedz #68 : 2008-09-30, 12:24:32 »

Adampio.
Jeśli jest się na DO z własnej woli zjesz wszystko ale jeśli za namową to trudno dać komuś do zjedzenia jajecznicę, której on do tej pory niecierpiał. Staram sie dawać mu to co lubi a jak przyzwyczai się tego typu pokarmu zaserwuję mu jajecznicę Very Happy. Narazie dużo muszę się tłymaczyć dlaczego to jest takie niedobre. Powoli sie przyzwyczaja i pewnie któregoś dnia otworzy oczy i krzyknie:i jajek! jajek! jajek!
Spadam narazie , biorę się za robotę, bo mnie z pracy zwolnią i na tłuszcz mnie nie bedzie stać. Pozdrawiam Very Happy Razz Laughing
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: np. takie śniadanko:
« Odpowiedz #69 : 2008-09-30, 12:26:34 »

afmfo.Moje dzieci tez nie lubią jajecznicy,ale za to omlety lubią bardzo-może jakby te jajka(żółtka) były właśnie w innej postaci niż jajecznica (żółtkownica)?  Cool
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: np. takie śniadanko:
« Odpowiedz #70 : 2008-09-30, 14:20:13 »

szkoda ze nie ma na forum takiej opcji jak na czacie "ignored"-nick Cool

Magia, skoro tak Tobie to przeszkadza, to moze przenies sie na "czaty"?  Laughing

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: np. takie śniadanko:
« Odpowiedz #71 : 2008-09-30, 14:22:15 »

 Laughing Laughing Laughing
Zapisane
magia
Go


Email
Odp: np. takie śniadanko:
« Odpowiedz #72 : 2008-09-30, 14:24:53 »

niestety nie ma czatu z nazwa pokoju DO  Cool
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Dieta Adama319
« Odpowiedz #73 : 2008-09-30, 14:38:20 »

[... Bruford - doskonały doktor, który używa głowy do rozwiązywania problemu też odszedł - też z powodu Edyty=Elmo...

No, Brufcio sympatyczny user, ale co z tego, skoro
w bardzo molo dyplomatyczny sposob "doprowadzal do wscieklosci" Admina.

Niestety Bruford nie rozumial DO, atakowal "na slepo"
DO i personalnie "napadal" na Pana Dr. Kwasniewskiego oraz Pana mgr. inz. Kwasniewskiego  Cool Razz

Tak wiec Admin nie mial innego wyjscia, jak wykonac "zabieg aborcyjny" na  "hamstwie"  Razz Razz Razz

PS.

Pamietam jak "wyzywal Elmo" od "kobiety przy mezu"  Shocked Razz Razz Razz
Tak wiec sam nie poszedl sobie, ale zastosowano "skrobanke"   Razz Razz Razz

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dieta Adama319
« Odpowiedz #74 : 2008-09-30, 14:56:26 »

[... Bruford - doskonały doktor, który używa głowy do rozwiązywania problemu też odszedł - też z powodu Edyty=Elmo...

No, Brufcio sympatyczny user, ale co z tego, skoro
w bardzo molo dyplomatyczny sposob "doprowadzal do wscieklosci" Admina.

Niestety Bruford nie rozumial DO, atakowal "na slepo"
DO i personalnie "napadal" na Pana Dr. Kwasniewskiego oraz Pana mgr. inz. Kwasniewskiego  Cool Razz



Ja myslę,że "nasza" "lekarka" dobrze o tym wie -przecież tutaj cały czas była  Cool
Może nawet Jej się to podobało???  Cool Razz Kto wie.... Razz   Cool       
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Dieta Adama319
« Odpowiedz #75 : 2008-09-30, 15:04:56 »

...Może nawet Jej się to podobało???  Cool Razz Kto wie.... Razz   Cool...       

O tym nigdy nie pomyslalem!!!  Shocked Shocked Shocked
To chyba niemozliwe???  Cool Razz

Bruford o ile dobrze pamietam Cool
nie udzielal "bezplatnych porad" !!!  Cool Razz



Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dieta Adama319
« Odpowiedz #76 : 2008-09-30, 15:12:31 »



O tym nigdy nie pomyslalem!!!  Shocked Shocked Shocked
To chyba niemozliwe???  Cool Razz

Ale sam widzisz,że  "nasza" "lekarka" pisze , iż Brufcio "używa(ł) głowy do rozwiązywania problemu"   Cool -ciekawe co miała na mysli  Idea   Cool  ,a na dodatek rozsiewa plotki,jakoby odszedł przeze mnie  Cool i to mnie się bardzo nie podoba ,bo to są czyste kłamstwa!  Cool

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dieta Adama319
« Odpowiedz #77 : 2008-09-30, 15:23:41 »

(...)"bezplatnych porad" !!!  Cool Razz


Dobrze,że napisałeś to w cudzysłowie  Cool ,bo czy są to tak do końca bezpłatne porady,to my dokładnie nie wiemy  Cool ,ale wiemy,że jak lekarz bezpłatnie udziela porad,to albo czerpie kase... (nie wiem do końca skąd),albo zostaje zwykłym "dziadem"   Cool -"tutaj" jednak z "dziadem" raczej nie mamy do czynienia  Cool ,a to znaczy,że nie wiemy z "czym" mamy do czynienia,a jak nie wiadomo o co chodzi,no to wiadomo,że chodzi o  ......... Cool
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Dieta Adama319
« Odpowiedz #78 : 2008-09-30, 15:24:11 »

...Ale sam widzisz,że  "nasza" "lekarka" pisze , iż Brufcio "używa(ł) głowy do rozwiązywania problemu"   Cool -ciekawe co miała na mysli  Idea   Cool  ,a na dodatek rozsiewa plotki,jakoby odszedł przeze mnie  Cool i to mnie się bardzo nie podoba ,bo to są czyste kłamstwa!  Cool...

Edyta COS nalezy zrobic aby "wilk byl syty i owca cala"  Cool Razz
a "kieszen pelna"  Razz Razz Razz

Tyle "mlotkowych" chodzi po tej Ziemi i bladzi, a "ELITA" chce wydawac pieniadze
a nie wie, ze moze napychac "nasze kieszenie"  Cool Razz

 
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Dieta Adama319
« Odpowiedz #79 : 2008-09-30, 15:28:46 »



Edyta COS nalezy zrobic aby "wilk byl syty i owca cala"  Cool Razz
a "kieszen pelna"  Razz Razz Razz




Dokładnie!  Cool
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 17 zapytaniami.